Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Marika_
külaline

Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Marika_ »

Tere

Oleme hädas muttidega, kõik maja ümbrus ja vundamendi serv on üles kaevatud.

:bye: :bye:

Pilt

Sai kunagi proovitud kollasest traadist lõkse, mis pannakse auku mõlemale poole. Aga nendega ei saanud midagi. Naabrimehel on selline suur jurakas must-kollane plastmassist lõks. Sai mitu tükki kätte aga suve lõpus lagunes ära, nuttis et maksis nii palju ja va Hiina plastikust värk.

Ei tea, kas peaks ostma maagaasi ja hapnikku ning käigud täis laskma ning siis süütama. Kuidagi peab need raiped nüüd minema kupatama. Igasugu solgid, lögad ja haisud on kõik järgi proovitud. Piuksuvad peletid ning tuuliku varda alt ajasid ka hunnikuid.

Ehk oskad soovitada head mutilõksu või püüdjat (ei ole aega sellega tegeleda).

:beg: :beg:

Marika
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Pilt

Ostsin tuttavale sünnipäevaks sellise mutilõksu: mutilõks kaasa panin video meili peale, kus
see mutimees siin infot jagamas: kuidas püüda mutte. Sai 4 paari nädalaga kätte, peale seda vaikus. Lõks ise on selline massiivne rauast viisakas asi, peab vastu aastaid, muide Marika mainis selle kollase-musta (Taprid oli vist nimi) lõksu suhtes, ka mul ühel tuttaval vajas see kohe remonti. Aga hiljem sai sellega nii et tolmas.

Mutte saab ka labidaga püüda, kui on aega varahommikul aeda minna, toolil istuda, päikesetõusu nautida ning valvata ;)
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Külaline
külaline

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kollasest traadist lõksud, mis pannakse auku mõlemale poole on väga efektiivsed, odavad ja lollokindada. Paigaldama peab kinnastega, et lõhna jurde ei jääks.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas cartman »

Mul vanaisa tegi väikesed propelleriga tuulikud ja pani metall varda otsas maasse. Sellised saba ja propeller, nagu tuulelipud. Vibreerisid piisavalt ja hoidis mutte eemal
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
iki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 26 Mär 2007, 16:21
On tänanud: 1 kord

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas iki »

Mina jällegi vastupidi kiidaks seda eelmainitud kollast Talpirid mutipüüdjat Kallis see on, ei väida vastu, aga tõhus ka. Olen igasuguseid erinevaid meetodeid kasutanud, aga üle paari muti ei ole järgemööda ühegi teise vahendiga õnnestunud kätte saada. Talpiridiga püüdsin eelmise suvega 11 mutti kinni. Nüüd kevadel on üks jälle tekkinud, peab taas lõksu püsti panema.
Võimalik, et mul on lihtsalt vedanud, aga minu mutipüüdja pole aastase kasutamise jooksul küll ära lagunenud.
Emv
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 29 Apr 2013, 19:53
On tänatud: 2 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Emv »

Parim lõks on taksikoer. mutilõks.com on efektiivne, aga sellel on omad puudused - see toimib ainult pindmistes käikudes, nii et lahti sa muttidest sellega ei saa. Talpirid on ka testitud. Töötab.
Tegelikult töötavad kõik. Aga häda on see, et kui sul on väikesed lapsed - ei saa pinnapealseid kasutada. Taks või hagijas vms - saad hunniku auke( mis tuleb täita) aga igasugu närilistest ka puhta maa.
Külaline
külaline

Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina kasutasin mutt.ee teenust. Ei ole aega ega tahtmist ise nende elukatega mässata. Artur
kedambarai
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 13 Juul 2009, 20:53

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas kedambarai »

Kollasest traadist lõksud maksavad vähe ja on väga asjalikud. Neid saab espakist ja ehituskeskusest. Muid lõkse soovitada ei oska.

Mul on neid lõkse kümmekond riiulis, kui mõni auk tekib, kohe lõks sisse. Püüab mutid kinni päris ruttu.

k.
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Terekest. :hello: Vana teema küll aga arvan et mitte vananend asi. Mullahunnikud kerkivad rõõmsalt. Ise ka nende elukatega kogu aeg sellist vaikivat dialoogi pidand, kui liiale läheb siis lõks üles. Noh eelmine aasta tuhnisid siin ühe koha üles. Siis see aasta kerkis värskelt rajatud murule juba järgmine päev hunnik. Mõõt täis ja Jahipauna relvastuma :club: ostsin kaks sellist asja https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... e-w2-4295/ Ja nüüd olen iga hommik ühe muti naha seinale löönud nädalaga 5 tk. Toimib niikui sveitsi kell. Ja loom ei jää piinlema kuhugi lõksu niikui siin loomaarmastajad sõna võtsid. Eks igalühel omad nipid aga võin kinnitada et see asi toimib, lihtne kasutada, padrunid on niiskuskindlad. Pauk käib igal juhul ka kui veega üleujutatud käigus tuleb vesirott(mügri) asjale, üks sellinegi nahk on seinal. olen kasutand igatsugu piiksutajaid ja raudu ja.... mõttetu aja ja raha raiskamine, sama igatsugu killer firmad, lasevad sul gaasi urgu ja küsivad raha ja mõne aja pärast jälle :banghead: Mis enamvähem toimis oli see harpuun tüüpi lõks aga sellega oli paras jamamine. Mul sellist aega veel ei ole. Miks kaks tükki, noh kui käigu lahti kaevad siis peab mõlemas suunas püssi panema, ei tea ju kust suunast ta tuleb. Püsse ei pea isegi ära peitma lihtsal surud otsapidi urgu, kuna mõõdud on õiged, siis vajutad lihtsalt uru kergelt kinni sinna püssi ümber. Muidugi kui koerad, kassid või lapsed ringi kihutavad, kes ei ole asjasse pühendatud, siis peab nende juurdepääsu kuidagi tõkestama, muidu lasevad paugutaja kogemata lahti. Aga sellised mõtted...Pilt
Viimati muutis pimeroolis, 01 Juul 2016, 00:52, muudetud 1 kord kokku.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ma ei ole sellega püssirohu lõksuga ühtegi kätte saanud :(. Panin eile traadist lõksud välja.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Osta karbiiti. Kaevad hunniku lahti, paned peotäie sisse, natike vett peale, auk kinni. Lahtise tulega pole aukude ümber mõistlik toimetada.

Toomas.
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

toomas kirjutas:Tere.

Osta karbiiti. Kaevad hunniku lahti, paned peotäie sisse, natike vett peale, auk kinni. Lahtise tulega pole aukude ümber mõistlik toimetada.

Toomas.
Olen otsinud, aga pole leidnud. :-(
Kust saaks karbiiti osta?
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Eks ma olen ka siin aastatega igatsugu asju proovind, kuuri seinal oli juba paras kollektsioon igatsugu tapariistu. Osad on juba uue omaniku leidnud, jagasin need minu jaoks mõtetud riistad laiali. On gaasitatud ja manatud ja loetud ussisõnu ja piiksutatud, ja kustud ja väristatud ja tehtud igatsugu kolisevaid propellereid,ja võetud viina aga hunnikud kerkisid. Ja vahest tuli suht lootusetu tunne peale. Tossutasin kord ligi 4 tundi diisliga, nii et õhtu vaikuses tõusis peaaegu igalt poolt aiast maa seest suitsu ja naine pidi maha lõõma selle tossu pärast.... :jooma Aga juba ülejärgmine päev oli värsked hunnikud püsti Pilt Nüüd tundub, et ohjad on minu käes vähemalt esialgu. Peab nende liikumist jälgima kuhu hunnik kerkib või maa pind on üles tõstetud. Tallan kohati need transeed ja hunnikud kinni ja vaatan kust on uuesti üles aetud, ehk on aktiivses kasutuses ja siis panen alles püssid üles ja peaegu kindel et hommikul on üks püssidest oma töö teind. Ei ole enam neid laipu üles kaevand, lihtsalt tasandan koha ja järgmist paikka jälgima, kus tegevus toimub. Muidugi neil püssidel suht karvane hind küljes ja 50 padruniga karp ka 32 oiro hinnaga aga oma töö teevad eeskujulikult. Ja kui arvestada kui palju on maksnud need muud lõksud, riistad, siis ... nojah pidasin ka neid püsse alguses kalliteks aga eks elu õpetab. Ja kõige krooniks ei ole enam neid hunnikuid ka näha olnud, mis ka midagi maksab.
Viimati muutis pimeroolis, 01 Juul 2016, 09:07, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

siimsusi kirjutas:Olen otsinud, aga pole leidnud. :-(
Kust saaks karbiiti osta?
Mis infosulus te elate? Piisas otsingusse ainult sõna "karbiit" toksimisest ja kohe oli minu vastet, kus seda müüakse.
http://www.bauhof.ee/karbiit-mutitorjeks-500g.html
https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pa ... =1&lang=et
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Urmas kirjutas:
siimsusi kirjutas:Olen otsinud, aga pole leidnud. :-(
Kust saaks karbiiti osta?
Mis infosulus te elate? Piisas otsingusse ainult sõna "karbiit" toksimisest ja kohe oli minu vastet, kus seda müüakse.
http://www.bauhof.ee/karbiit-mutitorjeks-500g.html
https://www.pmkaubamaja.ee/index.php?pa ... =1&lang=et
Ei tea ise ka, miks ma internetist ei otsinud! Bauhofis vaatas nooruke müüja mulle lolli näoga otsa ja ütles, et ei ole. See oli küll eelmine aasta, äkki siis ei olnudki!
Tänud igaljuhul.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas clondike »

Jagan ka oma kogemusi, mutte püüdnud tänaseks 10 aastat. Kui oma maja ostsime, oli seis nutune - mutid olid peremehetsenud igal pool, kõvemad isendid olid kruusatee alt läbi pannud ja kolinud kruusatee ringi sees olevale "saarele". Ennem niitmist tuli kogu ala läbi käia ja hunnikud tasa lükata, muidu mulda lendas kahte lehte. Alustasin mingisuguste näpitslõksudega, polnud kuigi eduline, mutid lollitasid mind nendega ikka kogu raha eest. Proovisin patareidega peletit - mutid naersid hunnikute otsas ennast hingetuks :) Proovisin karbiiti ja sellist varianti - fooliumi kuulikesed torusiili sisse madalas anumas ja see omakorda lahtisesse käiku, kaan peale augule - tossas ja haises vägevalt. Tulemus null, ajasid vanad käigud kinni ja uhasid kõrvalt edasi. Sai proovitud ka suure kaelaga suurt klaaspurki käigu alla matta, et kukub sisse - purk silmini mulda tihedalt täis, aga mutist mitte haisugi. Sai ka korra gaasitatud- puhas null. Ostsin omavalmistaud harpuunlõksu, sain paar tükki kätte, aga ei olnud väga edukas ka see riistapuu. Lõpuks soovitas üks proovida neid traadist väänatud lõkse. Algus polnud kuigi edukas, aga kui nipp käes, siis hakkas minema. Aastas keskmiselt 15 mutti. Viimased aastad on jäme ots selgelt minu käes, lõksud seisavad kuuris lahinguvalmis ja kui on hunnik, siis lähevad kohe käiku. Sel aastal kontol ca 10 mutti ja ümber maja on mutivaba muru, mis silmale kena vaadata. Kuna naaberkruntidelt toimub pidev invasioon, siis päris mutivabaks ei saa kunagi. Nägin ka neid padrunitega kahureid poes ja näidati ka toimimist, aga no hind on ikka krõbe neil ja laskemoona saadavus paari aasta pärast küsitav. Traatlõksuga asi lihtne - tekkinud hunnikud ajan laiali ja vaatan millised uuesti neist kerkivad, need siis nn. põhimaanteed. Kindad kätte, auk käsitsi lahti piisavalt, et tunneks kuhu käigud suunduvad. Puhastan käiguavad ära ja vajadusel teen pisut suuremaks, et lõksu saaks piisavalt sisse lükata. Mõlemas suunas üks lõks, pulgaga fikseerid ära, et minema ei viiks ega eest lükkaks. Peale olen pannud musta seguämbri, neid aja jooksul mitu tükki selleks otstarbeks muretsetud. Iga kord ei näkka, vahel panevad lõksu alt,kõrvalt läbi. Aga iga päev lõkse uuesti vinnastases ja käiguavasid puhastades pole üle 3-4 päeva läinud, kui paharet käes. Enamjaolt piisab ühest paigaldusest siiski.
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Tuleb tuttav ette. Mul oli ka maja seisnud enne omanikuks saamist pikema aja ilma peremeheta. Mutid ja hiired ja muud närijad olid kohad sisse võtnud. Naabril jookseb hundikoer aias ja tal niikui eriti ei ole muttidega muresid. Koera muretsema ei hakka vähemalt muttide pärast mitte. Hiired, rotid saab lihtsalt ohjesse. Mutid ja mügrid keerulisem teema. Jah ja kui naabruses on kuhjad püsti siis eks nad levivad natikese aja pärast jälle tagasi. Loodus ju tühja kohta ei salli.Sellel paugutajal tõesti suht karvane hind. Noh laskemoona pärast ehk ei pea muretsema. Seda ei kulu nii palju. Iga muti, mügri kohta käib üks pauk, nii et 50 padrunist peaks piisama mitmeks aastaks, kui nüüd just ei pea sarjatuld andma. See riistapuu tulistab 9X17mm paukpadruniga, mis on normaalselt revolvri padrun. Erinevus on sellel nn kollasel padrunil aint selline, et tal on sinna otsa peale lastud selline liimi-silikooni tilk, tagamaks padruni niiskuskindlus. Vaatasin ka soomest huvi pärast jahinduspoest ja karp(50tk) maksis 28 oirot ja vabalt saadaval. Need muidugi tavalised revolvri padrunid, mis ei ole ehk väga niiskuskindlad. Aga müüja arvas et selle tilga vaha laseb sinna otsa peale ise ka kui vaja. Noh muidugi selle paugutajaga on tegemist ikkagi miskit sorti püssiga ja liiga pikaks neid maa sisse ei saa jätta, jäävad kinni. Mul ei ole praegu juba pikemat aega hunnikuid ega tühjaks uuristatud maad olnud aias ja muruplatsidel.
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

Rostfrei kirjutas:Ma ei ole sellega püssirohu lõksuga ühtegi kätte saanud :(. Panin eile traadist lõksud välja.
:hello: ...kas on tulemusi, sul võib seal mügri tegutseda, need on sellised eriti ettevaatlikud tegelased. Mul on püssidest niimoodi uru mööda kaevand et paukku ei ole käind aga vahest ikka mõni eksib
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

No just - urg on mulda täis, püss lahti läinud ei ole. Olen püssi isegi tagant poolt keevitusvardaga toetanud, aga... ei miskit.
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

No mingi vana kala asjal. Mul ka üks lollitas, ajas püsside vahelt mulda täis isegi. Aga võtsin püssid välja ja uuest. See padruni pool olev päästikurõngas tuleb saada urus hästi vabalt liikuma ja päästik hästi erksaks. Isegi kui ta üritab seda urgu täita laseb ta püssi lahti. Löök on sellel padrunil nii võimas et kerge muld seal vahel enam ei loe. Mul lõpuks eksis siiski, rahu tema põrmule, läks küll mitu päeva aega aga :club:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas aero »

4 aastat viimasest postitusest möödas. "Püssid" ja padrunid on endiselt kaubanduses olemas. Ega midagi tõhusamat vist ei ole välja mõeldud vahepeal?
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Scott »

Täna sain https://aednik24.ee/toode/vesirotiloks-detia lõksuga muti kätte. Toitu ei pannud, lükkas liikumisega päästiku lahti. Selline lõks sobib rohkem aiamaale keset käiku panemiseks, mitte hunnikusse.

Püütud mutt oli nii suur, et nende traadist lõksudega, mida kaks tükki on vaja, poleks teda kätte saanud, poleks lõksu rõngast lihtsalt läbi mahtunud.

(Mutil on kasukas väga kena, tekkis isegi mõte see tallele panna. Aga kehakatte õmblemiseks on palju mutte vaja...)
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

aero kirjutas: 20 Mai 2020, 21:27 4 aastat viimasest postitusest möödas. "Püssid" ja padrunid on endiselt kaubanduses olemas. Ega midagi tõhusamat vist ei ole välja mõeldud vahepeal?
Koguaeg on olemas olnud selline abinõu, et pole vaja mitut püssi osta ja neid lisaks veel maasse toppida.
Piisab ühest ja kõik jääb maa peale.
Töötab suurepäraselt.
Meil vist tundmatu, kuna siis ei saa enam ostjale kahte püssi kaela määrida.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas aero »

Sa ilmselt mõtled seda punast klambrit https://www.amazon.co.uk/Vole-Trap-Kief ... B075XMD8WV
Oli poes täiesti olemas ja soovitati tungivalt aga ma ei võtnud seda esialgu. Siiani on vähe käike, tean täpselt - kummalt poolt mutt hommikul tuleb.
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Mutilõks? Hädas mullamuttidega!

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

aero kirjutas: 22 Mai 2020, 10:04 Sa ilmselt mõtled seda punast klambrit https://www.amazon.co.uk/Vole-Trap-Kief ... B075XMD8WV
Oli poes täiesti olemas ja soovitati tungivalt aga ma ei võtnud seda esialgu. Siiani on vähe käike, tean täpselt - kummalt poolt mutt hommikul tuleb.
Jah, sellise tegin endale juba mitu aastat tagasi.
Lisaks abinõu ümmarguse augu tegemiseks.
Vanasti müüdi sarnaseid augutegijaid ohakatorgi või võilille torkija nime all.
Kui väga pehme maa ja käigud kõrgel, siis võiks teha miski katte maaapinnale.
Näiteks kahest lauatükist või plekist et osa laengut ei pääseks maapinnale.
Ise teinud ei ole, pole selline pinnas.
Müüakse veel võrgust katet et lapsed ja koerad ei pääseks näppima, ise olen katnud pealt ämbriga.

Kellel pole võiks muretseda selle klambri, ei pea kahetsema.
Vasta