Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas merkoland »

Kogu loo ärarääkimiseks pean alustama üsna algusest. Hiljuti õnnestus pärida üks vana talu-või elumaja. Sai alustatud mõningaste lammutustöödega ning nüüd on käes see aeg, kus on aru saada, et Ahi, pliit ja korsten on oma aja äraelanud ( ahjust tuleb rohkem kive kui tarvis, soemüür samuti selline nagu too on ja pliit takkapihta). Kogu see süsteem läbi kolme toa kogumahutavusega umbes 40m2. Ja tundub, et soemüürile toetuks justkui osa seinast? M
Kui hakata uut ahju ja korstent ehitama tegema kas:
- Vajalik on korstnale ja ahjule ( võimalik, et kaminahjule) laduda uus vundament või saab vana kõpitsemisega hästi hakkama?
- Kas vanade kivide kasutamine mingis osas on mõeldav? Olemas kunagisest ahjulammutusest allesjäänud kivid jms.
- Mida ma üldises plaanis pean teada, kui valin pottseppa. Inimesed hirmutavad ära selliste juttudega, et see pottsepp oli hea ja nüüd praaki tegema hakanud ja et selle ahjud lagunevad? Kuidas saada objektiivne info, et mees on tasemel.
- mis vahe on moodulkrostnal ja tavakorstnal ja mida see mulle täpsemalt tähendab.
- Millisesse hinnaklassi jääks ca 40m2 küttev kaminahi?

Igasugune lisainformatsioon on teretulnud!

M.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas motamees »

merkoland kirjutas: - Vajalik on korstnale ja ahjule ( võimalik, et kaminahjule) laduda uus vundament või saab vana kõpitsemisega hästi hakkama?
Kui uued küttekehad tulevad samale kohale, siis peaks vana vundament sobima küll. Alus on kenasti vajunud. Tuleb lihtsalt panna uus hüdro ja termoisolatsioon.
merkoland kirjutas:- Kas vanade kivide kasutamine mingis osas on mõeldav?
On mõeldav mingis osas.
merkoland kirjutas:- mis vahe on moodulkrostnal ja tavakorstnal ja mida see mulle täpsemalt tähendab.
Kivikorsten on nagu lisalõõr ahju taga, kui panna siiber korstnasse. Moodul sooja ei salvesta aga lihtsam paigaldada.
merkoland kirjutas: - Millisesse hinnaklassi jääks ca 40m2 küttev kaminahi?
No umbes 2500+ eurorubla

Sellised vasused paistsid taevalaotusest läbi teleskoobi.
.
Tel 5o9279o
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

motamees kirjutas: Moodul sooja ei salvesta aga lihtsam paigaldada.
Kas lisaks sellele ei võiks moodulieeliseks lugeda väiksemat pragunemist (aastakümnete jooksul) ja väiksemat pigilekkeriski?

Uus ahi peaks ju olema võimalik projekteerida-kavandada selliselt, et korstnat täiendava salvestava massina ei ole vaja.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas motamees »

madis64 kirjutas:Uus ahi peaks ju olema võimalik projekteerida-kavandada selliselt, et korstnat täiendava salvestava massina ei ole vaja.
Muidugi on võimalik, aga korsten peab ju ahjul nagunii olema. Miks siis mitte kasutada seda lisa. Mina teeks köetavas osas telliskorstna ja külmas osas läheks edasi Isokerniga.
Küsiti aravmist. Minu oma oli selline. Madise arvamine ka mingis osas teada.
.
Tel 5o9279o
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

üldiselt jah, nagu motamees arvas.
pottsepa valid ikka ise. need jutud on, nagu nad on.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

motamees kirjutas:
madis64 kirjutas:Uus ahi peaks ju olema võimalik projekteerida-kavandada selliselt, et korstnat täiendava salvestava massina ei ole vaja.
Muidugi on võimalik, aga korsten peab ju ahjul nagunii olema. Miks siis mitte kasutada seda lisa. Mina teeks köetavas osas telliskorstna ja külmas osas läheks edasi Isokerniga.
Küsiti aravmist. Minu oma oli selline. Madise arvamine ka mingis osas teada.
Et "madise arvamine" ikka täiesti selge oleks, siis paneme selle sii uuesti kirja:

"mida hooldusvabam on oma kasutusaja jooksul konstruktsioon, seda parem ta on".

Telliskorstnad pragunevad aastate jooksul, pigi lekib vuukidest jne - või ei juhtu?

Kui moodulkorsten sellest pahest oluliselt vabam on, siis igal uue korstna ehitamise juhul valiksin selle.

Ning ahju projekteerib pottseppmeister vastavalt korstnale - kui oskusi napib, siis on muidugi jama lugu küll :oops:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas motamees »

madis64 kirjutas:...Telliskorstnad pragunevad aastate jooksul, pigi lekib vuukidest jne - või ei juhtu?

Kui moodulkorsten sellest pahest oluliselt vabam on, siis igal uue korstna ehitamise juhul valiksin selle.

Ning ahju projekteerib pottseppmeister vastavalt korstnale - kui oskusi napib, siis on muidugi jama lugu küll :oops:
Läks jälle lahti. :)
Pigi tekke põhjus on hoopis muu. Korsten ei puutu asjasse. Ka moodulkorsten võib pigi täis olla.
Praod tekivad korstnapõlengust. Mis korstnapõlengu läbinud moodulkorsten teeb on mulle teadmata.
Edaspidise vaidluse vältimiseks ütleme siis, et oskusi napib. :wave:
.
Tel 5o9279o
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

motamees kirjutas:
madis64 kirjutas:...Telliskorstnad pragunevad aastate jooksul, pigi lekib vuukidest jne - või ei juhtu?

Kui moodulkorsten sellest pahest oluliselt vabam on, siis igal uue korstna ehitamise juhul valiksin selle.

Ning ahju projekteerib pottseppmeister vastavalt korstnale - kui oskusi napib, siis on muidugi jama lugu küll :oops:
Läks jälle lahti. :)
Pigi tekke põhjus on hoopis muu. Korsten ei puutu asjasse. Ka moodulkorsten võib pigi täis ola.
Loomulikult võib moodulkorsten pigi täis olla, kuid selle eemaldamine on korstnapühkija töö.

Oluline on selle pigi imbumine korstna välispinnale - telliskorstnal tuleb "garanteeritult", moodulkorstnaga aga kuidas lugu on?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

motamees kirjutas:Praod tekivad korstnapõlengust. Mis korstnapõlengu läbinud moodulkorsten teeb on mulle teadmata
Ma arvan, et CE märgise väljastajad teavad seda täpselt ja kindlasti saab vastuse anda korstnaelementide valmistaja, kui seda temalt ametlikult pärida. :hello:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

madis64 kirjutas:Telliskorstnad pragunevad aastate jooksul, pigi lekib vuukidest jne - või ei juhtu?
Mu ämma majas on korsten ehitatud eelmise sajandi keskpaigas aga puuduvad nii praod kui ka pigi! Kas see näitab et telliskorsten on väga hea ja vastupidav asi?
Mu oma majas on korsten laotud sellel sajandil ning pigitanud ning praguline. Kas see näitab et telliskorsten ei kõlba kuhugile?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rokikas kirjutas:
madis64 kirjutas:Telliskorstnad pragunevad aastate jooksul, pigi lekib vuukidest jne - või ei juhtu?
Mu ämma majas on korsten ehitatud eelmise sajandi keskpaigas aga puuduvad nii praod kui ka pigi! Kas see näitab et telliskorsten on väga hea ja vastupidav asi?
Mu oma majas on korsten laotud sellel sajandil ning pigitanud ning praguline. Kas see näitab et telliskorsten ei kõlba kuhugile?
See näitab ainult vana tuntud tõsiasja, et heal juhul kestab telliskorsten hästi, halval juhul mitte. See tähendab, et konstruktiivne lahendus iseenesest ei taga jätkusuutlikku sooritustaset.

Kui keegi soovib oma isikliku rahaga ruletti mängida, siis kes peaks käe ette panema :scratch:

Ehk teiste sõnadega - kui ma isiklikult peaksin vajama täiesti uut korstent, siis telliskorstna positsioon on üsna nõrk.
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas merkoland »

madis64 kirjutas:
rokikas kirjutas:
madis64 kirjutas:Telliskorstnad pragunevad aastate jooksul, pigi lekib vuukidest jne - või ei juhtu?
Mu ämma majas on korsten ehitatud eelmise sajandi keskpaigas aga puuduvad nii praod kui ka pigi! Kas see näitab et telliskorsten on väga hea ja vastupidav asi?
Mu oma majas on korsten laotud sellel sajandil ning pigitanud ning praguline. Kas see näitab et telliskorsten ei kõlba kuhugile?
See näitab ainult vana tuntud tõsiasja, et heal juhul kestab telliskorsten hästi, halval juhul mitte. See tähendab, et konstruktiivne lahendus iseenesest ei taga jätkusuutlikku sooritustaset.

Kui keegi soovib oma isikliku rahaga ruletti mängida, siis kes peaks käe ette panema :scratch:

Ehk teiste sõnadega - kui ma isiklikult peaksin vajama täiesti uut korstent, siis telliskorstna positsioon on üsna nõrk.
Üks pottsepp rääkis, et moodulkorstna miinus on see, et temperatuurikõikumiste käigus hakkab see sisu liikuma.
Maaletoojate käest on hea küsida küll kuid ise müügiinimesena tean, et ikka oma hobest ei kiida kui sa ise. Seega kogun erinevad arvamised kokku ja vaatan selle baasilt, kuidas edasi minna.

Päris kõike küsimisi ma esimesse postitusse ei saanud:

Millises ehitusfaasis tuleks ahju/ korstent ehitada? Sellel hetkel kui põrandalauad on ülesse võetud?

M:
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

merkoland kirjutas:Üks pottsepp rääkis, et moodulkorstna miinus on see, et temperatuurikõikumiste käigus hakkab see sisu liikuma.
Palu tal huvi pärast täpsustada:

a) mis selles "liikumises" halba on?

b) kas sisevoodriga korstna vooder ei pikene soojenemisel kandevosa konstruktsioonist sõltumatult?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas motamees »

madis64 kirjutas:...Loomulikult võib moodulkorsten pigi täis olla, kuid selle eemaldamine on korstnapühkija töö...
Sul ikke pole sellest asjast õrna ettekujutustki. Pigi ei saa korstnapühkija muidu kätte, kui peab tekitama korstnapõlengu. Seda aga enam ei praktiseerita.
"Pigiluud" näeb välja selline, nagu fotol. Oled sa mõne korstnapühkija varustuses sellist näinud. Pigem paneb ta läbipigitunud korstnale veto peale.
CE märgistuse teatud osa tagab, et moodulkorsten on korstnpõlengu kindel. Seda aga ühe korra. Mis edasi?
Kas korstnapühkijal on selline?
Kas korstnapühkijal on selline?
Pigiluud.JPG (34.91 KiB) Vaadatud 5291 korda
Pigi kraapimiseks.
Pigi kraapimiseks.
Pigiharjased.JPG (39.27 KiB) Vaadatud 5291 korda
Ahju/korstna ehitamise ajal peaks ikke põrand all olema. Väga raske on laakide peal hüpata ja ahju ehitada.
.
Tel 5o9279o
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

motamees kirjutas:
madis64 kirjutas:...Loomulikult võib moodulkorsten pigi täis olla, kuid selle eemaldamine on korstnapühkija töö...
Sul ikke pole sellest asjast õrna ettekujutustki. Pigi ei saa korstnapühkija muidu kätte, kui peab tekitama korstnapõlengu. Seda aga enam ei praktiseerita..
:cry:

Ise julgeksin küll arvata, et paarikümne aasta jooksul natuke ahjukütmisest ja lõõridenühkimisest ikka kõrvadevahele talletub.

Ning telliskorstentki lastud seepärast ümber laduda, et olevat põleng olnud.

Ning mitme põlengu üleelamist telliskorstnale garanteeritakse?

Ja kui need korstnad kogu aeg põlevad, siis kuidas neid moodulkorstnaid üldse müüdud saab :scratch:
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

motamees kirjutas:CE märgistuse teatud osa tagab, et moodulkorsten on korstnpõlengu kindel. Seda aga ühe korra. Mis edasi?
Mis - tänapäevastest tellistest ehitatud - telliskorstnast peale tahmapõlengut edasi saab, et kestab 10 põlengut?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas motamees »

madis64 kirjutas:...Ja kui need korstnad kogu aeg põlevad, siis kuidas neid moodulkorstnaid üldse müüdud saab :scratch:
OK. Sul on vaidlus vaidluse pärast. See ei vii kusagile.
Kes ütles, et koguaeg põlevad...
.
Tel 5o9279o
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

motamees kirjutas:
madis64 kirjutas:...Loomulikult võib moodulkorsten pigi täis olla, kuid selle eemaldamine on korstnapühkija töö...
Sul ikke pole sellest asjast õrna ettekujutustki. Pigi ei saa korstnapühkija muidu kätte, kui peab tekitama korstnapõlengu. Seda aga enam ei praktiseerita.
"Pigiluud" näeb välja selline, nagu fotol. Oled sa mõne korstnapühkija varustuses sellist näinud. Pigem paneb ta läbipigitunud korstnale veto peale.
CE märgistuse teatud osa tagab, et moodulkorsten on korstnpõlengu kindel. Seda aga ühe korra. Mis edasi?
Pigiluud.JPG
Pigiharjased.JPG
Ahju/korstna ehitamise ajal peaks ikke põrand all olema. Väga raske on laakide peal hüpata ja ahju ehitada.
Minul on, aga natu asjalikumalt ja korralikumalt tehtud asi. Põlemata pigi sellega ei eemalda. Saab peale korstnapõlengut suurest luust korstnalõõri ummistunud ava suuremaks teha ja siis korstnaluuaga üle käia korstna. Poes on müügil mingid ülijäigad korstnaharjad, millega pole miskit peale hakata eriti. Nood tuleb korstnalõõri jaoks parajaks lõigata, natuke rohkem raskust külge panna ja saab korstnalõõri ka tollest järgijäänud põlenud pigi riismetest puhtkas.
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas merkoland »

Ma täpsustan veel mõnda asja üle. Märgistan küsimused punktidega ja vabandan ette oma võhiklikkust.

1) Kuidas ahjude kalkulatsioonid tehtakse, kas hinnakalkulatsioon sisaldab kividele lisaks ka ust või uks tuleb endal soetada? lisaks siibrid ja muu metallkola? ja kuidas on transpordiga sihtkohta ja tagasi? On selline asi sees? Ehk milliseid kulusid võin arvestada kõigele sellele asjale lisaks.
2) Ma ei ole hetkel korstna osas ühegi korstnapühkija ega teadjamehe käest küsinud, et kuidas on seis vana korstna remontimisega ning kuivõrd otstarbekas see olla võiks? Ehk saan mingisuguse arvamusekontsu, mille alusel edasisi atra sean ja ei saa tünni pealekauba. Sügisel oli tõmme suurepärane. Murelikuks teeb korstna välispinna murenemine.

M.
hronkel
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 02 Mär 2010, 11:49
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas hronkel »

Tervitus,

Kuna endal kalkuleerimise protsess on juba läbitud ja teostus pooleli siis julgeks ka sõna sekka öelda.

Kui sul on olemas mingi ettekujutus mida sa tahad siis kuivalt paberil saad sa väljaarvutada kui palju kive sul tarvis läheb. Otsid välja poed kes seda müüvad ja saad esialgse hinna + tambovi koefitsent 1/3.
Uste ja "akente" pakkujaid on samuti küllaga ja valik peaks olema üsna lai. Kui see pilt koos siis saad nn puhta materjali hinna.

Kui lased pottsepal teha hinnapakkumise, ega siis tehtud töö mööda külge maha ei jookse - vähemalt on ülevaade mis midagi maksab ja palju nn tööraha on.

Omades ise kivikorstent siis mõtlesin sarnaselt nagu Motamees kirjeldas, et kasutan korstent samuti salvestuva massina ja seega saan rohkem sooja kätte.

Kumb on parem kivi või moodulkorsten vastust öelda ei oska - samas on pul olnud kokkupuude kivikorstendega millel vanust min 50 aastat ja kõik seisavad püsti ja on korstnapühkijate sõnul norm tervise juures. Eks palju oleneb kütjast endast, mida ta sinna ahju ikka topib. Ja samas peremees peaks ikka oma korstnad korda/kaks aastas luuaga üle käima ja sellest peaks tekkima ka ülevaade, mis toimub.

HrOnkel

ps Motamehe poolt pandud pilt toob meelde mälestuse kus sai 1,5m raudkangiga (ca 15kg) korstent puhastatud :blush:
Omanikule sai oraalne noomitus tehtud ja nüüd igasugu sodi ahju ei loobita.
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas merkoland »

Kumb on parem kivi või moodulkorsten vastust öelda ei oska - samas on pul olnud kokkupuude kivikorstendega millel vanust min 50 aastat ja kõik seisavad püsti ja on korstnapühkijate sõnul norm tervise juures. Eks palju oleneb kütjast endast, mida ta sinna ahju ikka topib. Ja samas peremees peaks ikka oma korstnad korda/kaks aastas luuaga üle käima ja sellest peaks tekkima ka ülevaade, mis toimub.
Kuna olen omanik olnud ca pool aastat ja minuajal kütmist kui sellist pole toimunud, siis ülevaade puudub:)

Aga tänud nõuannete eest!
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

motamees kirjutas:
madis64 kirjutas:...Ja kui need korstnad kogu aeg põlevad, siis kuidas neid moodulkorstnaid üldse müüdud saab :scratch:
OK. Sul on vaidlus vaidluse pärast. See ei vii kusagile.
Kes ütles, et koguaeg põlevad...
Sinu jutust jääb igal juhul mulje, et telliskorstent võid muretult mitmeid kordi põletada, vaat moodulkorsten kestab aga vaid ühe põlengu.

Nii et ikkagi - et küsijal väärat muljet sinu kui professionaali jutust ei moodustuks - mitu põlengut telliskorsten garanteeritult vastu peab?

Ise pakuksin vastuseks ümmarguse nulli :hello:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas motamees »

Paku mida tahad, see on sinu arvamus.
Mina oma arvamuse juba avaldasin, nii korstna suhtes kui ka sinu vaidluste suhtes.

Minu kodune telliskorsten on VÄHEMASTI 4 korda põlenud...
.
Tel 5o9279o
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas madis64 »

motamees kirjutas:Paku mida tahad, see on sinu arvamus.
Mina oma arvamuse juba avaldasin, nii korstna suhtes kui ka sinu vaidluste suhtes.

Minu kodune telliskorsten on VÄHEMASTI 4 korda põlenud...
Ma küsisin sinult kui oma ala professionaalilt otsese küsimuse, vastuseks on ümmargune häma - eks igaüks teeb omad järeldused ise :hello:
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Ahi, Korsten ja muu astrofüüsika.

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtut.
Lugupeetavad...
Korstende ja nende põlengute küsimustes võiks esitda küsimusi korsten.ee.
Olen kuulnud lugupeetavate korstnapühkijate suust korstna põlengute kohta..nii moodul korstende..kui ka kivi korstende põlengute kohta.
mulle on ette heidetud,et mul puudub oma arvamus.....))
Ainult TURAKAL saab olla oma arvamus KÕIKIDE OLUKORDADE SUHTES.
Olen üritanud kuulata mida kogenud inimesed räägivad..Soovitan Teil ka sama.
Ja kui ise ei tea..Ära häbene..Küsi...Aga küsi inimese käest..Keda arvad olema see kes teab asjast midagi.
GOOGELDA vähemalt))))))))
Meelis Vaiksaar :hello:
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
Vasta