Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Busta »

Olen näinud lahendust, kus päiksepaneelidest tulev vool lastakse otse vooluvõrku ja lepingut kui sellist polegi vaja. Kui tootmine ületab enda tarbimist, hakkab näiteks vana kettaga arvesti lihtsalt tagurpidi tööle. Asi toimib ja kogu enda toodetu tarbid esmajoones ise, puuduolev vool tulewb võrgust. Pakuti, et elektroonilise arvesti korral ehk arvesti tagurpidi käima ei hakka (pole proovitud) ning enda tarbimisest ületoodetud vool antakse sellisel juhul lihtsalt võrguettevõtjale tasuta ära.

Oluline on leida võrguinventer, mis tarbib ise võrgust voolu ning kui võrgus vool kaob, lõpetab ka paneelidest tuleva muudatud voolu võrku laskmise (et remondi vms korral oleks liinitöö särtsuvaba).

Lahendus lihtne- paneeli tagaküljel võrguinverter, kus tuleb juba 220v ja see on ühendatud esimesse kohta, kus on võrguvool.

Keegi siin muretses, millal paneelid ära tasuvad? Paneeli ost on investeering, sinu pensionifond ja kogu muusika :thumbsup:

Kes teadjam, on ise sellist värki teinud ja oskab asja kommenteerida tehnilisest või juriidilisest küljest, probleemid- lahendused? Kui keegi väidab, et ebaseaduslik, siis väite juurde paluks ka viide seaduses sätestatud keelule.

:write:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Busta kirjutas:Olen näinud lahendust, kus päiksepaneelidest tulev vool lastakse otse vooluvõrku
Seda lahendust oled sa ilmselt unes näinud.
Külaline
külaline

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Busta kirjutas:Olen näinud lahendust, kus päiksepaneelidest tulev vool lastakse otse vooluvõrku ja lepingut kui sellist polegi vaja. Kui tootmine ületab enda tarbimist, hakkab näiteks vana kettaga arvesti lihtsalt tagurpidi tööle. Asi toimib ja kogu enda toodetu tarbid esmajoones ise, puuduolev vool tulewb võrgust. Pakuti, et elektroonilise arvesti korral ehk arvesti tagurpidi käima ei hakka (pole proovitud) ning enda tarbimisest ületoodetud vool antakse sellisel juhul lihtsalt võrguettevõtjale tasuta ära.

Oluline on leida võrguinventer, mis tarbib ise võrgust voolu ning kui võrgus vool kaob, lõpetab ka paneelidest tuleva muudatud voolu võrku laskmise (et remondi vms korral oleks liinitöö särtsuvaba).

Lahendus lihtne- paneeli tagaküljel võrguinverter, kus tuleb juba 220v ja see on ühendatud esimesse kohta, kus on võrguvool.

Keegi siin muretses, millal paneelid ära tasuvad? Paneeli ost on investeering, sinu pensionifond ja kogu muusika :thumbsup:

Kes teadjam, on ise sellist värki teinud ja oskab asja kommenteerida tehnilisest või juriidilisest küljest, probleemid- lahendused? Kui keegi väidab, et ebaseaduslik, siis väite juurde paluks ka viide seaduses sätestatud keelule.

:write:

Võrguettevõte loeb seda igaljuhul varguseks, kui lased kettaga arvesti lihtsalt tagurpidi tööle. Et müüd võrgule ilma lepingutta elektrit ja küsid-saad selle eest sisuliselt raha. Ja mis siis, kui kõik nii tegema hakkaksid?
Ja kui keegi väidab, et see on seaduslik ja lubatud, siis palun viidet seadusele.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Busta »

Küülaline kirjutas:
Busta kirjutas:Olen näinud lahendust, kus päiksepaneelidest tulev vool lastakse otse vooluvõrku
Seda lahendust oled sa ilmselt unes näinud.
loe hoolega, võrguinverter on ikka ka vahel. Kui pead seda unenäoks, oled ise asjast vähe teadlik
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Busta »

Külaline kirjutas:
Busta kirjutas:Olen näinud lahendust, kus päiksepaneelidest tulev vool lastakse otse vooluvõrku ja lepingut kui sellist polegi vaja. Kui tootmine ületab enda tarbimist, hakkab näiteks vana kettaga arvesti lihtsalt tagurpidi tööle. Asi toimib ja kogu enda toodetu tarbid esmajoones ise, puuduolev vool tulewb võrgust. Pakuti, et elektroonilise arvesti korral ehk arvesti tagurpidi käima ei hakka (pole proovitud) ning enda tarbimisest ületoodetud vool antakse sellisel juhul lihtsalt võrguettevõtjale tasuta ära.

Oluline on leida võrguinventer, mis tarbib ise võrgust voolu ning kui võrgus vool kaob, lõpetab ka paneelidest tuleva muudatud voolu võrku laskmise (et remondi vms korral oleks liinitöö särtsuvaba).

Lahendus lihtne- paneeli tagaküljel võrguinverter, kus tuleb juba 220v ja see on ühendatud esimesse kohta, kus on võrguvool.

Keegi siin muretses, millal paneelid ära tasuvad? Paneeli ost on investeering, sinu pensionifond ja kogu muusika :thumbsup:

Kes teadjam, on ise sellist värki teinud ja oskab asja kommenteerida tehnilisest või juriidilisest küljest, probleemid- lahendused? Kui keegi väidab, et ebaseaduslik, siis väite juurde paluks ka viide seaduses sätestatud keelule.

:write:

Võrguettevõte loeb seda igaljuhul varguseks, kui lased kettaga arvesti lihtsalt tagurpidi tööle. Et müüd võrgule ilma lepingutta elektrit ja küsid-saad selle eest sisuliselt raha. Ja mis siis, kui kõik nii tegema hakkaksid?
Ja kui keegi väidab, et see on seaduslik ja lubatud, siis palun viidet seadusele.
Lugesid vist kiirustades või ei süvenenud.

eraõigussuhetes on kõik mis pole seadusega keelatud, järelikult lubatud.

Vargus on sisuliselt võõra vara enda kasuks pööramine. Kindlasti ei ole see juhtum käsitletav vargusena.

Tasuta müüki pole isiklikult ka kohanud, tasuta äraantud elektri eest raha ju keegi ei küsi (väikse tootmise korral pole vajagi)

Sisevõrk, st kõik liitumispunktist edasi on minu omand. Kui ma sinna võrku lasen voolu ning samas ka tarbin, näitab voolumõõtja lihtsalt toodetu võrra väiksemat tarbimist. Kui aga toodan enam kui tarbin, siis voolumõõtja lihtsalt seisab.

Oluline on, et seaded oleksid korralikud ja sertifikaadiga.

Kui keegi ei tea ja peab mind lolliks, no mis seal ikka. edu teile pensionifondi ja elektripakettidega.
Külaline
külaline

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Busta kirjutas:
Külaline kirjutas:
Busta kirjutas:Olen näinud lahendust, kus päiksepaneelidest tulev vool lastakse otse vooluvõrku ja lepingut kui sellist polegi vaja. Kui tootmine ületab enda tarbimist, hakkab näiteks vana kettaga arvesti lihtsalt tagurpidi tööle. Asi toimib ja kogu enda toodetu tarbid esmajoones ise, puuduolev vool tulewb võrgust. Pakuti, et elektroonilise arvesti korral ehk arvesti tagurpidi käima ei hakka (pole proovitud) ning enda tarbimisest ületoodetud vool antakse sellisel juhul lihtsalt võrguettevõtjale tasuta ära.

Oluline on leida võrguinventer, mis tarbib ise võrgust voolu ning kui võrgus vool kaob, lõpetab ka paneelidest tuleva muudatud voolu võrku laskmise (et remondi vms korral oleks liinitöö särtsuvaba).

Lahendus lihtne- paneeli tagaküljel võrguinverter, kus tuleb juba 220v ja see on ühendatud esimesse kohta, kus on võrguvool.

Keegi siin muretses, millal paneelid ära tasuvad? Paneeli ost on investeering, sinu pensionifond ja kogu muusika :thumbsup:

Kes teadjam, on ise sellist värki teinud ja oskab asja kommenteerida tehnilisest või juriidilisest küljest, probleemid- lahendused? Kui keegi väidab, et ebaseaduslik, siis väite juurde paluks ka viide seaduses sätestatud keelule.

:write:

Võrguettevõte loeb seda igaljuhul varguseks, kui lased kettaga arvesti lihtsalt tagurpidi tööle. Et müüd võrgule ilma lepingutta elektrit ja küsid-saad selle eest sisuliselt raha. Ja mis siis, kui kõik nii tegema hakkaksid?
Ja kui keegi väidab, et see on seaduslik ja lubatud, siis palun viidet seadusele.
Lugesid vist kiirustades või ei süvenenud.

eraõigussuhetes on kõik mis pole seadusega keelatud, järelikult lubatud.

Vargus on sisuliselt võõra vara enda kasuks pööramine. Kindlasti ei ole see juhtum käsitletav vargusena.

Tasuta müüki pole isiklikult ka kohanud, tasuta äraantud elektri eest raha ju keegi ei küsi (väikse tootmise korral pole vajagi)

Sisevõrk, st kõik liitumispunktist edasi on minu omand. Kui ma sinna võrku lasen voolu ning samas ka tarbin, näitab voolumõõtja lihtsalt toodetu võrra väiksemat tarbimist. Kui aga toodan enam kui tarbin, siis voolumõõtja lihtsalt seisab.

Oluline on, et seaded oleksid korralikud ja sertifikaadiga.

Kui keegi ei tea ja peab mind lolliks, no mis seal ikka. edu teile pensionifondi ja elektripakettidega.
Lugesid vist samuti kiirustades või ei süvenenud.
Palusin viidet, kus võrguettevõte lubab sul kettaga arvesti lihtsalt tagurpidi tööle panna ja ei käsitle seda vargusena? Neid see ei huvita, mis põhjustel arvesti tagurpidi käib ja kui kontrollimisel selgub, et näit on väiksem, kui eelmine kord, mis on suvel päikesega täitsa võimalik, siis kirjuta palun siia ka, kuidas neile seda seletad ja millisele seaduspügalale tugined.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Mis te nende seadustega plõksite, lugemist tuleb liitumislepingust ja teenuslepingust alustada.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas:... ja kui kontrollimisel selgub .....
Kui see lohutab siis elektrilevi loobus korrapärasest näitude/voolumõõtjate kontrollimisest. Otsustati et küll "iselugejad" lõpuks selgust toovad. Nii et seni kuni kellegil vana kettaga veel seinal ...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Busta kirjutas:Olen näinud lahendust
Sa alustasid teemat selle lausega. Räägi siis lähemalt, mis tüüpi seadmed, kuidas ühendatud jne.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas trebla »

Küülaline kirjutas:
Busta kirjutas:Olen näinud lahendust
Sa alustasid teemat selle lausega. Räägi siis lähemalt, mis tüüpi seadmed, kuidas ühendatud jne.


Meie riigi kohta see asi eriti ei käi. Kui seda väidet aga mööndustega võtta, siis USA-s on hulk aega müüdud juba AC (ehk vahelduvvoolu) paneele, ehk igal paneelil oma mikroinverter küljes ja miski firma tõepoolest aretas lahendust sellised paneelid otse õhuliini posti külge paigutada - post juba olemas ja võrk sõna otseses mõttes käeulatuses - sobib seega võrgu omanikule elektrit võrku juurde toota - võrgukadusid vähendada.

http://www.solarserver.com/solarmagazin ... l#news1216

Samuti iseäranis USA-s aga ka mõnes muus riigis oli algul turu elavdamiseks kombeks kasutada nn "net metering" arvestusviisi kus kettaga arvesti tõesti käis tagurpidi ja ainsaks tingimuseks oli (ja sedagi mitte alati), et kuu lõikes pidid jääma netotarbijaks - raha tagasi sulle ei makstud. Väga hea süsteem - võrk on sel juhul tasuta ja lõpmatu mahutavusega aku.

Aga juba aasta tagasi tuli sealt uudiseid, et see "net metering" süsteem lõpetatakse ka seal ära....
võib-olla veel jõuad, kui kohe õige osariigi otsid ja päevapealt sinna punud...
näit:
http://www.solarserver.com/solar-magazi ... olicy.html

kui sinna nurga peale peale otsingusse 'net metering' panna, leiab palju selleteemalist

PS
Kettga arvestid, ja veel eriti sellised, mis ka tagurpidi käia oskavad, peaks Eesti võrguliitumistes vist üsna rariteetsed juba olema. Ja nagunii vahetatakse varsti kaugloetavate vastu välja.
Vahepealsete elektrooniliste koha pealt võiks mõni asjatundja kommenteerida - olen kuulnud ka väidet, et need loevad ka võrku antud energia ikkagi kliendi tarbimiseks ja st, et maksad ise võrgule veel peale, selle eest kui talle toodad.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Busta »

Küülaline kirjutas:
Busta kirjutas:Olen näinud lahendust
Sa alustasid teemat selle lausega. Räägi siis lähemalt, mis tüüpi seadmed, kuidas ühendatud jne.
ma kirjeldasin ju asja lahendust, loe ikka algusest edasi ka.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Busta »

trebla kirjutas:

PS
Kettga arvestid, ja veel eriti sellised, mis ka tagurpidi käia oskavad, peaks Eesti võrguliitumistes vist üsna rariteetsed juba olema. Ja nagunii vahetatakse varsti kaugloetavate vastu välja.
Vahepealsete elektrooniliste koha pealt võiks mõni asjatundja kommenteerida - olen kuulnud ka väidet, et need loevad ka võrku antud energia ikkagi kliendi tarbimiseks ja st, et maksad ise võrgule veel peale, selle eest kui talle toodad.


Seda tahaks küll teada, kas digitaalsed voolumõõtjad loevad ka vastusuunalist vooluliikumist ühtviisi.

Kui lugeda liitumislepingu üldtingimusi, siis sellist tegevust otseselt ei keelata, kuid seatakse tingimused:

4.6 Ostja teavitab võrguettevõtjat oma tarbeks elektrienergiat tootva
seadme kasutamisest, mis on püsivalt ostja elektripaigaldise kaudu
ühendatud liitumispunktiga.
4.7 Ostja tagab katkestuse korral elektrienergia tootmisseadme (sh.
reservtootmis- või toiteseadmeid) kasutamisel oma elektripaigaldise
eraldamise võrgust.


Seega probleemi pole, kui korralikult asjale läheneda ja vargusest rääkimine on puhas asjatundmatus.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Busta kirjutas:4.6 Ostja teavitab võrguettevõtjat oma tarbeks elektrienergiat tootva
seadme kasutamisest, mis on püsivalt ostja elektripaigaldise kaudu
ühendatud liitumispunktiga.
...
Seega probleemi pole, kui korralikult asjale läheneda ja vargusest rääkimine on puhas asjatundmatus.
"Korralik lähenemine" võib p. 4.6 mõistes tähendada teatud formularide täitmist ja heakskiitude hankimist - vaevalt postituviga lähetatud disketil digiallkirjastatud vabavormiline tekstifail "läbi läheb".

Nii et hinnang probleemide puudumise osas võib osutuda mõnevõrra optimistlikuks. ;)
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Busta »

madis64 kirjutas:
Busta kirjutas:4.6 Ostja teavitab võrguettevõtjat oma tarbeks elektrienergiat tootva
seadme kasutamisest, mis on püsivalt ostja elektripaigaldise kaudu
ühendatud liitumispunktiga.
...
Seega probleemi pole, kui korralikult asjale läheneda ja vargusest rääkimine on puhas asjatundmatus.
"Korralik lähenemine" võib p. 4.6 mõistes tähendada teatud formularide täitmist ja heakskiitude hankimist - vaevalt postituviga lähetatud disketil digiallkirjastatud vabavormiline tekstifail "läbi läheb".

Nii et hinnang probleemide puudumise osas võib osutuda mõnevõrra optimistlikuks. ;)

12. TEAVITAMINE
12.1 Teated, nõusolekud, kooskõlastused ja muud tahteavaldused
loetakse kooskõlas lepinguga esitatuks ja kätteantuks, kui
tahteavaldus on edastatud teisele poolele suulises, kirjalikus,
kirjalikku taasesitamist võimaldavas või elektroonilises vormis
võrgulepingus märgitud või teisele poolele teatatud kontaktandmetel,
kui võrgulepingus või tüüptingimustes ei ole konkreetse
tahteavalduse esitamiseks eraldi kokku lepitud kindlat lubatud vormi.
Suuliselt edastatud tahteavaldus on esitatud kooskõlas lepinguga, kui
võrguettevõtja on selle salvestanud.
külaline07
külaline

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas külaline07 »

GWL/Power Solar Micro Inverter Grid-tied DC/AC 230V, 230W CE, Involar

CE märgistus, kinnitakse vahetult paneeli taha, nagu soovisid.
http://www.ev-power.eu/Micro-Inverters- ... html?cur=1
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ei tea mida E-Gate ja ruuter seal teevad.
Külaline
külaline

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ja kõik on ilus kena, aga tormis katkenud liini hoiavad need samad üksikud paneelid särtsu all?
Kuidas oleks võimalik ilma laipadeta remontida katkenud liini, kui erasektor oma suva järgi paigaldab põlveotsas duunitud paneele? Või olen ma milleski valesti aru saanud?
ei ole elektrik ja ei valda teemat.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Külaline on valesti aru saanud. Elektrikutel on selleks ohutuseeskirjad, mis nõuavad liini maandamist enne töid.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Busta »

Külaline kirjutas:Ja kõik on ilus kena, aga tormis katkenud liini hoiavad need samad üksikud paneelid särtsu all?
Kuidas oleks võimalik ilma laipadeta remontida katkenud liini, kui erasektor oma suva järgi paigaldab põlveotsas duunitud paneele? Või olen ma milleski valesti aru saanud?
ei ole elektrik ja ei valda teemat.

võrguinverter peab olema võrgutoitega, siis voolu katkemise korral katkestab paneelist tuleva muundatud voolu võrku andmise.
kasiinoomanik
külaline

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas kasiinoomanik »

Kui endale maja ehitasin, siis paigutasin põhimõtteliselt kogu katuse päikesepaneele täis. Noh, tavamõistes oli see kallis investeering, aga kuna mul rahaprobleemi pole, siis sai see tehtud. Praeguseks on olukord selline, et tarbime perega elektrit kokkuhoidmata, ja sellegipoolest saan Elektrifirmalt iga kuu oma arvele sulaselget raha. Nii et see ütlus peab tõesti paika, et kus on, sinna tuleb ka juurde.

(Kusjuures, sealt on maha arvestatud kulu halogeenlampide peale, mis mul fassaadi valgustavad ja töömehe palk, kes pirne vahetab, kui need läbipõlevad) - ikka olen plussis.
Külaline
külaline

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kusjuures mää laenasin peris palju raha kasiinosõltlasele, nüüd tuub iga nädala mulle mõne euri.
Käin iga nädal koos temaga juumas (kokku ei hoia) ja saan veel raha sulas piu
peale. Tõsi see on, et kus on olemas, sinna tuuase.

Kusjuures Vasja palk tuleb ka temalt.

Imelik.
netmaster
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 152
Liitunud: 07 Dets 2013, 11:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas netmaster »

mul on üks selline komplekt garaazis ootamas. 10x290w paneeli, igaühel eraldu muundur taga. Sisuliselt raamatusuurune pigi täis valatud alumiiniumist karp. Kõik paneelid ühendatakse jadamisi läbi nende karpide komplektis olevat kolmejuhtmeliste veekindlate kaablitega. Jada pikkus võis vist olla kuni 30 paneeli vms. Lisaks on komplektis veel kontroller, mis ühendab kogu kupatuse elektrivõrguga. Samas on ka arvutivõrgu ots, mis laseb browseriga vaadata, mis seisus paneelid on ja kes kuipalju toodab. Keegi siin tundis muret, mis saab, kui elekter ära läheb, või remondiks välja lülitatakse. Midagi ei saa, kontroller katkestab momentaalselt elektri võrku pumpamise. Kuna paneelide taga olevad muunduris peavad töötama sünkroonselt elektrivõrguga, siis põhimõtteliselt ei saa nad võrguelektri puudumisel töötada. Samas on kasutusjuhendis hoiatatud, et (vähemalt osa) voolumõõtjad loevad elektrit ikka ühtemoodi, ükskõik kumba pidi see sealt läbi käib. See on ka loogiline, sest vahelduvvoolu puhul ei ole väga lihtne kindlaks teha, kumba pidi energia tegelikult voolab. Mis tähendab, et kui seda voolu ise mitte ära tarbida, siis pumpad selle elektrivõrku ja maksad ise samal ajal EEle veel kinni ka. Ainuke võimalus oleks teha mingi andur, mis mõõdab võrguelektri tarbimist ja allapoole mingit väärtust lülitab paneelid tagant ära. Süsteem iseenesest on suht asine, sest kasutegur on kõrge ja kuluvaid osasi (akusi) ei ole.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See on ka loogiline, sest vahelduvvoolu puhul ei ole väga lihtne kindlaks teha, kumba pidi energia tegelikult voolab.
On ikka üsna lihtsalt võimalik suunda kindlaks teha, kuid vaid tarbimisele suunatud arvestid välistab pettused mahakerimisega.
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Päiksepaneelist toodetud vool otse elektrivõrku

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Netmaster, miks sellist komplekti garaazis hoiad ? Pane üles ja aasta jooksul võid kuni 1000€ kokku hoida !?
Vasta