K: Paneelmaja lagi

marbolo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 13 Aug 2012, 15:23
On tänanud: 3 korda

K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas marbolo »

Tervist!

Elan umbes 1975. aastal ehitatud tuhaplokk paneelmajas. Ja olukord on üsna nadi, eriti laega. Nii palju kui mina tean, olevat ploki sisse vale armatuur pandud, mis paraku on aastate jooksul roostetama hakanud. Ja kuna raua maht suureneb roostetades 3x, siis paisutab see kenasti tükid küljest ära. Otsustasin mõnda aega tagasi remondiga pihta hakata aga ei uskunud et asi nii hulluks osutub.
Hakkasin siin lage puhtaks kraapima vaikselt, et saaks vannitoa karkassi püsti panna. Hakkasin seda lahtist pudi natuke nokkima ja asi läks edasi ja edasi kuni tulemus oli selline...
Pilt
ÕNNEKS peaks selline olukord olema ainult pinnapeal. Seest poolt tundub asi kõva endiselt olema. Roostetab siis koht, kuhu niiskus sisse pääsenud on. Kuigi väiksemaid kohti, kus koputades tühjusemoodi heli vastu kumiseb, on mujal korteris ka. Kuna vanasti (vähemalt sellel korteril) polnud mingit vee ega niiskuse kaitset peal vannitoas ja plokile on peale tõmmatud ainult õhuke krohvikiht, siis niiskus on ligi pääsema kerge.
Et siis küsimus suuremale ringile ja targematele meestele - mida kuradit ma teen sellega? :? Ära kolida pole mul kuskile. Ja kuna sees pool on veel kõvadust küll, siis ideaalis, kui mõni cm maha pudeneb, siis plokil peaks tugevust küll olema(plokk ise ca 30 cm paks). Minu idee on olnud seni selline, et kisun kõik lahtise pudi küljest ära, armatuuri siis ilmselt lõikan küljest ära ja panen uue armatuuri (või puhastan ära ning läheb mingi roostesurm ja/või krunt peale) ja krohvisegu peale.
Viimati muutis marbolo, 20 Juul 2013, 12:04, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marbolo kirjutas: Minu idee on olnud seni selline, et kisun kõik lahtise pudi küljest ära, armatuuri siis ilmselt lõikan küljest ära
Kui lähed selle variandi peale, siis soovitaks enne käia mingis kindlustusfirmas ja teha õnnetusjuhtumi kindlustus, kuigi arvan, et peale võimalikku letaalse lõpuga õnnetust ja asjaolusid teada saades, kindlasti keeldub kindlustus su sugulastele hüvitist maksmast, aga sul on väga suur šanss saada Darwini auhind. Kahjuks antakse seda ainult isikutele, kes on oma lollide tegude tagajärjel surma saanud.
marbolo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 13 Aug 2012, 15:23
On tänanud: 3 korda

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas marbolo »

Külaline kirjutas:
marbolo kirjutas: Minu idee on olnud seni selline, et kisun kõik lahtise pudi küljest ära, armatuuri siis ilmselt lõikan küljest ära
Kui lähed selle variandi peale, siis soovitaks enne käia mingis kindlustusfirmas ja teha õnnetusjuhtumi kindlustus, kuigi arvan, et peale võimalikku letaalse lõpuga õnnetust ja asjaolusid teada saades, kindlasti keeldub kindlustus su sugulastele hüvitist maksmast, aga sul on väga suur šanss saada Darwini auhind. Kahjuks antakse seda ainult isikutele, kes on oma lollide tegude tagajärjel surma saanud.
Kui 1 cm paksune armatuur on mõne koha pealt pudisenud 3 mm traadiks, siis ei ole väga kasu sellest. Veel enam kui see on täiesti lahtine. Ja vaevalt nüüd pudeda armatuuri ära võtmine kohe kõik kokku kukutab. Lihtsam oleks vana ära kiskuda, lahtised tükid ära võtta, uus armatuur panna ja ära krohvida. Vähemalt ma mõtlen nii. Ega ma ei ole mingi insener või ehitaja, sellepärast pöördusingi siia et abi ja nõu saada.
pold
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 169
Liitunud: 16 Juun 2013, 21:10
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 6 korda

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas pold »

See on põhimõtteliselt samasugune töö, nagu lennusadama angaaride restaureerimine (google).

Nii seda jätta tõepoolest ei tohi, kui sa plaanid vanaks elada. Aga ilma ühtegi inseneri appi kutsumata tõepoolest ei soovita seal mitte midagi rohkem eemaldada.
Insener teeks kõigepealt kindlaks, kuidas on paneel ülalt koormatud, kas paneel sellises olukorras kannab ilma sarruseta ning vajadusel leiab ajutise toestamise võimaluse või muudab jäädavalt arvutusskeemi. Seejärel otsustab, kas sarrus puhastada või asendada ja betoon uuesti valada või muul võimalikult lihtsal ja odaval viisil kandevõime tagada.
marbolo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 13 Aug 2012, 15:23
On tänanud: 3 korda

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas marbolo »

Aga kui asi lihtsalt puhtaks teha, krohv peale ja alla panna tugipostid, siis peaks olema vägev küll ju? Ei ole mul raha et mingeid insenere külla kutsuda
Külaline
külaline

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pead ei anna, kuid kui tegemist kortermajaga, peaksid laepaneelid olema kogu maja ühisomand (nagu näiteks trepikoda) ning selle remondi eest peaks hoolitsema ühistu (kõigilt korteriomanikelt korjatava remondifondi rahaga).
marbolo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 13 Aug 2012, 15:23
On tänanud: 3 korda

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas marbolo »

Külaline kirjutas:Pead ei anna, kuid kui tegemist kortermajaga, peaksid laepaneelid olema kogu maja ühisomand (nagu näiteks trepikoda) ning selle remondi eest peaks hoolitsema ühistu (kõigilt korteriomanikelt korjatava remondifondi rahaga).
Heh, tegemist on maakohaga, pole meil sellist asja nagu korteriühistu. Minu trepikojas on 4 korterit, milles kahes elavad elanikud sees (mina ja mu naaber) ja naabrid ei ole ka just.. kõige teravamad pliiatsid. Ja teine pool elamust on tehtud "majaks". Erastatud või mis selle kohta öeldaksegi. Nii et pean siiski ise hakkama saama.
Valda ei julge ka küsima minna, sest kohe meie maja kõrval on samasugune korterelamu, mis on mitmeid kordi hullemas seisus(sellele on aeg ja tühjalt seismine oma töö teinud). Tulid tähtsad ninad kohale, kuulutasid hoone varisemisohtlikuks ja tõsteti kõik elanikud välja. No seda küll üle 10 aasta tagasi kuid ikkagi. Siin nii hull asi pole aga mine sa tea mis tehakse.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

marbolo kirjutas:Tulid tähtsad ninad kohale, kuulutasid hoone varisemisohtlikuks ja tõsteti kõik elanikud välja ... Ei ole mul raha et mingeid insenere külla kutsuda ... tegemist on maakohaga, pole meil sellist asja nagu korteriühistu ... teine pool elamust on tehtud "majaks". Erastatud
Ehk oli tähtsatel ninadel ikka mõni insener ka kaasas.
Sellel majal (sinu ja naabri osal) on siis keegi omanik ja sina üürid seda korterit? Pigem otsi uus üürikorter.
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

Mina samas olukorras jätaks tõesti selle armatuuri torkimata. Mõtleks rohkem toestamise võimaluste peale. Mingid U rauad või kokkukeevitatud vinkelrauad oleks minu esimene mõte. Need ei maksa ka mingit hingehinda ( oleneb kuskohast üldse sebida, maal neid siin mõnel papil vedeleb aianurgas niisama ja saab ehk vanakooli stiilis jutule - ehk siis pudeliga) samas kui paar tükki sealt üle lae panna siis mina isiklikult tunneks ennast juba piisavalt julgelt. Kui veel 50 x 150 prussid ka seal kuidagi nii asetada, et need tükkide kukkumise eest kaitseks, siis oleks asi minu jaoks lahendatud.
Aga ega ausaltöelda raske on asjalikku nõu sellises olukorras anda kui 100% täpset ülevaadet pole.( siin tõesti loeb ka see kas üleval keegi elab, mis raskused laele mõjuvad, eriti tähtis, kuskohas need raskused asetsevad, mis mõõdud ruumil on, kas seinu saab kasutada ära toetamissüsteemi ehitamisel jne.)
fgh
külaline

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ilmselgelt on tegu eluohtliku olukorraga ja paneeli kandevõime on olematu. Antud olukorras on VAJALIK situatsiooni likvideerimine mitte peitmine krohvikihi alla. Kõigi eelduste kohaselt tuleb eemaldada deformeerunud pind ja valada uus armeeritud lagi. Sobivusel kasutada kandmiseks siseseinu ja vajadusel teras I-profiili. Õnneks on neil paneelide suhteliselt suur varu, aga arvestades, et alumine armatuurikiht on olematu, siis soovitan tungivalt mitte riskida.
marbolo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 13 Aug 2012, 15:23
On tänanud: 3 korda

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas marbolo »

Küülaline kirjutas:
marbolo kirjutas:Tulid tähtsad ninad kohale, kuulutasid hoone varisemisohtlikuks ja tõsteti kõik elanikud välja ... Ei ole mul raha et mingeid insenere külla kutsuda ... tegemist on maakohaga, pole meil sellist asja nagu korteriühistu ... teine pool elamust on tehtud "majaks". Erastatud
Ehk oli tähtsatel ninadel ikka mõni insener ka kaasas.
Sellel majal (sinu ja naabri osal) on siis keegi omanik ja sina üürid seda korterit? Pigem otsi uus üürikorter.
Ei, korter on ikka minu oma. Naabril ka oma nimel. Ühisomand? vist siis selle nimetus. Mõtlesin seda et siin on iga mees enda eest. Nagu nii 2 korterit on tühjad ja nende omanikud siia pole jalga ammu tõstnud. Tööd oleks palju mida teha siin.
marbolo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 13 Aug 2012, 15:23
On tänanud: 3 korda

Re: K: Paneelmaja lagi

Lugemata postitus Postitas marbolo »

ehitusemees kirjutas:Mina samas olukorras jätaks tõesti selle armatuuri torkimata. Mõtleks rohkem toestamise võimaluste peale. Mingid U rauad või kokkukeevitatud vinkelrauad oleks minu esimene mõte. Need ei maksa ka mingit hingehinda ( oleneb kuskohast üldse sebida, maal neid siin mõnel papil vedeleb aianurgas niisama ja saab ehk vanakooli stiilis jutule - ehk siis pudeliga) samas kui paar tükki sealt üle lae panna siis mina isiklikult tunneks ennast juba piisavalt julgelt. Kui veel 50 x 150 prussid ka seal kuidagi nii asetada, et need tükkide kukkumise eest kaitseks, siis oleks asi minu jaoks lahendatud.
Aga ega ausaltöelda raske on asjalikku nõu sellises olukorras anda kui 100% täpset ülevaadet pole.( siin tõesti loeb ka see kas üleval keegi elab, mis raskused laele mõjuvad, eriti tähtis, kuskohas need raskused asetsevad, mis mõõdud ruumil on, kas seinu saab kasutada ära toetamissüsteemi ehitamisel jne.)
Ka ise mõtlesin toestuse peale. Aga pole veel tuttavate ehitusmeestega saanud konsulteerida, et mida nemad üldse asjast arvavad.

Üleval ei ela keegi. Ülemine korter on ka müüa. Ehk saab mingi ülevaate raskusest. http://www.kv.ee/2147907
Mina lõhkusin endal kõik vaheseinad maha, sest olid probleemid sooja edasi liikumisega. Kunagi ehitati maja keskküttega aga enam seda pole ja sai ehitatud pliit kööki. Küttes oli alati köök korralik saun aga muud toad suht jahedad. Magamistuba oli täiesti külmkapp.

Pilt
Pealtvaade siis korterist. Sinine triip on välisuks ja kollane kast on korstnajalg. Vaheseinad on punased, kandvad seinad on mustad.
Maha võtsin ma kõik vaheseinad, va sahvri oma.

Pilt
Siin pildil punasega on tehtud vanitoa ja wc vanad seina kohad.

Mõõtudest nii palju et laius (köök, wc ja vannituba) seinast seina on 4.5 meetrit. Pikkus (köök, koridor ja suurtuba) on 9 meetrit. Kõrgus 2.5 meetrit. Peaks üldine info nüüd kirjas olema.
Vasta