Personaalsed pakkumised?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10865
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Jagaks korraks kogemust "personaalsete pakkumiste" osas, EE poolt saabus "raamatupidaja" kodusele meilile personaalne pakkumine (summasid ei tea) ja talle tööjuurde saabus samuti meil samade numbritega. Eks ta helistas siis EE-sse, et milles küsimus, sest koduse pakkumise ja asutuse hinnapakkumine oli sama hinnaga, ainult väike konks on asjal juures- nimelt tarbib see asutus meie koduse tarbimise aastamahust üle 30 korra enam elektrienergia. EE-st vastati talle, et millegipärast paketid on selliselt koostatud ja ei näe ette personaalset lähenemist. :)
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6114
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Minule tegi EE pakkumise 6,42 päev ja 4,58 öö. Aasta tarbimine on 5400/9600 päev/öö.
msson
külaline

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas msson »

küsi EE uuesti üle, nüüd pakuvad ehk paremat hinda...:)
Öö hind 4.35 senti/kWh Päeva hind 6.09 senti/kWh
aga kui kohe ei osta, tõstavad 20%
Estlink2
külaline

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas Estlink2 »

Pole veel lepingut teinud, aga vestlesin paar nädalat tagasi pikalt klienditeenindajaga.
Huvitav nähtus, et kaheaastane leping oli odavam kui aastane (OK - loogiline), kolmeaastane aga kallim kui kaheaastane?

Mina järeldan siit seda, et EE ei arvesta mitte, et kriis läbi saab ja räme majanduskasv saabub, vaid töösse läheb Estlink-2 ning siis saab Eesti põlevkivielektri kõige täiega Skandinaavia turule maha müüa. Ehk võime ka nii väljendada, et Eesti ja Soome hinnapiirkondade hinnad ühtlustuvad rohkem...
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Minu hetke personaalse pakkumise järgi on EE puhul kõige odavam 6 kuuline leping, edasi, mida pikem, seda kallim. Hind on alla läinud, võrreldav Elektrumi pakkumisega.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas vtl »

Aastane tarbimine ca 30 000 kWh
Oktoobri teisel poolel tuli e-mailile EE esimene personaalne pakkumine: 6.30 päev, 4.50 öö, 12 kuud.
Käisin klienditeeninduses kohal, ütlesin et kui Elektrumiga samaväärse hinna teete, siis ma eelistaks müüjat mitte vahetada. Teenindaja ütles, et "vaatame", klõbistas arvutit ja... tegi eripakkumisest kallima pakkumise. Ütles, et "süsteem annab nii ja tema ei saa rohkem midagi teha." Kaup jäi katki.
Nüüd mõni päev tagasi tuli e-mailile uus EE personaalne pakkumine, mille nägemiseks tuli iseteenindusse logida: 6.08 päev ja 4.34 öö. Jõudsin juba mõelda, et ohoo, hind juba võrreldav Elektrumiga (mis on p: 6.04, ö: 4.15), kui selgus, et sellise hinnaga lepingu saab ainult pooleks aastaks. Aastane leping on juba hinnaga p: 6.13, ö: 4.38.

Ilmselt oli EE mõte selles, et kui klienti saab praegu pooleaastase odava lepinguga kinni hoida, siis poole aasta pärast ei ole erinevate hinnapakkumiste teema enam nii aktuaalne ja kliendid jätkavad inertsist lepinguid, aga siis juba kallima hinnaga.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas vtl »

Aastane tarbimine ca 30 000 kWh
Oktoobri teisel poolel tuli e-mailile EE esimene personaalne pakkumine: 6.30 päev, 4.50 öö, 12 kuud.
Käisin klienditeeninduses kohal, ütlesin et kui Elektrumiga samaväärse hinna teete, siis ma eelistaks müüjat mitte vahetada. Teenindaja ütles, et "vaatame", klõbistas arvutit ja... tegi eripakkumisest kallima pakkumise. Ütles, et "süsteem annab nii ja tema ei saa rohkem midagi teha." Kaup jäi katki.
Nüüd mõni päev tagasi tuli e-mailile uus EE personaalne pakkumine, mille nägemiseks tuli iseteenindusse logida: 6.08 päev ja 4.34 öö. Jõudsin juba mõelda, et ohoo, hind juba võrreldav Elektrumiga (mis on p: 6.04, ö: 4.15), kui selgus, et sellise hinnaga lepingu saab ainult pooleks aastaks. Aastane leping on juba hinnaga p: 6.13, ö: 4.38.

Ilmselt oli EE mõte selles, et kui klienti saab praegu pooleaastase odava lepinguga kinni hoida, siis poole aasta pärast ei ole erinevate hinnapakkumiste teema enam nii aktuaalne ja kliendid jätkavad inertsist lepinguid, aga siis juba kallima hinnaga.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2785
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas trebla »

Eilne (selle nädala) pakkumine EE-lt j a Electrumilt sama kui vtl-il. Samas mul aasta tarbimine u 15 000 kWh.

Samas - kas Electrumi juures oli veel miski mõõtesüsteemi tasu 2,10 kuus? Mina saan aru, et mõõtesüsteemid jäävad Elektrilevile..

Arendaksin paralleelselt edasi tulevikumuusikat. Kui jõuab kohale tunnipõhine arvestus kas selliste 15 MWh aastas eratarbija tarbimist hakatakse kah tunnipõhiselt mõõtma?
Mis infokanalit pidi tunni hind teatavaks tehakse ja kuidas seda oma juhtimissüsteemi saaks sisestada?
TumeTumba
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 14 Nov 2011, 15:53
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas TumeTumba »

viimane EE 6 kuu pakkumine: koos käibega päevane - 6,29; öine - 4,84. 36 kuud 6,7/5,15.
aastatarbimine eelmisel ja sellel aastal umbes 6800 kWh.
öist umbes 55%.
kasutuses aastaringselt 150l boiler ja 15l köögiboiler. põrandaküte vaid dušširuumis, pool aastast. gaasipliit, elektripraeahi. maja 165 m2, ahiküte. valgustus põhiliselt "säästukad" ja "päevakad" ehk kompaktluminofoorid ja 58w luminofoorid.
börsihind on paari viimase aasta keskmine koos käibega 5,4 senti. kui suurendan öise protsenti suure boileri öise kütmisega (praegu kütab 24h), siis vist pole mõtet börsihinda vaadata. seni olen siiski seda varianti mõlgutanud.
teistelt tulevastelt elektrimüüjatelt pole veel pakkumisi saanud/võtnud.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mina oma arunatukesena näeks hoopis asja sedapidi: Igasugune pikaajaline leping tähendab elektrimüüja jaoks riski. Riskide maandamiseks kirjutatakse lepinguhindadesse sisse paras ports õhku. Elektri hind tõuseb turul stabiilselt nagunii. Nüüd kogu küsimus ongi ainult selles: kas elektrimüüjad on lollimad kui mina ise? Kas nad tõesti teevad minuga kahjuliku diili ja vabaturu hind tõuseb kiiremini kui nemad oskasid ette näha ja perioodi lõpp toodab neile juba korralikult kahjumit? Või on ehk ikka nii, et ma leping tootjaga kokku tema mõistliku kasumiprotsenti ja vabaturu hinnariskid jätame ühiselt kanda? Paluks arutelu mu mõttekäigule...
vanaema on sul veteran...
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

sashaobrok kirjutas:Või on ehk ikka nii, et ma leping tootjaga kokku tema mõistliku kasumiprotsenti ja vabaturu hinnariskid jätame ühiselt kanda? Paluks arutelu mu mõttekäigule...
Selle arutelu lähtepunktiks on sinu rahakoti ja kuueelarve suurus - kui need talveperioodi võimalikud (kristallkuuli pole ju kellelgi) hinnahüpped vabalt välja kannatavad, ilma et see su elamist/olemist piirama hakkaks, siis aastane kogusumma võiks börsihindadega olla kõige väiksem (riskide maandust ei ole sa kinni maksnud).

Kui sa soovid aga oma eelarve kulutaset ühtlustada, kindlustada ja ootamatusi vältida, siis tuleb see mugavus riskitasuna kinni maksta.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas vtl »

sashaobrok kirjutas:Nüüd kogu küsimus ongi ainult selles: kas elektrimüüjad on lollimad kui mina ise? Kas nad tõesti teevad minuga kahjuliku diili ja vabaturu hind tõuseb kiiremini kui nemad oskasid ette näha ja perioodi lõpp toodab neile juba korralikult kahjumit
Paljud inimesed arvavad, et börsihinnal baseeruv muutuv pakett on ostjale kasumlikum ja põhjendavad seda müüja hinnariski maandamisele kuluva lisarahaga. Mulle on üritatud ka tõestada, et ega ma ei ole targem, kui energiamüüjate analüütikud ja "kahjumiga" keegi energiat ei müü.

Need mõttekäigud pädeksid siis, kui börs oleks nagu kaev, kustkohast energiamüüjad ammutavad (ostavad) ja siis edasi müüvad.
Tegelikult ei saa energiamüüja kahjumit ka siis, kui ta müüb aeg-ajalt alla börsihinna, kuna ta ju ise toodab seda energiat. Nii lihtne see ongi.
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas AHEL »

Ei ole lihtne see paketi valimine aga üks mis kindel ,petta saame nagunii!
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

vtl kirjutas:Tegelikult ei saa energiamüüja kahjumit ka siis, kui ta müüb aeg-ajalt alla börsihinna, kuna ta ju ise toodab seda energiat. Nii lihtne see ongi.
Kui elektrimüüjana antud teema kontekstis mõista ikkagi seda firmat, kes minule (võrguteenuse osutaja kaudu või eraldi) elektriarve esitab, siis eeldus "ise tootmise" kohta ei pea paika:

"Tänaseks on paketid avalikustanud kuus üle Eesti elektrit müüvad müüjat (220 Energia, Eesti Gaas, Eesti Energia, VKG Elektrivõrgud, Imatra Elekter ja Elektrum) ja avalikkusele on lubanud vähemalt üks müüja, et tema tuleb pakettidega välja 15. novembril (Elektrimüügi AS). Kuna elektri müügi tegevusluba omab aga täna 47 müüjat, kellest 37 on lokaalsed võrguettevõtjad, siis võib sõltuvalt piirkonnast müüa elektrit lisaks veel ka kohalik võrguettevõtja või väiksem müüja."

http://majandus.delfi.ee/news/intervjuu ... d=65241982
Külaline
külaline

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui ma olen väiketarbija s.o. ~200...400 kwh kuus millest 55% on öö ja 45 % päevast elektrit siis olen aru saanud et pole mõtet mingit pakkumist üldse võtta aga siiani pole saanud selgust kas ja mis ma üldse peaks tegema või mitte tegema
kas jätkata nii nagu on ja võtta vastu see mis tuleb paratamatusena või minna mingi paketi peale ?
Väino
külaline

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas Väino »

Ma olen eleringi andmelaos andnud volituse kõigile pakkujatele.
Seal kirjas:
Oma andmete nähtavaks tegemine võimaldab elektrimüüjatel teha Teile personaalse hinnapakkumise, mille aluseks on Teie elektritarbimise ajaloolised andmed.

Ma loen, et olete saanud personaalseid pakkumisi. Kaua pakkumiste saamiseks teil aega läks?

09.11.2012 tegin volituse.
Andmeid on pärinud ainult 220 Energia OÜ ja selle pakkumine oli selline:
Endale sobiva elektripaketi saate valida meie veebikeskkonnas http://www.220energia.ee/eraklient/

Eesti Energia pakkuja helistas ka, aga tema pakkumine oli selline, et hind ei ole oluliselt kallim teistest pakkujatest. Pakuti, et teeks lepingu ära. Hinnast ei räägitud.
Tema ilmselt ei helistanud andmelaos tehtud volituse peale, sest tarbimise vaatamiseks küsis luba telefonitsi.

Ilmselt peab miski portaali kaudu ise leidma firma.
Külaline
külaline

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ärge laske ennast lollitada ja võtke seda kui paratamatust ja reaalsus
praegu moodustavad EE klientidest ~25% kodutarbijad ja 75% ärikliendid
tarbimine aastal 2011 oli 7155GWh millest kodumajapidamiste maht oli 1934GWh
ja üksik kodutarbija oma 3000...15000 KWh-ga kaob sinna numbritesse nii ära, et ....

ei ole mingeid personaalseid pakkumisi vaid selle nime all loodetakse saada personaalne kontakt ja "ära moosida"
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas vtl »

25% või mitte, aga eksisteerib selline asi, nagu "gupiseadus". Gupi on pisikene kala, mida armastatakse akvaariumis pidada.
Seadus ise kõlab nii: Suur hulk gupisid võib varanduse nahka pista ehk teiste sõnadega kui suudate pöörase kulutuse jaotada piisavalt väikeste artiklite peale, siis igaüks neist on piisavalt tühine, et ei tasu mahahääletamist.

Kodutarbijad võivad ju üksikult tühised olla, aga kui suur hulk neist jalga laseb, siis on käibemuutus märgatav.

Samas on veel olemas 80:20 seadus: 20% klientidest annab 80% sissetulekust. Kui te likvideerite ära ülejäänud 80% klientidest (kes andsid 20% sissetulekust), siis ülejäänud 20% klientidest jagunevad omakorda ümber 80:20 põhimõttel. Kui veel paar korda vähetulusaid kliente ära likvideerida, siis lõpetuseks jääb järele ainult 1 klient, kes otsustab minema minna.
Külaline
külaline

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vtl kirjutas:25% või mitte, aga eksisteerib selline asi, nagu "gupiseadus". Gupi on pisikene kala, mida armastatakse akvaariumis pidada.
Seadus ise kõlab nii: Suur hulk gupisid võib varanduse nahka pista ehk teiste sõnadega kui suudate pöörase kulutuse jaotada piisavalt väikeste artiklite peale, siis igaüks neist on piisavalt tühine, et ei tasu mahahääletamist.

Kodutarbijad võivad ju üksikult tühised olla, aga kui suur hulk neist jalga laseb, siis on käibemuutus märgatav.

Samas on veel olemas 80:20 seadus: 20% klientidest annab 80% sissetulekust. Kui te likvideerite ära ülejäänud 80% klientidest (kes andsid 20% sissetulekust), siis ülejäänud 20% klientidest jagunevad omakorda ümber 80:20 põhimõttel. Kui veel paar korda vähetulusaid kliente ära likvideerida, siis lõpetuseks jääb järele ainult 1 klient, kes otsustab minema minna.
jutuks hea küll aga kus on siis need "personaalsed" pakkumised mis oleksid avalikust "letihinnast" odavamad ?
kõik pakkujad alandavad "letihinda" ja teevad sulle pakkumise sama hinnaga.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2079
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kõik toovad siia väljanäituseks EE poolt tehtud personaalsed pakkumised, kuid kas keegi on välja arvutanud ka hinnavahe, mis tuleb eri firmade pakkumiste ja kõige odavamate/kallimate pakettide vahel arvestades teie aastast tarbimist?
Torutööd Tartus 56 932 898
Foxxy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 06 Veebr 2012, 13:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Hinnaerinevus

Lugemata postitus Postitas Foxxy »

...on umbes samasugune kui osta kütust erinevatest tanklatest (kliendikaardiga :-) või ilma)- tegelik erinevus on NULL (kui just solki ei saa aga solkelekter... samas võrguteenus on siiani ju praktiliselt üks.
Parimat ja toredat (kirveteritamise) särtsutamist, JR
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

pikk88 kirjutas:Kõik toovad siia väljanäituseks EE poolt tehtud personaalsed pakkumised, kuid kas keegi on välja arvutanud ka hinnavahe, mis tuleb eri firmade pakkumiste ja kõige odavamate/kallimate pakettide vahel arvestades teie aastast tarbimist?
Mul oli oktoobri tarbimine ~800-900kW (ei viitsi vaadata, et mis see täpne number oli) ja arve oli 28€. Siis tegin arvutuse mulle tehtud Eesti Energia pakkumisega ja siis oleks hinnaks tulnud 40€.

Võrgutasud olid loomulikult ka veel lisaks.

Minu arust on enamus pakkujad suht ühte auku st et tavainimene väga palju kaotada-võita ei saa. Ise valin ilmselt börsihind + marginaal.

http://www.energiaturg.ee
kulaline
külaline

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas kulaline »

trebla kirjutas:Eilne (selle nädala) pakkumine EE-lt j a Electrumilt sama kui vtl-il. Samas mul aasta tarbimine u 15 000 kWh.

Samas - kas Electrumi juures oli veel miski mõõtesüsteemi tasu 2,10 kuus? Mina saan aru, et mõõtesüsteemid jäävad Elektrilevile..

Arendaksin paralleelselt edasi tulevikumuusikat. Kui jõuab kohale tunnipõhine arvestus kas selliste 15 MWh aastas eratarbija tarbimist hakatakse kah tunnipõhiselt mõõtma?
Mis infokanalit pidi tunni hind teatavaks tehakse ja kuidas seda oma juhtimissüsteemi saaks sisestada?
2.10 on kuutasu, 15000 kWh korral tõstab hinda 0,17 senti/kWh, minul tarbimine pea poole väiksem- siis juba 0,33 senti hinnal juures- ei ole nagu mõtet.

Tunnipõhiselt saaks mina ka praegu paketi tellida (kaugloetav arvesti). Teatada tarbijale seda hinda justkui vajadust pole- börsihind ja iga tund isemoodi (iga tund SMS saada ?). Oma tarbimisgraafikut andmelaost vaadates pole ma eriti kindel, et see oluliselt soodsam on- tarbimispiigid satuvad ikka sinna kus hind 2 korda kõrgem on.

EE praegu pakub 6 kuuks 5,92 päev 4,55 öö , kuutasuta
Külaline
külaline

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Arvutasin praegu läbi oma 16558 kWh aastatarbimise(viimased 12 kuud) vanade arvete põhjal.(1605 € koos km-ga, sh energia enda hind 570)
Kui tarbimine tuleks kuude lõikes sama, siis energia hind oleks praegu soodsaimas Elektrumi hetkepakkumises 979 €

Võtsin välja ka viimase 12 kuu börsihinnad ja korrutasin kuutarbimised nendega läbi (220 energia marginaaliga +0,15 ) . Tuli 830 €
?
Hinnavõrdlusportaal annab vastupidise tulemuse - nagu oleks börsihinnaga pakett kallim kui fix hinnaga.
Kas hinnavõrdlusportaalil on mingi nägemus järgmise aasta börsihindadest teistsugune?
Mis on põhjused, et järgmise aasta börsihinnad on kallimad kui tänased?
Vesi saab Lätis ja Skandinaavias otsa?
Mingid muud põhjused veel?
Külaline
külaline

Re: Personaalsed pakkumised?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

..veel..
..see praegune arvutus näitab, et 220 energia börsihind +0,15 marginaal on Elektrumi hetke kampaaniapakkumisest (päev:0,0588, öö: 0,0404, kuutasu 2.10) soodsam seni, kuni börsihind püsib alla 47,5 )
Vasta