Maakiviseinad

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
nyptuc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Veebr 2010, 11:11

Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas nyptuc »

Kuidas täita vana maakividest laotud müüride vuuke, millega täita?
Kas peaks enne tegema mingit survepesu kividele?
Kas on veel mingeid täitmise viise (prits)?
voldemar
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 31 Jaan 2005, 11:21

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas voldemar »

kui seda omal käel teha , peaks liiva ja tsemendisegule lisama savi, kui on vaja heldamat tooni , siis lupja(kui on algselt lubjaga olnud). viimased annavad plastilisust, et segu ka ümaral pinnal püsima jääks. kui on tegu välismüüridega , peaks need ka kindlasti pealt kaetud olema. Muidu külm,vesi jms teevad oma töö. Pole ise selle ala spetsalist, spetsalistid oma nippe vaevalt eriti avaldavad , see ju nende leib. Kui vaja võin spetsaliste soovtada Tartu , Elva ja Viljandi piirkonnas
kristo mägi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 04 Dets 2009, 14:15
Asukoht: tallinn

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas kristo mägi »

Tere!
Alustuseks puhasta kõik lahtised seguosad ja muu aja jooksul kogunenud sodi ära vuukidest.
Seguks on vaja tsementi, liiva ja lubjaliivasegu. Vanasti tsementi ei pandud, nii et võibolla pole tsementi vajagi. Natuke ma siiski paneks, saab tugevam. Segu vahekord võibolla täiesti erinev, pead jälgima et toon saaks sama. 3/3/1 (liiv/lubiliiv/tsement) annab helehallika tooni,sobib kasutamiseks nii väljas kui sees, kui on siseruumiga tegemist, ei pea tsementi panema. Heledamaks saad lubjasegu järjest juurde segades, kuni toon on selline nagu vaja. Kõik asjad on kenasti poes saadaval,
Vuuke saab ka spetsiaalse pritsiga täita, kuid on üsna tülikas, kuna sellisel juhul peab segu olema vedelemapoolne, kuid siis tahab ta vuugist välja valguda ja kipub kive määrima. Mina teen vuukidetäitmiseks segu sellise plasteliinisarnase (liiga kuiv ei tohi olla!), siis on hea täita ja pärast siis pealt kergelt kumeraks ja siledaks.
P.s:Kui seda pinda väga palju ei ole, siis oleks targem kõik vuugid ära puhastada ja üleni uuesti vuukida.
Kristo Mägi
Maakivist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Aug 2011, 10:25
On tänanud: 1 kord

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas Maakivist »

Minul selline küsimus sellesse teemasse.
Kui on mingi sossepp rikkunud tavalise müürimördiga vuugid ja ka märinud kivid.
Kuidas on võimalik see tsement nendelt kividelt eemaldada?
Kas on olnud kokkupuuteid?
Asja teeks lihtsamaks kui tegu oleks paari ruuduga aga selline sigadus on villa soklikorrusel ja seda on ca. 60 m2
m.k
külaline

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas m.k »

liivaprits
Maakivist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Aug 2011, 10:25
On tänanud: 1 kord

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas Maakivist »

m.k kirjutas:liivaprits
Nii, olen vahepeal kõvasti uurinud asja ja leidnud ka õiged mehed õigete riistadega.
www.sbb.ee

Liivaprits jätke karmimate tööde jaoks ja sinna kuhu pole ilu vaja ! :wave:
takso
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 12 Mär 2012, 19:21

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas takso »

Olen proovinud nii Silikatsiidi kui ka Sakret lubjaliiva segu , kuid mõlemad jäävad helehallikad, aga soov oleks valget vuuki saada! Kas ütlete, et sinna tuleks veel lisada tavalist kustutamata lupja ? Aga siis ju koostis muutub !?

Samuti seisan probleemi ees, kuidas vuukida nii et maakivid jääksid puhtaks! Kas olemas mingi rasv ( a la searav) mida peale määrida, või siis mingi nõudepuhastusvahendi laadset kemüüset teha, et kivid jääksid puhtaks?

Vuukide on tõsiselt palju ja tahaks teha seda korralikult ja ilusa valge vuugiga!

Andke nõu, ette tänades,
imre
Maakivist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Aug 2011, 10:25
On tänanud: 1 kord

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas Maakivist »

Tere Imre.

Proovi valget tsementi, et saada valge vuuk.
Maakivi proovi vuukida nii et kivi jääks võimalikult puhtaks ja joonistuksid välja kivi piirjooned.
Nõudepesuvahend sind ei aita ega ka rasvad, rasv kurivaim tõmbab kivikristallide vahele nii, et enam seda välja ei saa.
Proovi tehe õige vahekorraga segu ja voolida tihedalt, eelnevalt puhastatud vuukidesse uus segu nii et kivid jääksid kuivad ja puhtad.
Pärast vuukimist soovitan äädika lahust.
xtcx
külaline

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas xtcx »

Mina isiklikult soovitan kasutada lubjapasta, millele lisada vastavalt siis vajadusele kas halli või valget tsementi ning korralikku liiva, mittle liiga peent!Tsements siis oluline komponent sellesmõtes et saavutada segu tugevust ning samut värvi mõttes. Kui teed siis jäta vahekord meelde, et järgnevad masinatäied tuleksin analoogse tooniga! Lubjapasta vajab väga korralikku segamist segumasinas, et ühtlane mass tuleks! Võtakõige tavalisem krohvihõõruti, poes on püügil erineva laiusega kellusid. See järel lükkad hõõruti pealt paraja kelluga segu vuuki ning kivid ei määrdu sisuliselt üldse!

Lugupidamisega Rene
Maakivist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Aug 2011, 10:25
On tänanud: 1 kord

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas Maakivist »

Väärt õpetussõnad !
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas janu »

kui segu on vuukides piisavalt kuiv tuleb harjaga üle käia ja segu olgu nii kuiv et,kui pall teha tuleb natuke suruda.ise just teen seda tööd 3tundi täidan vuuke ja siis harjaga kuivemad vuugid ja kivid puhtaks ja uuesti täitma.segu kohta soovitan-kui on hea vundament all võib kasutada tsement liiv aga kui on vana hoone ilma korraliku vundamendita siis lubja liiva segu kuna vanad hooned mängivad ja tsement on liiga jäik
Ecooil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 29 Juun 2012, 10:51
Asukoht: Valgjärve/tallinn
Kontakt:

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas Ecooil »

Ma tean et segu kohapealt saab abi majatohtrist ! Veel seda et mul üks tuttav käib maakiviseinu happega pesemas.
Looduslik valik puidukaitseks !
tanel@ecooil.ee
www.ecooil.ee
Maakivist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Aug 2011, 10:25
On tänanud: 1 kord

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas Maakivist »

Sellel suvel olen saanud kogemusi sellel alal kõvasti juurde.
Käsil on üks ca. 700 ruutmeerine maakivi aed.
Kõvasti vuukimist.
Sakret on maha saanud väga hea seguga.
Seda kulub, nii umbes 10 tonni selle mahu peale.

Kellel on soov võtke ühenust.
Usun, et oskan aidata!
Külaline
külaline

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Maakivist kirjutas:Sellel suvel olen saanud kogemusi sellel alal kõvasti juurde.
Käsil on üks ca. 700 ruutmeerine maakivi aed.
Kõvasti vuukimist.
Sakret on maha saanud väga hea seguga.
Seda kulub, nii umbes 10 tonni selle mahu peale.

Kellel on soov võtke ühenust.
Usun, et oskan aidata!
Kas jutt käib Sakret KZMist?
Milo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Dets 2014, 22:58
On tänanud: 1 kord

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas Milo »

Kas keegi oskab anda nõu...
Maakivi sein paksusega 80cm. soovin nende vahele ehitada elamu aastaringseks elamiseks, kas pean seinu kindlasti seestpoolt soojustama ja kui siis millised oleksid parimad lahendid?
gamla
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 09 Veebr 2011, 22:39
On tänatud: 3 korda

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas gamla »

vanade maakivi müüritiste puhul reeglina tuleks kasutada,lubja liivasegu ilma mingi tsemendita,just erineva mängimise osas.Samas iseendal olen kasutanud täiesti erinevaid segusid,ja miskit pole kahe aasta jooksul veel juhtund,aga see on lihtsalt selline katsetamine,kliendil ma nii ikka ei tee .
vattnari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 04 Juun 2014, 09:08

Re: Maakiviseinad

Lugemata postitus Postitas vattnari »

Palun abi!
Lugu järgmine:
Vanal paekivihoonel vajavad seinad seest ja väljast uuesti vuukimist. Samas on suur osa vanadest vuukidest veel korralikult täis. Ainult et segu on aastakümnetega muutunud praktiliselt liivaks - nii kui puudutad või pihta lähed, pudiseb. Kas on mingi nipp et saaks vanad vuugid kuidagi pudisemiskindlaks?
Vasta