Turu solkimine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas: Liigne "priiskamine" ? Püüdlema peaks kuhugi mujale? Kuhu? Madis 64 teab vastust aga ei taha välja öelda? Kuhu me praegu püüdleme?
Sellele tahaks vastust saada tõesti. Kas "Madis64" teab kuhu meie (Eesti ühiskond tervikuna võttes) püüdleme? Aga herr "Imelik"?
Seda ma igatahes tean et "rokikas" seda ei tea. :blush: Mulle tundub et ega eriti ei ole seda sõnastatud laiemal tasemel. Käib mingi kampaaniakorras seaduste tegemine/muutmine aga kuhu 10 aasta pärast jõuda tahetakse on riiklik saladus vist. Valimisteaegsed reklaamlaused ei lähe arvesse. Olen vist paranoiline aga viimaste aastate arengud tunduvad olema pigem suurettevõtjate/firmade/pankade kasumile orienteeritud mitte aga ühiskonna laiemale heaolule. Kui nüüd väidetakse et see "vaeste, lollide ning laiskade" "poputamine" viib tingimata ettevõtjad siit riigist minema ning saabub pankrott siis proovige oma äri ja elu kujutleda ilma nende "lollide, jne." tegelaste olemasoluta. Piirid on siiski kõigile avatud ning kaks tööd teha mõistvat kätt taskus on päris mugav reisida sinna kus tundub et sind vajatakse ning hinnatakse vaatamata su ühiskondlikust positsioonist ning haridustasemest.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas:Kurat, äkki polegi odava hinna pakkujad süüdi turu solkimises, vaid tegelikud turusolkijad on hoopis tellijad, kes lähevad odavpakkumiste õnge või mis?
Ikka ühistöö ilmselt :grin: Susserdame niipalju et lõpuks tõmbame ka iseendal naha üle kõrvade suure kasumi/kokkuhoiu lootuses.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:Kulla "sõber"! Et Sa vastust jälle nädal aega ootama ei peaks
Rooma linna ei ehitatud ühe päevaga, mul aega on :wave:
Külaline kirjutas:Samas ei näe sellel diskussioonil mingit mõtet, kuna väljub teemast ja käesoleva majandusolukorraga on vähe pistmist (pigem tulevikufantaasiaga, arengute ettekujutusega).
Hea küll, eks me diskuteerime siis teistega edasi kui kellelgi huvi peaks olema.
Külaline kirjutas:Edevus, lahmivus, argumenteeritus on alati kellegi hinnangud aga tavaliselt neid iseendale ei anta?
Ei, kui just masohhistiga tegu ei ole, siis ma ei tea küll kedagi, kes iseennast lahmimises oleks süüdistama kukkunud.
Külaline kirjutas:Siin kulla "sõber" on põhjuse ja tagajärje seotus. Seda KIA-t ja Škoda ei ostaks sakslane siiani, kui valmistamise tehnoloogiaks oleks kuvalda ja kirves.
Selles samas heaoluriigis arendatud tehnoloogia tassiti arengumaale ja töösse rakendati kohalik ressurss (mille kasutamine on oluliselt odavam) mis võimaldab muuta odavamaks omahinda ja seega kasvatada omanike kasumit (olenemata müügihinna vahest). Odavam on ta ainult tänu sellele, et kohalikud nõuded on lahjemad (vähem ühiskonnale tagasi).
Seos minu eelneva jutuga? Mida arenenum ühiskond, seda efektiivsem peab olema tootmine.
Arhailine kapitalism oma piiritu kasuahnusega, rikub selle keti ära.
Kuvaldast ja kirvest ma aru ei saa, tassimisest ka mitte - Škoda on ju VW omanduseses ja tšehhid ei ole just "arengumaa", kui KIA tehastes oleks tuvastatud varastatud tehnoloogia kasutamine, siis euroliidus nad midagi ei müüks, nii et sinu mõttekäik jääb mulle paraku mõistetamatuks.

"Soomlaste õpetamisest" - see foorum pole ju soomekeelne ning neid mina küll õpetama ei kipu. Lihtsalt nendin, et need kaaskodanikud, kes arvavad, et tänastes oludes on soomlased võimelised oma ajalooliselt saavutatud heaolutaset säilitama, tõstmisest rääkimata, elavad illusioonides. S.t. nende võtete pimesi kordamine, mida teised kasutanud on ja mis tänaseks on end ammendanud (hoolimine kaaskodanikust ei ole "võte", vaid eluviis) tänasel päeval on minu arvamuse järgi hukatuslik.
Külaline kirjutas:Nimetasin sulle riigid kus ei ole langust, vaid tõus. Olulisi erinevusi meie vahel märkad?
Märkan küll - sa laveerid vastusest kõrvale. Küsimus on "kas langevate riikide mallide kopeerimine aastal 2011 on mõistlik"?
Külaline kirjutas:Väidan, et MEIE riik on unikaalne ja ükski mudel ei sobi otse, ühiskond sarnaneb vist siiski pigem põhjamaadele?
Sügavalt järgi mõeldes, ei julge sinuga nõustuda - inimesed, kes on meil viimase paarikümne aastaga tulnud "läbi vee, vile ja vasktorude", ei sarnane oma sisemuses minu arvates kuigi palju "rahustatud ühiskonnas aeglaselt loksuvate" põhjanaabritega.
Külaline kirjutas:
Kus kohast sa austuse puudumist teiste ja nende töö vastu välja loed?
Otsesõnu ei mäleta, kuid seisukohavõttudest võis aru saada, "proletaarlastest lumpen" (nagu väljendus eile "hinnalisi mõtteid ja arenguid loonud" Rein Lang).
Kui mälu taastub, siis ehk arutame teemat edasi.
Külaline
külaline

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rooma linna ei ehitatud ühe päevaga, mul aega on
Ei loe lihtsalt sellele "diskussioonile" kulutatud aega mõistlikult kasutatuks.
Ei, kui just masohhistiga tegu ei ole, siis ma ei tea küll kedagi, kes iseennast lahmimises oleks süüdistama kukkunud.
Kui tähelepanelikult loed siis ma ei lükand sinu väidet lihtsalt ümber. Küll ei süüdista ma kedagi lahmimises ja argumentide puuduses, kui need pole minu jaoks aktsepteeritavad.
Ennast argumenteerivaks ja mitte-lahmivaks kuulutada, kuulub juba ülikõrge enesehinnangu alla. Võib viidata ka probleemidele isiksusega. Seda pidasin küsimusega silmas.
Kuvaldast ja kirvest ma aru ei saa, tassimisest ka mitte - Škoda on ju VW omanduseses ja tšehhid ei ole just "arengumaa", kui KIA tehastes oleks tuvastatud varastatud tehnoloogia kasutamine, siis euroliidus nad midagi ei müüks, nii et sinu mõttekäik jääb mulle paraku mõistetamatuks.
Lugeda tuleb mõttega "sõber"!
Selles samas heaoluriigis arendatud tehnoloogia tassiti arengumaale ja töösse rakendati kohalik ressurss (mille kasutamine on oluliselt odavam) mis võimaldab muuta odavamaks omahinda ja seega kasvatada omanike kasumit (olenemata müügihinna vahest). Odavam on ta ainult tänu sellele, et kohalikud nõuded on lahjemad (vähem ühiskonnale tagasi).
Müüdi, vahendati, ühineti, vahet pole. See tehnoloogia ja standardid ei pärine "tootjamaalt".
Selle eesmärk on suurem kasum ja sihtturg on "heaoluühiskond" (seesama, kellele tootmise üleviimisega sinu sõnul "trääsa" näidatakse).
"Soomlaste õpetamisest" - see foorum pole ju soomekeelne ning neid mina küll õpetama ei kipu. Lihtsalt nendin, et need kaaskodanikud, kes arvavad, et tänastes oludes on soomlased võimelised oma ajalooliselt saavutatud heaolutaset säilitama, tõstmisest rääkimata, elavad illusioonides. S.t. nende võtete pimesi kordamine, mida teised kasutanud on ja mis tänaseks on end ammendanud (hoolimine kaaskodanikust ei ole "võte", vaid eluviis) tänasel päeval on minu arvamuse järgi hukatuslik.
Arvamus on teadmiseks võetud. Edasi mis? Kuhu meie sinu arust suundume? Mingi oma mudel?
Masu tassis eestimaalased mööda maailma laiali (enamus Soome)- see oli (on ) see mudel?
Mudeli nimi on "käige...." (nagu see video mis ma kunagi siia teemasse postitasin)?
Märkan küll - sa laveerid vastusest kõrvale. Küsimus on "kas langevate riikide mallide kopeerimine aastal 2011 on mõistlik"?
Ei ole aga... -tead sa antud hetkel paremaid ? Oled
võimeline nende mudelite puudusi, muutmisvõimalusi ja arenguid hindama? Krd. lihtne on karjuda "k..p.. te sotsiaaldemokraatidest muidusööjad, elate õnnetu ettevõtja arvel. Mis viga, Soome ettevõtjad ei mahu EW-i ära? Enne ehita ise midagi, siis kiru neid kes endaga kuidagi hakkama peavad saama. Või nõuad sa ülemaailmset tunnustust meie elustandardile ja tootmisele?
Sügavalt järgi mõeldes, ei julge sinuga nõustuda - inimesed, kes on meil viimase paarikümne aastaga tulnud "läbi vee, vile ja vasktorude", ei sarnane oma sisemuses minu arvates kuigi palju "rahustatud ühiskonnas aeglaselt loksuvate" põhjanaabritega.
Ikka eneseupitamine kellegi arvelt. Olen samuti uhke oma rahva üle, kuid on ka arenguid mis mulle otseselt ei meeldi (eetika ja moraal käivad samuti sinna alla... ja oleme ausad, teadmised...ikka need neetud teadmised). Võrrelda saame riikide arenguid ja elatustaset (siiamaani ei ole põhjust hõisata ja naabrile näpuga näidata?).
Kui mälu taastub...
"proletariaadist lumpenil" ei olegi sellist asja nagu mälu?
Keegi elas siin kellegi armust... jne. Eeskuju ise.
Tõestad veenvalt mulle et väiksed tähed kahetähelises ühendis ei ole eksitus.
Imelik.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas maik »

Kogu lgp. juures, lugedes siinseid postitusi, tärkavad ellu mind juba ammu vaevanud (kindlasti veel paljusi) igasugused variselikud mõtted!
Mina kui nn.spetsialist rügan siin EV-s iga päev tööd teha, tasuks nn... palk, ja tulevikus (loodetavasti) kui ma pole enam nii tegus, ootab mind nn.pension!?
Samas mingi suvaline "tõll" kes ei tee vahet kruvil ja naelal, kellel puuduvad igasugused pereväärtused,(omamata erialast spetsialiteeti jne.) kelle ainus oskus on pohhuismus ja naaglus.
See sama nn.persoon kellest ülal-pool juttu oli töötab (solgib) oma al.7 aastat kuskil EU ehitusel, ja teenib "ausalt" välja oma min. pensioni (al.1200.-eur.) ew. oli min.200.-euri parandage mind kui ma eksin.
Küsimus?
Miks olen mina eu toitumisahelas viimane, mille poolest olen mina kehvem penskar ja krt. kes on see mees, kes arvab et, minu produktiivsus on "väike"?
Miks on täna kunstlikult tekkinud olukord, kus spetsialist töötades EV -s saab tulevikus kordades vähem pensioni kui naaber-riigi sots-abi ???
Kuhu jääb õiglus ja õigus?
Vabandan kui minu postitus solvas võõrsil töötavaid spetsialiste.
Vastuseid ja lahendusi teame me kõik.
:jooma
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

maik kirjutas:Vastuseid ja lahendusi teame me kõik.
Loomulikult. Tuleb tirida need EU "mõnulejad" samasse sohu kus me isegi hetkel oleme. Siis "ärimehed" rahul ja töötajad ei tüki kuhugi. :lol:
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas janu »

võõrsil on firmade tööpakkumiste hinnad praktiliselt samad mis eestis aga töölise palgad kaks kolm korda madalamad.ma ei ole asjaga kursis aga kas pensjoni suurus oleneb palgasuurusest ka või igatahes soovitan bossilt palka juurde küsida. ;)
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas maik »

janu kirjutas:võõrsil on firmade tööpakkumiste hinnad praktiliselt samad mis eestis aga töölise palgad kaks kolm korda madalamad.
Lätis jah.
janu kirjutas:aga kas pensjoni suurus oleneb palgasuurusest ka või igatahes soovitan bossilt palka juurde küsida.
Loomulikult sõltub tulevane pension sinu keskmisest palgast!
Tänasel päeval ew.-s bossilt palka juurde küsides täiendad tahtlikult (tahtmatult) töötute statistikat.
:jooma
janu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 08 Dets 2011, 08:46

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas janu »

iirimmaal ka.sober ehitas just maja eestisse ja ise panen just eelarvet kokku et kevadel toodega alustada.ise olen ehitusvaldkonnas ja hinnad samad mis siin ainuke vahe on tootasu abitooline saab keskmiselt 70-100 paevas.oskus tooline 120-150, asendamatu mees-200 .
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Maik, kust see EU tasemel pension/sotsabi peaks tulema? Millest see raha tekib? 1200EUR min pension (ma ei tea, kus see praegugi kehtib) ei jää kestma ka õndsas läänes - raha lihtsalt ei ole (so. siis raha, mis midagi väärt oleks, ECB ponnistuste tulemusena võime ka varsti saada keskmist pensioni 1200EUR aga see EUR pole enam see). Praegune tase on suuresti laenude peal üles ehitatud ja kui viimased 2 aastat just koopas pole elatud, siis peaks selle tagajärjed teada olema.
Kui tänane "nn palk" ei rahulda, siis keegi ei keela ju loomast oma FIRMAT ja seal maksta EU tasemel PALKA. Omanikuna võib sel nukker tagajärg olla aga vähemalt palgatööjõud oleks rahul?
Üldiselt tundub, et mikro I ja makro I võiks tõesti olla juba gümnaasiumi programmis - jääks paljud postitused foorumis ehk olemata.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas maik »

Kaks ehitajat üks rügab soomes teine eestis, miks on soomlase töö produktiivsem ja paremini tasustatud kui eestlase?
Pension erineb *3.
Oleme ju e-riik, innovaatiline, paindlik, muretseme inimeste pärast isegi rohujuure tasandil jne.on meil kõik nii üpper-pupper.
Ei maksa jälle Arrakut tsiteerida ja armagedoni ennustada, välja-rändajatel ei ole sooja ega külma sinu mikrost-makrost.

Viimasel ajal olen tihti sunnitud kuulama repliiki kui oponendil sõnad otsas " kui midagi ei meeldi siis tee oma FIRMA " On see lahendus?
:jooma
ukulele2
külaline

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas ukulele2 »

maik kirjutas:Kaks ehitajat üks rügab soomes teine eestis, miks on soomlase töö produktiivsem ja paremini tasustatud kui eestlase?
Pension erineb *3.
Oleme ju e-riik, innovaatiline, paindlik, muretseme inimeste pärast isegi rohujuure tasandil jne.on meil kõik nii üpper-pupper.
Ei maksa jälle Arrakut tsiteerida ja armagedoni ennustada, välja-rändajatel ei ole sooja ega külma sinu mikrost-makrost.

Viimasel ajal olen tihti sunnitud kuulama repliiki kui oponendil sõnad otsas " kui midagi ei meeldi siis tee oma FIRMA " On see lahendus?
:jooma
Selle näitaja nimi one elatustase - Eestis on see nähtavasti just need 3x madalam, kui Soomes.

Aga vastuseks algsele postitusele, mille mõte on igati progressiivne, kuid -

1. Ma riskin teadlikult odava tööjõuga, sest 2x hinna puhul jääks mõni töö kas täiesti tegemata või peaksin ennast ise IT mehe ametist lahti võtma, et ehitama hakata.
St. Ehitamine on kallis lõbu ja raha niigi napib. Odava tööjõu puhul üritan hoolikalt meeste tausta kontrollida, reeglina peaks keegi tuttav siiski soovitama :-)
2. Keskmiste Eesti firmade puhul olen ainult ämbrisse astunud ja nende töökvaliteet on osutunud selliseks, et garantiist loobumine on osutunud igati kasulikumaks, et asja mitte täiesti vussi ei keerataks ning pigemini üritan vead korralikult ise ära parandada, et oma aega ja närve rohkme mitte kulutada.

Ilmselt on ikka ja jälle põhjuseks madalavõitu elatustase ja võime vaid loota, et kahekümne aasta pärast on selles valdkonnas olukord võrdne arenenud riikidega, kui vaid poliitikud asja tuksi ei keeraks :-)
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rokikas kirjutas:
Külaline kirjutas: Liigne "priiskamine" ? Püüdlema peaks kuhugi mujale? Kuhu? Madis 64 teab vastust aga ei taha välja öelda? Kuhu me praegu püüdleme?
Sellele tahaks vastust saada tõesti. Kas "Madis64" teab kuhu meie (Eesti ühiskond tervikuna võttes) püüdleme? Aga herr "Imelik"?
Seda ma igatahes tean et "rokikas" seda ei tea. :blush:
Imeliku jutt, et "madis teab ühiskonna ülimat eesmärki, aga salgab" on natuke imelik - pole kunagi midagi sellist väitnud ega väljendanud.
Samas oman seisukohti selle osas, kuhu ei oleks mõistlik püüelda (minu arvates loomulikult) ning ehk mõningaid seisukohti ka selle osas, kuhu võiks püüelda.

Aga nüüd mõtteid ühiskonnast ja püüdlemisest:

- tervikuna ühes suunas ühiselt ja heas mõttes püüdlevat eesti ühiskonda tajusin ma viimati laulva revolutsiooni ja taasisesesvumise aegadel - siis kui veel kõik enam-vähem (suurte mööndustega) "vaesuses võrdsed" olid.

- taasiseseisvumisest alates on ühiskonna püüdlemine asendunud üsna kiiresti - vastavalt iga inimese võimaluste avanemisele - isiku püüdlusega oma materiaalset heaolu parandada (mis oma loomult igati kiiduväärt ja mõistetav püüdlus on olnud);

- kui keegi hakkab rääkima "ühiskonna püüdlemisest", siis tuleb mulle suhteliselt kõhe tunne peale - selliste suurte kategooriatega vehkijad on läbi aegade enamal juhul suuremat sorti sigadusi põhjustanud.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

maik kirjutas:Kaks ehitajat üks rügab soomes teine eestis, miks on soomlase töö produktiivsem ja paremini tasustatud kui eestlase?
Milles see produktiivsus mõõdetud on - rahalises väärtuses või ruutmeetrites/tonnides?
maik kirjutas:Viimasel ajal olen tihti sunnitud kuulama repliiki kui oponendil sõnad otsas " kui midagi ei meeldi siis tee oma FIRMA " On see lahendus?
Ehk ei ole oponentidel mitte sõnad otsas, vaid nad leiavad, et otstarbekas on sulle "teed valguseni" näidata - muidu jäädki "pimeduses kobama" ;)
Tangot tantsitakse kahekesi ja kui sulle ikka tihti (sinu sõnad) öeldakse, et mine tee ise paremini, siis paraku leidub ka teisi inimesi, kellega selle koha peal ehk normaalset arutlust edasi veeretatakse.

Ning jah, lahendus oleks see kindlasti - sa saaksid siis ju oma teooriale tõestuse kätte leida.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:
Rooma linna ei ehitatud ühe päevaga, mul aega on
Ei loe lihtsalt sellele "diskussioonile" kulutatud aega mõistlikult kasutatuks.
Oeh, tegele siis millegi mõistlikuga, eks mittemõistlikud siis kribavad siin vaikselt edasi :wave:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10886
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 311 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ukulele2 kirjutas:1. Ma riskin teadlikult odava tööjõuga, sest 2x hinna puhul jääks mõni töö kas täiesti tegemata või peaksin ennast ise IT mehe ametist lahti võtma, et ehitama hakata.
St. Ehitamine on kallis lõbu ja raha niigi napib. Odava tööjõu puhul üritan hoolikalt meeste tausta kontrollida, reeglina peaks keegi tuttav siiski soovitama :-)
2. Keskmiste Eesti firmade puhul olen ainult ämbrisse astunud ja nende töökvaliteet on osutunud selliseks, et garantiist loobumine on osutunud igati kasulikumaks, et asja mitte täiesti vussi ei keerataks ning pigemini üritan vead korralikult ise ära parandada, et oma aega ja närve rohkme mitte kulutada.
Ilmselt on ikka ja jälle põhjuseks madalavõitu elatustase ja võime vaid loota, et kahekümne aasta pärast on selles valdkonnas olukord võrdne arenenud riikidega, kui vaid poliitikud asja tuksi ei keeraks :-)
Kuna punktis 1 mainitud risk on su vabatahtlik valik, siis punkt 2 on reeglina selle valiku loomulik tulemus. Või eksin?
Selleks, et midagi kvaliteetset saada, tuleb raha koguda, aga mitte otsida midagi a`la Handymanni repertuaari odavamast otsast ja pärast kiruda sita kvaliteedi pärast. Vahest tuleb ka peeglist põhjust otsida!
Mis madalavõitu elatustase? Elatustaseme enda jaoks teeb ikka igaüks ise, kes kogub koolitarkust ja pärast rakendab neid, kes oskab osavate näpukestega endale normaalse elatustaseme teha. Vaba valik, kuid 2x odavamalt, nõudes veel kvaliteeti, ei ole võimalik. Ega need itimeeste palgadki vist kõikse väiksemad pole, aga ma pole veel sellepärast kade.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:
Ei, kui just masohhistiga tegu ei ole, siis ma ei tea küll kedagi, kes iseennast lahmimises oleks süüdistama kukkunud.
Kui tähelepanelikult loed siis ma ei lükand sinu väidet lihtsalt ümber. Küll ei süüdista ma kedagi lahmimises ja argumentide puuduses, kui need pole minu jaoks aktsepteeritavad.
Vabandan nüüd ette ja taha, kuid kogu euroopa tarbijaskonna, suurettevõtete aktsiatesse investeerinud pensionifondide jne üldistav süüdistamine "orjatöö" ja "varastatud tehnoloogiaga toodetud" kaupade tarbimises on minu isikiliku arvamise järgi selline lahmimine, et lase aga olla. Kui see aga sinu arvates argumenteeritud väide on, siis olgu - ilu on vaataja silmades.

Mis minu enda lahmimisse puutub, siis küllap mulle seda asjakohaselt viidates ka meelde tuletatakse, praegu ainult mälu trikitab, ei tule nagu kohe meelde.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Urmas kirjutas:Mis madalavõitu elatustase? Elatustaseme enda jaoks teeb ikka igaüks ise, kes kogub koolitarkust ja pärast rakendab neid, kes oskab osavate näpukestega endale normaalse elatustaseme teha.
Urmas, ukulele pidas ilmselt silmas riigi elanike kätte tervikuna aastakümnete jooksul akumuleeritud kapitali, mitte uusimat malli värvitelerit seina peal.
Kui me 90-tel startisime 10...20 eurose kuupalga pealt, siis ei ole äriliselt paarikümne aasta jooksul võimalik riigi elanikkonnal tervikuna koguda panagarvele nii palju vaba raha kui teised on suutnud oma arengu jooksul alates teise maailmasõja lõppemisest koguda (ja investeeringute/äridega lisaks teenida).
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:
Märkan küll - sa laveerid vastusest kõrvale. Küsimus on "kas langevate riikide mallide kopeerimine aastal 2011 on mõistlik"?
Ei ole aga...
Tore, me oleme siis ühele meelel jõudnud, et põhjala ajaloos kasutatud tegevusmallide kopeerimine meile ilma mõistust kasutamata on ebamõistlik.
Külaline kirjutas:-tead sa antud hetkel paremaid ? Oled
võimeline nende mudelite puudusi, muutmisvõimalusi ja arenguid hindama? Krd. lihtne on karjuda "k..p.. te sotsiaaldemokraatidest muidusööjad, elate õnnetu ettevõtja arvel.
Miks sa selliseid väljendeid välja laod - suhtled palju selliste inimestega?

Parematest võtetest - kui me esimese sammuna jõudsime kokkuleppele, et mineviku võtete kopeerimine ei too õnne meie õuele, siis järgmiste sammudena:

a) poliitikutele (eriti suuremate maksude pooldajatele) soovitaksin koolimatemaatika ja -loogika klassikursuste kohustuslikku kordamist;
b) matemaatikaeksami muudaksin gümnaasiumilõpetajatele kohustuslikuks;
c) kõigi tegevusalade esindajatel, kes ei ekspordi oma toodangut, soovitan jõuda järelduseni, et nendel aladel (sisemaine ehitus kaasa arvatud) on võimalik ümber jagada ainult seda raha, mida eksportöörid riiki sisse oskavad tuua.

Kui puntk c) kunagi teostub, siis on järgmine samm arutleda juba selle üle, kuidas riigi rikkust (ja sellest tulenevat üldist heaolutaset) oleks võimalik suurendada - ilma riiki rohkem raha sisse toomata ei ole võimalik elanikkonna kui terviku heaolutaset tõsta (rikastelt "jeepude rekvireerimine" itaalia stiilis või 10 aastaste vanade autode "luksusmaksuga" koormamine kohalike sotsiaaldemokraatide mõttemaailma kohaselt ei päästa olukorda).
Külaline kirjutas: Mis viga, Soome ettevõtjad ei mahu EW-i ära? Enne ehita ise midagi, siis kiru neid kes endaga kuidagi hakkama peavad saama. Või nõuad sa ülemaailmset tunnustust meie elustandardile ja tootmisele?
Vabandust, kuid see lõik on minu ajule juba liiga keeruline pureda - jälle olen ma kellelegi liiga teinud :scratch: .
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:
Kui mälu taastub...
"proletariaadist lumpenil" ei olegi sellist asja nagu mälu?
Keegi elas siin kellegi armust... jne. Eeskuju ise.
Tõestad veenvalt mulle et väiksed tähed kahetähelises ühendis ei ole eksitus.
Imelik.
Küsimus on sinu mälu taastumises - kui sa leiad koha, kus ma olen teiste töö osas mitteaustavalt väljendunud, siis anna teada - Lang ei puutu siin üldse asjasse (kui sul temaga kana kitkuda on, siis kitkud ehk seda temaga mujal edasi).
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

madis64 kirjutas: - kui keegi hakkab rääkima "ühiskonna püüdlemisest", siis tuleb mulle suhteliselt kõhe tunne peale - selliste suurte kategooriatega vehkijad on läbi aegade enamal juhul suuremat sorti sigadusi põhjustanud.
Eks kindlasti on ka seatempude tegijad selliseid sõnu kasutanud aga arvan siiski et vaevalt ainult nemad.
Kas sulle on selge kuhu suunas eesti elu tüüritakse? Kas üritatakse põhjamaade mudelit kopeerida? Või hoopis USA "ise pead hakkama saama" varianti? Või hoopis midagi kolmandat? Aga millisel teel ....läti on? Kui oleme erineval teel siis kas tulevikus ikka meie heanaaberlikud suhted (muidugi peale seda kui nad valka, kilud ja ilmselgelt ka riia on meile tagasi andnud :blush: )on ikka võimalikud?
Aga kes üldse otsustas et me seda teed peame minema? Miks mulle tundub et mind on sellest otsustamisest otsustavalt kõrvale jäetud? :confused:
Kas selline tunne et sinu arvamusest ei hoolita ning sind ei peeta oluliseks ei või olla üks põhjustest et minnakse alaliselt mõnda naaberriiki elama?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

ukulele2 kirjutas:Selle näitaja nimi on elatustase - Eestis on see nähtavasti just need 3x madalam, kui Soomes.
madis64 kirjutas:Urmas, ukulele pidas ilmselt silmas riigi elanike kätte tervikuna aastakümnete jooksul akumuleeritud kapitali, mitte uusimat malli värvitelerit seina peal.
Kui me 90-tel startisime 10...20 eurose kuupalga pealt, siis ei ole äriliselt paarikümne aasta jooksul võimalik riigi elanikkonnal tervikuna koguda panagarvele nii palju vaba raha kui teised on suutnud oma arengu jooksul alates teise maailmasõja lõppemisest koguda (ja investeeringute/äridega lisaks teenida).
Millegipärast alati kui jutuks tulevad väiksed eesti palgad (maksude maksmisest rääkimata) siis tuuakse põhjuseks madal elatustase, lühike arenemisaeg, naabrid on juba aastakümned seda praegust heaolu kasvatanud, jne.
Aga teine pool unustatakse ära. Kas teil on 3x väiksem maja kui "Pekkal"? Kas te kasutate 3x odavamaid ning kehvemaid materjale? Kas teid ümbritsevad kodus 3x odavamad "vidinad" kui "Pekkat"?
Aga töömees peab saama 3x vähem "palka" :banghead:

Äkki jagame seda "noort ning alles arenevat vaest" riiki? Pane omale odavam parkett ning kahekohalise mullivanni asemel tavavann ja saaksidki ehk mu töötasult ka maksutejagu riigile kanda.
Kas ei tundu ausam? Või ei?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

madis64 kirjutas:.. või ruutmeetrites/tonnides?
Pigem see. Mõningateks põhjusteks on erinev töökorraldus (või pigem eestis tihti kombeks olev korraldamatus), "Hea ehitustava" teemas jutuks olnud eesti tellija "millipealt paigas" ootus, jne.
madis64 kirjutas:Ehk ei ole oponentidel mitte sõnad otsas, vaid nad leiavad, et otstarbekas on sulle "teed valguseni" näidata - muidu jäädki "pimeduses kobama" ;)
Ja selle teema algus räägib ....millest?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rokikas kirjutas:Millegipärast alati kui jutuks tulevad väiksed eesti palgad (maksude maksmisest rääkimata) siis tuuakse põhjuseks madal elatustase, lühike arenemisaeg, naabrid on juba aastakümned seda praegust heaolu kasvatanud, jne.
Kas mõni neist ei vasta tõele?
NB! ma ei ütle, et need täieliku loetelu madalast palga põhjustest moodustavad, kuid oma osa on neil kindlasti.

Kõige sügavam põhjus on siiski olnud sellises oma teenuste ja kauba müügi oskuses, mis tegelikult olemas on olnud. Olen näinud seda tegevust (lääneklientide raha "koju toomist") pea paarkümmend aastat juba ja ei julge eriti küll kedagi firmajuhtidest süüdistada alla oma võimete müügitöös (loomulikult on alati õnnestujaid ja ebaõnnestujaid).
rokikas kirjutas:Aga teine pool unustatakse ära. Kas teil on 3x väiksem maja kui "Pekkal"? Kas te kasutate 3x odavamaid ning kehvemaid materjale? Kas teid ümbritsevad kodus 3x odavamad "vidinad" kui "Pekkat"?
Selle mõttekäiguga ei saa ma nõustuda - me lihtsalt ei ole nii rikkad, et osta odavaid asju:

- kas katkume odava parketi 10 aasta pärast üles ja vahetame välja?
- kas katkume klaasvati seintest 10 aasta pärast välja, et kivivill asemele toppida?
- kas vahetame maja vundamendi ja katuse 10 aasta pärast ära?
jne jne

Vist ikka mitte, ütleb talupojamõistus.

Mis ei tähenda sugugi seda, et kogu elanikkond endale 3...4 MEEK-seid majalaene peaks endale saama lubada.

rokikas kirjutas:Aga töömees peab saama 3x vähem "palka" :banghead:
Selleks, et mitte Soome tasemest 3x vähem palka saada, tuleb tööandjal Soome tööandja tasemel raha oma kliendilt sisse kasseerida - ehk lähed ja õpetad, kuidas seda ühe näpuliigutusega teha saaks? Mina küll ei oska sellist nõu anda.

Ja miks sa arvad, et ainult "töömees" 3x vähem palka saab - minu arvates saab valdav osa elanikkonnast samavõrra (kui mitte isegi rohkem) vähem palka nii et ei näe erilist põhjust solvunut mängida.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Turu solkimine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rokikas kirjutas:
madis64 kirjutas:.. või ruutmeetrites/tonnides?
Pigem see.
Huvitav oleks selle kohta mingeid statistikaandmeid näha - tavaliselt kiputakse neid ikka rahas väljendama - kui sul on mingeid viiteid, siis oleks hea lugeda. Ka ajakirjandus ei vaevu kahjuks selliste hädahüüdude korral eriti täpsustama, millel andmed põhinevad.
rokikas kirjutas:Mõningateks põhjusteks on ... "Hea ehitustava" teemas jutuks olnud eesti tellija "millipealt paigas" ootus, jne.
Kui "millipealt paigas" (või näiteks "meetriga mööda") on kokku lepitud tarnetase, siis pole selles ju midagi halba?
Ehk mine tee kaminahjule pottsepafoorumis selgeks, et tema uhked ahjud on üleüldse liiga head ning kõigile peaks punasest tellisest ahjust küll olema ja ülegi jääma.
rokikas kirjutas:
madis64 kirjutas:Ehk ei ole oponentidel mitte sõnad otsas, vaid nad leiavad, et otstarbekas on sulle "teed valguseni" näidata - muidu jäädki "pimeduses kobama" ;)
Ja selle teema algus räägib ....millest?
Oeh, jälle mõistatused :scratch:
Vasta