Betooni valmistamine

jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas jal »

Plaanis ise vundamendi taldmiku valamise jaoks betoon teha, kas keegi oskaks mulle öelda 1m3 betooni valmistamiseks vajalikud kogused(liiv, tsement, kild, mingid lisaained)?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tehtud mitut moodi sõltuvalt killu suurusest.
Võib teha nii 1 osa tsementi, 2 osa liiva 3 osa kildu, kuid on olnud ka vahekord 1:3:2 ja 1:2:2. Tegelikult on kohapeal silmaga üle vaadatud, kuidas parem välja näeb.
joonast
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas joonast »

Kas killu võib kuidagi suurema liivakogusega ka asendada või üldse välja jätta, kuna kild suure võitu?
Külaline
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Et siis teed müürimördi ja valad sellest taldmiku??

Ostke siis poest valmis kuivbetoon, kui te kangesti tahate ise teha.
joonast kirjutas:Kas killu võib kuidagi suurema liivakogusega ka asendada või üldse välja jätta, kuna kild suure võitu?
Külaline
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No ma tean küll, et enamus teeb väiksemad valamistööd ise, 1 tsementi 3 kruusa. Liiva ja kildu ei kasuta keegi...
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas jan »

Kui sa selle vundamendi mingile ajutisele ning kergele kuurile teed, siis miks mitte. Siis pole ehk isegi armeerida vaja - võid telliskivid lahtiselt üksteise kõrvale laduda ning kuuri sinna peale toetada.

Kui aga teed sinna peale maja, siis mul tekib kerge hirm - kui sa ei tea, mis funktsiooni omab killustik betoonis, siis mis arvutuste või sisetunde järgi sa oled taldmiku laiuse ja kõrguse leidnud ning armatuuri läbimõõdu valinud?

Kui aga tahad tingimata ise segada, siis vahekorra leiad tsemendikottide tagaküljelt. On välja toodud isegi kogused vastavalt betooni tugevusklassidele. Paraku ise segumasinaga tehes ei saa sa ühtlase kvaliteediga betooni ning betooni tugevusklassidest nagu C20, C25 jne ei saa rääkida. Mõni asjapulk ehk kommenteerib, mis margina siis arvutatakse, kui kvaliteet pole teada? Kas see oli C8?

Ning kokkuvõtlikult - kui sa teed betooni, mitte müürimörti või tasandamiseks mõeldud segu, siis killustikku ei saa sa ära jätta. Ning killustiku fraktsioon oleneb betoonikihi paksusest.

PS. Kruus ei olegi midagi muud, kui liiva ja killustiku segu. Aga kuna fraktsioonid on suvalised ning kruusa seest võib leida ka muud sodi, siis ei saa seda soovitada.
Külaline
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Siis võiks keegi öelda ka, palju saab 1tonnist kuivbetoonist segu(m3)?
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas jan »

Võtame lahti näiteks Vetonit S-100 andmelehe ning saame teada, et ühest 25kg kotist saab 12 .. 12,5 liitrit betoonist. Ehk ühest tonnist saab umbes 500L ehk 0,5 m³. Võid arvestada ka selle järgi, et betooni 1 m³ erikaal on ~2,2 - 2,4 tonni (olenemata sellest, kas segad selle ise õigetest komponentidest kokku või kasutad kuivsegusid)
Külaline
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pole tonnikaupa kuivbetooni ostnud aga 25kg kotist (S 100, S 30)saab ca 13-15 liitrit betooni, edasi vaja 5 klassi aritmeetikat.
joonast
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas joonast »

Vabandust, aga ma esitasin oma küsimuse vale teema alla. Ma vaatasin, et jutt käib betooni valmistamisest, kuid ei pannud tähele, et vundamendi jaoks, endal oli tegemist lihtsalt põranda valamisega, ning kasutasin siis ikka kildu ka, lihtsalt suuremad kivid võtsin välja.
205d
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Tere


Küsiks siis veelkord üle ise segumasinaga betooni valmistamise vahekorrad.
Kas 1:3:3 (tsement, liiv, killustik) saab normaalne?
Killustik.Kas paekivi või graniit. Hea oleks, kui keegi seletaks natuke seda fraktsioonide asja.

Betoon läheb vundamendiks.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Graniitkild on muidugi supervinge, kuid tegelikult käib paekivi oma suurepäraselt. Fraktsiooni võid müüjalt küsida, ongi just betoonivalu oma, on selline väiksem (kuid mitte kõige peenem ca 1 cm või nati suurem).
blabla
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas blabla »

Aga oled sa kokku löönud ,mis see isevalamine maksma läheb ja sorry ,aga sa segad end lolliks. Telli betoon pumbaga kohale ,vibraga üle ja pool tundi ja valmis. Ja lõpptulemus ka oluliselt parem.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kusjuures olen, isevalmistamine tuli ca poole odavam, muidugi enda ega appi tulnud 2-3 tuttava tööraha sisse ei arvestanud. Samas tavalise laenatud segumasinaga tegi üllatavalt palju ära, sõltub muidugi mahust, kuid 1-2 päeva kulus vaid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kalvis kirjutas:Kusjuures olen, isevalmistamine tuli ca poole odavam, muidugi enda ega appi tulnud 2-3 tuttava tööraha sisse ei arvestanud. Samas tavalise laenatud segumasinaga tegi üllatavalt palju ära, sõltub muidugi mahust, kuid 1-2 päeva kulus vaid.
Kui suur oli maht? Olen ka dilemma ees- vaja 1,5m3 ja auto jaoks on seda natuke vähe ehk läheb liiga kalliks sõit Märjamaale. Selline üldine kalkulatsioon peas ütleb, et liigud tuleb odavam teha. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kunnely
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Mär 2010, 11:34
On tänatud: 2 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas kunnely »

Tegime Abruka saarel kaks vundamenti kuivbetoonist, sealhulgas Columbia täisvalu ja vundamendilint nig vundamendi plaat. Vundamendiplaadi valasime kolmekesi kahel majal kaks päeva. Tegevuses oli kaks segumasinat ja ihuramm ning kaks ehituskäru. Üks mees segas ja kahekesi sai ette veetud ja üks mees lattis. Väga hästi tuli välja. Ehitusjärelvalvest peremees ütles, et võiks otse parketi peale panna, käis hiljem laseriga üle ja ok. Kokku käis masinast läbi 30 tonni kuivbetooni, 2tonni tsementi ja liiva mille sõelusime saarelt kaevatud kruusast.
Seega Urmasele, et 1,5m3 on kukepea ehk siis kättevõtmise asi ja paar tundi tööd mis kindlasti tuleb odavam kui betoon kohale tarida. Tsementi ja kruusa sinu kõrvalhoone jaoks peaksid suutma oma jõududega kohale tuua :)
Katusetööd ja üldehitus. Katusepesu.
Ehituslik saematerjal
Ehitusmaterjalide projektimüük- kivi, teraskate, eterniit, bituumensindel, sbs, vihmavesi
tuuletõke, kips, soojustus, fassaadisoojustus
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunnely kirjutas:...Tsementi ja kruusa sinu kõrvalhoone jaoks peaksid suutma oma jõududega kohale tuua :)
Mis kõrvalhoone, mul vaja avatud planeeringuga 1-toalisele apatemendile uus põrand valada. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
205d
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Miks mina valmissegu ei telli , on sellepärast, et tuleb postvundament ja vaikselt posti või paari kaupa valades on lihtsam , kui kõike korraga valmis kaevata, loodi ajada , sättida jne. Loodetavasti tuleb hind ka ise tehes odavam.

Nüüd segu kohta, vahekorrad 1:2:2...3 vs 1:3:3 , Kalvis , mida arvad. Ise kaldun 1:3:3 poole.
Onu_Paul
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 15 Dets 2010, 01:25
On tänatud: 1 kord

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Onu_Paul »

valmis segust tehes:

1T kuivsegu 110,5 EUR. 1m3=2T kuivsegu, 2 x 110,5=221 EUR (esimene ettejuhtuv online hindadega müüja- www.puumarket.ee)
2 segumasinat rendist 2 x 7,28 EUR= 14,56 EUR (www.ramirent.ee)
2 tublit töömeest haltuura korras, 10 EUR/h, 3h tööd kandi kohta(kogemustele põhinev) 2 x 10 x 3 =60 EUR

Segu+masinad+töö= 221+15+60=296 EUR/m3

Lisaks pane juurde veel segu+masinate transport olenevalt oma võimalustest ja asukohast.

Lõpuks tuleb ikka 300-350 EUR/m3


Valmisbetoon(eelsoojendatud) mikseriga objektile 95 EUR/m3+ transport olenevalt asukohast kuid umbes 1 EUR/km (www.rudus.ee)


Ainuke põhjus miks mina isiklikult kasutasin kuivbetooni oli tingitud külmast ilmast-segusõlmed ei kipu betooni vedama kui välistemp alla -15 celsiust.

Talvel onni ehitamine on "rõõm"
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sai valatud - 40 m2 vundament, 4 meest, üks päev
Samale vundamendile põrand, sama palju - üks päev
Vundamente, keldrilagesi ja põrandaid on olnud ka palju suuremaid, üle 2 päeva pole läinud
Saaks ka 3 mehega, kuid töö väsitab kah. Tavaline tööjaotus oli, et üks tegi segu, üks või kaks vedasid ette, ja üks ajas kõik muud asjad (sarrus, postihoidmine, söök, jook jne.), või silumine (põrandavalul). Ettekärutajad ja segutegijad vahetusid, andsid vastastikku puhkust.
1,5 m3 teeb üksinda ka ära ühe päevaga, pigem võibolla vaja teinekord üht appi midagi hoidma. JA nii väikse kogusel on ka segutrelliga tehtud aga siis läheb kauem ja trell saab ikka hullu valu (olen peldiku põranda ca 2 m2 üksi segutrelliga valanud).
205d
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Tere

Millise fraktsiooniga killustikku tuleks vundamendi( osaliselt lint 30 cm laiusega ja osaliselt postid 50 cm X 50cm) betoneerimisel kasutada?

http://www.479.pages.presego.com/tooted_est

Sain aru, et spetsiaalselt betooni jaoks pidi olema pestud killustik 4/12 või 4/16. Kas see tiba peenevõitu ei ole?
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Onu_Paul kirjutas: Valmisbetoon(eelsoojendatud) mikseriga objektile 95 EUR/m3+ transport olenevalt asukohast kuid umbes 1 EUR/km (http://www.rudus.ee)
Siia lisa veel minimaalselt 100€+km pumi tööajaks ja koorma pealevõtt + muu.
205d
külaline

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Ja veel üks küsimus- on öeldud, et liivas ei tohiks olla savi rohkem kui max 5 %. Mismoodi ma selle kindlaks peaks tegema, kas liiv sobib või mitte? Sai tellitud üks koorem liiva ja võrreldes sõelutud liivaga, mida mul eelmisest aastast veel natuke alles on, on selle värvus tuhmim, hallikam. Söelutud liiv aga kollakam . Ühesõnaga, kas on võimalik kuidagimoodi kontrollida, et liiva savisisaldus oleks normi piires.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mäletamasti käis see sellega, et tegid liiva märjaks ja hakkasid näpu vahel rullima. Kui liiv rullida ei lase on sobiv, kui laseb siis seda teebki savi komponent liivas. Pean tunnistama, et väga ei viitsinud siis koolis kuulata kui see osa just oli, arvasin, et ma ei hakka kunagi ehitamisega tegelema ja mul oli vaja see osa vaid diplomi saamiseks läbida.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Betooni valmistamine

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Üks vana võttis selle tarvis limonaadipudeli ja toppis liiva pooltäis. Ja valas siis vett otsa. Kuidagi pidi seal see savi pinnale ajama ennast mingisuguse vahutamise sarnase tegevusega vms. Ehk keegi teine teab täpsemalt rääkida. Igatahes tookord mingit tegevust ei toimunud ja liivahunnik kuulutati valamiskõlbulikuks.
vanaema on sul veteran...
Vasta