Keraamilised põrandaplaadid, paigaldusküsimus?

põrandad, põrandatööd
aht0
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Dets 2006, 05:54

Keraamilised põrandaplaadid, paigaldusküsimus?

Lugemata postitus Postitas aht0 »

Tere,
paigaldasin 1,5x1,5m vannitoa põrandale keraamilised plaadid (10x10cm ebakorrapärase kujuga ja vuugivahega 5-10mm). Paigaldusseguks oli Ceresit CM17 ja vuugitäiteks CE35. Põrandasse on paigaldatud ka küttekabel. Hüdroisolatsioon on korralikult tehtud. Seintele plaate ei pannud - seinad on pahteldatud ja värvitud.

Küsimus: kui plaatidevahelised vuugid täitsin vuugiseguga siis millega oleks õige täita seina ja plaatide vaheline pilu (5-10mm)? Kas silikooniga või võib ka vuugiseguga. Pilu on üsna suur ja kõikuva laiusega - kardan et silikoniga täites ei jää tulemus ilus.
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Peab ikka silikooniga! Aga uuri ka mõnest asjalikumast poest!
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

10mm vuugiseguga lõhnab pragude järgi.
grossu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 03 Jaan 2007, 22:41
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas grossu »

Kas selline 10 mm pilu natuke suur vahe pole??? Selliseid seinu ma ei teeks isegi omale mitte, et max pilu mis nii noh vussi minna võiks, et mingi vahe jääma peaks võiks mingi 5 mm olla, et 10 küll palju, et plaadi uuesti jäta väiksem vahe ja siis silikoon sisse!!
KUI MA MIDAGI TEEN, SIIS TEEN MA SEDA NII, NAGU TEEKSIN MA SEDA ENDALE!!!
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Kõik nurgad ja ühendused on tuleks soovitavalt alati silikonida, et vältida pragude tekkimist. 10mm vuuk jääb igal juhul märgatavaks. Võibolla annab asja parandada mingi põranda liistuga, näitena võiks kasutada tiiki, mis on veekindel ja jätab naturaalse mulje.
Elentino teostab üldehitust!
Vasta