savikrohv

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
maku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Sept 2005, 14:05
Asukoht: Rütavere

savikrohv

Lugemata postitus Postitas maku »

Savikrohv koosneb savist, liivast ja hundinuiavillast. Ehk keegi teadja on nõus saladust reetma, mis vahekorras neid aineid segada ja mis nõksud veel asja juurde käivad. Palun :)
ise teen oma väikeste valgete kätega:)
DonVito
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Juul 2006, 16:53
Asukoht: Põlvamaa

Re: savikrohv

Lugemata postitus Postitas DonVito »

maku kirjutas:Savikrohv koosneb savist, liivast ja hundinuiavillast. Ehk keegi teadja on nõus saladust reetma, mis vahekorras neid aineid segada ja mis nõksud veel asja juurde käivad. Palun :)
Minu teada on see vahekord 1 osa savi, 3 osa liiva. Palju oleneb savi rasvasusest, kui savi liiga rasvane, peaks lisama 3,5 osa liiva, ei teki pragusi. Hundinuia kohta võin niipalju öelda, et poolkilo ühe kuupmeetri kohta. Loodan, et minust oli abi!

DonVito*
Sonja
külaline

Lugemata postitus Postitas Sonja »

Praod võivad tekkida nii või teisiti. See oleneb ikkagi aluspinnast. Kui kanda savikrohvi puitkarkassile, siis puit ikka elab ju ning praodki kerged tekkima. Kuid ega üksikud praod (räägin siinkohal ikka juuksekarva pakustest õhukestest joontest) üldmuljet riku!
maku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Sept 2005, 14:05
Asukoht: Rütavere

Lugemata postitus Postitas maku »

:D Tänud!!!! Ära jõudsin selle põhitõe oodata. Kahjuks andsin juba alla ja lubasin köögi ja magamistoa ära kipsitada :(. Kas krohvi alla peaks mingi roomati või sõrestiku panema kui on palksein (mitte ümarpalk). Ja kas ahju lähedal võib samasugust krohvisegu kasutada?
ise teen oma väikeste valgete kätega:)
Sonja
külaline

Lugemata postitus Postitas Sonja »

Loodan, et Sa pole oma remonti jätkanud kipsiga :) ? Kui on vana palksein, siis sel kindlasti juba olemas puuvõrk, mis sobib väga eduaklt krohvi aluspinnaks. Kui aga ehitatud uus palksein, siis sinna oleks ikkagi vaja metallvõrku. Ahju juurde sobib savikrohv väga hästi. Muidu vajavad savikrohviga kaetud ruumid korralikku tuulutust. Juhul, kui on plastikust pakettaknad, soovitan neid väh. päevasel ajal mikrotuulutuse peal hoida. Et väga kuivaks ei läheks ja krohv murenema ei hakkaks :D
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Ei saa torkimata jätta, et savikrohvi fanaatikud mõtlevad ennem savikrohvi tervisele, kui endi omale! :shock: aga niiskust teki ikka siis rohkem, kui ei ventileeri...
Iga ehitus on norm iseendale.
maku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Sept 2005, 14:05
Asukoht: Rütavere

Lugemata postitus Postitas maku »

Remont kulgeb kahjuks/õnneks(aega ideid koguda) üsnavaevaliselt. Veel küssa- savi peab olema tingimata punane? see hall või sinakas mida ma ohjeldamatult tasuta võtta saaks, vist ei kõlba?
ise teen oma väikeste valgete kätega:)
muus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Dets 2006, 01:16
On tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas muus »

kas see hundinui on rangelt soovitav või on seda võimalik asendada millegiga? Kui palju peaks seda hundinuia savikrohvi segu sisse katkuma et oleks armeeritud? Kas terve taim koos selle õisikunuiaga või ainult vars? Kas peaks seda tükeldama? Palju küsimusi kuna pole kogemust veel :)
maku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Sept 2005, 14:05
Asukoht: Rütavere

Lugemata postitus Postitas maku »

hundinuiavill, see seemnetutt siis.
ise teen oma väikeste valgete kätega:)
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 172
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas garmont »

Sellest savist võiks lähemalt rääkida - kust seda saada? Kas kuivatatud-jahvatatud poekraam või selline, nagu ta maa seest tuleb?
muus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 26 Dets 2006, 01:16
On tänanud: 1 kord

Re: savikrohv

Lugemata postitus Postitas muus »

Garmont, mina ostsin enda savi sellisest kohast nagu Misso Savitööstus. http://www.misso-savi.ee/?page=1
Nad on põhitegevusena hõivatud telliste tootmisega, kuid sealt saab infot ka punase savi kohta. Mina ostsin eelmise 2006 aasta sügisel ca 500kg. Hind tuli midagi 1300 eek. Mis tol hetkel oli võrreldes Safrani jt väga odav. Kuivatatud, jahvatatud. Väga korralik. Ise käisin kaubikuga järel kaubal. Põhimõtteliselt kellel on tuttavaid maatükke L.-Eestis, need võivad ka ise kaevata, mul kamraadid tegid nii ja säästsid raha.
Viimati muutis muus, 14 Okt 2008, 11:01, muudetud 1 kord kokku.
maku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 29 Sept 2005, 14:05
Asukoht: Rütavere

Re: savikrohv

Lugemata postitus Postitas maku »

Minul oli mõte kaevata Sindi külje alt, aga no ei tea veel. Ma ikka pole veel katsetanud.
ise teen oma väikeste valgete kätega:)
ML
külaline

Re: savikrohv

Lugemata postitus Postitas ML »

Küll juba vana teema aga mõned küsimused siin jäänud vastuseta. Et kas tavalist halli savi (mida poes müüakse) ei kannata savikrohvis siis kasutada? Miks just punane savi hea on? Mul endal ahju ehitamisest ports halli savi üle ja hea meelega määriks selle nüüd sauna seina.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: savikrohv

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ML kirjutas:Küll juba vana teema aga mõned küsimused siin jäänud vastuseta. Et kas tavalist halli savi (mida poes müüakse) ei kannata savikrohvis siis kasutada? Miks just punane savi hea on? Mul endal ahju ehitamisest ports halli savi üle ja hea meelega määriks selle nüüd sauna seina.
Mina küll selles( halli värvusega savis) probleemi ei näe, aga võib- olla eksin, mine tea.
ML
külaline

Re: savikrohv

Lugemata postitus Postitas ML »

Mulle tundub ka, et punase savi eelistus savikrohvis on puhtalt värvuse pärast -- iseenesest on see punane värv väga kena. :good:
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: savikrohv

Lugemata postitus Postitas trumm »

vabalt võib seda halli kasutada.
Vasta