vesiloodide kalibreerimine

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
ventiil
külaline

vesiloodide kalibreerimine

Lugemata postitus Postitas ventiil »

Kas keegi sellist teenust ka pakub, või on odavam uued loodid osta?

Tahaks 5 loodi (neist 3 Stabila oma) üle kontrollida / kalibreerida. Tundub, et hakkavad oma täpsust kaotama.

Praegu käib "täppistöö" rohkem nii, et kontrollin kolme loodiga üle ning kui kõik näitavad enamvähem keskmist, siis arvatavasti ongi loodis. Olulisemates kohtades arvutan veel nurkadega üle.

Kui uute loodide peale minna, siis millist tootjat tasuks eelistada? Vaja on just erinevates mõõtudes - 60, 150, 200.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4224
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tõmba jutt seinale, siis keera loodi 180 kraadi ja tõmba uus jutt.
ongi kalibreeritud ja selge. Kui jutid ühtivad, siis on lood õige, kui ei, siis viska põõsasse.
Hetkel pakub kauplus SOLA nimelist loodi. Stabilal olevat olnud kvaliteediprobleeme ja seda enam ei müüda.
zek
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 25 Okt 2006, 21:36
Asukoht: TARTU

Lugemata postitus Postitas zek »

fuck,kuidas sa yldse ehitusel töötad kui sellist pisiasja ka ei tea
ventiil
külaline

Lugemata postitus Postitas ventiil »

Esiteks - ehitamine pole mu leivatöö, ehitan ainult enda jaoks. Loomulikult ma oskan loodi 180° keerata ning sellest tulenevalt ma teangi, et mu loodid natuke valetavad, muidu ma poleks siia kirjutanud. Ehk siis tavapärasest 0,5mm/1m veast on osadel loodidel saanud pigem 2mm/1m.

Arvatavasti on lihtsam siiski uued osta. Tänan SOLA-le viitamast.
jaan59
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 07 Okt 2006, 18:21
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas jaan59 »

Mina ehitan maja tavaliselt mõne lähedalseisva sirgema puu järgi,saab kiiremini kui 3 loodiga :roll:
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uut loodi ostes tasub tähelepanu pöörata kahele asjale. Esimene juba ongi ära mainitud, et täpsus peab olema peale märgitud 0,5mm/m oleks jah hea (tavaliselt teine pool onsiis täpsusega 0,75mm/m kohta kuna need kalibreeritakse ikka ühe külje järgi. Teine asi oleks profiili raskus meetri kohta. Soovitavalt peaks profiili raskus olema vähemalt 700g/m või suurem. See tagab taitse läbipainde vastu.

Aga alati võid lasta kalibreerida loodid ka Metroserdis, iseasi, et kas tuleb palju odavam kui uued osta.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

võta pikk rihtimislatt, 3m või pikkem, pane latt otstes vesivoolikuga loodi ja selle peal saad kontrollida mis iganes loode.
Alati on alternatiivlahendus!
Vasta