suitsutoru metallkaminale

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Ilma asju sügavamalt järele mõtlemata ostsin kamina, sellise kena ümmarguse, keeratava alusega ja mitte liiga kalli (aga mitte liiga odava ka). Nüüd on aga probleemiks selle paigaldamine või siis täpsemalt suitsutoru paigaldamine sellele. Proovisin erinevaid kaminasalonge aga teenus + materjalid tulevad suhteliselt utoopilised kokku: ca 450€ ( ~7000 kr). Korsten ise asub kaminast vaid 50cm kaugusel ja 75 cm kõrgusel, seega olulist kulu materjalile pole. Tegelikkuses tundub mulle töö maksumus ebaõiglane: tüüpiliselt küsitakse töö eest 250€ (~3900 kr) (ning enamasti lisatakse veel transporikulu), mida ausalt öeldes on paljuvõitu. Hindan töö teostamise ajaks ca 3-4h, seega on tunnihinnaks selline priske 62-83€. Vabandage vingumast, aga 62€ tunnist on ikka väga hea programmeerimisfirma või siis lihtsalt advokaadibüroo tunnitasu.

Teeks ise aga minu põhiline kitaskoht on asjaolu, et ma ei suuda leida ühtegi suitsutorude valmistajat (rääkimata sellest, et epan ka ilmselt mõned täiendavad tööriistad hankima). Muud torud leiab veel ehitusmarketist aga kuna kortnasse minev toru on 200 ja kaminast tulev 150, siis sellist standartset üleminekut pole ja see valmistatakse tellimuse alusel. Oskab kegi nõu anda, kust sellise ülemineku tellida saaks?

Teine küsimus on selles, et suitsutorude hinnad tunduvad olevat seinast seina: näiteks http://www.e-kamin.ee pakkus "Tavaline 5 elem. ühenduskomplekt 150mm on c.a. 1300 kr (83€)", samas on teise kaminafirma tehtud pakkumises toodud: suitsutoru, üleminek, põlv, mastiks - 170€. Ehks siis mida ma silmas paksin pidama? Kas 2x kallim sutitsutoru on 2x parem või on sisuliselt tegu selle sama suitsutoruga, lihtsalt müüja võtab korralikku marginaali?

Kolmas ja viimane küsimus oleks, et kas siin foorumis leidub keegi või oskab kedagi soovitada, kes oleks selle töö võimaline ära tegema kuludaga mis jääksid mõistlikkuse piiridesse.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kirjuta ka seda, kus kandis asud! Mul on Harjumaal hea koht, kust saab igasugu toru ja plekividinat tellida ja väga normaalse hinnaga.Vennad teevad nii täpset tööd, et paigaldada saad ise kindlasti.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas macintosh »

katuserobi kirjutas:Kirjuta ka seda, kus kandis asud! Mul on Harjumaal hea koht, kust saab igasugu toru ja plekividinat tellida ja väga normaalse hinnaga.Vennad teevad nii täpset tööd, et paigaldada saad ise kindlasti.
Asukoht Tallinn, Kristiine.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mina saatsin e-postiga oma kõik eritellimusega suitsutoru (roostevaba) mõõdud tinforisse ja sain ka toru kätte. Töö on nii täpne, et ise oled süüdi, kui valesti mõõtsid. Keskmine hind oli 500 krooni meeter. Kohapeal kokkupanemisele kulus 5 minutit ja/või natuke lisaks selle mögina määrimiseks (saad ehituspoest või kaminaga kaasa, mul oli viimane)
Ära siis unusta täpsustamatta kas välisläbimõõt või siseoma ja tea, et kondentsi tõttu ühendatakse suitsutoru vastupidi kui kanalisatsiooni oled harjunud tegema.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma ei saanud aru, et kuidas kondentsi tõttu ühendatakse suitsutoru ...
Nii palju kui mina mäletan asju, on suitsutorud ikka gaaside liikumise suunas ühendatud.Ikka alt pihta ja järgmine peale. Täpselt vastupidi vihmaveetorude ühendusele.20 aastat tagasi töötasin " torutehases", tegime , siis tõesti valesti koguaeg :oops:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Said õieti aru, kuid ma püüdsin algset küsijat hoiatada, et kui võtab muhvid ja torud kätte siis ei püüa valesti ühendada.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Kalvis kirjutas:Mina saatsin e-postiga oma kõik eritellimusega suitsutoru (roostevaba) mõõdud tinforisse ja sain ka toru kätte. Töö on nii täpne, et ise oled süüdi, kui valesti mõõtsid. Keskmine hind oli 500 krooni meeter.
Kas saatsid neile suitsutoru detailide joonised või lihtsalt valmistüki mõõdud (ja nemad siis ise "tükitasid" selle ära)?
On seal veel midagi mida ma pean silmas pidama peale selle, et sisseviigud tuleb tihendada, torud tuleb õiges suunas kokku panna ning toru läbiviigukoht kivivillaga isoleerida?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas motamees »

macintosh kirjutas:
Kalvis kirjutas:...ning toru läbiviigukoht kivivillaga isoleerida?
Ma täpsustaks seda, et kivivill peab olema KINDLASTI TULEKINDEL.
Ja katuserobile. Ma paneks suitsutoru kokku just nagu vihmaveetoru. Küll see suits liigub, aga vesi tuleb ju ülevalt alla. See peab siis alla settepotti jõudma, mitte iga ühenduse kohalt villa sisse imbuma. Sama situatsioon kivist korstnamoodulitega.
.
Tel 5o9279o
Volly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 17 Apr 2009, 20:29
On tänatud: 1 kord

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Volly »

Kalvis ja Katuserobi- Teie teadmised piirduvadki vihmavee torude paigaldamisega, Teie soojade soovituste tõttu võib ju maja põlema minna. Miks nii?? Sellepärast, et kamina korstnas ei liigu mitte ainult suits, vaid ka kondents, see imbub vale (vastupidise) paigalduse korral isolatsiooni sisse, tulemuseks- isolatsioon muutub hoopis soojajuhiks ja ohutuskuja ei taga enam konstruktsioonide ülekuumenemist. Sama asi puudutab ka painduvat suitsutoru, kui vastupdi paigaldatud jääb toru eluiga väga lühikeseks. Mis puudutab kusagil mingist läikivast plekist keeratud torusid ja nende maksumust, siis kas toru valmistaja annab kaasa ka metalli sertifikaadi, millest toru tehtud. Egas muud häda olegi, kui toru eluiga jääb kordades lühemaks, kui selleks otstarbeks õigest materjalist valmistatud torul. Halvemal juhul põletad veel maja ka maha. On see siis kokkuhoid, või hoopis laristamine? Sama viga tehakse ka keraamiliste moodulkorstende puhul, eriti isokern korstende ladumisel, palju lihtsam plokk siledama pinnaga maha asetada, kui hakata esimesel plokil seda ranti eemaldama. Tulemuseks krohvitud korstnal plokkide kohal tumenenud triibud ja halvemal juhul toas ka pigihais. Šamotist torudega sama tulemus, mis metallmoodulkorstnal, kondents jookseb villa sisse ja vill muutub soojajuhiks.
Volly.
talupoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 385
Liitunud: 02 Mär 2007, 16:47
Asukoht: tartumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 7 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas talupoeg »

To volly siin teemas räägitakse vist ilma soojustuseta torust.Sise tingimustes asi ilma kondensita.
hobusega katusel
Volly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 17 Apr 2009, 20:29
On tänatud: 1 kord

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Volly »

Vabandust Talupoeg, ma ei lugenud vist korralikult teemat läbi, et tegemist martäänahjuga, millel remondiajaks ainult tuli alt ära võetakse. Kui ma õieti lugesin on tegu kaminaga ja iga kord, kui tule süütad tekib kondents olgu see toru isoleeritud või isoleerimata. Tore ju, kui torude ühenduskohast pigivett tuppa tilgub.
Oleks aeg foorumites korrektne olla ja õpetussõnu jagada ikka nii, nagu toodete paigaldamine ette näeb.
Volly.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Volly kirjutas:Mis puudutab kusagil mingist läikivast plekist keeratud torusid ja nende maksumust, siis kas toru valmistaja annab kaasa ka metalli sertifikaadi, millest toru tehtud. Egas muud häda olegi, kui toru eluiga jääb kordades lühemaks, kui selleks otstarbeks õigest materjalist valmistatud torul. Halvemal juhul põletad veel maja ka maha. On see siis kokkuhoid, või hoopis laristamine?
Teeme siis pisukesi täpsustusi.
Esiteks puudus mul otsene nurin torude maksumuse koha pealt (kuigi vaatasin ehitusmarketist järgi, et sertifikaadiga torud maksavad just just ca 2x vähem, kui kaminasalongid pakkunud).

Teiseks, minu etteheide on liialt ebaõiglaselt kallile tööle (ükskõik mida te ka siin ei ütle, 3h töö eest 250€+transport on liiga palju; lisaks arvestame seda, et paigaldaja kavatseb ka ca 2x katte saada torude müügist mulle).

Kolmandaks, ettevõte keda siin eelnevalt soovitati ei ole suvaline firma, vaid tegeleb igapäevaselt ventilatsiooni ja suitsutorude valmistamisega ja väljastab ka sertifikaadi.

Ning lõpetuseks, ma pole kusagil öelnud et ma soovin läikivat toru paigaldada (ok, see viimane on nüüd pisut norimine küll, aga ma ei saanud jätta seda tegemata, vabandust :-) )

P.S. Nõustun täiesti väitega, et kooneradmine pole kokkuhoid ja tulega nalja ei tehta, aga ... 1.5 m kamina suitsutoru maksumuseks paigaldatuna ei ole kuidagi +450€, no tee või tina, aga ei ole. Minu sooviks on see asi saada õiglase hinna eest. Torud on torud, neil on kindel hind ja ehitussupermarketi riiulist kokku lapates saan tulemuseks ca ~100€ (sertifikaat sisaldub hinnas), nipet näpet juurde, ütleme 20€ eest ja edasi on puhas tööraha. Minu tagasihoidlikul hinnangul ettevõtte poolt tehtuna, ütleme, 140€. Saan tulemuseks 260€ ja ei näe põhjust vingumiseks ning oleksin valmis selle summa vajadusel ka loovutama.

Võrdluseks, tellisin möödunud aastal firmast ELTEL (suur ja rahvusvaheline ettevõte) telefefoni ja internetikaabli vedamise kaablikaevust majani (100m) maksta tuli nii kaabli, tarvikute kui ka töö eest. Kaks meest tulid bussi ja varustusega kohale, tegid ca 4-5h tööd ja arve esitati pärast 4200 kr peale. See oli kindlalt õiglane (kui mitte isegi soodne) hind selle töö eest.

P.P.S. Kondents tekib alati, metalli puhul sellest pääsu tõesti pole.

Lisamärkusna juure, et kamin pole mul mitte küttekeha (no eks ta ikka kütab ka kui tule sise teed) aga rohkem meeleolu loomise atribuut. Eelkõige sai ta hangitud abikaasa soovile vastu tulles.

Et siis. Kas oskab keegi veel midagi tarka lisada, mis mind teemaga edasi aitaks?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mis siin ikka siis õelda muud kui tervita abikaasat foorumlaste poolt :) !
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas macintosh »

katuserobi kirjutas:Mis siin ikka siis õelda muud kui tervita abikaasat foorumlaste poolt !
:clapping: Uus tase. Tänud! Absoluutselt, annan kaasale tervitused edasi! Ehk veel mõni kasulik näpunäide lisaks kaasa tervitamisele? :grin:
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ühinen Volly pädeva otsekohesusega :thumbsup:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
talupoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 385
Liitunud: 02 Mär 2007, 16:47
Asukoht: tartumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 7 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas talupoeg »

To volly mina rääkisin valmis kamina ühendamisest korstnaga,aga teie rääkisite korstnast.Täiesti erinevad asjad..Kaminast tulev ava on ikka väiksem kui sinna sobiv ühendus toru.Nii ,et ironiseerime edasi see ju raskel ajal ju väiga tervislik.
hobusega katusel
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma arvan ka, et räägime asjadest ikka nii, et teised ka aru saavad, millest konkreetselt jutt käib.
Kui ostan poest valmis kamina või saunaahju, kas nüüd on uut moodi ühendused seal? Ei ole enam nii, et toru läheb peale ahjule ? Tahaks väga ennast kõige uuega kurssi viia. Kuhu villa vahele see kondents jookseb kui ühendada nagu vanasti (nii nagu vihmaveetorud)? Ahju ja toru vahel mingit villa pole ega toruühenduste vahel.Esimene vill on korstna ja suitsutoru vahel, mis märjaks saaks minna.Kuidas aga mõjutab seda villa, all pool tehtavad ühendused?
Mul on mitu raudahju toas olnud ja ühendused tehtud just "valesti ", aga pole elus veel näinud, et tilka kondenssi oleks sealt tulnud.Sammuti on töökojas suur raudahi ja ei ole meeles kül, et ka sealt oleks midagi jooksnud.
Iseasi on katlad ja nende korstnad. Katlas on külm veesärk ja kui soe suit selle vastu läheb, siis on kondents paratamatu, nii kaua kui on saavutatud normaalne töötemeratuur.Katla korstnas oleks muidugi mõeldamatu, et kondents jookseks ühenduste vahelt välja, sest seda võib seal ämbrite kauppa joosta vahel AGA see ei puuduta kuidagi kamina ühendamist korstnaga! Meeldetuletus on iseenesest hea!
Tänan Volli!
kuutõrvaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 14 Sept 2009, 06:36

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas kuutõrvaja »

Ma olen täiskasvanud inime,aga ei saanud küll palju aru ,mida Sa õieti öelda tahtsid?
navigator
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 26 Apr 2008, 16:18
On tänatud: 1 kord

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas navigator »

Volly kirjutas:Kalvis ja Katuserobi- Teie teadmised piirduvadki vihmavee torude paigaldamisega, Teie soojade soovituste tõttu võib ju maja põlema minna. Miks nii?? Sellepärast, et kamina korstnas ei liigu mitte ainult suits, vaid ka kondents, see imbub vale (vastupidise) paigalduse korral isolatsiooni sisse, tulemuseks- isolatsioon muutub hoopis soojajuhiks ja ohutuskuja ei taga enam konstruktsioonide ülekuumenemist. Sama asi puudutab ka painduvat suitsutoru, kui vastupdi paigaldatud jääb toru eluiga väga lühikeseks. Mis puudutab kusagil mingist läikivast plekist keeratud torusid ja nende maksumust, siis kas toru valmistaja annab kaasa ka metalli sertifikaadi, millest toru tehtud. Egas muud häda olegi, kui toru eluiga jääb kordades lühemaks, kui selleks otstarbeks õigest materjalist valmistatud torul. Halvemal juhul põletad veel maja ka maha. On see siis kokkuhoid, või hoopis laristamine? Sama viga tehakse ka keraamiliste moodulkorstende puhul, eriti isokern korstende ladumisel, palju lihtsam plokk siledama pinnaga maha asetada, kui hakata esimesel plokil seda ranti eemaldama. Tulemuseks krohvitud korstnal plokkide kohal tumenenud triibud ja halvemal juhul toas ka pigihais. Šamotist torudega sama tulemus, mis metallmoodulkorstnal, kondents jookseb villa sisse ja vill muutub soojajuhiks.
Volly.
Volly võiks kõigepealt vaadata kasvõi mõne moodulkorstna(plekist) kokkupanemist või siis vähemalt kuulata müügimehe juttu, et kuidas need kokku pannakse kui on oht suurele kondens veele. Nimelt kuna suitsutorudel puudub sisemine kummist tihend ( tegelt on kuulda olnud et spetsaailsed graanul katla korstendel on juba olemas mingist punasest materjalist mis hiljem kuumaga veel tihkemaks muutub)nagu on vent ja kanalisatsiooniotorudel, siis pannakse selleks spetsiaalset tulekindlat mastiksit kõikidesse liitekohtadesse ja lisaks veel kui torud on kokku surutud siis see ühenduskoht ehk jäänud faas pannakse ka seda mastiksit täis. Seda on spetsiaalselt saada kaminapoodides.
Volly
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 17 Apr 2009, 20:29
On tänatud: 1 kord

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Volly »

Navigator- ehk annaksid mõne vihje, milliselt lehelt sellist paigaldusviisi leida. Vaatasin Vilpra ja Schiede´li paigaldusjuhiseid, sealt ma küll ei leidnud mingeid vihjeid, et võib, või peab teistpidi paigaldama. Milleks oma tööd keeruliseks teha, kui saab lihtsamalt.
Pilt
Manused
vilpra.PNG
vilpra.PNG (40.54 KiB) Vaadatud 11013 korda
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Päris palju segadust ühe metallkamina paigaldusega. Minu soovitused oleks järgmised;
1) Kindlasti loe enne paigaldama asumist otsast lõpuni läbi kamina paigaldusjuhend.
2) Ühendustorud soovitan paigaldada EN 1856-2 standardile vastavad ja kaminaga sama värvi.
3) Paigalduse hindade kohta saab öelda, et see kujuneb alati nõudluse ja pakkumise suhtest tulenevalt. Arvan, et need ajad on nüüd möödas, kus meistrimehed olid omast taskust nõus peale maksma, et seade paigaldada. Kamin oleks tulnud osta kohe koos sobivate ühendustorude, paigaldusega ja transpordiga, siis oleks kindlasti lõpphind odavam pakutud.
4) Kas torud panna kondensaadi suunale või mitte sõltub sellest korstnast mis objektil paigas? Kui korstnaots turritab välja laest, siis tuleks kindlasti torud paigaldada kondensaadi suunale (emane ots ülesse poole). Kui aga seina see EN 1856-1 standardile vastav korralik T-kujuline moodul millel kondensaadi tõkkeks nina sees, siis võid torud ka teist pidi paigaldada. Sellises korstnas suunatakse kondensaat all asuvasse kogujasse.
5) Mis puudutab advokaatide ja IT-meeste tasusid, siis ei oska komenteerida kuid teeks ühe lihtsa tehte siis kalliks peetava pottsepa töö suhtes. Võtame töörahast maha käibemaksu 20%, millest siis Tallinna oludes täiendavalt veel -1%. Meistri(te) palgast tuleks nüüd veel ära maksta sotsiaalmaks. Kamin tõenäoliselt kaalub üle 150kg nii et seda üksi tuppa ei vea ja paika ei tõsta. Loota nüüd, et need kaks meest paigaldaksid päevas 8 tunni sees ühe kamina Laagris ja teise veel Viimsis pole mõtet. Lihtsalt ei mängi välja! Vaevalt ka ükski korralik töömees on nõus alla 50-55 euro puhtana kätte päevas sellist tööd tegema. Lisame sinna veel juurde transpordi vahendi ja tööriistade amortatsiooni ja ei tundugi hind enam kallis. Ühe asja veel unustasin! Ju kaminasalongi omanik tahab pisku kasumi ka saada, sest muidu pole lihtsalt varsti kaminat kuskilt osta.

Kõike paremat
Andrus Schults
www.kaminakoda.ee
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ei ole head alvata kusagil :oops: Andrus teab, et kaminafirma lõpetab kasumit saamata tegevuse, aga selle jätab arvestamata, et oma nii konkreetselt täpsete postituste jätkamisel kaotab foorum võimaluse igateemalistele korduvatele vaidlustele :banghead:

;)
kena köik
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

See on jälle täiega õige Kaminahi, sest kui saab ennast ikka korralikult foorumis välja elada, siis tööjuures palju rahulikum tunne kohe!
Tänud ka Andrusele (tahaks loota, et nüüd tõesti meid ära ei hellitata, selle väga täiusliku jutuga, tahame ikka edaspidi ka paukku teha :) ),
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Nagu eelkõneleja lasus: "Päris palju segadust ühe metallkamina paigaldusega."
Teema leidis ammu postiiivse lahenduse aga tänaseni pole leidnud mahti see siin foorumis kokku tõmmata. Teeks nüüd seda ning annaks ka kommentaarid Andrus Schults'i asjalikule vastusele.
Kamin sai suitsutoru, mis vastav kõikidele nõuetele ning minu polt pakutud hinnale - 240€. Usun et rahule jäid nii tellija kui tegija.
Andrus Schults kirjutas:Minu soovitused oleks järgmised;
1) Kindlasti loe enne paigaldama asumist otsast lõpuni läbi kamina paigaldusjuhend.
Lugesin juhedni hoolsalt ja mitu korda läbi ning kõik sai tehtud nii nagu seal öeldud.
2) Ühendustorud soovitan paigaldada EN 1856-2 standardile vastavad ja kaminaga sama värvi.
Standarile vastav toru sai, aga sama värvi leidmine ei õnnestunud, sest ühte juppi (luugiga põlv) ei suutnud sobivas värvis leida, siiiski õnnestus kõiks aada lõpuks kokku sobivas toonis.
3) Paigalduse hindade kohta saab öelda, et see kujuneb alati nõudluse ja pakkumise suhtest tulenevalt.
Nõus, kuid siin on aga...suitsutoru paigaldust müükase salongide poolt üldjuhul samamoodi, kui autole lisavarustust - reaalsed maksumused korrutatakse julgel jahe või kolmega pluss loomulikult materjali hinnad.
Arvan, et need ajad on nüüd möödas, kus meistrimehed olid omast taskust nõus peale maksma, et seade paigaldada.
Kui minu jutust jäi mulje, et ma oleksin soovinud pealemaksmisega tööd, siis eksid. Kohe esimseses postituses püstitasin seisukohja, et olen valmis maksma õiglast hinda. Jään selle juurde, et kui mina suudan töö, mida ma ei oska (ja pean töö käigus ära õppima) teha ära 5-6 tunniga, siis õppinud meister peab suutma seda teha maksimaalselt 1/2 ajaga. Ja loomulikult küsima selle eest siis ka tasu mis on korelatsioonis kulutatud ajaga vastavalt tunnihinnale, mitte korrutama seda müstilsie tambovi koefitsendiga. Maksin tehtud töö eest 240€, tegija tõi torud ja paigaldas, tööks kulus ehk kokku ~2 tundi (materjalid olid 100€) - ma ütleks, et see on päris viisakas tunnihind.
Kamin oleks tulnud osta kohe koos sobivate ühendustorude, paigaldusega ja transpordiga, siis oleks kindlasti lõpphind odavam pakutud.
Väga hea mõte, aga täpselt sama kamin mille ma suurest ehituskaubamajast ostsin maksis salongis üsna-umbes-täpselt 2x rohkem. Ma olen täitsa kindel, et salongi omanik oleks sinna otsa mõnuge veel torud ja töö nii 500€ müünud - raha läheb alati vaja.
Kamin tõenäoliselt kaalub üle 150kg nii et seda üksi tuppa ei vea ja paika ei tõsta.
Loota nüüd, et need kaks meest paigaldaksid päevas 8 tunni sees ühe kamina Laagris ja teise veel Viimsis pole mõtet. Lihtsalt ei mängi välja!
Väike parandus, palun olla tähelepanelik ja mitte eeldada: kusagil pole öeldud, et kamin tuleb tuppa vedada. Ainuke mida ma küsisin oli suitsutoru paigaldus. Kamin on ja oli nurgas paigas - vaja oli paigutada vaid (lühike jupp) sutitsutoru. Uskuge, selleks pole vaja kahte meest. See, et kaminafirma omanikul on 2 meest ametis ja mõlemale on vaja plaka maksta ei ole tõesti minu mure.
Vaevalt ka ükski korralik töömees on nõus alla 50-55 euro puhtana kätte päevas sellist tööd tegema. Lisame sinna veel juurde transpordi vahendi ja tööriistade amortatsiooni ja ei tundugi hind enam kallis.
Kui vaadata minu väjamakstud summat, siis sellelt oleks maksud makstud, kui ka 55€ puhtalt kätte.
Tööriistad, mida kasutati olid: kipsinuga, silikoonipüstol, pliiats, joonlaud, rela, lood, viil - usun, et nede tööde raames oli piisavalt nii riistade amortisatsioonile, kui katranspordile. 400€ eest soovin ma näha meest 8 tundi siin tööd vihtumas, mitte 2 tunnist ninnu-nännut ja kundelt lihtsalt raha ära võtmist.
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: suitsutoru metallkaminale

Lugemata postitus Postitas juhan »

Kahjuks nii ongi, et kõik kiidavad ennast mitte lihtsat tegemist ja probleemi lahendamist!
Ka tavalises ahjuehituses mõeldakse igasugu aretusi, aga ei tulda selle peale, et see on ju nii arusaadav ja loomulik ning ammu katsetatud ja järgi proovitud.
Vasta