Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Nädal on möödas ja täna pean taas puid tooma kuigi ühe kütmise jagu on seal augus veel peale 7 korda tule tegemist. (peab tõdema, et igapäevaselt küttes on temperetuuri kõikumine minimaalne ja omal parem olla)
Tegin video tule süütamisest. Kolmandal minutil on ka näha mis juhtub kui ukse sulgel ja vaid alt õhku tõmbama hakkab. Ukseklaasi pesin kolmapäeval ja pärast nelja päeva on se veel suhteliselt puhas.
http://www.youtube.com/watch?v=KfZ9Sz8fi1A
Seepärast kütangi alt suletuna ja uks irvakil (siis jääb uks jahedaks ja saab seda palja käega avada, tahmab vähe ja tuli on piisavalt hele ja põleb hästi.) Alt avan vaid siis kui stardin et kiiresti kuuma üles võtaks.
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas juhan »

Varsti hakkad uut kollet ehitama,sest see on liig,mis liig.Need kõik on katelahjud ning vajavad iga kolme aasta tagant kohendamist.Võtke heaks või pange pahaks.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Nii ma tegelikult tuld ei tee :D
Se oli lihtsalt näide kui hästi asi tuld võtab.
Alguses lasen natukene äkilisemalt ja pärast lasen normaalselt põleda mitte nii, et tuhaaugu tühjaks tõmbab :grin: Loomulikult on se liig.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Hoian teid siis toimuvaga kursis...
Kuna toas oli vaja põrand maha panna ja seinad valmis teha siis pidin lõpuks ka Kamina ära puhastama ja lakkima (Suur tänu oma abikaasale kes sellega mitu päeva tegeles)
Sünnipäev sai peetud ja lihtsalt elusa tule ja ehk ka liigse alkoholi tõttu sai kahe suure ahjutäie jagu puid kolmes osas korstnasse köetud ja tulemusega rahul....järgmise päeva lõunani aknad lahti ja tuba ikka kuum ja müür esimest korda kuum (Normaalselt küttes läheb vaid soojaks) Ka selle "lolluse" elas üle ja katki ei läinud, kolle seest korras ja mõradeta nagu ka ülejäänud osa.

Vahepeal sai selgeks, et selleks talveks muretsetud 40cm puud on siiski lõplikult kuivamata ja kütmiseks veel ei kõlba....Alustasin kütteperioodi just nondega ja kartsin juba et kaminaga miskit juhtunud kuna sama puukogusega justkui enam soojaks ei läinud ja hommikul küttes oli järgmisel hommikul tuba suht jahe kuigi õues veel plusskraadid. Teine tähelepanek oli see, et keerutab musta tossu koldes ringi justkui poleks tõmmet ja peale kütmist pole kolle enam puhas vaid musta kihiga kaetud. Ust ei saanud üldse avada. Lihtsalt proovi pärast sai juba suht suure murega neid vanu (3 või 4a vanu) puid proovitud ja asi toimis nii nagu vanasti, tuba saab soojem ja puid kulub vähem ja kolle on puhas.....peab siis selle talve veel siiski 50nestega kütma. aga elab üle.....40nestel olid lihtsalt ilusad heledad otsad ja nägid seal augus paremad välja :D

Lage pole endiselt valmis saanud ja enne kevadet sellega ka ei tegele aga tuuletõke on laes ja suurem õhuliikumine sellega peatatud.

Pilt

Suurelt: http://www.porsche-foorum.org/album/alb ... C07638.JPG

Edu kõigile kes aidanud.

EDIT: foorum lõikab millegipärast pildil serva ära, lingile klikkides on kogu ahi näha.
Viimati muutis jeff01, 18 Veebr 2011, 09:34, muudetud 1 kord kokku.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

"Puht minu isiklikul arvamusel" on see aasta tegu. Kõik plangutagused said hirmsasti kisada ja tänu autori kannatlikkusele said rahulikud "vaatlejad" :scratch: ka ikkagi konkreetse tulemuse kõigis tema kivides ja värvides näha. Muidugi on oma hea osa ka sõnalisel muljel.
Et siis AASTA TEGU :good: :good: :good:

Kindlasti väärib see järgimist!
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas raga »

Igati tore lõpptulemus! :good: Massi on, tõmmet ka ning silmalegi ilus vaadata. Kas ust avades pahmib sisse ka=?
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Kuivade puudega küttes tahma nagu pole (Ka korstnast polnud midagi suurt välja võtta peale esimest täis kütteperioodi) aga seda spetsiifilist lõhna või haisu tuleb küll kahjuks...ma ei tea....kuidagi sõltuvalt ilmast vist. Puid pole vaja segada ega liigutada ja seepärast ust avada pole vaja aga jah lahtise uksega kaminana päris kasutada ei saa. Mul pole korstnal koonust, arvan, et kui selle lõpuks plekist valmis saan siis asi paraneb aga praegu tegelikult ei häiri.

Teiseks miinuseks on see, et tule suund on alt õhku lastes otse uksele.....ei tea kas panin tuharesti valesse kohta või mis aga alt õhku lastes ei saa justkui ilusat leeki kätte mis liiga kuum poleks....on kas hapniku vaegus või üli intensiivne põlemine. Olen proovinud ja proovinud ja proovinud aga ikka on mu meelest parim variant nii kütta, et ukse teen lukust lahti ja lükkan siis vastu lukku tagasi (ka 10cm võib lahti teha aga vajadust pole. .....ja alt annan siis niipalju kui eredaks julgen leeki ajada. Nii on tuli teises suunas sest ukse vahelt tõmmatakse hku koldesse ja leek läheb uksest eemale ja uks pole nii tuline et meetri kauguselt mööda kõndida kuum. Nii ei pea ma vähemalt midagi timmima koguaeg ja põleb algusest lõpuni ilusti samalaadselt. nii küttes peab klaasi kord nädalas pesema sest hingede poolt ei tõmba õhku ja sealt läheb tahmseks nädalaga aga kui alt vaid õhku lasen ja ukse õhutusaugust siis on tuli nii klaasi peale, et lakk kärssab, klaas on ülikuum ja põleb pruuniks mitte ei tahma mustaks.

Muidu olen ise ülirahul sest soojalembeline nagu ma olen ei elaks üle seda kui hommikul on alla 25 kraadi toas. Mul kulub m itu tundi enne kui kõik riided selga saan :D Praegu nii ilusti super ühtlane olgu siis 6 või 9 puud köetud ei tunne siiski mingit temperatuuri kõikumist (Kütan iga päev) veidi naljakas on see, et keegi ei saa katsudes aru kas on täna juba köetud või ei sest kusagilt kuumaks ei lähe aga igalt poolt on soe. Korstnast tuleb endiselt 80-90 välja kui leeki kõrgeks ei lase ja puid läheb praegusel soojal ajal vähe....50neseid kuivi kulub nädalaga veidi vähem kui 2/3 sellest augutäiest.

Panen millalgi ilusamaid pilte kui suudan kuidagi nii pildistada et õigest värvist aimu saaks, praegune pilt on suht BS värvide kohalt.

Ahjaa, kui sõbrad külla tulevad siis on rõdu uks ja aken lahti sest kõigile soe tuba mitte kohe ei meeldi.

Tänan kaasa elamast.
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas juhan »

Kuule jeff või phoršš -mul tuleb pheššestka kuumemat!
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

juhan kirjutas:Kuule jeff või phoršš -mul tuleb pheššestka kuumemat!
Mis ma selle teadmisega peale hakkan nüüd?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas motamees »

juhan kirjutas:Kuule jeff või phoršš -mul tuleb pheššestka kuumemat!
:( Mõhh. Foorumis on vist kaks Juhanit. Vahel tuleb päris mõistlikke postitusi, siis keerab jälle päris ära.
Praegusele Juhanile vastuseks.
Kui sul pheššestka kuumemat tuleb, miks siis üldse puid kodo tassid. Kas puud on sul ainult pildi peale panemiseks? Peeretad toas nii, et kõik kohad soojad. Ära siis kolme korda peereta, muidu läheb liialt palavaks.
;)
.
Tel 5o9279o
ImePole
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Dets 2009, 19:13

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas ImePole »

Väga kena näeb see kätetöö välja ja hea, et ikka ootuspäraselt töötab.

Korra tekkis küsimus, et sellise stabiilse temperatuuri üheks põhjuseks siseruumides on vististi ka väga hea soojustus. Kuidas muidu seletada, et suudad 50m2 pinda 6-7 haluga ööpäevas vägagi soojana hoida.

Kui arvestada, et need 6- 7 halgu kaaluvad ca. 10- 11 kg, puidus sisalduv energia on ca. 3,5 kwh/kg, ahju kasuteguriks võtaks 0,7 siis salvestuv soojushulk on ca 27 kwh. Kui arvestada see 24 tunnile, saame 1,12 kw/h jagades pindalaga saame 22w m2 kohta tunnis. See tundub suht väike soojushulk.

Või eksin ma arvutustes?

Oma elamises sellise küttekuluga sellistest temperatuuridest võin vaid und näha.

Peaks kah ilmselt soojustuse peale mõtlema hakkama :)

Edu ja kütteseadmele pikka iga!
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Nüüdsete suurte külmadega pigin tõdema et peab 8-10 halgu igapäevaselt ahju laduma (0,5m pikad) ja nüüd mil taas väljas päeval sula öösel külmetab läheb halg-paar vähem. Täna olid peenemad pilpad ja sai kogunisti 9tk ahju. (Eks ole ikka nii et kui väljast külmununa tuled siis pillud rohkem alla....nagu tühja kõhuga toidupoes)

Ruutmeetrite osaga on nii et päris 50 kahjuks enam välja ei vea...... enne oli 55 ruudune tühi ruum aga kui sise + välis seinad püsti ja se mölakas ahi kahkokku klopsitud vaba põrandapinda vaid ~45ruutu

Olen seda kirjeldanud aga kirjeldan veelkord väikese sketžiga on lihtsam aru saada kuidas ja kuipalju kütan.
Pilt
Maja jaguneb pmt kolmeks.
Vasakul on 2 tuba ja garderoob mida kütab viimati valminud kõnealune kamin-ahi.
Keskel on köök, dušširuum, saun mida peaks kütma pliit
Paremal on 2 väikest tuba mida kütab kah mitte just standardlahendusega ahi

JA reaalselt on asi nii , et nädala sees, kui pere kodus pmt vaid öösel ja õhtuti siis kütame kahte ahju korraga võimaluse piires igapäevaselt (Töölt tulles) ...vahepeal jääb emb.kumb kütmata viitsimatusest sest külm ju ei torgi (Enne kütmise alustamist on toas tavaliselt 22-23 kraadi)
Keskmine osa jääb kahe sooja osa vahele ja vaid paar ruutu välisseina ei jõua seda maha jahutada kui kahelt poolt sooja tuleb. Kuna kolme kohta ei viitsi tuld alla teha siis seda ei küta ja kasutame elektripliiti....nädalavahetusel kui rohkem aega saab ka pliidi alla vähemalt korra tuli tehtud ja saunaahju köetud.

Kaks väikest tuba ehitasin varem ja seepärast on seintes soojustust vaid 10 cm.....aga külm pole toas kunagi....puid tundub siin vaid 25 ruudu peale minevat samapalju kui teises ahjus 45 ruudu soojana hoidmiseks. Vasakpoolne suure toa osa sai hoolikamalt tehtud ja soojustus on kahes kihis ja karkass on risti et vältida külma ülekannet karkassi pidi. Kips korralikult pahteldatud ja värvitud ka tapeedi ja seina laudise all. Laed on kõigis tubades VA suur tuba väga korralikult tehtud...kahes- kolmes kihis 20-30 cm villa hoolikalt paigaldatud.....Vaid suure toa lagi on selline õnnetu, kus palke tahtsin tuppa jätta ja sama palgi ots on ju teise otsaga õues....palkide vahel veel laudis puudub aga 15cm villa ja tuuletõke on vahel.

Ise olen väga rahul sellega, et puid läheb hulga vähem kui mu naabruses oleval veidi väiksemal vanemate majal (vana palkmaja ühe ahju ja igapäevaselt köetava pliidiga)
Ainus mis mulle ei meeldi on see, et piisab ukse pooleldi lahti tegemisest ja keerab suits tuppa.....Klaasi tegelikult tahmab vähe sest kui ukse vahelt lisa õhku annan siis on tule suund uksest eemale. Kord nädalas klaasi puhastada pole minu jaoks probleem ja sellest ei tee numbrit. Ei tee tegelikult ka sellest sisse ajamisest numbrit sest puud põlevad väga hästi ja kordagi neid kohendada pole reeglina vaja kui puid koldesse ladudes veidi mõelda mida teed. Tõmme on justkui väa hea...kui otsesiiber avada siis on tõmme ülivinge aga asi polegi tõmbe puudumises...ilmselt tegin kolde ehitusega miskit valesti oma lollusest (Iga kivi paika pannes ei saa ju foorumis rippuda ja nõu küsida)


Kui uks oleks madalam siis sisse ei ajaks....Ukse ülemist äärt millegagi sulgedes tõmmatakse avast õhku vaid sisse mitte ei aeta tuppa. Ukse kohalt on ahi siiski puhas sest tõesti pole vaja puid kohendada nagu teises ahjus mille põrand pole kaldu.


Mina olen rahul, huvilistele näitan asja hea meelega.

EDIT: Vahepeal proovisin ka 1 a kuivanud 40neste puudega ja neid pid terve kolde täis laduma et sama soe saada :S igatahes jätsin nad rahule ja selleks ja vist ka järgmiseks aastaks on mul kuivi 50neseid veel (3a kuivanud) (Kasutan segaaaapuitu...kask, kuusk, mänd, lepp ja veel miskit seal sees)
Proovimise mõttes olen proovinud ka kolde tagumisse otsa tule teha puid püsti ladudes.....nii jääb puudest ukseni palju maad mille vahele ka tuharest...ja nii on kõik õige...sisse ei aja ka siis kui uks pärani. Saab kütta ka uks kinni ilma et asi ääsiks muutuks (Muidu kui puid traditsiooniliselt panna siis ei saa kinnise uksega kütta ja see jääb irvakile, et sealt lisaõhku tõmmata ja sellevõrra tõmbab alt vist vähem õhku ja ei lähe ääsiks kätte ära. Muidu läheb nii julmalt põlema, et laseks sellega kolde laiali.
Viimati muutis jeff01, 18 Veebr 2011, 09:31, muudetud 1 kord kokku.
ImePole
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Dets 2009, 19:13

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas ImePole »

Tänud asjaliku jutu ja ülevaate eest!

Parimat!
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Kuidas ma külmaga toime tulen?
Ega väga lõbus polegi....Kui enne vedasin ahju kõrval oleva ava täis nädalavahetusel ja 7 päeva pärast seal veel 1-2 päeva puud olid siis nüüd sellega enam nädalat välja ei vea. Kui pühapäeval täis vedasin siis täna (reedel) vaatan et laupäevaks veel napilt jätkub.

Kütan praegu 2x päevas. Külm on betoonseinad läbistanud ja maja ei pea enam kuigi hästi sooja. Varemalt meeldis mulle toas nautida 24-26 kraadist sooja (Mul omal rasvakiht olematu :D ) siis praegu pole üle 22 eriti juttugi. Hommikul koguni 20 kraadi.

Puid mahub sinna auku 0,3 kuupmeetrit.

Vana ahi (5a vana) teises toas on suht laiali omadega...sest todagi kütan 2x päevas ja 2x väiksem ahi mis peaks kütma 2x väiksemaid ruume hoiab seal toas täpselt samapalju temperatuuri kuigi puude kogus on vaata et suurem mis ta korstnasse laseb. On ta juba üsna mõrasid täis. Need mõrad tulid tal juba esimese talvega ja neid on juba ka täidetud aga vahed lähevad ikka järjest laiemaks.

kahe majaosa vahele jääb köök, seda kütta ei viitsi ja kahelt poolt tubadest tuleb sinna piisavalt sooja.

Kuna ma pliiti ei kasuta ja vana ahi on suht laiali ja saun on plaanis toast välja lõhkuda siis Võibolla hakkan järgmisel - ülejärgmisel aastal keskkütte katla peale mõtlema. Lõhuks välja sauna, slepe vannitoast, pliidi, vana ahju ja korstna. Mõte oli garaazi katlamaja ehitada. Toast teha uks garaazi ja garaazist puukuuri, et oleks mugavam kütmas käia. Selle viimase üllitise jätan loomulikult alles. Katlamõte seetõttu, et ei viitsi mitmes kohas niiviisi mitu korda päevas tuld alla teha ja kunagi on plaanis teine korrus välja ehitada aga mille muuga toda kütta kui esimeselt korruselt ja veega....Teist korrust plaanin ka garaazi peale ja seega tuleb pikkuseks 24 meetrit :grin: kasulikku laiust ehk 5-6m sest maja ise 8,5 lai.

Puude jätku teile :good:

EDIT: keeratava siibri võtan suvel korstnast välja.....panen tavalise siibri müüri alumisse otsa. See tõesti jääb kinni ja abikaasa seda avada ei jõua.
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Niih...hulk vett merre voolanud ja minul korsten ära lagunenud.
Õigus oli neil kes ütlesid et selle kompotiga ei vii vett korstnast välja.
Mina jagaks süü niimoodi:

50% mu kütmisharjumuste kaela kuna alati ei viitsinud stardisiibrit kasutada ja ka see et ei raatsinud restiga koldena kütta vaid uks irvakil nagu siin teemas ka kirjutasin. Ilmselt jooksis liigapalju õhku niisama tulekohalt korstnasse ja temperatuur oli liialt madal. (Sest nii küttes polnud midagi reguleerida....uks oli lahti ja põles alati ühtmoodi....kinnise uksega alt õhku andes peab koguaeg timmima sest tuli tahab väga valusaks minna) Katusel käisin tempi mõõtmas sügisel ja ma ei saagi aru kuidas ma selle peale ei tulnud et talvel on see tulemus mitu-mitukümmend kraadi jahedam. Tegelikult on nii, et kuna stardilõõr on juba koldeuksest korstnani ~4m pikk siis hoiaks ka otse küttes toa sooja se see, et vaid müüri alumine ots ei küta poleks mingi probleem kuid selleks pole tarvidust. Püüan edaspidi nii kütta nagu vahepeal proovitud sai (Uks kinni, ukse all väike ava lahti ja tuharestiga reguleerin...niiviisi olid kõik kolde kivid täiesti puhtad.....ilusad heledad) kuid lõin millegipärast pasaks ja see tundus liiga kuum sest uks kiirgas niiviisi küttes kütmise ajal toa soojaks nagu bullerjan.
ja ülejäänud 50% süüd langeb jälle mulle seoses sellega et see ahi sai liiga palju sooja omastav sellise korstna jaoks (5m külmal pööningul 2 kivi lõõriga)

Ahjaa klappsiibri võtsin kah korstnast välja...kuigi selle kohal on tahmaluuk on seda tülikas puhastada iga kuiselt. Kui samassse kohta panna tõmmatav siiber kas siis puhastusluuk on vajalik või võib selle ära kaotada?

Kuna korstna ots muutus paari talvega pudiks siis alustan muudatusi korstna osas. Kuna mõrasid oli pennideni võtsin asja koguni laeni maha ja plaanis on isokernist se 5m jupp laduda. Ehk kiirendab väiksem lõõr suitsugaaside liikumiskiirust ja parandab niiskuse välja viimist ja ehk võtab korsten ise vähem kuuma ära oma halvema soojusjuhtivuse pärast.

Eile-üleeile tehtud tööd:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Saigi otsa selle ahjuga kütmise periood...
11 aastat sai teda kasutatud. Ainus mõra mis välismüüritisse tekkis oli uksekohal metalli kasutamisest kuid see lahenes kui naelaga selle savivuugi lahti harutasin ja metall enam saviga kahe kivi vahel kinni polnud ning seejärel uuesti vuugi täitsin. Ainsad asjad mida teinuks teisiti - poleks kasutanud esmalt pöördsiibrit sest see kiilus kinni ja oleks võinud kohe isokernist korstna teha sest sellega probleemi polnud.

Miks siis tuppa enam puid ei tassi?
Lõhkusin välja "uue" pliidi, uue sest kütsin seda 15 aasta jooksul vast 50 korda maksimaalselt, lõhkusin välja sauna ja saunaahju, vannitoas olnud slepe ja lõhun välja lastetuppa pottsepa poolt ehitatud ahju ning ühe korstna. Omatehtud ahi jääb alles sest see on täiesti terve, see on mul ka seina eest ning ei raatsi kätt selle vastu tõsta....minetea, ehk on kunagi elekter ära ja vaja tuba soojaks saada vms.
Puid pillun nüüd garaazis olevasse viadruse katlasse. Küttematerjali kulub OLULISELT rohkem kui kahte ahju toas küttes kuid mulle sobib, olen niikuini pidevalt garaazis, see on puukuurile lähemal ja eluruumid jäävad nüüd tulekoldest vähemalt betoonseinaga eraldatuks. Mugav on jalanõudega otse uksest sisse marssida ja puud põrandale maha visata või seda koguni käsikäruga teha.

Tähelepanek:
Toas olnud ahjudega ma seda nii suurel määral ei märganud kuid arvan et mu toas kulunud väga väike küttepuude kogus võis osalt tuleneda sellest et mul oli talvel tavaks vaid kord nädalas puid tuppa vedada ning kevadel-sügisel vaid 1 kord 2 nädala tagant, seega said puud ikka üsnamitu päeva toas kuivada....vahel kuni 2 nädalat. Praegu nimelt olukord kus mul pole 2aastat kuivanud küttepuid võtta vaid eelmise talve puud ning tajun akupaagi temperatuuri jälgides VÄGA SUURT erinevust kui puu on garaazi ette toodid samal päeval vs 2p varem vs 4p varem. Ühel juhul nad vinduvad sedasi et saan nelja katlatäiega vaid 40 kraadi akupaaki juurde kuid teisel juhul sama tulemus 2,5 katlatäiega ja oluliselt kiiremini. Nädal garaazis olnud puudega ei taju ma kilogramme võrreldes pea mingit vahet võrreldes saepuru briketiga.

Edu Teile!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Hea ja hingesoojendav tunne kohtuda nii mõnusa foorumlasega :)

Kuidas selle Porschega siis läks, mille sa põrnikasse laadisid?
Või oled eelistusi ka siin vahetanud mugavuse vastu?
Võin jagadada kogemusi, kuidas on hea sõita Eldoradoga :)

Lugupidavalt!

Kaminahi :)
Pottseppmeister "Kaminahi"
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Tänud vanameister :D
Ei ma jändan oma vana autoga ikka edasi, mootorid on seal vahel küll kõik ära käinud mis näppu on sattunud vahepeal nende 10+ aasta jooksul :D Hetkekonseptsioon peaaegu rahuldab mind kuid sellegipoolest sai see taas poegadeks võetud ja käib järjekordne totaalne ümberehitus. Eelmise aasta mõned triibud audi v8 konega:
https://www.youtube.com/watch?v=S6M0qtWrqws
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Kuidas kamin-ahjule lagi peale ehitada?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

I like it! :beg:
Pottseppmeister "Kaminahi"
Vasta