Kolm faasi?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kaim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 28 Mai 2007, 12:49
Asukoht: Raplamaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas kaim »

Põhimõtteliselt on sul, amp, õigus, aga mõningate mööndustega.
Esiteks- eeldan, et inimene TAHAB ENDALE KORRALIKU TULEMUST SAADA. Iseendale käkki keerata oleks ju ülim nõmedus, kuigi ka seda ei saa päris välistada.
Teiseks- teema algataja küsis vanavanemate maja kohta, eeldan, et sel juhul on tegu pinnapealse installatsiooniga, mis on tagantjärele jälgitav-kontrollitav. Süvispaigaldus eeldab muidugi, et kõik sooned oleks veel lahti ja silma all.
Kolmandaks- netis mingeid juhendeid otsides võib küll tulemus hale olla, sest siit leiab neid "nõuandeid" ikka seinast seina. Aga kui inimesele teha korralik joonis, kus kaablite margid ja teekonnad peal ning ta ise ka kaasa suudab mõelda... Sest olgem ausad - paraku kasutavad ka paljud elektrifirmad just kaabeldusel kõige odavamat ja paraku ka väheste kogemustega tööjõudu ning parimal juhul on nende "kaablipoistega" kambas mõni kogenud mees, kes silma peal hoiab. Sest see on ju kõige töömahukam etapp ja sealt annab kokku hoida. Kuigi tegelikult kõige vastutusrikkam, sest pärast tõesti seina sisse ei näe...

To einomuidugi: klopsisn enda kodulehe ka ise valmis, läks vaja ainult MS Office`it, Corel FTP-d ja 3-4 tunnikest uneajast. Lihtsalt ei raatsinud sellise asja eest paari-kolme tuhandet õhku visata. Kvaliteet on küll algaja oma, aga kui vajaliku info annab edasi... Ja ERINEVALT ELEKTRIPAIGALDISEST ei suuda ta oma kehva kvaliteedi tõttu kedagi vigastada-tappa või midagi maha põletada.
Ja muide, nii Elektric-u kui minu kodulehel on õigekirjaga asi korras, erinevalt... See oli vihjeks, ära solvu! :jooma
Jutt läks kõneks, aitab. Jõudu kõigile!
Külaline
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kaim kirjutas:To einomuidugi: klopsisn enda kodulehe ka ise valmis, läks vaja ainult MS Office`it, Corel FTP-d ja 3-4 tunnikest uneajast. Lihtsalt ei raatsinud sellise asja eest paari-kolme tuhandet õhku visata. Kvaliteet on küll algaja oma, aga kui vajaliku info annab edasi... Ja ERINEVALT ELEKTRIPAIGALDISEST ei suuda ta oma kehva kvaliteedi tõttu kedagi vigastada-tappa või midagi maha põletada.
Ja muide, nii Elektric-u kui minu kodulehel on õigekirjaga asi korras, erinevalt... See oli vihjeks, ära solvu! :jooma
Jutt läks kõneks, aitab. Jõudu kõigile!
Tule taevas appi, sa ei saa ikka maast ega ilmast aru!
Esiteks kodulehe näide ei olnud tõsiselt mõeldud. See oli jätkuks Elektricu täiesti asjakohatule jutule teleka ehitamisest. Ma lootsin, et minu absurdne näide aitab tal aru saada, et ka tema jutt oli absurdne. Ilmselgelt see ebaõnnestus, tuleb puust ja punaselt kõik välja öelda, et kõik ikka aru saaksid.
Teiseks, sõna "keenius" oligi meelega valesti kirjutatud ja sellel põhjusel ka jutumärkide sees. Veel kord, et ikka kõik aru saaksid - ei ole tegu ortograafilise veaga!
Sellise sõna kasutus on kunagi meedias alguse saanud ja seda kasutatakse üldjuhul veidi pikaldaste inimeste kirjeldamiseks ... see oli vihjeks, ära solvu! :jooma

Kolmandaks - minu silmadele tegi küll too koduleht veidi haiget :(
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas vtl »

kaim kirjutas:To einomuidugi: klopsisn enda kodulehe ka ise valmis, läks vaja ainult MS Office`it, Corel FTP-d ja 3-4 tunnikest uneajast. Lihtsalt ei raatsinud sellise asja eest paari-kolme tuhandet õhku visata.
IT-taustana inimesena ütleks, et MS Officega kodulehte teha on umbes sama, nagu vasktorudest elektripaigaldist ehitada. Vool käib põhimõtteliselt mõlemist läbi.
kaim kirjutas:Kvaliteet on küll algaja oma, aga kui vajaliku info annab edasi... Ja ERINEVALT ELEKTRIPAIGALDISEST ei suuda ta oma kehva kvaliteedi tõttu kedagi vigastada-tappa või midagi maha põletada.
Ja jah ja ei. Antud koduleht küll otseselt "ei tapa", aga asjatundmatult tehtud või paigaldatud koduleht, arvuti või IT-süsteem võib olla näiteks häkkerirünnaku objektiks, mille tagajärjel muutub hüppelauaks kaabakatele, kes levitavad spämmi või tegelevad mingi küberrünnakuga. Viimane võib aga omanikule või teistele põhjustada üsna suurt majanduslikku kahju (näiteks viiruse levitamine on seadusega keelatud ja karistatav tegevus)

Küsimus ei olegi mitte selles, kas võrrelda kodulehe iseehitust elektrisüsteemi iseehitusega, vaid tähelepanekus, et inimesed, kes kõva häälega võitlevad selle eest, et asjatundmatud nende erialal ei praktiseeriks, teevad sedasama ise teistel aladel.
kaim kirjutas:Ja muide, nii Elektric-u kui minu kodulehel on õigekirjaga asi korras, erinevalt... See oli vihjeks, ära solvu!
Ei ole seal (Elektric-u kodulehel) midagi korras. Lõuna-Eesti ja Kesk-Eesti kirjutatakse sidekriipsuga, mitte lahku.

No ja et tehnilise taustaga inimene (elektrik!) võib nii jabura asja peale tulla, et tekstilist infot (kontaktandmed sealhulgas) AINULT PILDINA esitada, on mul ka raske uskuda. Ma olen siiani elektriala-inimestesse lugupidavalt suhtunud.
Kasutaja avatar
Elektric
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 12 Mai 2010, 13:13
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas Elektric »

Tuhat vabandust kui kedagi solvasin. Suurejooneline eestlaslik tatipritsimine läks lahti. :)
Jah kodulehekülg sai tõesti kolme tunni tööna üles ja paljudel väikeettevõtjatel sellised informatiivsed visiitkaartleheküljed. Kui aega saan teen uue. Jällegi vabandused siinviibijate Aga see lehekülg ei ohusta kellegi vara ega tervist. Ameerika pesa pildiga ma mingit reklaami konkreetsele tootele ei tee? No ei oska kommentaarida, lihtsalt pilt, kombaini pildi pean sinna panema?
Elektritööd, elektriprojekteerimine
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas vtl »

Elektric kirjutas:Tuhat vabandust kui kedagi solvasin. Suurejooneline eestlaslik tatipritsimine läks lahti. :)
Haa, kes alustas?
See, et Sina kritiseerid paigaldajat ja paigaldust, mida Sa näinudki ei ole, on normaalne, aga kui keegi kommenteerib Sinu kodulehte, mis kõigile nähtav, siis on see suurejooneline tatipritsimine?
Elektric kirjutas:Jah kodulehekülg sai tõesti kolme tunni tööna üles ja paljudel väikeettevõtjatel sellised informatiivsed visiitkaartleheküljed.
Kui minu eelnev jutt oli liiga üle pea tulistatud ja arusaamatu, siis kordan: oletame, et ma tunnen Sinu nn. visiitkaardi ja kontaktandmete vastu huvi ja tahan andmeid (telefoninumbrit või aadressi) kuhugi copy-pasteda, siis ma pean need pildi pealt käsitsi ümber trükkima. Pole just kuigi intuitiivne.
E-maili "sinise" lingi peale klõpsates saata ei saa, sest seegi on ainult pilt.
Rääkimata sellest, et otsingumootorid seda lehte ei leia ega sõnagi teksti sealt indekseerida ei suuda, kuna otsingumootorid tänasel päeval pildilt tekstituvastust ei tee.
Elektric kirjutas:Ameerika pesa pildiga ma mingit reklaami konkreetsele tootele ei tee? No ei oska kommentaarida, lihtsalt pilt, kombaini pildi pean sinna panema?
See reklaamiküsimus oli iseenesestkimõista retooriline. Miks panna illustreerivaks pildiks paigaldis, mida kasutatakse teisel pool maakera.
kaim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 28 Mai 2007, 12:49
Asukoht: Raplamaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas kaim »

vtl kirjutas:IT-taustana inimesena ütleks, et MS Officega kodulehte teha on umbes sama, nagu vasktorudest elektripaigaldist ehitada. Vool käib põhimõtteliselt mõlemist läbi.
Just, aga sinna ma oma pika mulinaga jõuda tahtsingi. Päris vasktorusid pole veel trehvanud, aga igasugu muid imelisi asju küll. Tahangi selgitada, et kui elektriku teenus mõttetult kallis tundub ( nagu mulle jälle paljude IT-meeste oma :grin: ), siis vähemalt laske endale selgitada mida, kuidas ja millest teha.
Muide, sa pole esimene, kes mu kodukale tehnilisest küljest hävitava hinnangu annab, aga kabedam variant on poja kursusetööna valmis ja üles minemas, pioneeri ausõna.
Külaline kirjutas: Esiteks kodulehe näide ei olnud tõsiselt mõeldud. See oli jätkuks Elektricu täiesti asjakohatule jutule teleka ehitamisest. Ma lootsin, et minu absurdne näide aitab tal aru saada, et ka tema jutt oli absurdne. Ilmselgelt see ebaõnnestus, tuleb puust ja punaselt kõik välja öelda, et kõik ikka aru saaksid.
Teiseks, sõna "keenius" oligi meelega valesti kirjutatud ja sellel põhjusel ka jutumärkide sees. Veel kord, et ikka kõik aru saaksid - ei ole tegu ortograafilise veaga!
Sellise sõna kasutus on kunagi meedias alguse saanud ja seda kasutatakse üldjuhul veidi pikaldaste inimeste kirjeldamiseks ... see oli vihjeks, ära solvu! :jooma

Kolmandaks - minu silmadele tegi küll too koduleht veidi haiget :(
Sorry kui veidi lahmisin. Aga muideks ka üks paraleel: seda kodulehte vaadates saad ehk aru, mis tunneb elektrik kui näeb mõne "iseõppinud kolleegi" loomingut. :hello:
Muide, kas te ei arva, et oleme teemast jälle kenasti eemaldunud et üksteisega murumaadlust teha? :yahoo: Teemaalgataja on vist juba ammu viisakalt osalemast loobunud...
Vasta