kolumbia kivi

Külaline
külaline

kolumbia kivi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas keegi oskaks öelda palju maksab kolumbia kivi ladumine.Tahaks teada,et oleks mingi ettekujutus hinnast.Oskaks keegi veel soovitada kuidas siduda kolumbia kivi(seest tühi ja 15 cm lai) vundamendiga, äkkist raudorad vundamenti panna ja nende abil siduda?
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: kolumbia kivi

Lugemata postitus Postitas maik »

Kui oled tellija siis palka pädevad mehed kes jagavad asja.
Kui oled ehitaja siis mine kooli seal ehk saad ka selgeks, et on olemas Columbia kivi mitte kolumbia. :jooma
Külaline
külaline

Re: kolumbia kivi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas see üks täht tekitas sinus nii suurt segadust et ei saanud aru midagi w?Ma pole sul palunud siia mingeid tarkusi kirjutada,tahtsingi teada seda,et need "pädevad mehed" liiga palju raha ei võtaks.Kuid tänan sind arvamuse eest.
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: kolumbia kivi

Lugemata postitus Postitas jörm »

mul ladusid sisuliselt sama hinnaga millega fibost oleks laotud. Leia ikka pädevad mehed, kes oskavad õigesti columbiat laduda - st ,et pärast saad õõnsused täis valada. See eeldab, küll mõningast lisalõikamist. Vennad kes seda enne teinud pole võibolla ei mõtlegi välja.

taldmikku oleks võinud armatuurid püsti jätta.. nüüd jah saad veel ainult sisse puurida.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: kolumbia kivi

Lugemata postitus Postitas maik »

Külaline kirjutas:Kas see üks täht tekitas sinus nii suurt segadust et ei saanud aru midagi w?Ma pole sul palunud siia mingeid tarkusi kirjutada,tahtsingi teada seda,et need "pädevad mehed" liiga palju raha ei võtaks.Kuid tänan sind arvamuse eest.
Ega mina ei ole sul palunud siia lollusi kirjutada, tahtsin lihtsalt eksitust parandada.
Elu näitab, et ehitusel peab pedant olema muidu läheb jamaks.cm-m,eur-eek jne.saad vast ise aru. :jooma
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Re: kolumbia kivi

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

jörm kirjutas:mul ladusid sisuliselt sama hinnaga millega fibost oleks laotud. Leia ikka pädevad mehed, kes oskavad õigesti columbiat laduda - st ,et pärast saad õõnsused täis valada. See eeldab, küll mõningast lisalõikamist. Vennad kes seda enne teinud pole võibolla ei mõtlegi välja.

taldmikku oleks võinud armatuurid püsti jätta.. nüüd jah saad veel ainult sisse puurida.
Sisse puuritud armatuur ei anna peale külgnihke tõkestuse mingit jõudu vundamendile! L-armatuur eelnevalt taldmikus on ikka teisel põhjusel!
rax1106
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 63
Liitunud: 24 Aug 2009, 10:57

Re: kolumbia kivi

Lugemata postitus Postitas rax1106 »

Need püstvardad või L-vardad peavad Columbia kivi puhul taldmikust ikka välja turritama. Need pole mitte talla tugevuse pärast vaid talla sidumiseks Columbia vundamendiseinaga ja see sein tuleks ka monolitiseerida. Kui neid väljas pole, siis ainuke võimalus on puurida augud ja fikseerida ankrumassi vms.
jörm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 222
Liitunud: 31 Mai 2008, 00:56

Re: kolumbia kivi

Lugemata postitus Postitas jörm »

stc 101 kirjutas:
jörm kirjutas:mul ladusid sisuliselt sama hinnaga millega fibost oleks laotud. Leia ikka pädevad mehed, kes oskavad õigesti columbiat laduda - st ,et pärast saad õõnsused täis valada. See eeldab, küll mõningast lisalõikamist. Vennad kes seda enne teinud pole võibolla ei mõtlegi välja.

taldmikku oleks võinud armatuurid püsti jätta.. nüüd jah saad veel ainult sisse puurida.
Sisse puuritud armatuur ei anna peale külgnihke tõkestuse mingit jõudu vundamendile! L-armatuur eelnevalt taldmikus on ikka teisel põhjusel!
küsija küsis, kuidas ühendada vundment seinaga, mina vastasin, et oleks võinud taldmikust vardad püsti jätta "L" armatuurist taldmikus ei rääkinud ma sõnagi, veelvähem selle väljajätmisest.
Teine teema see, et kas on üldse mõtet vaeva näha külgnihke tõkestamisega, kuhu sel seinal ikka niiväga nihkuda on. (teine teema muidgi , kui keldri rajad s.t ühel pool seina on pinnas, teisel pool tühi, st keldriruum..)
tere
külaline

Re: kolumbia kivi

Lugemata postitus Postitas tere »

Tere
Taldmik sokliga , l armatuur kahe ploki ulatuses välja ja sein vertikaal armatuuriga kuni taldmikusse.
Vasta