Kanalisatsiooni tuulutus.

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Timm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 30 Juun 2009, 13:16

Kanalisatsiooni tuulutus.

Lugemata postitus Postitas Timm »

Tere ehitusmehed! :hello:
Soovin saada targemaks kanalisatsiooni tuulutusest.
Praegu olemas 110ne hall toru, mis kulgeb kuivkäimla lampkastist katusele(kuid sellel on mitu 90 kraadist pöörangut sees).
Kuivkäimla likvideeritud. Lampkast läheb täitmisele. Lähipäevil läheb septiku paigaldamiseks.
Kas ma teen õieti:
Ühendan wc potid ja muud reoveetorud sellesama toruga ja see kulgeb majast välja septikusse. Päris otse üles lampkastist katusest välja seda toru vedada ei andnud.
Muretsen, et kui wc potid jäävad sellest püsttorust näiteks kahe...kolme meetri kaugusele, kuidas ventilatsioon siis toimib?
Kas siin mängib rolli ka toru kaldenurk. Kas tohib kasutada ka 90 kraadiseid muhve, või on soovitav panna kaks 45 kraadist?
Jah, see püsttoru töötab kahtepidi. Aga wc potist kuni selle püsttoruni...?
Uurisin raamatutest ja siit, kuid ei saanud targemaks. Raamatukogust otsisin raamatut:torutööd, kuid seda polnud, oli raamat omakanalisatsioonist.
Lisaks läheb toru sealt endisest lampkastist välja ja teeb kohe 90 kraadi piki maja vundamenti...panen sinna kaks 45 kraadist toruühendust. Nüüd lugesin raamatust, et maa sees ei tohigi pööranguid teha ilma vahekaevuta... Kas asi on nii hull ja ummistuse oht suur? Aga kui ma panen majja sisseviigu suurema kaldega?
Kui mu jutt sai veidi segane, üritan joonised teha.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10643
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Kanalisatsiooni tuulutus.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pöörangus on suur oht ummistusteks, ise tead, kui umbes on kuidas siis kõrvaldad. Sai siiski kunagi ka üks maasees tehtud 90 kraadine, siiani pole siiki otse umbe läinud. Kuid on ka tuttavaid kellel on umbe läinud.
Oluline on et saaks trossi läbi lükata, selles mõttes on 2 45 kindla peale minek. Veel soovitan võibolla nöör sisse jätta. Kui on väga pikk trass ja siis pöörang, tee kindlasti vahekaev.
Tuulutusega oli nii, et kui on horisontaalset langust rohkem kui 1m siis on vajalik teha kui mulksumist kuulda ei taha.
Santehnik Tartust
külaline

Re: Kanalisatsiooni tuulutus.

Lugemata postitus Postitas Santehnik Tartust »

Mina arvan nii:
1. Tuulutuse väljavõte peab olema äravoolutorust kõrgemal, ehk teisipidi öeldes äravool peab olema tuulutusest madalamal, et ei tekiks hetkelist haisuluku efekti. Loodan, et väljendusin selgelt.
2. Kaks 45 kraadist põlve on ka kokku 90 kraadi ja on olemas ka 90 kraadised sujuvad põlved.
3. Kui teed iseendale ehk ise vastutad oma tegude eest, siis võid nn kontrollkaevud teha ka 110 kolmikutest ja toruots maapinnale kust on hiljem ligipääs ummistuse kõrvaldamiseks või vähemalt on näha millise jao pealt on ummistunud. Muudel juhtudel tuleks ikka 300 mm läbivooluga kontrollkaev panna.
Timm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 30 Juun 2009, 13:16

Re: Kanalisatsiooni tuulutus.

Lugemata postitus Postitas Timm »

Aitähh vastajatele! :hello:
Vasta