K: Kesküttest loobumine korteris

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
confu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär 2010, 22:34
On tänanud: 2 korda

K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas confu »

Nimelt lasnamäel on korter selline väike ühetoaline 35 koma millegagi ruutu. Et ~1000 eeki kuus tulid küttearved, toas samas 17-18 kraadi sooja. Nagu ei tea mille eest maksaks.
Siit ka küsimus:
Et kas kudiagi moodi on võimalik need radikad ja torud siit nahvik saata, et enam ei peaks maksma selle mõttetu ürituse eest, mida nad talviti toodavad? Radikad on ka kehvad aga sellise väikse pinna kütmine elektriradikaga tundub, et tuleb odavam.
Kogelege rohkem teadjad. Tänud ette ära kasuliku info eest.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Ilma korteriühistu loata mitte. Põhimõtteliselt võid oma küsimuse vastuseks lugeda et ei ole võimalik.
confu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär 2010, 22:34
On tänanud: 2 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas confu »

aga kui ma lihtsalt selle eest ei maksa? :D
siis keeratakse kinni mul? :P
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas vwman »

Nagu eelnev kõneleja ütles, teoreetiliselt on võimalik, aga praktiliselt on suures lasnamäe korteris võimatu.
Meil siin maal, uugametsa külje all :P, oli võimalik küll . 12 korteriga elamust 2 korterit loobus. Maksavad mingit X % sama suure korteri kütte arvest ühistule.

Kui sa ei maksa, keeravad kinni jah, paremal juhul, hakkab võlgu välja nõudma inkasso , halvemal juhul keegi Vasja, kirvega .

Meil näiteks, vald ei luba tänava poolsele fasaadile , paigaldada soojuspumba välisosa ja meil maja mõlemad küljed tänava poole :P
confu kirjutas:aga kui ma lihtsalt selle eest ei maksa? :D
siis keeratakse kinni mul? :P
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Külaline
külaline

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas Külaline »

confu kirjutas:aga kui ma lihtsalt selle eest ei maksa? :D
siis keeratakse kinni mul? :P
Mitte ei keerata kinni, aga antakse küttevõlg inkassosse. :)
"Kolhoosis" elamisel on omad eelised ja miinused.
Miinuseks on see, et sinust mitteolenevatest probleemidest, oled siiski sõltuv ja seda permanentselt. :hello:
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

kui radiaatorid välja lõigatakse ühistu nõusolekul, siis maksad lihtsalt püstiku eest. Tartus vähemalt käib nii- mingi paarkümmend krooni kuus. püstikuid sa ära lõigata ei saa ning reaalse võlgnevuse korral sul kütet kinni ei keerata. või kui kui keeratakse, siis kogu püstikul ülesse välja ning siis võib öelda, et oled jamas.
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
confu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär 2010, 22:34
On tänanud: 2 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas confu »

selge. aga siit ka teine küsimus, kas see on õige, et korteril on 2 rõdu ja need lähevad köetavate ruumide alla? Kuigi pole kinni ehitatud, ega ka suvalisi aknaid pole väljaspool ees.
intensiivne
külaline

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas intensiivne »

ma olen teinud ühte neljatoalist korterit esimesel korrusel,seal peremees pani püstakud seina sisse ning isoleeris nad,kuidas ta seda paberitega lahendas,mind vähe huvitas.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

lahedad mehed
tegelikult oled sa koos oma korteriga
1 osa tervikust ja mingit lahkumist ei saaks tulla kõneallagi
muutud parasiidiks, kuna teised ju kütavad, on sinulgi soe
maja konstruktsioonile mõjuvad sellised tegevused kah halvasti
mõni on kohe jube kaval omast arust
vihkan selliseid
confu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär 2010, 22:34
On tänanud: 2 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas confu »

vaaderman kirjutas:lahedad mehed
tegelikult oled sa koos oma korteriga
1 osa tervikust ja mingit lahkumist ei saaks tulla kõneallagi
muutud parasiidiks, kuna teised ju kütavad, on sinulgi soe
maja konstruktsioonile mõjuvad sellised tegevused kah halvasti
mõni on kohe jube kaval omast arust
vihkan selliseid
Ei noh ma saan aru, et üks osa sellest. Aga hinna ja tulemuse suhe on liigagi mitterahvuldav. Samas ega radikad ka head pole. Sellepärast saigi nagu uuritud, et kas annaks välja lülitada, et väikese ruumi kütmine elektriga tuleks odavam. Aga nüüd lihtsalt selgus, et peab hoopis radikad välja vahetama, mis ka sooja annavad.
Muu oli küsitud puhtast huvist. Ära nüüd üle erutu :) Aga vihata mind võid küll kui sa sellest rahuldust saad.
Ma ei ole inimene kes jätaks maksmata, et miskit saavutada. Kardan võlgu.
Aga rõdude kohta on küll tõsi taga, et kui ei ole köetav ruum siis ei saaks ka tasu nõuda ju. Rõdul ju radikaid pole :D
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas Expert »

Põhjusmõtteliselt on asi nii,küttesüsteem on kortermaja puhul ühisomand.
Seega lambist toimetada justkui ei tohiks,et tuleb pähe ja muukui radikad välja visata.Selleks on vaja ühistu-ühisuse üldkoosoleku otsust,et seda lubatakse konkreetsel korteriomanikul teha.Samas maksad ikkagi mingisugust lõivu kütte eest,sest torud ju iseenesest jäävad sõltuvalt sellest kas tegemist ühe-või kahetorusüsteemiga(ei aita seegi kui nad ka seina sisse peita,või on korteris läbiv püstik).
Enda kogemusest Tallinnas,olen elanud kahes sellises korteris kus radikad olid välja visatud(enne minu ajaarvamist juba) ühe eest maksin 10 % ja teises 20 % üldisest küttekulust (soojaga varustab Tallinna Küte).Üldine küttekulu arvestatakse tarbitud mwh jagatud ruutmeetritega majas.
See teema on põhjustanud palju sõnasõdu,ka korteriühistute liidus jne.
Samas olen võitnud ühe protsessi,kus mul üritati nn.vaipa alt ära tõmmata ja sundida mind maksma 100 % kütte eest tuginedes keski TTÜ teaduri uurimusele kes väitis,et korter mis on eraldunud üldisest küttesüsteemist "tarbib sooja mis eraldub kõrvalasetsevatest korteritest läbi seinte".Selles väites puudub igasugune loogika,kui mul radikad sees pole,järelikult tekitan sooja muude allikatega mitte ei istu talvel toas kus on 12 kraadi sooja(ise kütsin elektriga ja sooja talvel stabiilselt 19-21 kraadi.
Seega maksan elektri eest sellevõrra rohkem ja mingisugust teiste arvelt tarbimist ei toimu.
Aga kogu see ühistusisene piikidemurdmine oli üpris närvirakke hävitav.
Edu võitluses !
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kui elatakse ühistus, siis tuleb seda ka normaalsel viisakal kombel teha. Kui ühistu, ehk paneelikas, ei sobi, siis tuleb lihtsalt minema kolida. Mitte leiutada mingit s*tta kokku ja korraldada ebanormaalsusi.
vanaema on sul veteran...
confu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär 2010, 22:34
On tänanud: 2 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas confu »

Ei no olen rahulik inimene ega hakkagi sitta tootma. See mis see mitte maksmine kütte eest, tuli tegelikult ühelt töökaaslaselt küsimusena, seega asetasin ka selle siia. Kuna välja lülitamine on ebareaalne, siis tuleb lihtsalt uuead radikad vaadata siia. Ja võibolla ka normaalsemad aknad. Ma selle kohta sain juba vastuse. Aga teine küsimus mis mul oli, oli see, et kas mitteköetavate ruumide eest on õige küsida kütmistasu(2 rõdu on sealhulgas, mis on lahtised).
Samas kui nad kuuluvad köetavate ruumide hulka, on mul õigus need ehitusluba küsimatta nad kinni ehitada? Sest nad on arvestatud siis juba kinniste ruumide hulka ju.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Radikate väljalõikamise suhtes on sulle juba ammendavad vastused antud, aga rõdu m2-te suhtes mina hakkaks vastu. Ässitaja ei ole, aga verd tahaks näha st., käi mõne targema juures või uuri ekül.ee-st.Ma ei tea millisest ajukäärust tulid mulle meelde mõisted "eluruum" ja "üldpind", mis on erineva tähendusega, aga ma võin ka eksida.
PS! Ühistuga on jube raske vaidelda, eriti kui seal on enamuses asjadest eriti mittetaiplikud liikmed!
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas Expert »

Rõdud mis on lahtised küll köetava pinna hulka ei peaks kuuluma.Maksta kütte eest tuleb ikka reaalse elamispinna eest,kui korteri suurus on paberites(kinnisturegistris) näiteks 50 m2,siis küte arvestatakse ikka 50 m2 eest.
Vaadates mismoodi uusarendusi müüakse,iga teine mida olen vaadanud,tekib küll küsimusi.Näiteks:müüa korter 78 m2,millest elamispinda 56 m2,rõdu 6m2 ja terass 16 m2,aga müüakse ikka 78 m2 hinnaga näituseks 18 000 kr/m2.
Esiteks,minu isiklik arvamus,rõdu ja terass ei ole mitte väärt sedasama m2 hinda(isegi kui toapind seda on) ja teine küss kuidas siis maksad sel juhul kütte eest,kas 78 m2 eest mis on täiesti ajuvaba.Rõdu ja terass ei ole köetavad.Samas kui kinnisturegistrisse läheb korter 78 m2,siis on justkui arendajal-haldajal-ühistul õigus vastavalt sellele pinnale ka üldkulusid jagada.Võib-olla keegi jagab oma kogemusi analoogse juhtumi puhul.
Oleks lihtsalt huvitav teada.
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Osadel paneelikatel veel kõigil polegi rõdusid või osadel on neid kaks, seega täiesti absurd arvestusmeetod.
Võiks lausa kihlveo teha, et ühistu esimutil pole rõdusid, kes selle asja paberile määris :D

Sellest ma aru ei saa, kui lõigatakse radikad välja ja makstakse see 10%, siis tegelikult võib ju omanik näiteks puhkama minna, kütte välja lülitada ning majarahvas peab teda üleval ütleme, et 30% kütte ulatuses. Seega kuidas teha kindlaks, et välja lõigatud korter kasutab alternatiiv kütet, sest ilma selleta suureneb ka kõrval ruumidest tulev energia suurusühik.
Üldiselt kahtlane teema ja maja peaks ikak ühtne tervik olema.
confu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär 2010, 22:34
On tänanud: 2 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas confu »

Ei no tervik ta on nii või naa. Aga ma usun, et sa ei elaks miski 5 kraadises soojuses. No ma ei kujuta ette mis see toa temperatuur olla võib kui see küte ära võtta. Vannitoas pidin lausa vendi kinni teipima. Kuna sealt puhus välisõhku sisse, mis tegelt peaks imema hoopis. Idee oli selles, et elektriga saaks normaalselt köetud asi. Eks proovib lahendada asja uute akende ja radikatega. Siis vist peaks olema normaalne. Ja seda rõdu kütmise asjus peabki uurima hakkama. Sest, et ma ei näe, et mul kahel rõdul oleksid nagu radikad olemas :D
kõrvalt vaadates
külaline

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas kõrvalt vaadates »

Igalühel omad kärbsed peas,ma olen mõõtmeid teinud.Naaber trepikojast kolis inimene välja,korter jäi tühjaks,minul langes toatemperatuur ühe kraadi võrra ,natukese aja pärast kolis teine naaber minema,juba minu trepikojast ning temperatuur langes veel kraadi võrra,keskkütet keegi välja ei lülitanud.Kui sa enda radikad ära koristad ,hakkavad sind naabrid kütma, s.t. naabrite seinad.
See mis on kirjutatud Maalehe delfis on haruldane häma,neil on ülesanne enda regulaatorid maha parseldada ja rohkem mitte midagid.Jäi mulje et see spetsialist ei tea mille eest ta korteri üüri maksab.Annan vastuse ,vee eest,vesi on kallis ning vee kulu on vaja vähendada ning kütteelementide kaalu,igas 20 korteriga trepikojas on miinimum viis tonni rauda,lokaalselt ei saavuta midagid.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas rokikas »

kõrvalt vaadates kirjutas:Igalühel omad kärbsed peas,ma olen mõõtmeid teinud.Naaber trepikojast kolis inimene välja,korter jäi tühjaks,minul langes toatemperatuur ühe kraadi võrra ,natukese aja pärast kolis teine naaber minema,juba minu trepikojast ning temperatuur langes veel kraadi võrra,keskkütet keegi välja ei lülitanud.Kui sa enda radikad ära koristad ,hakkavad sind naabrid kütma, s.t. naabrite seinad.
See mis on kirjutatud Maalehe delfis on haruldane häma,neil on ülesanne enda regulaatorid maha parseldada ja rohkem mitte midagid.Jäi mulje et see spetsialist ei tea mille eest ta korteri üüri maksab.Annan vastuse ,vee eest,vesi on kallis ning vee kulu on vaja vähendada ning kütteelementide kaalu,igas 20 korteriga trepikojas on miinimum viis tonni rauda,lokaalselt ei saavuta midagid.
:scratch: mitte per....i ei saanud aru. Peab vist samapalju :jooma .
kõrvalt vaadates
külaline

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas kõrvalt vaadates »

eelnevale,lugesin seda Maalehe viidet,arvamus on see et kui keegi on otsustanud küttearvet vähendada ;siis keegi on valmis sul pea otsat ära keerata.Kui keegi viskab toast 21ribi minema ,on ka niimoodi kokku korjatud sektsjoonid,ning paneb asemele 10 sektsjooniga,luba on vaja küsida,kas pole absurd
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Ei ole absurd sest küttesüsteem on 1 tervik ja isedegevus võib (alati ei pruugi) rikkuda selle terviku toimimist.
confu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär 2010, 22:34
On tänanud: 2 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas confu »

Sai siis mõõdetud korterit ja räägitud ka inimestega, kes tegelevad selle asjaga ja kes teavad kuidas asjad käivad jne.
Radika vahetusega peab terve püstaku veest tühjaks laskma, selleks vaja luba ühistult(samuti uuesti täitmine käib ka sinu taskust). Uue radika maht ei tohi ületada olemasoleva radika mahtu. Suurema mahuga radika panemine ei ole lubatud, muidu alumine naaber hakkab talvel külmetama(sest soe vesi läheb esialgu 5ndale ja siis laskub nii vaikselt esimesele välja ja kui on suurem radikas jahutan vett liigselt maha radikas). Ühesõnaga kui ma olen teisel korrusel on loomulik, et mul radikad ei pruugi ollagi nii soojad kui näiteks 5ndal korrusel. Kindlasti uuema põlvkonna radikad soojendavad rohkem tuba kui vene omad.
Mul on selle asjaga asjad klaarid ja samuti ka umbes hinnaklass teada, mis radikate vahetusega kaasneb. Aitäh.
kõrvalt vaadates
külaline

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas kõrvalt vaadates »

1200mm konvektorisse läheb vett 0,8 liitrit.Uuesse 8 sektsjoonilisse radikasse 3 liitrine purgitäis vett.Huvitav ,palju läheb malmradikasse.
vanakala
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 436
Liitunud: 19 Okt 2008, 11:38
On tänatud: 2 korda

Re: K: Kesküttest loobumine korteris

Lugemata postitus Postitas vanakala »

võib panna ka suurema radika kui see on põhjendatud ja maja soojasõlmele on see vastuvõetav. samas võib ka asendada väiksema radiaatoriga aga ikkagi ühistu nõusolekul.
Vasta