Vundament Supilinnas

marc
külaline

Vundament Supilinnas

Lugemata postitus Postitas marc »

Tere

Kas on keegi kursis, mis pinnas Supilinna valdavalt (jutt madalamast Oa ja Herne tn osast) ja milline peaks sealne vundament olema: kas tingimata vaivundament või sobib ka tavaline lint?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Vundament Supilinnas

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Pinnas on vetruv soo.
vanaema on sul veteran...
supilinnlane
külaline

Re: Vundament Supilinnas

Lugemata postitus Postitas supilinnlane »

Supilinn on jah põhiliselt ehitatud vana jõe sopi peale. Et aluspinnase peal peaks kuskil 8 m turvast olema ja selle peal siis praegune kultuur ja täitekiht. üks õppejõud rääkis et kuiva suve ja märja sügise pinnase kõrguse erinevuseks said ~30cm. Et kui tahad püsivat konstruktsiooni siis pead läbi turbakihi vaia lööma aga no see oleks utoopia. Ega midagi supilinnas aitagi. põhiline et kõige soodsam koht ja ükskõik mis vundament. hästi läheb siis saad maja mille vundament ei vaju aga suht tõenäoline et aja pikku ikka kuhugi suunas läheb. Niipalju kui ma supilinnas käinud ringi siis enamus tähtvere ja sinna nõlva poole tehtud hoonete vundament vajunud. Sellepärast ongi need puumajad head, et need mängivad vundameniga kaasa :D
ja kui lint või vaivundamenti rajama hakkad siis võin sulle lohutuseks õelda et kuskil 40-50cm allpool pinnast juba hakkab vesi voolama. Näiteks oli selliselt seal marja tn. vist mänguplatsi kõrval üks vana maja millel vundamenti korrigeeritud. Endal Oa tn. korteris vundamenti seestpoolt soojustades tuli ka nii 60-70cm peal vesi sisse.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Vundament Supilinnas

Lugemata postitus Postitas maik »

supilinnlane kirjutas:Supilinn on jah põhiliselt ehitatud vana jõe sopi peale. Et aluspinnase peal peaks kuskil 8 m turvast olema ja selle peal siis praegune kultuur ja täitekiht. üks õppejõud rääkis et kuiva suve ja märja sügise pinnase kõrguse erinevuseks said ~30cm. Et kui tahad püsivat konstruktsiooni siis pead läbi turbakihi vaia lööma aga no see oleks utoopia. Ega midagi supilinnas aitagi. põhiline et kõige soodsam koht ja ükskõik mis vundament. hästi läheb siis saad maja mille vundament ei vaju aga suht tõenäoline et aja pikku ikka kuhugi suunas läheb. Niipalju kui ma supilinnas käinud ringi siis enamus tähtvere ja sinna nõlva poole tehtud hoonete vundament vajunud. Sellepärast ongi need puumajad head, et need mängivad vundameniga kaasa :D
ja kui lint või vaivundamenti rajama hakkad siis võin sulle lohutuseks õelda et kuskil 40-50cm allpool pinnast juba hakkab vesi voolama. Näiteks oli selliselt seal marja tn. vist mänguplatsi kõrval üks vana maja millel vundamenti korrigeeritud. Endal Oa tn. korteris vundamenti seestpoolt soojustades tuli ka nii 60-70cm peal vesi sisse.
Olen ka Supilinnas elanud ja olen erinevat tüüpi vundamente igasugustele majadele ehitanud ja julgen väita ,et vaiadele rajatud rostvärgi hind ei kujune nii marginaalselt kõrgeks teiste lahenduste ees.Palju kallimaks võib osutuda nn.spordiloto mängimine nagu siin ülalpool soovitati. :mrgreen:
supilinnast
külaline

Re: Vundament Supilinnas

Lugemata postitus Postitas supilinnast »

Olen ka supilinlane, ja sai tehtud projekt eramule, jõudsime isegi nii kaugele, et sai tellitud pinnase analüüs. Kõige "sügavam" koht oli 3,6m turvast. Selline ettevõte nagu mikrovai ja minivai jne... Otsi netist. Jutt käib Meloni tn. alumisest otsast. Aga lohutuseks ütlen, et võimatut ei ole miskit, kui ei olnud vaiasid, tehti ju kõik palk-parvedele, seisab siiani see SUPILINN. Edu!
Vasta