Aeroci soojustus

kuidas soojustada oma elamist
Kadi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Mär 2010, 18:50

Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas Kadi »

Ehitasin 375 aerocist maja, millel välisvoodriks tuleb laudis. Ühed soovitavad soojustada, teised mitte. Mis oleks meie kliimas mõistlik? Teiseks tekkis küsimus millist tuuletõket soovitate kasutada? Hetkel on plaanis mitte soojustada ning panna tuuletõke ja selle peale laudis.

Parimaid lahendusi ootama jäädes,

Kadi
olli5olli5
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Mär 2010, 10:08

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas olli5olli5 »

Tere,
Kui 375 mm plokk, siis on tegu Ecoterm Plus plokiga, seega selle ploki soojaerijuhtivus on tõeliselt hea, Aeroci andmete järgi on selle ploki arvutuslik soojaerijuhtivus 0,088 W/mK.
Eesti normid näevad ette 0,28, seega 3 korda parem asi!
Sellise paksusega plokile pole mingit tuuletõket vaja, kui plokkide vuugid on korralikult liimitud, tegelikkuses pole isegi vaja väljast viimistleda, sest plokk kuivab väga kiiresti isegi peale märgumist.
Kõige mõistlikum ja odavam on Teil plokile otse distantsliist paigaldada ja selle siis laudis, distantsi alla kindlasti panna ka bituumenpaber.
Kõige paremat infot saab loomulikult Aeroc-i kodulehelt, lisan Teile siia ka vastava sõlme joonise lingi:
http://www.aeroc.ee/user_upload/sein_1.5.pdf
Üleüldine informatsioon asub sellel lehel:
www.aeroc.ee
Loodan, et sain Teile natukene abiks olla:)
Vajadusel saame ka Teid ehitustöödes aidata: www.eermaehitus.ee
Olavi
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas vwman »

Mina kasutaks tuuletõkkeks , näiteks Estplasti EPS silverit ja siis laseks laua peale :)
EPS-i kasutamine, muidugi eeldab korraliku ja toimivat ventilatsioonisüsteemi.

Väike hinna kalkull http://interbauen.ee/
EPS 60F FASSAAD 50-ne 33.19 kr/ m²
Puitkiudplaat ISOPLAAT, standart niiskuskindel 12mm 30.56 kr/ m² ( muud plaadid on veel kallimad.)

EPS-i paigaldus on kindlasti mõnevõrra kallim ja keerulisem tegevus

Aga,mina , ma pole ehitaja.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Niipalju kui minusugune mitteehitaja ka asjast on aru saanud, siis tõesti oleks kaval panna plokkseinale enne distantsi mingisugune prigudest tuuldumist takistav kiht(plaat). Sest ajapikku kipuvad asjad ikka mängima ja plokkseina tekivad halval juhul mingid mõrad. Kui sa laudist peale ei löö, siis sa vähemalt näed neid ja saad midagi ette võtta.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Soojuserijuhtivus 0,072 W/mK
EcoTerm Plus 375 plokkidest viimistletud välisseina soojajuhtivus U=0,22 W/(m²K).
mida me nüüd võrdleme. võrreldes korraliku karkassmajaga on aeroc ikkagi külm asi ja vajab lisasoojustust.
tegelikkuses on aga asi nii, et termokaameraga vaadates on aeroc majad ilma soojustuseta paras jura, väga vähe on ideaalset ladumist ja vuugid on kenasti eristatavad. ilma krohvimata on aeroc väga kirju, sest korralik ladumine on pea olematu ja tuul mängib vuukides peitust. ilus kollane sõrestik on majal välja joonistunud. aeroc tuleb ilmtingimata krohvida sest sellest tuleb ju isegi suurema tuulega vihm läbi ! tuul tuleb kinni saada ja kõige mõistlikum on teha investeering tulevikku ning kasutada selleks vahtplasti ning õiget krohvi.
insener22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:11
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 5 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas insener22 »

Vahtplast ei ole kõige parem variant Aeroci plokile, vähemalt nii nad ise soojustamise koolitusel rääkisid, kuna aurupidavus nendel kahel materijalil nii erinev. Üks põhjus nagu ma hiljuti kuulsin, pidi olema ka see, et ploki tootmistehnoloogia selline, et sinna jääb juht palju niiskust sisse. Külm asi 0,22 ei ole, sest hetkel soovituslik 0,2-0,25W/m2K.
Kadile, su lahendus on päris hea, kui sa just seina ökomaks ajada ei taha. Muidu väga lollikindel lahendus.
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Kas Aeroc 375 plokk vajab lisasoojustamist? Eks arvamusi ole erinevaid. Üks number saadakse laboris, teine number saadakse siis, kui mõõdetakse terve piirde(koos avadega) soojusjuhtivust. Reaalselt piirdes oleval plokkseinal tuleb juba mängu avade suurus ja plokkide ladumise kvaliteet. Samas on ainult ühest materjalist koostatud piire riskantne erinevatele pingetele. Pragude tekkimisel on need reeglina siis juba tervet piiret läbivad.
Kui Kadi sellele pinnale soojustust lisada enam ei soovi (vastasel juhul oleks mõtekam juba kitsamast plokist olnud need seinad laduda) siis tuuletõke oleks hea kindlasti. Usun, et sellele pinnale on kõige mõtekam vastav tuuletõkkekile paigaldada.
Fassaadile paigaldatav laudis annab ka selle efekti, et hoiab seina sademetest kuivana. Seegi on juba põhimõtteliselt vähese soojustamise aseaine.
ärge sõimake,aidake mind.
insener22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:11
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 5 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas insener22 »

Kõige mõistlikum oleks panna paks tuuletõkkeplaat, mis on ühtlasi ka soojustuseks. Mine tutvu isoveri toodetega www.isover.ee. Paned näiteks distsliistu alla, siis 50mm tuuletõkkeplaadi, distant peale ja voodrilaudis. Paremat lahendust sul selle konstruksiooniga keegi ikka välja ei paku.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Distantsliistu müüri ja tuuletõkke vahele? Mis kuradi tarkus seal olema peaks?
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Isover kirjutas:Plaatide peale paigaldatava distantsliistude alla (plaatide sisse) asetatakse plaatide kokkusurumise vältimiseks nn. distantspuksid vastavalt plaatide paksusele.
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

See tuuletõke läheb ikka mõnusalt kalliks maksma võrreldes vahtplastiga. Niiskuse jutt on ka paras kollitamine. Sellest saaks juttu olla, kui maja oleks seest viimistlemata, aga kuidas meil reaalselt aeroc maju seest tehakse? Kõik seinad krohviga kinni.
Selle tuuletõkke eest saad sama rahaga 100mm kasuka seina. Selle otsa võid soovi korral laua lüüa või üle krohvida.
Kõige odavam oleks vast mingit krohvikihti tuuletõkkena kasutada või tõesti see bituumenpaber, tuleb 3 krooni ruut, distantsiga kinni ja laud otsa. Kuigi mul sellesse paberisse usku pole. Üldiselt ei usu mina enne seda aeroci müstilist soojapidavust kui olen mõnda ülimalt korralikult laotud maja näinud. Reaalsuses põhimõtteliselt vaatad ikka läbi vuugi kui krohvimata on seinad.

Kellegil mõnda termopilti soojustamata aerocist ei juhtu olema ? Eriti hea oleks veel krohvimata majast või selle paberiga vooderdatud majast.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Odav ja hea on panna mitte aerocit 375 vaid kõigest 200 (keerad ploki teistpidi) ning kokkuhoitud raha asemel lisad vahtplasti kas siis 15 cm või rohkem. Saad odavamalt soojema maja.
insener22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:11
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 5 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas insener22 »

Kalvis, loe postitust algusest peale-Ehitasin 375 aerocist maja
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Teoreetiliselt aeroc 375 lisasoojustust ei vaja, pigem panna rõhku kvaliteetsetele avatäidetele, ventilatsioonile, katusealuse soojustamisele.
Kui aga on teadlikult/nähtavalt seinad halvasti laotud, siis ei aita muu, kui lisasoojustus..
Eks see olegi selge märk sellest, et tehnoloogid võivad tuua turule kõiksugu uudseid ja kvaliteetseid materjale, kuid ehitajad ei jõua järgi. Ikka laotakse aeroc 375´t nagu fiboplokki- natuke mörti/liimi ja juraki seina. Kahju.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Neil peaks ju olema jah püstvuugis kohe need vajalikud sooned sees, mis tuleks siis liimi täis siristada...
vanaema on sul veteran...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Oleksid siis pidanud enne ehitamist foorumit lugema, nüüd on tegu juba "koolirahaga". Teised on soovitanud õieti, kas lepid suurema igaastase soojakuluga või investeerid lisasoojustusse.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas trumm »

kuulge, mis jura te ajate :)
mul on 375 maja, ei mingeid pragusid ega vahesid. esimese talve oli ilma välisviimistluseta, ei tule sealt sisse ei vihma ega tuult. kes teile sellised viletsad majad on ehitanud, et sellist hirmujuttu saate ajada?

mul on olemas termofotod oma majast (huvi pärast lasin teha, tahtsin teada, kas sai ok) - ei ole küll ühtegi vuuki ega asja näha. ja maja on väga soe. naabrite fibo+peno ja fibo+vill majadest on soojakulud oluliselt (pea 1/3) väiksemad.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas trumm »

Külaline kirjutas:Soojuserijuhtivus 0,072 W/mK
EcoTerm Plus 375 plokkidest viimistletud välisseina soojajuhtivus U=0,22 W/(m²K).
mida me nüüd võrdleme. võrreldes korraliku karkassmajaga on aeroc ikkagi külm asi ja vajab lisasoojustust.
tegelikkuses on aga asi nii, et termokaameraga vaadates on aeroc majad ilma soojustuseta paras jura, väga vähe on ideaalset ladumist ja vuugid on kenasti eristatavad. ilma krohvimata on aeroc väga kirju, sest korralik ladumine on pea olematu ja tuul mängib vuukides peitust. ilus kollane sõrestik on majal välja joonistunud. aeroc tuleb ilmtingimata krohvida sest sellest tuleb ju isegi suurema tuulega vihm läbi ! tuul tuleb kinni saada ja kõige mõistlikum on teha investeering tulevikku ning kasutada selleks vahtplasti ning õiget krohvi.
vaat ma tahaks sellise jutu rääkija käest kohe küsida, kust tal sellised andmed pärit on ja mis maju ta õieti näinud on. sellist jama ei maksa ikka küll ajada, ausalt.

mul on lisasoojustuseta aeroc ecoterm 375 maja. ei ole külm, väga soe on. naabrite fibomajadest küttekulud ca 1/3 madalamad. lisaks on mul suvel toas mõnusalt jahe, erinevalt neist karkassmajadest, kus ilma konditsioneerita eriti elada ei saa.

mitte ükski vuuk ei ole eristatava, ka termokaameraga mitte. kõik vuugid on eeskujulikult tehtud. mul oli päris kahju ehitajaist, kes kannuga segu neisse püstvuukidesse kallasid - päris paraja aja võttis see. samas sai väga korralikult tehtud, kusagil tuul ei vilista.

esimesel talvel oli maja ilma välisviimistluseta - mitte mingeid probleeme - ka termokaamera pildid olid eeskujulikud. seda enam krohvitud kujul.

ja sellist jutt, et vesi tuleb aerocist läbi, saab ajada ainult inimene, kes aerocit vaid eemalt näinud on :). ei tule vett läbi. muide, ma tegin ehitamise ajal materjalidega ise ikka igasuguseid katseid - et teada saada, kas neil "naised saunas rääkisid" juttudel on tõepõhi all või mitte. üks katse seisnest selles, et jätsin paar plokki lihtsalt ületalve lageda taeva alla seisma. erinevatel aegadel saagisin nad pooleks, et näha, mis seisus nad seest on. märg oli ainult see plokk, mis seisis 5 kuud (okt-märts) veeloigus (kohas, kuhu kogunes vesi) + siis lageda taeva all - peale sadas ka vesi + talvel oli lume all. teised plokid olid seest kuivad.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas trumm »

seega jutud soojemast soojakulust on müüt. ma kolmas talv oma aerocmajas ja kõik numbrid enda jaoks üles kirjutatud.

samas muidugi kui soovi on, võib küll lisasoojustuse panna - seda parem saab ja seda väiksemad energiakulud pärast on.
kui ma asja üle mõtisklen, siis ma isiklikult ilmselt paneks selle lisasoojustuse ainult põhjaküljele. et siis lõunaküljel ei saa päike plokki soojendada, kui seal peno peal on. samas ei tea ka, võib-olla paneks siiski üleni.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Pane siis palun need termopildid siia külarahvale vaatamiseks.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üks räägib korralikust majast, teine vist tavalisest aerocist mis tõesti enamasti väga sitalt laotakse.
Aga naljakas kuidas see päike plokki soojendab ja penoga ei soojenda. Aerocil pidi ju väga hea soojustusvõime olema. Huvitav, et see vastupidi ei tööta.
Siiski kui tahetakse paigaldada 50mm tuuletõket, siis mõistlikum oleks kasutada 10cm peno mis maksab isegi vähem, aga hoiab oluliselt soojemana maja.
Nagu tele2 ütleb milleks maksta rohkem.

Valik saab põhimõtteliselt olla, soojustus või mitte. Mingit paksu tuuletõket kasutada on raharaiskamine. Kas krohv või paber tuuletõkkeks või peno soojustuseks ja tuuletõkkeks. Ülejäänu on juba mõttetu pabistamine.
Trumm võiks pilte jagada ;)
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Mina oma märjas unenäos teeksin 375 Aeroc + 10 cm "peno" :-)
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kui juba märgadeks juttudeks läks, siis mina teeks 500mm Aeroc + krohv. Saaks tatid palliga seina ka taguda nii et häda ei kedagi.
vanaema on sul veteran...
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas trumm »

pilte ma kindlasti avalikus foorumis ei jaga. kui kellelgi huvi on, andke oma pärisnimega meiliaadress ja ma saadan :).

mis aga puutub sellesse, et - "Aga naljakas kuidas see päike plokki soojendab ja penoga ei soojenda. Aerocil pidi ju väga hea soojustusvõime olema. Huvitav, et see vastupidi ei tööta." - siis tegelikult ei ole siin naljakat midagi. plokk ju salvestab soojust, peno aga mitte. seda efekti ntx kasutatakse ju ära neis passiivmajades, kus üks lõunapoolne sein tehakse massiivsavist ja selle ette siis paigaldatakse klaas. päike kütab läbi klaasi selle seina juba üsna varakevadel soojaks ja see vähendab küttekulusid. samas muidugi aerocit ei saa selles soojasalvestuse mõttes saviga võrrelda.

kusjuures mul on seinad seest krohvitud paksu savikrohvi ja osaliselt ka lubikrohviga. ka see võib olla üks põhjus, miks küttekulud on madalad ja sisekliima mõnus.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Aeroci soojustus

Lugemata postitus Postitas trumm »

kuigi ma võiks mõne pildi siia ka panna, kui keegi õpetaks, mismoodi seda teha.
Vasta