gsm valve

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Mis firma toode sul on?
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Ikka see GSM valve pakutav Jablotron. Enne soetamist kaalusin ja uurisin ka paljusid erinevaid variante. Mul mitu head sõpra G4S-s signade peal. Nendega konsulteerides ka igal mehel omad eelistused. Miks Jablotron kehva on ei suutnud neist keegi mulle argumenteeritult põhjendada. kokkuvõttes ainuke miinus nagu ise mõtlen- tegemist ikkagi juhtmevabade anduritega. Aga nende juhtmete pärast hakata tervet elamist lammutama, et saada endale X % töökindlam süsteem ma ka ei soovinud. Ainuke negatiivne pool on tõesti asjaolu, et praegusel ajal saab mobiilioperaatorite teenuseid odavamalt. Lihtsalt esmase lepingu lõppedes on võimalik seda teemat arendada.
Kui teist korda peaks süsteemi muretsema, siis paigaldaks juba ise ilma "vahendajata".
Kokkuvõttes minu jaoks oli antud teenuse pakkuja hinna ja kvaliteedi suhe paigas.
See, et keegi kisab kõva häälega- see ja see on jama- kuni argumenteeritud põhjendusi ei ole, siis kõvem kisa asja ei muuda. Loomulikult on Jablotronil minu silmis omad puudused, kuid need on juba teisejärgulised- näiteks ühte pulti erinevate süsteemide juhtimise kokku viimine (garaaži värav, aiavärav, jne. ).
anton
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas anton »

Aivar, mul ka GSM valve aparaadid, aga olen aru saanud, et GSM Valvega saab suht lihtsalt (3 kuuga) lepingu lõpetada ja ise oma kulusid kontrollida. 1 SMS vist oli 1 EEK

GSM valve aga tahab iga kuu 95 + SMS hind on 2,5 EEKi/tk

Mõned mehed siin kirjutavad probleemidest, et ei saa ise seadistamisega hakkama. Kas sina oled proovinud midagi ise näppida?

Mul nagu huvi on, aga pärast sama jama, et kui leping lõppeb, ei suuda ise miskit teha, kui probleemid või tahaks miskit ümber tõsta.
Juhendid kõik eestikeelsed tegelikult olemas - paneks oma TELE2 kaardi sisse ja peaks olema OK??

või kuidas?
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

Nagu mainisin, siis tänase päeva seisuga ei ma midagi ise seadistanud kuna lihtsalt puudub vajadus. Ega seal mingit "nõiakunsti" ei ole. Lihtsalt vaja seadmete tööpõhimõtteid teada ja edasine juba ainult "tehnika küsimus". Arvutis seadistamine- tollel programmil ju kõik ees mida vaja paika sättida. Vähemalt kõrvalt vadates mulle selline mulje jäi. Pakun, et selle tööga saab iga mees hakkama, kellel on veidikene aimu kuidas erinevad andurid töötavad ja oskab arvutit näppida.
Ühe elektroonikust sõbra äi on juba mitu aastat "elektrik" kuna töötab väimehe firmas. Küsisin mehelt, et kuidas hakkama saad- vastus oli väga lakooniline- mis siin ikka- veidi õppimist ja korras. Loomulikult käivitab ja kontrollib kõiki sõber. Äi lihtsalt veab juhtmeid ja krutib vidinaid paika. Olgu selleks siis pistikupesa seinas või signa andur.
Aga seda lepingu ennetähtaegset lõpetamist ei ole lihtsalt mahti ja ausalt öeldes ka vajadust olnud põhjalikult uurida.
Külalinemaaltjahobusega
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas Külalinemaaltjahobusega »

Testisin turul müüdavat komplekti "Plug and Play -GSM",täiesti teenuse ja maksuvaba v.a kõnekaart.Täiesti töötab kui õieti seadistada.Minu arutes võivad turvafirmad endale vee peale tõmmata.Raha võetakse puhta õhu müümise eest.Üks sõnum maksab mul alla Eeki. Kogu seade 3-4 tuhat.Lisaandurid kuskil 100-500 eeki.Mingeid "asjatundjaid" vaja pole ,lihtsalt piisavalt ettemaksu kõnekaardile ja kõik.Andurid käivad juhtmevabalt liimiga ja kõik toimib.UUrisin pikalt neid seadmeid ja Jablotroni seadmetel ei ole erilisi eeliseid.Samas on Eestis selliste seadmete pakkujaid üksikud kõik üritavad lepingut ja"hooldusteenust" pähe määrida. :P
martxl
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas martxl »

Paigaldasin endale täna just Fronti nimelise süsteemi, mis oskab häire puhul helistada ja SMS-i saata. Seni on kogemused positiivsed. Väljaarvatud kasutusjuhend, mille engrish on üsna hull. Süsteemi olulised omadused:
1) traadivaba
2) iga andur on oma ID koodiga
3) saab moodustada 12 tsooni, millest 4 on traadiga NC ja 1 NO.
4) võimalik ühendada tervet hulk eri andureid (liikumis, ukse, suitsu/kuumuse, üleujutuse, gaasi ja klaasipurunemise...) ja ka 4 AC on/off lülitit.
5) klahvistik on eraldi
6) olemas ka nn. "home" reziim, ehk ma saan abihooned ööseks valve alla panna
7) valvealla panek puldiga
8) GSMi ja tavaliini tugi
9) arvuti abil seadistamise võimalus
Hind pole ka väga meeletu. Mälu järgi oli peamoodul+klahvistik ise ca 4000. Andurid 300-570, puldid 200 kandis. Panin vana, traadiga DSC süsteemi asemele ja ostsin mõned andurid ka. Ajapikku ostan andureid juurde, laienemisruumi on küllaga.
Ehitax
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas Ehitax »

Lõpetasin kah ammu juba GSM valvega lepingu, see on lihtsalt mittemillegi eest maksmine, 2.50 iga SMS eest (ja neid tuleb, et vähe pole) ja kuutasu on koorimine. Võtke Tele2 valve SIM (kuutasu vist 25 eek vms) ja SMS alla 1 krooni. Töötab sama moodi edasi nagu enne. Lepingu lõpetamise soovi kohta nõudke GSM valve kontorist vastust ja kinnitust.
Iseasi on see, et alarm tuleb vaid enda enda telefoni ja turvafirmat pole, pole just eriline turva.
alarich
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Juul 2009, 16:00

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas alarich »

vensson kirjutas:leping lõppeb sel nädalal.
saatsid lepingu lõpetamise arve + tavalise kuuarve - helistasin ja küsisin mille eest?
ütlesid, et ei pea ühte arvet tasuma, süsteem saadab automaatselt...

tegin ka eelmisel nädalal Tele2 valvepaketiga liitumise. kaart avati koheselt ja avamistasu oli 125 EEKi
muud hinnad peaks olema sellised:
Tele2.Valve pakett (lisandub km)
Toiming _________________________hind
Kuutasu _________________________10.-
Kõned Tele2e võrku _______________0.75 kr/min
Kõneminut teistesse võrkudesse ____2.50 kr/min
SMS ___________________________ 0.85
panin juba oma kaardi sisse. seade töötab - häiresse minnes tuleb ilusasti sõnum koos tekstiga, häire põhjusest,
kuid ei tööta mobiiliga valvesse-maha-ja staatuse kontroll.

leidsin internetist, et pean registreerima end: https://www.gsmlink.cz/Link/FirstPage.aspx lingil,
kuid ei ole kindel, kas see on nii. Samuti pole mul selle sedame registreerimiskoodi, et seda seal registreerida.

Arvutiga ühendades Comlink tarkvaraga ei pääse miskipärast ligi GSM dialeri settingutele (ütleb, et tarkvaraline probleem) ja ei oska asjaga edasi minna.
Ehk keegi annab nõu? Kui juhe lahti ühendada, siis saab need setingud avada, kuid kasu sellest pole.

Kas leidub mõni tark, kes teab, kuidas edasi toimida, et saaks süsteemi mobiiliga juhtida/jälgida?
Tere.
Kas aitas ainult uue kaardi lisamisest keskusesse või pidi ka kusagile selle uue numbri keskusesse kirja panema, et süsteem uuesti töötaks? Mida tuli üldse seadistada, et uus kaart tööle hakkaks?
alarich
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Juul 2009, 16:00

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas alarich »

Ehitax kirjutas:Lõpetasin kah ammu juba GSM valvega lepingu, see on lihtsalt mittemillegi eest maksmine, 2.50 iga SMS eest (ja neid tuleb, et vähe pole) ja kuutasu on koorimine. Võtke Tele2 valve SIM (kuutasu vist 25 eek vms) ja SMS alla 1 krooni. Töötab sama moodi edasi nagu enne. Lepingu lõpetamise soovi kohta nõudke GSM valve kontorist vastust ja kinnitust.
Iseasi on see, et alarm tuleb vaid enda enda telefoni ja turvafirmat pole, pole just eriline turva.
Mida Sa seadistasid ümber peale kaardi vahetust?
Mul on keskus JA-63KRG-EN ja juhendis kirjas, et vajab SMS sõnumite saatmiseks mingit Jablotroni SMS serveri teenuseid - mis kurat see veel on?
Loen, et selleks, et ta sõnumeid automaatselt saadaks, peab olema eelnevalt salvestatud see SMS serveri number, kuhu ta siis helistab ja saadab selle telefoninumbri, millele peab SMS-i saatma ja siis ka annab edasi selle id koodi, mis sõnum on vaja edastada. Siis koostab SMS server sõnumi ja saadab selle mulle, et mis juhtus. Kas seda kõike teeb nüüd Sul see Tele2.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Üleeile saadud email sisaldas järgmist rõõmsameelset teadet:
Lp. Hea klient !
Seoses 18. juunil 2009 vastuvõetud riigikogu otsusega tõsta kaupade ja teenuste
käibemaksu 20%-le ning edasise kütuse aktsiisi tõusuga, oleme teinud raske otsuse
tõsta esimest korda viimase 5 aasta jooksul koduvalve hindu.
Autovalve puhul hoiame endist hinnataset. Alates 16.06.09 kehtiva uue hinnakirja
leiate meie kodulehelt www.valve.ee.
Kuumaks on kerkinud 95 ->115. NB! Käibemaks tõusis 2% ja kütuseaktsiis ilmselt hindu ikkagi ei mõjuta, kui autovalve puhul hindu tõstma ei pea. Ehk siis 2%-line KM tõus tõstis teenuse hinda 21%. Õhtul koostan vastuse, mille saadan CC-ga ka tarbijakaitsele.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Testisin turul müüdavat komplekti "Plug and Play -GSM",täiesti teenuse ja maksuvaba v.a kõnekaart.Täiesti töötab kui õieti seadistada.Minu arutes võivad turvafirmad endale vee peale tõmmata.Raha võetakse puhta õhu müümise eest.Üks sõnum maksab mul alla Eeki. Kogu seade 3-4 tuhat.Lisaandurid kuskil 100-500 eeki.Mingeid "asjatundjaid" vaja pole ,lihtsalt piisavalt ettemaksu kõnekaardile ja kõik.Andurid käivad juhtmevabalt liimiga ja kõik toimib.UUrisin pikalt neid seadmeid ja Jablotroni seadmetel ei ole erilisi eeliseid.Samas on Eestis selliste seadmete pakkujaid üksikud kõik üritavad lepingut ja"hooldusteenust" pähe määrida.

Ka Jablotroni firma toodangut võid sa osta ja paigaldada ilma GSM asjatundjateta. Neid valvesadmete müüjaid minu arvates küllaga. Küsimus vast enda mugavuses. Minul lihtsalt ei olnud füüsiliselt aega hakata neid vidinaid seina kruvima. Loomulikult küsiti selle eest ka raha. Mina olin sellega nõus ka selle pärast, et juhul kui tekib mingi tõrge on mul nn. garantii ajal võimalik tasuta hooldusele.
Ja praegu see ca 100 eeku ka veel kuumaksuna ei tapa- kui aga tapma hakkab, siis peab asja ümber tegema.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Olen endiselt huvitatud step-by-step juhendist, mille abil saaks Jablotroni seadme (kontroller=JA-63KRG, GSM dialer=JA-60GSM) tööle panna oma SIM-ga. Olemas on:
1. Arvuti, millel installitud ComLink soft
2. Juhe, mis ühendatud seadme ja arvuti vahele.
3. Loomulikult kõik muud valvesüsteemi osad.
Hetkel ütleb soft mulle, et ei leia kontrollerit.

EDIT: OK, sain sellest sammust edasi - nädalavahetusega selgub, kas olen suuteline selle ise käima saama või vajan ikkagi abi. Kui ise käima saan, siis luban, et ilmub ka juhend.

EDIT2 - töö jäi katki, sest tekkis probleem GSM Dialer'i juhtimisega. Probleem kirjas siin: http://www.elfaelektroonika.ee/foorum/s ... hp?t=41279. Vähemalt pole ma ainus. Töötava lahenduse pakkujale vaevatasu.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
juri02345
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas juri02345 »

äkki GSM valve mehed peale lepingu lõpetamise etteteatamist keeravad meelega mingi käki kokku, et nende jalga lasknud klient enam normaalselt ise toimetada ei saaks ja tuleks nende juurde tagasi nõu küsima?? Nad saavad ju kaugjuhtimise teel programmeerimist teha :blackeye: :confused:

Arvatavasti ega mingit nõu nad enam ka ei anna ja loodavad, et tuled teed nendega uuesti lepingu?? - seega 2korda2, oled sellele mõelnud?

seega soovitan kõigile, enne lepingu lõpetamisest teatamist oma kaart sisse panna ja proovida, kas asi toimib - ja seejärel teha oma otsus.
Külaline
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anton kirjutas:..GSM valve aga tahab iga kuu 95 + SMS hind on 2,5 EEKi/tk

Mõned mehed siin kirjutavad probleemidest, et ei saa ise seadistamisega hakkama. Kas sina oled proovinud midagi ise näppida?..
ka seadistamise eest pead nagunii neile maksma.

Tegelt mind häirib kuidas nad ehituspoodi poodi minnes tülitavad oma valvesüsteemiga, nagu egiptlased oma kaupa müües. Hullemgi veel. Jäävad teepeale ette ja ei lase möödagi minna.
Ehituspoed! ärge laske neil seal selliselt peale käija. Mina valisin teise poe.
vaatasin just hinnakirja:
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas vaatasin just hinnakirja: »

Kliendihalduri väljakutse: alates 550 kr + iga alustatud töötund 250 kr
Kaugjuhtimisega süsteemi seadistamine 150 krooni kord
Kliendihalduri kiirväljakutse töövälisel ajal (tööpäevadel 18.00 – 09.00 ning nädalavahetustel) alates 550 kr / iga alustatud töötund 400 kr

nad on tõesti eriti ahneks läinud, enam ei julge neid välja kutsudagi kui mingi jama on :cry:
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Minu probleemide lähem kirjeldus on viidatud ELFA foorumis. Asjad on paremaks läinud (saan süsteemi valvestada ja SMS liigub ka) aga siiski mitte head (ei saa muuta telefoni numbreid, millele teated lähevad).
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
lahendus käes
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas lahendus käes »

Tegelikult on see Jablotroni seadmete juhtimine Comlink tarkvaraga ülilihtne - oluline on, et ei torma kohe suure hurraaga
poest juhet ostes seda installima, vaid tutvud enne juhtme driverite õigeks installiks vajaliku juhendiga, mille leiad vastavalt oma arvuti systeemile http://www.jablotron.com kodulehelt.
NB! Ära lase arvutil ise leida sobiv driver!

Näide, (kui kasutad XP-d ja ei ole varem seda juhet proovinud installida):
1) lae alla oma arvutisse Comlink V.62 tarkvara (ENG), paki see lahti ja installeeri
2) lae alla oma arvutisse XP jaoks vajalik driver:
http://www.jablotron.com/en/Download/so ... ?doid=1247
3) paki see driver lahti kasutades programmi WinRAR, kasuta kataloogi, mida hiljem kerge leida
4) ühenda JA-80T USB pesasse (teine juhtme ots ei pea olema ühendatud valvekeskuse CP-ga)
5) hakkab pihta installeerimise protsess
6) jälgi täpselt samm-sammult juhendit (ära jäta midagi vahele kuni lõpuni)
Juhend ise: http://www.jablotron.cz/upload/download ... _final.pdf
7) nagu juhendist näha, tuleb protsess läbi teha 2 korda!!
8) kontrolli, kas My PC – Options – Hardware – Device Manager on “JABLOTRON serial interface device”
9) kontrolli kas Start – Options – Control Panel – Add or Remove Programs on “JABLOTRON serial interface”
10) kui viimased OK, siis võid ühendada JA-80T juhtme teise poole valvekeskusega ja avada COMLINK tarkvara (Comlink avamiseks mingit parooli pole vaja).
11) nüüd sisene Programmeerimis reziimi F0XXXX (XXXX-prog peakood, kui see on tehaseseades, siis see on GSM valija installi juhendis kirjas, vt: http://www.jablotron.cz/upload/download ... j51214.pdf). Tavaliselt see kood
tasub kohe ära muuta, kuid seda kaodata ei tohi!
12) nüüd kui avad "Setting"ute alt GSM Dialer, pakub süsteem välja 3 valikut_ tekst redigeerida vastavalt Comlink seadetele, vastavalt GSM valija seadetele, või üldse ei tee midagi. Vali, see, mis võtab andmed GSM valijast
13) nüüd võid ise muuta teksi, tel numbreid jne.
14) oled ise oma GSM valve direktor ja ei maksa palka nendele, kes ainult kasutavad sinu raha endale ilusate asjade ostmiseks.
:bye:


Head kasutamist
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Tuleb tunnistada, et püsivus viis sihile. Driverid uuesti maha ja uuesti peale. Sel korral installeeris driverid 2 korda nagu peab ja sain asja tööle.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
videovalve
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas videovalve »

Paistab, et vidovalve on ka muutunud kättesaadavaks massidele, sain 5 kilo eest oma majale kaamerad koos salvestiga ja väääga rahul. Kes soovib siis kaege sinna: http://www.varavalve.ee/shop/?c=videovalve
anton38
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas anton38 »

huvitav, kuidas nendest kaamest pilt salvetajatesse jõuab, kas augu peab läbi seina puurima?, samas vajavad kaamerad ka toitepinget?
Kas liikumisanduriga kaameraid ka pakutakse, mis töötavad ainult liikumise peale?
valve
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 30 Mär 2008, 15:07

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas valve »

anton38 kirjutas:huvitav, kuidas nendest kaamest pilt salvetajatesse jõuab, kas augu peab läbi seina puurima?, samas vajavad kaamerad ka toitepinget?
Kas liikumisanduriga kaameraid ka pakutakse, mis töötavad ainult liikumise peale?
www.koduvalve.eu müüb valvekaamerat mis teeb pilti ja videot liikumise peale ja ei ole vaja kallist savestit osta pärast vaatad telekast salvestatud materjale.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! On ju olemas selline valve, kus kõigile anduritele nagu: liikumis-, suitsu-, ukse-, klaasipurunemise- anduritele ehk veel muid lisasid, on võimalik lisada ka kaamera, mis saadab siis pildi võib olla, et ka video, sinu ja veel kellegi mobiiltelefoni. Arvan, et hästi sobilik oleks selline maakoju, kus net puudub, aga emt levi hea. Rumal küsimus ehk, aga see süsteem vajab ju seadistamist ehk siis ikka teadjat meest. Kas on ka võimalik eelnevalt ehk enne seadme viimist maale, kellegil spetsil, lasta valveseade seadistada ja siis viia see maale ja paigaldada? Andres
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Teema on hea, aga kisub kuidagi segaseks. Panen ette, teha uus teema Jablotroni koduvalvest. Muidu siin ei saa enam aru teema algsest mõttest - kas jutt on GSM valvest (Jablotroni pakkuvast kodumaisest firmast) või GSM valvest (milline kasutab suvalist GSM baasil töötavat valvesüsteemi). Näha on, et teema huvitab paljusid, kaasaarvatud mind.
Ma ei ole ehitusspets...!
spe
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas spe »

anton38 kirjutas:huvitav, kuidas nendest kaamest pilt salvetajatesse jõuab, kas augu peab läbi seina puurima?, samas vajavad kaamerad ka toitepinget?
Kas liikumisanduriga kaameraid ka pakutakse, mis töötavad ainult liikumise peale?
Pilt liigub ikka kaabli kaudu kus on sees video signaal ja power 12v, vaatasin sealt, et on võimalik panna ka liikumise peale töötama, siis ei ole vist väga suurt kõvaketast sisse vaja.
spe
külaline

Re: gsm valve

Lugemata postitus Postitas spe »

http://www.varavalve.ee/shop/?c=gsm-elmes - infoks, et seal on võimalik ka oma telefoni kasutada, siis ei ole vaja kallist gsm moodulit ja aparaadid on tehtud eu-s peaksid olema jabloka kvaliteediga. samuti võimalisi oluliselt rohkem, kui minu hiinakal...
Vasta