Milline õhksoojuspump maja kütteks???

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Taix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Veebr 2008, 10:37

Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Taix »

Tere!

Nimelt soov paigaldada maja temperatuuri hoidmiseks õhusoojuspump. Majal köetava pinna suurus ca 120m2. Siiani olen maja kütnud kamina ja pliidiga ja on piisanud.Kunagi oli mõeldud elektri radiaatorid temperatuuri hoidmiseks,kuid pole neid siiani ostnud ja paigaldanud.Kui olla kodune ja igal õhtul kütta on ka talvel täiesti piisav.Probleem on siis kui lahkud kodust 2-3 päevaks, siis jahtub maja liialt maha ( ei lähe küll miinusesse) ja peab koju jõudes hakkama meeletult kütma.
Siit siis ka soov paigaldada õhksoojuspump, et saaks koju tulles (kui juhtub olema hilja) rahulikult minna magama.
Kuna ise ei ole spetsialist nende pumpade alal siis sooviks saada infot,et millele rohkem tähelepanu pöörata ja millist toodet eelistada.Samas on teretulnud korraliku kauba soodsad pakkumised.
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

otsingut kah kasutasid? Õhksoojuspumpadest siin nõrkemiseni jahutud :D
Külaline
külaline

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vot täpselt temperatuuri hoidmiseks lasin oma majale ka õhksoojuspumba paigaldada.Kütan muidu ahjuga ,pliit ka kui vaja, maja on uus 140m2 (2006)
Detsembris oli kogu elekter 550 kw.Jaanuaris oli pump koguaeg töös el. kogukulu 610kw.Samal ajal kütsin muidugi ahju ka .Pump on reguleeritud 22 kraadi peale.Pole miskit muret tuled õhtu koju norm.temperatuur majas.
Pumbaks Fuyitsu ASY9.See talv on küll ideaalne soojuspumba jaoks.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Fujitsu ASY9 on kindlasti liiga väike 140m2 majale. Ilmselt sobiv Fujitsu AWZ14LB NOCRIA. Aga jah ahjuga kombineeritult on õhksoojuspump omal kohal, praeguste ilmadega ahju kütma ei peagi. Vaata, et siseosa magamistuppa ei paigaldaks, müriseb siiski üks jagu :thumbsup:
Aga teema ise siin:
viewtopic.php?f=9&t=435
trumm
külaline

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas trumm »

mina oma toshiba daiseikai ras 13-ga olin ka ülirahul
indrek
külaline

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas indrek »

Mina soovitaksin sellegi poolest maakütet. Maakütte (split tüüpi) 4 kW seade maksab 50000.- (koos paigaldusega) ja 7 kW seade maksab (koos paigaldusega) 75000.-. Täpsem informatsioon http://www.varpo.ee/index.php?leht=103
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

indrek kirjutas:Mina soovitaksin sellegi poolest maakütet. Maakütte (split tüüpi) 4 kW seade maksab 50000.- (koos paigaldusega) ja 7 kW seade maksab (koos paigaldusega) 75000.-. Täpsem informatsioon http://www.varpo.ee/index.php?leht=103
Lingil pole ju maakütteseadmega mingit pistmist?
varpo.ee
külaline

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas varpo.ee »

Tupsik kirjutas:
indrek kirjutas:Mina soovitaksin sellegi poolest maakütet. Maakütte (split tüüpi) 4 kW seade maksab 50000.- (koos paigaldusega) ja 7 kW seade maksab (koos paigaldusega) 75000.-. Täpsem informatsioon http://www.varpo.ee/index.php?leht=103
Lingil pole ju maakütteseadmega mingit pistmist?
WATER split-konditsioneere kasutatakse kõikvõimalike ruumide kütmiseks. WATER seadme saab ühendada pinnase kollektoriga. Jahutades, annab maakontuur oma energia külmaagensile, mis seejärel surutakse kompressoris kokku. Külmaagens, mille temperatuur seetõttu tõuseb, juhitakse kondensaatorisse, kus see annab oma energia siseosa küttele. WATER seadmetel on standardvarustuses pestavad kapronfiltrid mis puhastavad õhust lendlevad tolmuosakesed.
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

Lingil algab ju tekst sõnadega :"WATER split-konditsioneere kasutatakse kõikvõimalike ruumide jahutamiseks."

Raske on aru saada asjast, mis on mõeldud radikatega suvel jahutamiseks.
Kui traditsioonilissel konditsioneeril tekib jahutades kondens, siis see juhitakse drenaaziga õue.
Kas selle süsteemiga pean radikate alla kausi panema ? Sest kondens tekib siis ju radika pinnale igaljuhul.
Oma kaevu puhul on ilmselt odavam jahutada, kui lihtsalt kaevukülm vesi läbi radikate pumbata .
Tambet
külaline

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Tambet »

Jääks õige teema juurde Milline õhksoojuspump maja kütteks???
Mind ka huvitaks milline majale sobib. Mul endal 2 korrust, 130 ruutu igal korrusel 4 tuba... Kas on keegi, kellel on samalaadne maja ja mingi soojuspump. Kas on midagi, mida peaks jälgima(mürad, jäätumine......).. Maaküttest äkki ei räägiks. Tänan
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Ma olen kirjutanud oma kodulehele mõned asjad välja, mida võiks seadme soetamisel jälgida.

Link: http://www.abckliima.ee/soojuspumbahind
indur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 25 Nov 2008, 10:19

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas indur »

Priit Pärn kirjutas:Ma olen kirjutanud oma kodulehele mõned asjad välja, mida võiks seadme soetamisel jälgida.

Link: http://www.abckliima.ee/soojuspumbahind
Teil on vist lausa mitu kodulehte: http://www.bkv.ee/index.php?option=com_ ... &Itemid=15
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

See on minu kirjutatud ja seda kasutavad mitu firmat. Osad firmad on seda natuke oma käega ringi kirjutanud.
PTC
külaline

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas PTC »

kas neil firmadel kes selle kirjatüki omal kodukal üles on riputanud on ka soojuspumpade miinimumhind (17 000) omavahel kokku lepitud?
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Enamus firmasi pakuvad väga mitme tootja soojuspumpasid ja neil kõigil on siiski erinevad hinnad. Küsige alati ka personaalset pakkumist, siis on võimalik hinda kujundada just Teie objektist lähtuvalt.
Ex soojuspumba müüja Erki
külaline

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Ex soojuspumba müüja Erki »

Kas on firmasid maailmas, kus tehasest on väljastatud "õhk-õhk"soojuspump ? Või on need ka enamus n.n.odav POOLA kaup mida meile pakutakse? See tähendab, valmistatakse meie oludele vastavaks aga tegelikult on mõeldud soojematesse oludesse? Paar aastat tagasi sellist japsi ei olnud. :jooma
Priit Pärn kirjutas:Enamus firmasi pakuvad väga mitme tootja soojuspumpasid ja neil kõigil on siiski erinevad hinnad. Küsige alati ka personaalset pakkumist, siis on võimalik hinda kujundada just Teie objektist lähtuvalt.
Priit Pärn
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Mär 2005, 22:37
Asukoht: Tallinn, Tartu
Kontakt:

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas Priit Pärn »

Tegelikkuses ongi nii, et laias maailmas on kasutusel termin „konditsioneer” ja sõna „õhusoojuspump” on Põhjamaades kasutusel olev hellitusnimi. Üldjoontes nimetatakse õhusoojuspumbaks konditsioneeri, mida juhitakse inverteriga, millel on peal 4-tee ventiil ehk soojuspump, talvevarustus mis sisaldab küttekaableid, avasid välisseadme põhjas, karterisoojendust ning korralikku sulatusprogrammi. Paremad seadmed on varustatud ka elektroonilise paisuventiiliga. Rohkem võib selle kohta lugeda siit: http://www.abckliima.ee/soojuspumbahind

Õhusoojuspumbaks saaks nimetada seadet, mis on meie ilmaoludes töökindlad ja suudavad tagasi teenida oma maksumuse paari aastaga. Paljudel juhtudel nimetatakse õhusoojuspumbaks ka neid seadmeid, mis ei ole kõige sobilikumad meie kliimasse.
Kasutaja avatar
aare
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 274
Liitunud: 13 Veebr 2006, 18:56
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Milline õhksoojuspump maja kü�eks???

Lugemata postitus Postitas aare »

Head kliendid ja konkurendid!

Rahulikke jõule, mõ�sat aastavahetust ja edukat 2009 aastat!

Uusi julgeid mõt�id ja tegusid :good: : http://englishrussia.com/?p=872#more-872

http://lampopumput.info/foorumi/index.php?topic=2441.0
indur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 25 Nov 2008, 10:19

Re: Milline õhksoojuspump maja kütteks???

Lugemata postitus Postitas indur »

Kellel LG soojuspump on, kuidas sellega rahul olete? Näiteks LG S12AW? Hinna poolest justkui soodsam näiteks Fujitsu sama seeria omast.
Vasta