Ioonküte

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Väide, et ioonküte on oluliselt odavam, kui "tavaline elektriküte" on lihtsalt nonsens. Ioonkütte katel on sama kasuteguriga (+-1% ehk) kui kõige tavalisem elektriradikas/puhur (vastupidiseid teaduslikult põhjendatud seisukohti oleks huvitav lugeda, märksõnaks "energia jäävuse seadus"). Vahe võiks tekkida siis, kui lisaks katlale on paigaldatud ka akumulatsioonipaak ja köetakse seda soojaks öösel odavama elektriga (päevast elektrit kütmiseks ei kasutataks). Samas EE viimaste aastate poliitika viitab pigem sellele, et öise elektri tarbijaid pigistatakse järjest rohkem - seega pole kindel, et suurenevad ehituskulud kataksid saadava kokkuhoiu.
Ioonküttesüsteemi paigaldus on kindlasti kallim - selle finantseerimiseks tehtavaid lisakulutusi (laenuintress) aga millegipärast ei taheta arvestada.
Pole ise kasutanud, aga kõrvalt vaadates jagaks hinded pigem nii:
Mugavus: 5 (iga nelja aasta tagant süsteemi olulisi osi vahetada on natuke jama)
Hind: 3- (nagu öeldud, tavaline elektriküte oleks samas summas, jäävad ära kallim ehitus ja elektroodide vahetus).
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Imelik
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Imelik »

sven33 kirjutas: On oluliselt odavam kui tavalise elektriga kütta.
Mille põhjal jõudsid antud järelduseni. Kuidas on sinu korter eraldatud ülejäänud majast (soojusisolatsiooni
mõttes). Talvel a la 30kWh päevas ja 80rm soe 24 tundi. See teeb 20rm toa päevaseks soojavajaduseks 7,5kWh (3tundi ja 45 min. 2kW elektriradikat) ja seda kõike südatalvel :scratch:
Päris hea soojustus sul või mis :roll:
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Ints »

Tundub,et kasutaja sven33 ajab kahtlaselt sarnast juttu ioonkütte müüjatega.Mind huvitab kangesti,kas mõni ioonkütte müüja/kasutaja suudab ümber lükata energia jäävuse seaduse?Kuidas ( isegi teoreetiliselt) on võimalik,et ioonküte võtab vähem elektrit,kui näiteks elektriradikas?Ma sooviksin seda väga kuulda.
oiku
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas oiku »

Aga riigikogu ju hiljuti võttis vastu enrgiajäävuse seaduse muutmise seaduse. Siit ka see oluliselt väiksem kulu.
insener
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Mai 2008, 23:23

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas insener »

Milleks kasutada sellist "moodsat" sõna nagu ioonküte. Öelge parem elekterküte ja kõik saavad aru millest jutt on. Ja sellist asja nagu "ioonkütte arve" ei saa ka olemas olla. On elektriarveja kõik. Kui te olete vähegi kursis kuidas seade töötab siis veendute, et "sääst" ei saa olla üle 1%-i maksimaalselt.
ken121
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas ken121 »

Kuna enamus meist ehitavad maja pangalaenuga siis vaadake parem TCO (total cost of ownership) mitte algset ostuhinda. Ma ei tea arvutuste tulemusi ja täpseid numbreid kuna endal on see valiku tegemine alles ees aga arvutuste põhimõte peaks olema elektripõhistel variantidel ikka komplektsem.

Süsteemi ostu ja paigalduse hind + sellelt makstavad lisaintressid laenuperioodi jooksul (arvesse võtta ka süsteemi eluiga) + igakuine elektrikulu + hoolduskulu. Kõike me ei tea ette 100% aga tuleb teha võimalikud täpsed prognoosid eri allikate põhjal.

Kokkuvõttes taandub ju asi laenuperioodi jooksul ikka kuumaksele.
Kuumakse koosneb: Laenatud raha põhiosa+Intress+Elektriarve+Hoolduskulu.

Kui peaks alguses 150 000 EEK alghind õigustama kuumakse näol siis tuleks kindlasti eelistada seda väheefektiivsele 20 000 EEK alghinnale.
I-katla kasutaja
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas I-katla kasutaja »

Tere.
Lugedes neid kommentaare, saan aru, et keegi pole otseselt ioonkatelt kasutanud. Mina olen väga rahul, mul on külmal ajal elektriarved u 2500 eek kuus, millest ioonküte on max 1500. Maja köetavpind on 140 ruutmeetrit ja viie liikmeline pere. Mul on el.boiler, 9 kw saunakeris(kord nädalas saunas min. ), mis võtavad palju voolu. Meil oli enne 56 ruudune korter el. radikatega talvel olid el.arved 2500 eek. Kui arvestada ruutude vahet ja lisa hüvesid el.keris, on ioonkatel oluliselt odavam.
Need kellel ioonkatlaga olid 4000-5000 el.arved, võiks lasta majale uksed-aknad ka ette panna ja seina vahel võiks soojustus ka olla ning el.arved lähevad oluliselt väiksemaks.
Naabril on palkmaja puuküttega, lisaküte el.radikad ja kuu el.arved üle 2000 krooni.
Teisel naabril puukatel, el.arved 1300-1500 kuus.
Tallinnas on korterite küttearved ka tuhanded, kuigi võiks olla alla tuhande.
2007 sügisel käis kõva õhksoojuspumpade kampaania, mille el.kulu oli u. 500-600 kuu. Mõtlesin, et võiks endale ka osta, kuid enne tegime eelmise talve põhjal kuluarvestuse ja sain kütte keskmiseks 800 krooni kuus, selle põhjal polnud vajadust lisa seadet osta. Tänaseks on el.hind mitu korda tõusnud ja keskmine küttekulu on u. 1000 krooni kuus.

Edu kõigile.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kas ükskord ioonkatla omanikud saavad aru et neil on piix lõhki tõmmatud ja nad on reklaamiohvrid. Ioonkatel on sama elektrikuluga kui otse elektriküte ja isegi kulukam. Jõudu tööle teie tsüklite mõõtmisel, kahjuks see teile rahakotti raha alles ei jäta.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
I-katla kasutaja
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas I-katla kasutaja »

Tere
Ma ei pea ennast reklaami ohvriks, olen lihtsalt mugav, kes ei viitsi puude tegemisega pool suve jännata ja talvel kütta ja külmetada. Tasuta küttesüsteemi ei ole kahjuks leiutatud, maksma peab nii või teisiti. Mul on tuba koguaeg soe, reisil olles ei pea muretsema, kes kütab et torud lõhki ei külmuks.
Ma ei pidanud oma hoovi sonkima ja selle eest veel maksma ning haljastust tegema, suurt katlaruumi ei ole ka vaja (selle ehitus maksab ka raha). I-katel on seinal nii väike, et seda ei märkagi.
Kui arvestada katlale tehtud kulusi ja igakuist makset, siis maaküttega olen u. 20 aasta pärast rahadega tasa. Samas mõlemad süsteemid kuluvad ja vajavad aeg-ajalt remonti.
Õues võin ka rahuliku südamega kopa maasse lüüa, ilma et mõnda toru ära ei lõhu.
Eks iga üks ise teab, millist küttesüsteemi eelistada. Minu arust on ioonkatel väga hea ja taskukohane.
Vaielda võib muidugi lõpmatuseni.

Kõike head spetsialistid
Kasutaja avatar
Silver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 18 Dets 2007, 14:52
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Silver »

I-katla kasutaja kirjutas:Tere.
Lugedes neid kommentaare, saan aru, et keegi pole otseselt ioonkatelt kasutanud. Mina olen väga rahul, mul on külmal ajal elektriarved u 2500 eek kuus, millest ioonküte on max 1500. Maja köetavpind on 140 ruutmeetrit ja viie liikmeline pere. Mul on el.boiler, 9 kw saunakeris(kord nädalas saunas min. ), mis võtavad palju voolu. Meil oli enne 56 ruudune korter el. radikatega talvel olid el.arved 2500 eek. Kui arvestada ruutude vahet ja lisa hüvesid el.keris, on ioonkatel oluliselt odavam.
Need kellel ioonkatlaga olid 4000-5000 el.arved, võiks lasta majale uksed-aknad ka ette panna ja seina vahel võiks soojustus ka olla ning el.arved lähevad oluliselt väiksemaks.
Naabril on palkmaja puuküttega, lisaküte el.radikad ja kuu el.arved üle 2000 krooni.
Teisel naabril puukatel, el.arved 1300-1500 kuus.
Tallinnas on korterite küttearved ka tuhanded, kuigi võiks olla alla tuhande.
2007 sügisel käis kõva õhksoojuspumpade kampaania, mille el.kulu oli u. 500-600 kuu. Mõtlesin, et võiks endale ka osta, kuid enne tegime eelmise talve põhjal kuluarvestuse ja sain kütte keskmiseks 800 krooni kuus, selle põhjal polnud vajadust lisa seadet osta. Tänaseks on el.hind mitu korda tõusnud ja keskmine küttekulu on u. 1000 krooni kuus.

Edu kõigile.
Kas sul on ainult põrandaküte või on ka radiaatoreid,kuna radiaatorid vajavad temperatuuri alates 55 kraadist tõstab ka see juba tarbimist oluliselt!

Kuna see lõik kõib oluliselt minu pihta siis vastan:"Need kellel ioonkatlaga olid 4000-5000 el.arved, võiks lasta majale uksed-aknad ka ette panna ja seina vahel võiks soojustus ka olla ning el.arved lähevad oluliselt väiksemaks."
Maja on 69.aastal ehitatud kahekorruseline kivimaja,renoveeritud on 2008 aastal mil paigaldatud 100mm peno fassaad,uued aknad ja ka al.välisuksed(s.h.ka garaasiuks)!
Kõetavat pinda on ca.260 m2 (sellest 90m2 vesipõrandaküte)
Novembri tarbimine oli 4818kW
Detsember 5740kW
Jaanuar 6300kW(Jaanuari kolmandal nädalal vähendasin katla temp.10C)

JUBEE!
I-katla kasutaja
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas I-katla kasutaja »

S[size=85][/size]ilver kirjutas:
I-katla kasutaja kirjutas: Kas sul on ainult põrandaküte või on ka radiaatoreid,kuna radiaatorid vajavad temperatuuri alates 55 kraadist tõstab ka see juba tarbimist oluliselt!

Kuna see lõik kõib oluliselt minu pihta siis vastan:"Need kellel ioonkatlaga olid 4000-5000 el.arved, võiks lasta majale uksed-aknad ka ette panna ja seina vahel võiks soojustus ka olla ning el.arved lähevad oluliselt väiksemaks."
Maja on 69.aastal ehitatud kahekorruseline kivimaja,renoveeritud on 2008 aastal mil paigaldatud 100mm peno fassaad,uued aknad ja ka al.välisuksed(s.h.ka garaasiuks)!
Kõetavat pinda on ca.260 m2 (sellest 90m2 vesipõrandaküte)
Novembri tarbimine oli 4818kW
Detsember 5740kW
Jaanuar 6300kW(Jaanuari kolmandal nädalal vähendasin katla temp.10C)

JUBEE!

Tere
Mul on ainult põrandaküte, töötemperatuur on 45-55 kraadi juures, tubades on andurid temperatuuri reguleerimiseks. Maja on puitkarkass, tavalised pakettaknad, akende pind on ka üsna suur. Majal on kaldlaed 2.7-4.0 m kõrged, suur kubatuur.
Arvestades ruutmeetreid, minul 140, sinul 260, on arved ka suuremad. Kuid kas nii palju, on vähe kahlane. Kas maja katus sai ka renoveeritud ning lagadele korralik soojustus, s.o. vähemalt 30 mm villa. Kas eelmise aastaga võrreldes pole kulud vähenenud, enne ja peale renoveerimist. Ioonkatlal peab õige veesegu ringluses olema, üldiselt tavaline kraanivesi ei sobi. Kui on vale segu, siis võtab palju rohkem elektrit. Seda saab kuskil kontrollida, aga ei oska täpselt öelda (vist VET ameti laboris), tuleb pudelisse veeproov võtta küttesüsteemist ja laborisse viia. Nemad oskavad öelda, millist ainet lisada, et vesi õigeks saada.
Maja võiks termomõõtmise ka teha, et näha kus on sooja kaod.
Uuri ja proovi neid võimalusi ning ma arvan, et saad oma küttearveid väiksemaks

Kõike head
Kasutaja avatar
Silver
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 18 Dets 2007, 14:52
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Silver »

I-katla kasutaja kirjutas:
S[size=85][/size]ilver kirjutas:
I-katla kasutaja kirjutas: Kas sul on ainult põrandaküte või on ka radiaatoreid,kuna radiaatorid vajavad temperatuuri alates 55 kraadist tõstab ka see juba tarbimist oluliselt!

Kuna see lõik kõib oluliselt minu pihta siis vastan:"Need kellel ioonkatlaga olid 4000-5000 el.arved, võiks lasta majale uksed-aknad ka ette panna ja seina vahel võiks soojustus ka olla ning el.arved lähevad oluliselt väiksemaks."
Maja on 69.aastal ehitatud kahekorruseline kivimaja,renoveeritud on 2008 aastal mil paigaldatud 100mm peno fassaad,uued aknad ja ka al.välisuksed(s.h.ka garaasiuks)!
Kõetavat pinda on ca.260 m2 (sellest 90m2 vesipõrandaküte)
Novembri tarbimine oli 4818kW
Detsember 5740kW
Jaanuar 6300kW(Jaanuari kolmandal nädalal vähendasin katla temp.10C)

JUBEE!

Tere
Mul on ainult põrandaküte, töötemperatuur on 45-55 kraadi juures, tubades on andurid temperatuuri reguleerimiseks. Maja on puitkarkass, tavalised pakettaknad, akende pind on ka üsna suur. Majal on kaldlaed 2.7-4.0 m kõrged, suur kubatuur.
Arvestades ruutmeetreid, minul 140, sinul 260, on arved ka suuremad. Kuid kas nii palju, on vähe kahlane. Kas maja katus sai ka renoveeritud ning lagadele korralik soojustus, s.o. vähemalt 30 mm villa. Kas eelmise aastaga võrreldes pole kulud vähenenud, enne ja peale renoveerimist. Ioonkatlal peab õige veesegu ringluses olema, üldiselt tavaline kraanivesi ei sobi. Kui on vale segu, siis võtab palju rohkem elektrit. Seda saab kuskil kontrollida, aga ei oska täpselt öelda (vist VET ameti laboris), tuleb pudelisse veeproov võtta küttesüsteemist ja laborisse viia. Nemad oskavad öelda, millist ainet lisada, et vesi õigeks saada.
Maja võiks termomõõtmise ka teha, et näha kus on sooja kaod.
Uuri ja proovi neid võimalusi ning ma arvan, et saad oma küttearveid väiksemaks

Kõike head
Ka katus sai vahetatud,kuid vana soojustus jäi alles(saepuru),kuid kui vaadata katusel olevat härmatist,siis suurt soojakadu sealt kaudu ei välju!
Katel sai ka alles sügisel pandud ja torudes on spets.soojuskandja aine.
Hetkel on käsil lihtsam kokkuhoiu süsteem,kilbist katel välja ja kaminaga kütta!
külaline123
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas külaline123 »

ei oma küll ioonkütet kuid on el. küte (sukkel) - Starlevel
miks teil töötemp nii kõrge on? Minule rääkis paigaldaja et parim temp vahemik on 37-42 kraadi.
pinda mul ca 140m2
I korrus põrandaküte
II korrus radiaatorid
ja jaanuari el. arve oli koos veesoojendamise ja olmeelektriga 2,5k
Salvo Kelk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Jaan 2009, 15:38

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Salvo Kelk »

Eks nn ioonkütte (nimetame seda siis nii) kasutajad peavad enda valikut ju millegagi õigustama. Ioonküttekatlal on ka omad plussid. Kuid see kiidulaul ja demagoogia, mida nii mitmedki selle katla müüjad räägivad, panevad sellest suure kaarega mööda käima. Aga eks see meie väikse Eesti rahva suur mure ongi, et ei ole piisavalt spetsialiste. On kohe teatud hulk müügimehi, kelle ainus eesmark on oma toode maha müüa. Kas klient ka rahule jääb, on tema jaoks võõras teema. Oluline, et rull käes.
See jutt, mida paljud ioonkatla omanikud räägivad, et elektrikulu kuus on 2500.-, seal sees on veel soe vesi ja muud maja elektritarbimised, on küll ilus kuulata, kuid tavalise elektritenniga, mis maksab 10x vähem, oleks tulemus sama. Elektriradiaatoreid kasutades oleks ka elektrikulu sama, kuid siis oleks esialgsed investeeringud olnud 5x väiksemad ka.
I-katla kasutaja
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas I-katla kasutaja »

Tere
Mind hakkas tõsiselt huvitama ioonkatla või elektrikütte vastaste ja kriitikute enda küttekulud. Kas Teie küte tuleb tasuta või on mitu korda odavam kui elektriga mugavalt küttes. Kui suur on siis Teie arvates normaalne küttekulu.
Ma ei ole ioonkütte propageerija, vaid lihtsalt jagan kogemust ja arvamust. Kui maja ei ole korralikult soojustatud, on küttearved laes, olenemata kütteliigist.
Õhkküte tahab -10...-15 kraadi juures lisakütet, seega kulutab oluliselt rohkem energiat.
Maakütet ei ole igale majale võimalik paigaldada ja see maksab palju raha.
Korterites on ka küttearved tuhandetes, aga köetavat pinda on oluliselt vähem.
Kui puukatla omanikud lasevad 20 ja rohkem ruumi puid kütteperioodil läbi korstna, siis ei ole see sugugi odavam kui elektriga küttes. See ei ole ka mingi vabandus, et mul on oma mets ja puude eest ei maksa. Ma olen ka käinud metsas puid tegemas ja aru saanud, et puid osta on odavam kui oma metsast ise teha (oma töö ja aeg tuleb ka küttehinnale juurde arvestada+saekulu+transport+ladustamine)

SILVERILE- Kui katus on korralikult soojustatud, siis ei ole katusel härmatis vaid lumi. Kui lumi katuselt kohe maha tuleb, siis järelikult on katus soe ja kütad õhku.
Ka katus sai vahetatud,kuid vana soojustus jäi alles(saepuru),kuid kui vaadata katusel olevat härmatist,siis suurt soojakadu sealt kaudu ei välju!

Edu kõigile
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Veikko »

to i-katla kasutaja. Sellest kuuleb küll eestimaa esimest korda, et vet amet oskab ioonkatlasse soovitada vedeliku koostisosi, et küttekulud oleksid nullilähedased :rotfl:. Õhk-õhk küte annab sooja ka üle - 20 c juures ja cop ei lange alla 2 kunagi, - 15 juures ca cop 2,4. see on parim viis odavalt kütta. Õhk-õhk küte ei vaja ka lisakütet kui see on õieti majale dimensioneeritud põhikütteks. Parem anna oma maja küttekulud dets, jaan, maja suurus ja siis vaatame mis kulu sul on.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
I-katla kasutaja
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas I-katla kasutaja »

to Veikko
Soovitan teksti korralikult lugeda ja siis järeldusi teha. Tundub nagu oleksid ajakirjanik, kes tekstist üksikuid sõnu välja nopib ja nendest tsitaadi kokku paneb. Seda ma pole väitnud, VETlabor küttekulud olematuks teeb. Teiseks ma ainult oletasin, et seal saab vett kontrollida. Kui tead kus seda tehakse, võiksid infot jagada, mitte teiste üle naerda, kes pole sündinud küttespetsialistiks.
Olgem ausad, igas piirkonnas on veekoostis väga erinev ja erinevate omadustega. Seda ma ka ei usu, et rauast pruun vesi ja norm. raua sisaldusega vesi juhivad elektrit sama väärselt. Vabandan ette kui eksin.
Ma olen oma maja andmed üsnagi põhjalikult ära maininud, aga ma võin seda uuesti teha.
5-liikmeline pere
ruutmeetreid 140
kuupmeetreid 470
puitkarkassmaja
tavalised pakettaknad u. 30 ruutmeetrit kogu pinda
9 kw el.keris min. 1 kord nädalas käin saunas
2.2 kw el.boiler
detsembri el.arve 2500
jaanuari el.arve 2700
suvel el arved 800-1000
aasta el. kulu 21600 krooni

Head arvutamist
Aleks
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Aleks »

I-kalta kasutaja. Mind huvitab, mis ajendab inimest ostma ioonkatelt, mitte tavalist elektritenni? Kas Sulle räägiti müügimeeste poolt imelugusid katla kasutegurist? Kui on uus küttesüsteem, lekkeid ei ole, siis saad ju süteemi täita pehmendatud veega, võis suisa destileeritud veega :) Mingit katlakivi tekkimist nii ei saa ju tulla. Ma aga ei saa sellest aru, milleks sa sooja tarbevett teed elektritenniga. Seal on ju katlakivi tekkimine paratamatu.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Veikko »

I-kasutaja sinu maja elektrikulu on aastas notmaalne, kuid kohe kindlasti ei ole see saavutatud ioonkatla tegevustega, kindlasti maja normaalselt soojustatud ja me ka ei tea mis tempi toas hoiad. Ma ei saa aru miks te mõtlete välja võluvett mis teil seal süsteemis ringleb, kas ei oleks lihtsam seda tootjalt küsida, välja nõuda jne. Mina ja kindlasti kõik teisedki autoomanikud ei tee ju ise mootoriõli ja ei mõtle olemasolevate õlide kvaliteedi parendamisele koduköögi laboris. Kui tootjal ei ole konkreetset soojakandja tehnilisi andmeid siis peaks sul olema ju pilt selge, et kogu see asi on üks jama.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Külaline »

külaline123 kirjutas:ei oma küll ioonkütet kuid on el. küte (sukkel) - Starlevel
miks teil töötemp nii kõrge on? Minule rääkis paigaldaja et parim temp vahemik on 37-42 kraadi.
pinda mul ca 140m2
I korrus põrandaküte
II korrus radiaatorid
ja jaanuari el. arve oli koos veesoojendamise ja olmeelektriga 2,5k
see on imelik lugeda kui **ioonimehed** kiidavad oma imekatla kasuteguri olevat parem kui tavalisel küttekehaga katlal
täitsa jama jutt ju,sest nad hoiavad oma katla kuumana ca 60-70 C ja kütavad selle kuuma katla veega lisaks soojaveeboilerit, selle asemel et soojaveeboilerit otse küttekehaga kuumutada
tavalist elektrikatelt on vaja hoida ainult 35-45 C
kui kütab ainult põrandakütet, siis selles ringleb otse põrandasse minev 25-35 C vesi, vastavalt välisõhule
minu paigaldatud elektrikatlad juhitakse Ouman kontrolleri abil ja hoitakse nii jahedad kui võimalik elektrikulu on ka minimaalne tänu täpsele reguleerimisele
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Ints »

Tere
Mind hakkas tõsiselt huvitama ioonkatla või elektrikütte vastaste ja kriitikute enda küttekulud. Kas Teie küte tuleb tasuta või on mitu korda odavam kui elektriga mugavalt küttes.
Me ei vaidle küttesüsteemi mugavuse üle.
Minu jaoks jääb täiesti arusaamatuks,miks näiteks Sina ostsid justnimelt KALLIMA ioonkütte,kui täpselt sama tulemuse (nii mugavuse kui küttekulude osas) oleksid sa saanud tunduvalt ODAVAMA "tavalise" elektriküttekehaga?
Kas sa julged tunnistada,et langesid müügimehe reklaami ohvriks?
I-katla kasutaja
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas I-katla kasutaja »

Me ei vaidle küttesüsteemi mugavuse üle.
Minu jaoks jääb täiesti arusaamatuks,miks näiteks Sina ostsid justnimelt KALLIMA ioonkütte,kui täpselt sama tulemuse (nii mugavuse kui küttekulude osas) oleksid sa saanud tunduvalt ODAVAMA "tavalise" elektriküttekehaga?
Kas sa julged tunnistada,et langesid müügimehe reklaami ohvriks?[/quote]

Tere
Mis on "tavaline" elektriküttekeha, kui suur see on ja palju see maksab.
Ma ei saa ennast kuidagi reklaami ohvriks tunnistada, sest ma ei ole tänaseni ühtegi müügimeest näinud, kes müüb ioonkatlaid. Kui ma maja ostsin (2005) oli katel juba paigas ja enne seda ei olnud ma ioonkatlast midagi kuulnud.
Foorumisse tulin sellepärast, et uurida kui suured on teiste ioonkatla kasutajate el.kulud ja jagada kogemust. Tulemuseks on see, et olen sattunud rünnakute objektiks, samas pole saanud vastust küsimusele, palju on normaalne küttekulu kuus või aastas.
Veikko tunnistab, mu küttekulud on normaalsed, aga jama on see, et maja on soojustatud. Ioonkatel ei küta efektiivselt, vaid soojustus on liiga hea. Nii sain mina tema kommentaarist aru.
Ioonkatlas on ka elektritennid, mis poes maksavad 800.- krooni. Korralik meistrimees teeb ioonkatla mõne tuhande eest valmis. Kui kõik vahendajad vahelt välja võtta, siis ega see toru jupp rohkem ei maksagi.
Mul on täiesti suva, kas see ioonkatel on üle reklaamitud või mitte, minu jaoks on minu küttekulud normaalsed võrreldes teiste kütteliikidega. Mina arvan, et 10000-12000 tuhat aastas 140 ruuduse maja kohta on normaalne ehk 2000-2400 inimese kohta aasta.
Pigem peaksin muret tundma muu elektritarbimise üle, mis on 1000 krooni kuus, mitte küttekulude kallal pead vaevama.

Edu kõigile
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Ints »

Korralik meistrimees teeb ioonkatla mõne tuhande eest valmis.
Ioonkatelt ta vaevalt selle raha eest valmis teeb.
Selle raha eest saab ilmselt "tavalise" elektriküttekehaga katla.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Veikko »

I-katla kasutaja Sul tuleb aastaseks energiatarbeks 85 kw m2 peale. See on väga hea tulemus ja ole majaga rahul. Tavaliselt saavutatakse sellised kulud soojuspumpasi kasutades.

I-katla kasutaja kirjutas:Me ei vaidle küttesüsteemi mugavuse üle.
Minu jaoks jääb täiesti arusaamatuks,miks näiteks Sina ostsid justnimelt KALLIMA ioonkütte,kui täpselt sama tulemuse (nii mugavuse kui küttekulude osas) oleksid sa saanud tunduvalt ODAVAMA "tavalise" elektriküttekehaga?
Kas sa julged tunnistada,et langesid müügimehe reklaami ohvriks?
Tere
Mis on "tavaline" elektriküttekeha, kui suur see on ja palju see maksab.
Ma ei saa ennast kuidagi reklaami ohvriks tunnistada, sest ma ei ole tänaseni ühtegi müügimeest näinud, kes müüb ioonkatlaid. Kui ma maja ostsin (2005) oli katel juba paigas ja enne seda ei olnud ma ioonkatlast midagi kuulnud.
Foorumisse tulin sellepärast, et uurida kui suured on teiste ioonkatla kasutajate el.kulud ja jagada kogemust. Tulemuseks on see, et olen sattunud rünnakute objektiks, samas pole saanud vastust küsimusele, palju on normaalne küttekulu kuus või aastas.
Veikko tunnistab, mu küttekulud on normaalsed, aga jama on see, et maja on soojustatud. Ioonkatel ei küta efektiivselt, vaid soojustus on liiga hea. Nii sain mina tema kommentaarist aru.
Ioonkatlas on ka elektritennid, mis poes maksavad 800.- krooni. Korralik meistrimees teeb ioonkatla mõne tuhande eest valmis. Kui kõik vahendajad vahelt välja võtta, siis ega see toru jupp rohkem ei maksagi.
Mul on täiesti suva, kas see ioonkatel on üle reklaamitud või mitte, minu jaoks on minu küttekulud normaalsed võrreldes teiste kütteliikidega. Mina arvan, et 10000-12000 tuhat aastas 140 ruuduse maja kohta on normaalne ehk 2000-2400 inimese kohta aasta.
Pigem peaksin muret tundma muu elektritarbimise üle, mis on 1000 krooni kuus, mitte küttekulude kallal pead vaevama.

Edu kõigile[/quote]
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Valter
külaline

Re: Ioonküte

Lugemata postitus Postitas Valter »

Mul seisab ioonkatel septembrist. Küttav majapind praegu 124 m2, ja pole veel korralikult lagi soojendatud, sest teine korrus ei ole valmis. Esemisel korrusel põrandakütte. Seisab 15 kw katel, ja arved elektri eest veel polnud suurem kui 2500 kr kuus... Küteta arved 700 - 800 krooni.
Vasta