probleem paisupaagiga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
vanamees
külaline

probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas vanamees »

probleem järgmine:
Küttesüsteemi rõhk jahtunult 0,5, paisupaagis 0,8.
Süsteemi küttes vee paisudes läheb üleliigne vesi paisupaaki ja teoreetiliselt peaks sealt jahtudes tagasi tulema aga ei tule ja süsteemi rõhk läheb nulli. Kontrollisin seda nii, et sulgesin paisupaaki mineva toru ja ühendasin paisupaagi lahti. Vett ei tulnud. Aga kui paisupaaki kallutasin siis tuli küll u.20L ja seejärel hakkas ise suruma veel u.5-10L.
Uuesti küttes sama jama ja siis proovisin paisupaaki raputada millepeale surus süsteemi vett tagasi küll. Nüüd tuleb välja, et iga kord kui süsteem jahtub, tuleb käia paisupaaki raputamas, mis on kuidagi väga absurdne. Ja veel akupaak 2000L ja paisupaak 200L. Kõik kommentaarid teretulnud
evaldcer
külaline

Paisupaak

Lugemata postitus Postitas evaldcer »

1. Kas tegemist on Elbi tootega?
2. Keera õhuventiil välja ja kui sealt tuleb vett on membraan katki.
3. Kui suur on selle paisupaagi maht ja kui suurele küttevee mahule on see paak pandud?
evaldcer
külaline

Lugemata postitus Postitas evaldcer »

Sorry vanamees. Viimane küsimus oli ülearune. Arvutused on õiged. Viga on ikkagi paagis. Elbi paisupaakidel on vee ots üleval ja membraan võib olla katki. Siis all olevast ventiili avast, kui ventiili välja keerad, tuleb vett.
vanamees
külaline

Lugemata postitus Postitas vanamees »

Paisupaak on elbi. Ventiili ei ole tahtnud ära keerata, sest siis peab selle täitegaasi asendama õhuga aga ventiilile vajutades tuleb küll õhku.
vanamees
külaline

Lugemata postitus Postitas vanamees »

Unustasin ennist lisada, et paisupaak ja kogu süsteem täiesti uus.
evaldcer
külaline

Paisupaak

Lugemata postitus Postitas evaldcer »

Tõenäoliselt kummikott on kleepunud ülemise ava ette ja takistab vee liikumist. Et kontrollida kummikoti (membraani) korrasolekut, ei pea ventiili välja keerama, piisab, kui vajutad ventiili otsale mingi peenema asjaga. Kui tuleb susinal ainult õhku, on kummikott terve. Ega muud nõu oska anda, kui lase õhk välja, ja siis saad mingi tömbi otsaga puupulgaga kummikoti augu eest lahti suruda. Loodan, et ta uuesti kinni ei kleepu. Siis pumpa uuesti õhk sisse samale rõhule, nagu süsteemi paigaldaja enne oli seadistanud.Umbes külma akupaagi puhul ca 0,6-0,8 bar. olenevalt siis küttesüsteemi kõrgeimast punktist + 0,1 bar. Unustasin mainida, et pead selle toimingu tegemiseks paisupaagi süsteemist lahti ühendama.
Edu siis.
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re: Paisupaak

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

evaldcer kirjutas:.... Kui tuleb susinal ainult õhku, on kummikott terve. Ega muud nõu oska anda, kui lase õhk välja, ja siis saad mingi tömbi otsaga puupulgaga kummikoti augu eest lahti suruda. Loodan, et ta uuesti kinni ei kleepu. Siis pumpa uuesti õhk sisse samale rõhule, nagu süsteemi paigaldaja enne oli seadistanud....
Paremat soovitust, kui uuest paisupaagist gaas välja lasta, pole ammu lugenud.
Ehk tark soovitab ka seda, millega seda kodustes oludes uuesti täita? Õhku on siin küll juba soovitatud, aga seal sees ei ole tehasest tulles teps mitte õhk.
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Lugemata postitus Postitas pelx »

alustaks sellest,et õhku peab välja laskma muidu süsteem ei toimi õieti. külmas süsteemis küttepoolel ja paisupaagi poolel sürve peab olema võrdselt 0,7bar. Mis peab olema väga täpne kuni 2 korruselises majas. surved soojaga tõusevad võrdselt kuni 2,5 bar.
ja viimaseks tahaks teada kuidas ,mis järjekorras seisavad paisupaak ja tsirk.pump?? kas pump läheb automaatselt tööle?
teadmiseks!!
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
evaldcer
külaline

Paisupaak

Lugemata postitus Postitas evaldcer »

Tubsik, sa nuusuta seda itaalia GAASI ja ütle siis mis sorti gaas seal on! Käisin isiklikult mõni aasta tagasi Silmeti tehases ja nägin,millist "gaasi" seal paisupaakidesse pannakse. Aga äkki on nüüd midagi uut leiutatud ja sa tead juba paremini selle gaasi füüsikalisi omadusi. Ega julgegi nuusutada, nagu varem, võib äkki ära tappa ka. Mis minu soovitusse selle Elbi paisupaagi puhul oli, on tulnud õige mitu korda ise läbi teha, et paisupaak eesmärgikohaselt tööle saada. Aga mul pole isu sinuga mõttetult vaielda, las sul olla õigus. Samuti plexi väidetega ei viitsi tegeleda. Eks tema tea paremini kuipalju muutub kuumeneva vee maht ja kuipalju õhu kogus. Ainult ühe juhul tuleb rääkida hüdraulilisest muutusest ja teisel juhul pneumaatilisest muutusest.
Elagu "targad"
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re: Paisupaak

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

evaltcer kirjutas:Tubsik, sa nuusuta seda itaalia GAASI ja ütle siis mis sorti gaas seal on! Käisin isiklikult mõni aasta tagasi Silmeti tehases ja nägin,millist "gaasi" seal paisupaakidesse pannakse. ...
Korraliku tootja paisupaagis on tehasest tulles Lämmastik.

Kuna tegu on värvusetu ja lõhnatu gaasiga, siis nuusutamine eriti ei päästa.

Pumbates sinna kompressoriga õhku, satub koos sellega ka sinna vett. Vee kondenseerumine seal aga lühendab korpuse eluiga.

Minu 200 liitrises on igatahes lämmastik. Minu poolest võivad itaallased oma tehases tehtud paakidesse kas või sisse peeretada, eestisse toomiseks ja ka edasimüügiks kõlbavad ilmselt küll.

Täpsed paagi andmed saab Siit
evaldcer
külaline

Paisupaak

Lugemata postitus Postitas evaldcer »

Tupsik jääb ikka tupsikuks :( .
Ma küll ei viitsi sinuga tühjast-tähjast vestelda, kuid äkki mõni, kes on vähemalt keska lõpetanud, on ära unustanud, et gaasisegu, mida meie ja muu fauna omale elamise huvides sisse hingavad, koosneb ligilähedalt järgimistest gaasidest: Lämmastikku (N) 73%, hapnikku (O2) 21 % ja ülejäänud gaasisegu sisaldab süsihappegaasi, muid inertgaase ja ka kongreetselt elusolendi lähiümbruses ka tema peeru ning seda gaasisegu nimetatakse rahvakeeles ÕHUKS. Mis reklaamilehtedes kirjutataks, ei pruugi ka kõike puhta kullana võtta.
Kuid see gaasisegu, mis pumbatakse paisupaakidesse, läbib niiskust (aurustunud H2O) neelava filtri, mis on täidetud (rahvakeeles silikakeeliga) ja siis kompressori abiga pumbatakse vajalikku kohta, mis enam peaaegu vee molekule ei sisalda. Näiteks akvalangistid pumpavad kõrgsurve kompressori abil nn. õhku ka akvalangitesse läbi sellise filtri ja siis sukelduvad teatud sügavuseni.Alates sellest teatud sügavusest sügavamale sukeldumiseks, kasutatakse juba hingamiseks puhast heeliumi. Aga see enam ei puutu siia.
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Re: Paisupaak

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

evaldcer kirjutas:Tupsik jääb ikka tupsikuks :( .
...
Kui juba läks "mehe mütsi" ehk siis kasutajanime norimiseks :evil: , siis tõesti ei viitsi seniilsusele kalduvate pensionäridega siin pikalt vaidlema hakata.

Meid ümbritseva õhu koostis on isegi 9kl haridusega inimese jaoks nii elementaarne, et ei hakanud seda siia tõesti postitama.

Ja loomulikult toodetakse ka paisupaakide jaoks lämmastikku meid ümbritsevast õhust. Aga korralik tootja eraldab sealt enne paaki pumpamist ka hapniku, mitte ainult vee ja paaki jääb 99,9% puhas lämmastik vastusurvet andma.

Ja nüüd sooviks siis teada seda, kuidas sealt paagist pärast lämmastiku surve välja laskmist on võimalik kodustes oludes see uuesti samaväärse gaasiseguga survestada ?

Ei maksa unustada, et vaidlus sai siiski alguse Teie "väga heast " soovitusest uuel ja ilmselt ka tootjagarantiiga paagil gaas välja lasta.
evaldcer kirjutas:....Alates sellest teatud sügavusest sügavamale sukeldumiseks, kasutatakse juba hingamiseks puhast heeliumi. Aga see enam ei puutu siia.
Lollus süveneb iga postiga. :shock:

Aga pole ju midagi imestada , kui tegu on heeliumipõhise tulnukaga. :lol:
Soovitan oma 5 minutit ainult heeliumi hingata, lõppeb postitamine siia iseeneset. :roll:

Heeliumi kasutatakse süvasukelduses siiani ikkagi lämmastiku asendajana segus, hapnikku peab seal ikkagi ka olema. Vähemalt inimsukelduse korral. "Kõrgemata ja kaugemate " eluvormidega, kes puhast heeliumi hingavad, pole kahjuks kursis.

Inimsukeldumiseks kasutatavatest gaasisegudest saab lähemalt lugeda Siit
pelx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 133
Liitunud: 01 Okt 2007, 21:41

Re: Paisupaak

Lugemata postitus Postitas pelx »

. Samuti plexi väidetega ei viitsi tegeleda. Eks tema tea paremini kuipalju muutub kuumeneva vee maht ja kuipalju õhu kogus. Ainult ühe juhul tuleb rääkida hüdraulilisest muutusest ja teisel juhul pneumaatilisest muutusest.
Elagu "targad"[/quote]


kust nii loll jutt? ise ka saad aru mida kirjutad ? mis ajast kütte vee mahu võrtsestatakse paisupaagi vastu survega? minu teada käib veemahu järgi arvestatakse paisupaagi mahtu! ja küttesurve ,paisupaagi vastusurvega! JA paraku mina seda teemad käin koolitustel õppimas ,mitte katse meetoditega nägu mõned :)
teadmiseks!!
tellija peab alatti jääma "VÄGA rahul"
vanamees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Nov 2007, 07:55

Lugemata postitus Postitas vanamees »

Tegelikult olen tulnud järeldusele, et ostke normaalne paisupaak, mille ehitus on natuke teistsugune. Mina olen aru saanud, et see kuramuse kummikott on nii ebaühtlase kvaliteediga. Vee paisudes surutakse see kusagile küljepeale, kus kumm on pehmem ja uuesti jahtudes jääbki kott augule ette. Kuigi soojana on paisupaak ülevalt igast küljest ühtlaselt soe. Sellisel paisupaagil peaks olema kummikott sooniline ja ülevalt natuke teise ehitusega, et hakkaks õieti tööle. See tähendab, et vesi suruks ikka keskkohast ja seejärel tuleksid küljed järgi, mitte vastupidi.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vanamees kirjutas:Tegelikult olen tulnud järeldusele, et ostke normaalne paisupaak, mille ehitus on natuke teistsugune. Mina olen aru saanud, et see kuramuse kummikott on nii ebaühtlase kvaliteediga. Vee paisudes surutakse see kusagile küljepeale, kus kumm on pehmem ja uuesti jahtudes jääbki kott augule ette. Kuigi soojana on paisupaak ülevalt igast küljest ühtlaselt soe. Sellisel paisupaagil peaks olema kummikott sooniline ja ülevalt natuke teise ehitusega, et hakkaks õieti tööle. See tähendab, et vesi suruks ikka keskkohast ja seejärel tuleksid küljed järgi, mitte vastupidi.
kui ei meeldi paisupaak! kasuta pumba hüdrofoori. see on lubatud! kuid vastupidi eitohi! paisupaak ei asenda hüdrofoori. hüdrofor asendab paisupaaki :)
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Anonymous kirjutas: kui ei meeldi paisupaak! kasuta pumba hüdrofoori. see on lubatud! kuid vastupidi eitohi! paisupaak ei asenda hüdrofoori. hüdrofor asendab paisupaaki :)
Seletad selle erinevuse lahti ka või? :?:
Mul on paisupaagiks 100l roostevaba pütt, sisseviiguga alt, ilma membraani ja lämmastikuta.
Ainult ühendatud on nii, et omab isiklikku manomeetrit+ kahte kuulkraani+ kiirotsikut kompressori/suruõhu/gaasi tarvis.
säga
külaline

Re: probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas säga »

vaata mis vasturõhk paisupaagil on, ehk on see liiga suur? Et ei hakka töölegi väikese süsteemi rõhuga, paisupaagi vastusurve on süsteemi rõhu jaoks liiga suur?
1. tõsta rõhku süsteemis
2. lasta liigne rõhk paisupaagist välja
Mul sama jama oli, lasin vasturõhu väiksemaks ja süsteem hakkas tööle ja töötab tänini- soojalt surve tõuseb ja jahtudes alaneb
DNQ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Veebr 2010, 10:28
On tänanud: 5 korda

Re: probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas DNQ »

Mul on selline süsteem:

Katel, 1500l akupaak, väike vahepaak, õhk-vesi soojuspump, 150l paisupaak. Süsteemi maht võiks olla äkki 2000l kanti(ühel korrusel põrandaküte ja teisel 5 radiaatorit).

Kui lasen ÕVSP -l toimetada, on küttevee temp üldjuhul mul 34-36kraadi, rõhk süsteemis tavaliselt 1-1.5bar
Kui nüüd katelt kütan, siis akupaagi soojendes tõuseb akupaagi küljes oleva rõhumõõdiku näit juba ca 60 kraadi juures 2bari juurde ja jätkab tõusmist, mispeale hakkab 2.5bar -ne rõhuventiil süsteemist vett välja laskma.

Hiljem, kui akupaak on ära tarbitud ja kogu küttevesi on taas ÕVSP temperatuuri peal(~34-36 kraadi), on süsteemis rõhk nii madal, et pumbad hakkavad tühja lööma või ÕVSP läheb vähese vooluhulga tõttu errorisse.

Proovisin ka sellist varianti, et rõhu tõustes lasta paisupaagist rõhku välja - sellega hoidsin küll ära vee väljatuleku süsteemist rõhuventiili kaudu(ei lasknud rõhku üle 2 bar -i), ent kui akupaagis olev vesi oli mõnevõrra jahtunud, langes süsteemis rõhk taaskord liialt madalale(s.t. pidin taastama paisupaagi ca 1bar -se rõhu).

Paisupaak ise on ca 3a tagasi paigaldatud, s.t. väga vana ei ole.

Mida arvata?
Keevitaja1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 05 Okt 2020, 18:38

Re: probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas Keevitaja1 »

Palju sul paisupaagis eelrõhk ka on?
DNQ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Veebr 2010, 10:28
On tänanud: 5 korda

Re: probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas DNQ »

1.5 bari oli algselt.
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas 951 »

Kas süsteemi paigaldaja poole ei saa pöörduda? Las tuleb vaatab üle ja teeb korda.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4450
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas ping »

Juhtub ka seda, et pikemal seismisel madala veerõhuga, kleepub kummimembraan kesta külge.
Seda saab tuvastada kui veerõhku tõstes ei tõuse õhurõhk paisupaagis.
Selle ravimiseks olen tõstnud kontrollitult vee rõhku.
Kui membraan vabaneb, siis rõhud võrdsustuvad.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
DNQ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Veebr 2010, 10:28
On tänanud: 5 korda

Re: probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas DNQ »

Tänud, testin läbi selle!
ping kirjutas: 01 Jaan 2021, 21:36 Juhtub ka seda, et pikemal seismisel madala veerõhuga, kleepub kummimembraan kesta külge.
Seda saab tuvastada kui veerõhku tõstes ei tõuse õhurõhk paisupaagis.
Selle ravimiseks olen tõstnud kontrollitult vee rõhku.
Kui membraan vabaneb, siis rõhud võrdsustuvad.
:hello:
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas xil »

Täitegaasist:
- Kui paljud on näinud seestpoolt välja läbi roostetanud paisupaaki?
- Kui paljud on näinud väljaspoolt sisse läbi roostetanud paisupaaki?
- Mitu kg hapnikku on vaja paisupaagi metalli läbivaks oksüdeerimiseks ja mitu grammi hapnikku sinna õhku pumbates satub?
Isegi, kui sisse paned 100% lämmastiku, puutub välispind ikka niiskust sisaldava õhuga kokku. Kui paisupaak väljast ei roosteta, miks peaks ta seest roostetama hakkama? Ise olen oma majade paisupaake vajadusel autopumbaga täitnud. Neil on vastav ventiil. Vanem paisupaakidest on ligi 20 aastane.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: probleem paisupaagiga

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kas sa oled paisupaagi õhu rõhku õigesti mõõtnud, nii et vee rõhku vastas ei ole? Mõõda õigesti ära ja pane rõhuks 1,0 bar ja vee rõhk pane jahtunud süsteemiga 1,2 bar. Kui tõuseb ikka liiga kõrgele, siis oleks vaja 1 paisupaak juurde panna, soovitaks vähemalt 100 L.
Vasta