Cooper&Hunter õhksoojuspumpade kvaliteet?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
rxr555
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Aug 2021, 11:50

Cooper&Hunter õhksoojuspumpade kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas rxr555 »

Tervitus! Olen valimas kütet 60m2 suvilale. Oluline on, et hoiaks talvel +10 kraadi ja oleks üle Wifi juhitav.

Kuidas on kogemused C&H õhksoojuspumpadega? Silma jäi selline pump- https://kliimamarket.ee/ohksoojuspumbad ... nverter-24
Võrreldes jaapanlastest lipulaevadega on hinnavahe ca 30- 50%, mis tundub põhjendamatult suur. Kas erinevate tootjate kütmis näitajad/efektiivsus on võrreldavad?

Kuidas on kestnud viimase 3 aasta jooksul paigaldatud pumbad ja millised on esinenud probleemid?
rxr555
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Aug 2021, 11:50

Re: Cooper&Hunter õhksoojuspumpade kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas rxr555 »

Saan aru, et pole ühtegi inimest, kes selle oleks ostnud või julgeks soovitada :)
Viki2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 04 Aug 2020, 08:56
On tänanud: 2 korda

Re: Cooper&Hunter õhksoojuspumpade kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Viki2 »

On ostetud ja paigaldatud ja töötavad , sama raha eest on sees ka enamasti WIFI moodul seega saab ka eemalt
vaadata ja juhtida.
kraatrimees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Juun 2021, 09:15
On tänatud: 1 kord

Re: Cooper&Hunter õhksoojuspumpade kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas kraatrimees »

Need pumbad on enamasti tootnud Gree. Nii Cooper ja Hunter, Alpicair jpm. Eks peale vaadates saab aru ka. Omale maale lasin panna Gree, mis põhiliselt ikka jahutuseks, kuid külmal ajal, kui kedagi kütmas pole, hoiab temperatuuri sees. Töötab vaikselt siiani, kuid pole veel ühte aastatki töötanud ja mingeid järeldusi teha on natuke vara. Selle wifi jubinaga oli ka mingi jama aga võis olla minu enda saamatus. Täpselt ei mäleta aga mingi ühendamise jama oli.
Väidetavalt paneb Gree oma toodangusse kõige uuemad jubinad ja eelmise põlvkonna omad siis teistele kaubamärkidele - kui tõsi see jutt on, mina ei tea.
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Cooper&Hunter õhksoojuspumpade kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Mul on kaks aastat C&H kahe siseosaga 8,5 kw küttevõimega pump. Kütab ja jahutab nii ülemist, kui ka alumist korrust. Eelmisel talvel oli ka käredamat külma ja pump töötas probleemivabalt. Andis hästi sooja ja välisosa hoidis ka kenasti jäävaba. See suvi oli jällegi toas mõnusalt jahe. Wifi moodul on juba tehasest küljes ja töötab kenasti. Wifiga ühendamiseks peab äpist täpselt juhiseid järgima, muidu ei ühenda ära. Mingi konks seal oli, täpselt ei mäletagi enam. Pump ise töötab suht vaikselt. 5 aastat on garantii, kui lased igal aastal pumba üle vaadata. Ise olen küll rahul.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Cooper&Hunter õhksoojuspumpade kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Sõbra naabril tegi äsja paigaldatud pump jubedat lärmi ja sooja tuli ka vähe, samas elektrit läks palju. Mingil hetkel vahetati garantii korras kompressor või toodi täiesti uus välisosa, ei mäleta täpselt (eelmisel talvel) ja siis hakkas paremini toimetama.

Mulle tekitab küsimusi nii suur hinnavahe tuntud tegijate pumpadega. Huvitav oleks näha näiteks ca 7 kW mudelitel COP vs võimsus vs välistemperatuur näitajaid miinuskraadidel C&H, Fujitsu, Daikin jne. Seal peaks need vahed välja joonistuma.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Cooper&Hunter õhksoojuspumpade kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas xil »

Andmelehtedel toodud COP ja võimsus ei kohusta tootjat millekski, ainult südametunnistuse värk. Mõni tootja kirjutab, et pump töötab kuni -x kraadini nimivõimsusega, aga kui jagada nimivõimsus -x temperatuuri COPiga ning võrrelda maksimaalse pumba poolt tarbitava võimsuse numbriga, siis numbrid ei klapi - pump ei saa sellise võimsustarbe ja COPiga sellist võimsust väljastada.
Aastaid tagasi üks rootsi ajakiri tegi igal aastal õ-õ pumpade teste. Ma ei tea, kas uuemate pumpade kohta ka reaalse testimise tulemeid on avaldatud?
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Cooper&Hunter õhksoojuspumpade kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Probleeme tekitavad paigaldajad. Odavad. Põhiliseks teemaks on ikka vaakum. Ma ei suuda võistelda selliste 180€ vendadega. Külmaaine toru ka hinnas.
Vasta