Maasoojuspump ja akupaak

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
vmatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 21 Juul 2019, 23:03

Maasoojuspump ja akupaak

Lugemata postitus Postitas vmatu »

Plaanis uuele ehitatavale majale maasoojuspump paigaldada. 2 korrust, põrandaküte, 156m2 köetavat pinda. Energia arvutuste järgi peaks 6kW pump olema piisav, arvestame väikse varuga. Hetkel plaanis paigaldada iga toa jaoks termostaat. Sellega seoses on mitmed pakkujad soovitanud ka lisa akupaaki pumba kaitseks.
Kas termostaatide paigaldus üldse mõttekas?
Nibe puhul väideti, et lisa akupaaki pole vaja, teised CTC, Thermia pakkujad soovitavad.
Mida üldse CTC arvata või tasuks eelistada mingit muud tootjat, millist?
Hetkel pakutud CTC GSI 608 mudelit.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maasoojuspump ja akupaak

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Maasoojuspump ei vaja akupaaki. Raha raiskamine. Kaude on ainus mõte kasutada soodsamat öist elektrit.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Maasoojuspump ja akupaak

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Mulle Kliimaseade igal juhul väidab, et on ka Nibe puhul vaja. See on muidugi ka asutus, millest edaspidi suure kaarega mööda käin.
vmatu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 21 Juul 2019, 23:03

Re: Maasoojuspump ja akupaak

Lugemata postitus Postitas vmatu »

Huvitav, enamus tegelasi seletasid, et kui tubadele termostaadid paigaldada, siis pumba kaitseks mõttekas panna lisa paak juhuks kui enamus ruumides termostaadiga küte kinni tõmmatakse. Ehk pumba kaitseks kui küttevee kogus kiirelt väheneb. Lisaks oli abckliima, kes väitis, et Nibe ei vaja seda.
kraatrimees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 29 Juun 2021, 09:15
On tänatud: 1 kord

Re: Maasoojuspump ja akupaak

Lugemata postitus Postitas kraatrimees »

Akupaak ei ole lisa energiakulu.
Akupaagis ei pea olema kõrgem temp, kui see mis majja läheb.
Soojuspump on seade, mis on mõeldud hoidma madalaid temperatuure.
Kui termostaadid panna, siis targem on panna akupaak. Kui läbivool liiga väikseks jääb (termostaadid suures osas kinni) ei suuda pump õigesti tsüklit alustadagi, kui temperatuur saavutatud ja vaja võimsust maha võtta. soojuspump ei ole mõeldud sisse-välja plõksimiseks ja sellises olukorras läheb ta häiresse. Paljudel on soov hoida soojana vannitoa põrandad ka suvel - siin on ainus võimalus akupaak.
Nibe kunagi andis pikema garantii on/off pumbale, kui süsteemi paigaldati ka akupaak, vist oli ka akupaagile mingi maht ette antud, et seda garantiid saada. Pump ise 7kW ja akupaak 300l. Tubades termostaate ei ole ja suvel midagi soojas ei hoita.
Lõpuks paneb ikkagi tootja paika, kas ta nõuab akupaaki või mitte. CTC pumpadest ei tea ma mitte midagi. Nibe on kaua turul olnud ja seetõttu ka palju soovitajaid ja jääb mulje, et ongi kõige parem asi. Ilmselt on meie kliimas hästi toimivaid ja kvaliteetseid soojuspumpasid kõvasti rohkem.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Maasoojuspump ja akupaak

Lugemata postitus Postitas Prill »

Võibolla tuleks küsimus ümber sõnastada, kas akupaagi süsteemi lisamisel on mingi positiivne efekt, olgu süsteemi toimimisele või näiteks elueale.
Võrdlusena võiks tuua autod :) , kus samuti levib omajagu vastukäivat infot, kus autotootja väidab hooldusintervalli 30 000km õlivahetuseks ning automaatkäigukastid "eluaegsed" ja hooldusvabad, ent mitmed hooldus-remondispetsialistid väidavad tungivalt soovitava olevat õlivahetust teha tihemini, näiteks iga 15 000km tagant ning "eluaegsed-hoolduvabad" käigukastid kestavad muretumalt, kui neid siiski mingi intervalli tagant hooldada.
Meenub ammuaegne, kui veel rubla käibel oli ja metsameestele hakkasid lääne saed liikuma, sai üks koolitus läbitud, kus Soome metsamehed koolitasid Eesti metsamehi ja õpetasid saage käsitsema, hooldama, remontima ning nende kindel veendumus-kogemus oli, et aina enam müüakse "hooldusvabasid" saage, mille on tinginud üleilmne konkurents, kus tootjad trumpavad üksteist hooldusvabadusega üle, ent tegelik kogemus näitavat, et vanal viisil hooldades kestavad saed kauem, ei mäleta enam hästi aga ilma hooldamata saavat profid metsamehed 3-5 aasta järel uue sae osta, kui vanal viisil hooldada, kestvat "hooldusvaba" saag 2x kauem.
Loomulikult ärilises vaates "hooldusvaba" seade on atraktiivsem-efektiivsem, sest puuduvad kulutused hooldusele ja hooldusest tingitud tööseisakud. A'la liisinguautod, sõidetakse pika hooldusintervalliga liisingu-garantiiaaja ning soetatakse uus autopark, ei ole vahet kas, tehnika kestab 150 000km või 300 000km, enne vahetakse välja.

Kas soojuspumpade akupaagi teema ei või olla sarnane, kus tootja andmete järgi võib süsteem töötada vabalt ka ilma akupaagita, aga kestab sel juhul vähem näiteks 10-15 aastat aga akupaagil on miski positiivne efekt näiteks süsteemi sõlmedele-elueale (nt ei pea töötama niipalju piirsituatsioonides, või tihti sisse-välja plõksides) ja akupaagiga kestaks süsteem näiteks 15-25 aastat. Tootjal pole vahet, garantii nagunii selleks ajaks möödanik ning 15 aastat tundub enamusele nagunii juba piisavalt pikk tööiga ja lisaks saab ju müüa uue pumbasüsteemi - äri peab käima, raha tahab liikuda.
Vasta