Õhk-vesi küte - temperatuur ei lähe alla

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
bass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Mai 2018, 14:44

Õhk-vesi küte - temperatuur ei lähe alla

Lugemata postitus Postitas bass »

Kolisin nädal tagasi majja, kus on õhk-vesi soojuspumba baasil põrandaküte. Elan hetkel üksi võõras linnas, mistõttu ei ole ka väga kelleltki abi küsida.
Ilmselt pean kutsuma mingi hetk kellegi targema, kes mulle selgeks teeks, kuidas nüüd seda õigesti kasutada.
Probleem siis selles, et üldiselt on kõikides tubades temperatuur 22-23 vahel, mis on minu jaoks natuke liiga palav. Tubades on termostaadid, kust peaks saama temperatuuri reguleerida. Millegipärast aga kui muudan temperatuuri madalamaks, siis ajaga ikkagi see temperatuur soovitud suunas ei muutu (mitte üheski toas), ükskõik kas panen siis 21, 20 või 19 kraadi. Esimestel päevadel minu arvates oli temperatuur pigem seal 20-21 kandis, niiet ma ei tea, mida ma tegin, et nüüd enam temperatuuri kuskilt alla ei saa. Kas keegi oskab võhikut aidata?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Õhk-vesi küte - temperatuur ei lähe alla

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Selle asja nimi on soojusinerts. Keera termostaadid maha, jäta ööseks aknad lahti, küll toa külmaks saad.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Õhk-vesi küte - temperatuur ei lähe alla

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Õhk-vesi soojuspumbal on oma automaatika ja tubades võib olla või mitte olla iga toa jaoks eraldi temperatuuri regulaator, mis ei oma otsest sidet soojuspumbaga.
Kuna need "kaks" (ehk hulgem) automaatika kontuuri(omaette töötav asi) võivad hakata üksteist segama siis lihtsaim viis selle vältimiseks on nt tubades reguleerimine lõpetada.
Seda on näha kui kütteruumis on põrandakütte kollektoril mootorid maha võetud.
See on õige et inertsi tõttu ei õnnestu betoonpõrandat väga primitiivse ehk on/off regulaatoriga reguleerida.

Tubades ei pea tingimata temp regulaatoreid olema. Ka soojuspumbad võimaldavad maja kütet kontrollida.
Väiksemal majal võib olla lihtsam küttesüsteem ja selleks et iga tuba eraldi reguleerida tuleks küttesüsteemi täiendada.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Õhk-vesi küte - temperatuur ei lähe alla

Lugemata postitus Postitas ping »

bass kirjutas: 30 Mär 2021, 23:44 Kolisin nädal tagasi majja, kus on õhk-vesi soojuspumba baasil põrandaküte. Elan hetkel üksi võõras linnas, mistõttu ei ole ka väga kelleltki abi küsida.
Ilmselt pean kutsuma mingi hetk kellegi targema, kes mulle selgeks teeks, kuidas nüüd seda õigesti kasutada.
Probleem siis selles, et üldiselt on kõikides tubades temperatuur 22-23 vahel, mis on minu jaoks natuke liiga palav. Tubades on termostaadid, kust peaks saama temperatuuri reguleerida. Millegipärast aga kui muudan temperatuuri madalamaks, siis ajaga ikkagi see temperatuur soovitud suunas ei muutu (mitte üheski toas), ükskõik kas panen siis 21, 20 või 19 kraadi. Esimestel päevadel minu arvates oli temperatuur pigem seal 20-21 kandis, niiet ma ei tea, mida ma tegin, et nüüd enam temperatuuri kuskilt alla ei saa. Kas keegi oskab võhikut aidata?
Igal hoonel peab olema ka selle kasutusjuhend koos kõigi tehnosüsteemide kasutusjuhendiga ja seda peab hoone omaniku käest uurima.

Kui hoonel on ka etteantud temperatuuriga ventilatsiooniseade, siis põhikütteseadme temperatuuri alandades hakatakse hoonet kütma ventseadme küttekehaga ventilatsiooniõhu kaudu.
Ehk temperatuuri tuleb reguleerida kompleksselt, kõigist vajalikest seadmetest.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhk-vesi küte - temperatuur ei lähe alla

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Soojusprotsessid võtavad kaua aega ja teiseks - ka erinevate tubade vahel toimub soojusülekanne.
Ise alustaks soojuspumbast temperatuuride mahavõtmisega. Olen kindel, kui SP OFF lükkad küll maja külmaks läheb. Ja kui lähe siis on sul "tasuta" küte. Ja kui muud ei ole küll akende avamisega saab välistemperatuuri tuppa.

Termostaadid keera osades tubades alustuseks täiesti kinni ja vaata kas küte toas kaob. Kui tuba on jõudnud soovitud temperatuurist isegi allapoole siis hakkad tasapisi külmemaid tube lahti keerama.

See mis kirjeldasid on üsna tuttav juhtum. Ja eelpoolkirjeldatud viisidel saab pikaajalise kruttimisega juba üsna heaks.
Praegusel ajal just on vinge lisaprobleem - hommikul on kõik temp OK - ca 21 C. Kui päike paistab siis kütab kiiresti tubades 23C, samas kui suur tuba kus asub SP enda juhtseade on ikka 21 C. JA SP ei teagi 23 C tubadest. Sealsed termostaatide töö on kah suht uimane.
Vasta