Uponor põrandaküttesüsteem (C-33) ja Bosch nutikas termostaat?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
studiosus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 63
Liitunud: 10 Nov 2013, 20:55
Asukoht: Tartu
On tänanud: 10 korda

Uponor põrandaküttesüsteem (C-33) ja Bosch nutikas termostaat?

Lugemata postitus Postitas studiosus »

Kodus on põrandaküttesüsteem Uponor C-33 (http://www.soojuspumbakodu.ee/downloads ... juhend.pdf), iga toa temperatuur on eraldi seadistav Uponor T-35 termostaatidega.

Küsimus targematele - kas keegi oskab öelda, kas ma saan need Uponori termostaadid välja vahetada näiteks nende Bosch Smart Home termostaatide vastu (https://www.amazon.de/-/en/Bosch-Smart- ... 07TXL8F1W/)? Või vähemalt mõned neist.

Kui ma õigesti mäletan, siis praegustesse termostaatidesse igaühte jookseb kontrollerist ainult kaks juhet.
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Uponor põrandaküttesüsteem (C-33) ja Bosch nutikas termostaat?

Lugemata postitus Postitas jakim »

Otse ei ühildu. Uponoril 2 juhet ja Boschil 4. Bosch on mõeldud otse täiturit juhtima, st, seda Uponori C33 sinna vahele poleks vajagi. Samas on see Bosch termostaat hinnalt juba nii kallis, et 8 termostaadi raha eest saaksid terve uue Uponori süsteemi, mis nutikalt juhitav...sama ka teiste tootjatega - terve komplekt on soodsam.
studiosus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 63
Liitunud: 10 Nov 2013, 20:55
Asukoht: Tartu
On tänanud: 10 korda

Re: Uponor põrandaküttesüsteem (C-33) ja Bosch nutikas termostaat?

Lugemata postitus Postitas studiosus »

Aitäh! Õnneks on mul neid vaja vaid 4-5 ning saaks ka oluliselt soodsama tükihinnaga kui sellel lehel näidatud. Aga küsimus veel, et mida tähendab, et "otse ei ühildu" - kas seda, et sinna vahele oleks vaja veel mingit eraldi seadet/seadeldist? Või on pigem nii, et kui seinast tulebki ainult 2 juhet, siis ei saakski mitte mingil muul moel toimima kui ainukt 4 juhtmega (mida aga vedama ei taha hakata)?
Vasta