Õhksoojuspumba mühin

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2777
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas trebla »

Pigem muutub 3 f suure võimsusega küttekeha olulisemaks.
Eks saame näha, mida järgmine aasta toob, aga seni kuni pole tugevamaid välisühendusi - näiteks merekaablit otse Rootsi - siis võib juhtuda, et negatiivseid elektrihindu hakkab sagedamini esinema ja kasulik on just tunniga järgmise ööpäeva varu ära soojendada.
Samas hakkavad need negatiivsed tunnid esinema väga suvalistel kellaaegadel, seega on vaja miskit intelligentset juhtimissüsteemi, et neid välja nokkida.
Teine koht on omaenese päikesepaneelide ületoodang, mida võrku anda ei tohi.

Aga nagu eelnevatest tarbimisnumbritest näha, aastane täiendav sääst ei ületaks 100 eurot....
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas ping »

Mina panin Õ/V soojuspumba põrandakütte akupaaki soojusvaheti, mis soojendab trassivett enne elektriboilerisse minekut ja lõpliku soojuseni kütab elekter tipuvälisel ajal.

Soojal ajal(ajal kui Õ/V pump seisab), Aprillist Oktoobrini kui päike tube soojendab liigutab tsirkpump vett/sooja põrandast akupaaki ja hoiab akupaagi tempi. ca+25C (akupaak soojendab trassivett enne elektriboilerit) ning elektriboilerit kütab PV seadmest päike.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Tervist !

Mul väike maja ( vana suvila ) , 115 ruutmeetrit , 2 korrust , kütab Daikin Perfera 40 , jaanuari elektriarve oli 118 € , see siis kogu elektrikulu ( sooja vee teeb elektriboiler , elektripliit , 2 külmkappi , teler ja valgustus ) maja soojustust muudkui täiendan ( kõige nukramad kohad on akende ümbrus ja tuulekasti sees seina ja katuse ühenduskohad ) , nüüd siseosa müra - selle paremale vasemale õhusuunamise lülitasin välja , pidev plasti naksumine hakkas tüütama , üles - alla õhusuunamise lülitasin ka välja , see toimis küll hääletult , aga minu arust pole see funktsioon minu elamus vajalik . Kui soojuspump välisosa sulatama hakkab , siis see on kuulda , selline heli nagu keegi tõmbaks wc s vett , seega hääletust toimimisest rääkida on asjatundmatu või reklaamitrikk , siseosa ventilaator puhub 5 ehk maksimaalse kiirusega , ventilaatori mühin muutub häirivaks vahetult peale sulatustsüklit , kui sulatuse ajal kaotatud temperatuur tuleb taastada .
Vasta