Õhksoojuspumba mühin

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Anakonda
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Nov 2020, 19:40

Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Tere!

Kas keegi oskab soovitada, kuidas saada õhksoojuspumba kohin ühtlaseks ja pidevaks? St. et ei oleks nii, et mitu korda tunnis pump lülitab ennast välja, on ca 5 minutit vait ja hakkab siis uuesti täie hooga tööle? Mudel on Fujitsu Nocria.

Kohin muidu ei häiri, aga just see sage sisse-välja lülitamine segab keskendumist.

Olen aru saanud, et on mingi seos välistemperatuuriga: kui väljas on soojem, siis toimub sisse-välja lülitamine tihedamini, sest siis vist kulub vähem energiat soovitud temperatuuri saavutamiseks.
Näiteks praegu on väljas 10-11 kraadi ja ma lülitasin pumba üldse välja, sest häiris see enam-vähem pidev tõmblemine.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Anakonda kirjutas: 18 Nov 2020, 19:53 Kohin muidu ei häiri, aga just see sage sisse-välja lülitamine segab keskendumist.
Kas keskendumise asukohta ei anna muuta, kus ÕSP mühin ei segaks?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Anakonda
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Nov 2020, 19:40

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

See on üks Nocria vanem mudel. Korteriomanik ütles, et on paigaldatud 13 aastat tagasi, ja siis olevat olnud pumpade viimane sõna. Võib-olla aitaks väike remont, filtrite puhastus vmt.?

Keskendumise asukoht on viidud pumbast kaugemale, aga väga palju siin ruumi kaugenemiseks ei ole.

Kui panen pumba Auto režiimi peale, on kohisemine veel kõvem.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Müra sõltub ventilaatori pööretest. Tõenäolist laagrid kulunud.
Valikuid on vähe - pöörete alla viimine vähendab müra aga kukub soojuspumba tootlikus. Eks pead valiku tegema - kas müra talumine või külm tuba. Võid ka uue pumba osta.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Anakonda kirjutas: 19 Nov 2020, 04:04 See on üks Nocria vanem mudel. Korteriomanik ütles, et on paigaldatud 13 aastat tagasi, ja siis olevat olnud pumpade viimane sõna. Võib-olla aitaks väike remont, filtrite puhastus vmt.?

Mul oli u. sama vana ÕSP HITACHI, mis tegi sama nalja s. t. jäi seisma ja hakkas siis suure võimsusega tööle ja seda perioodiliselt. Selle pumba müüsin maha, häirisid sagedased sulatused, sisesaedme müra ja kohin.

Ostsin paar aastat tagasi TOSHIBA, mis reguleerib temperatuuri nii, et etteantud toatempratuurile vastab teatud kindel välisseadme (pumba) kiirus, (mida rohkem vaja sooja toota, seda suurem kiirus). Ja siseseade töötab automaatrežiimil mul väga vaikselt praegusel välistemperatuuril.

Nii et tuleb leppida sellega minu arvates, sellised need üle kümne aasta vanused pumbad olidki. Või osta siis uus kaasaaegne pump. Kui aga võrrelda nende kahe pumba soojatootlikkust, siis pole erilist vahet s.t. COP oli neil ligikaudu võrdne.
edvard.
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Veebr 2013, 13:13
On tänanud: 23 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas edvard. »

Pole ka need uued õhksoojuspumbad üleliia vaiksed , siseosa ventilaator muutub kuuldavaks alates neljandast kiirusest ülespoole , lisaks sulatusreziimi minekul kostab erinevaid helisi , märgatavat edasiminekut vaiksema siseosa suunas pole toimunud , peenemaks ehk täpsemaks on muutunud etteantud temperatuuri hoidmine .
Anakonda
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Nov 2020, 19:40

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

See tähendab, et kui filtrite puhastus ei aita, siis ei ole midagi teha, sest see mudel ongi selline, või on tegemist kulumisega, mille tõttu tuleks terve seade välja vahetada?

Aga kui uuemad seadmed ka palju paremad pole, siis tuleks võib-olla mõelda muude küttesüsteemide peale? Õliradiaator oleks alternatiiv, aga see on väga kallis. Siin on ka muidu üks konvektor, aga see pidi olema 2 korda kallim kui õhksoojuspump. Ja muid süsteeme on vist väga raske paigaldada, ja on kallid ka?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

õhk-vesi pump on ju palju vaiksem.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kalvisel õigus. Ma läksin ka sama asja pärast õhk-vesile üle, lisaks kohinale alati tuul toas :D ... kui tuult ei ole siis oled külmas :D
Kuid vaadates mahtu mis see põrandaküttele üleviimine tekitas, siis ega see lihtne ei ole... odav ka mitte.
Anakonda
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Nov 2020, 19:40

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Kavatsen siin üüripinnal elada ainult ühe talve. Seega vist ikka õliradiaator kõige mõttekam. Lugesin ka mingitest infrapuna paneelidest, aga nende säästlikkus olevat kaheldav.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kui tõesti on nii, et täna siin, homme seal siis on radiaator parim valik. Mul on 1 õliradiaator pakkuda, kirjuta priva kui huvi!
Anakonda
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Nov 2020, 19:40

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Aitäh pakkumast!
Jõudsin ühe odava radiaatori juba vahepeal soetada. Alginvesteering väike, aga ootan huviga elektriarvet :)
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas elektron »

Anakonda kirjutas: 02 Dets 2020, 08:24 Aitäh pakkumast!
Jõudsin ühe odava radiaatori juba vahepeal soetada. Alginvesteering väike, aga ootan huviga elektriarvet :)
Kui seal peaks juhuslikult olema eraldi elektriliitumine ja kahetariifne voolumõõtja, siis ma kütaks päeval kui ise näiteks tööl olen selle mürase õhksoojuspumbaga edasi ja öösel kui on odav elekter laseks elektriradiaatoritega. Kokkuhoid võib aasta peale tulla kolmekohaline summa.
Ma olen pelgalt sellega, et hakkasin tarbevett soojendama öösel, kahe aasta lõikes mitusada Eurot kokku hoidnud.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas xil »

elektron kirjutas: 02 Dets 2020, 12:31 ..
Ma olen pelgalt sellega, et hakkasin tarbevett soojendama öösel, kahe aasta lõikes mitusada Eurot kokku hoidnud.
Ma soojendasin ka aastaid tarbevett programmkellaga öösel ja nädalavahetustel, aga raha kulus tarbevee soojendmisele nii vähe, et ei tasunud vaeva. Maksan parem 30% rohkem, aga pole muret, et kui keegi vannis käib, siis peale teda enam sel päeval sooja veega pesta ei saa. Kui >300l boiler osta, siis see ise oleks mitme aasta vee soojendamise hinna võrra kallim. Tarbevee soojendamise väikese kulu tõttu pole ka kahesüsteemset boilerit uude majja enam paigaldanud. Vanas oli, aga jällegi, mingil hetkel loobusin selle kasutamisest.
Anakonda
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Nov 2020, 19:40

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Tekkis üks lisaküsimus.
Kui õhksoojuspumba siseosa sulatamise ajal nii kõvasti naksatab (mitu korda järjest), et ma magada ei saa (olenemata sellest, et kõrvatropid on peas), siis see ei ole ka päris normaalne?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Osta normaalsed kõrvatropid.
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 420
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas elektron »

Anakonda kirjutas: 26 Dets 2020, 06:33 Tekkis üks lisaküsimus.
Kui õhksoojuspumba siseosa sulatamise ajal nii kõvasti naksatab (mitu korda järjest), et ma magada ei saa (olenemata sellest, et kõrvatropid on peas), siis see ei ole ka päris normaalne?
Naksumine on normaalne. Kas see kedagi üles äratab sõltub juba inimtüübist ja natuke ka pumba mudelist. Igaljuhul kõrvatroppidega magamine küll normaalne ja jätkusuutlik tegevus ei ole. Pump tuleb ööseks välja lülitada, kui segab - see pole ju mõeldud eluruumide põhikütteallikaks.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Anakonda kirjutas: 02 Dets 2020, 08:24 Aitäh pakkumast!
Jõudsin ühe odava radiaatori juba vahepeal soetada. Alginvesteering väike, aga ootan huviga elektriarvet :)
Küll see elektriarve tuleb ja laksab :wave:
Õhksoojuspump on 3x säästlikum kui radiaator, et sama tulemust saada. -7C puhul muidugi ehk 2x säästlikum...
Muidugi võib radiaatori lähedal ka elada kui pole oluline mis teiselpool tuba temperatuuriga toimub.
Anakonda
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Nov 2020, 19:40

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Detsembrikuu elektriarve 116 eurot. :cool: Polegi nii paha.
Mul on vahepeal pump ka sees, umbes 50-50 on pumba ja radiaatoriga kütmise vahekord.

Aga teadmiseks neile, kes edaspidi seda foorumit loevad: kui teil on vaja teha kodus süvenemist nõudvat tööd, siis tõenäoliselt teile ei sobi õhksoojuspump. Tavalist igapäevaelu see ei sega.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Oleneb kuhu keegi oma raha armastab sisesta. Teinekord jep valikuid ei ole, teil üüripind ikkagi. Mul eramajas põrandapind 160m2 kogu elekter detsembris koos el.küttega õhk-vesi 68eur. Varem oli õhksoojuspump esimesel korrusel 80m2 siis oli kulu 40-50-60eur. Kuid mind see õhksoojuspump ka häiris, viimased aastad väga ei tahtnud kasutada. Lisaks tuule kohin/müra samuti...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

onusnooker kirjutas: 12 Jaan 2021, 09:06elekter detsembris koos el.küttega 68eur ... Varem oli õhk-õhk pump
Mis elektriküte siis nüüd on soojuspumba asemel?
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Küülaline kirjutas: 12 Jaan 2021, 09:11
onusnooker kirjutas: 12 Jaan 2021, 09:06elekter detsembris koos el.küttega 68eur ... Varem oli õhk-õhk pump
Mis elektriküte siis nüüd on soojuspumba asemel?

Õhk-vesi soojuspump.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas trebla »


Ma soojendasin ka aastaid tarbevett programmkellaga öösel ja nädalavahetustel, aga raha kulus tarbevee soojendmisele nii vähe, et ei tasunud vaeva. Maksan parem 30% rohkem, aga pole muret, et kui keegi vannis käib, siis peale teda enam sel päeval sooja veega pesta ei saa. Kui >300l boiler osta, siis see ise oleks mitme aasta vee soojendamise hinna võrra kallim. Tarbevee soojendamise väikese kulu tõttu pole ka kahesüsteemset boilerit uude majja enam paigaldanud. Vanas oli, aga jällegi, mingil hetkel loobusin selle kasutamisest.
Mul 200 liitrine boiler ja juba 20 aastat kütan seda ainult öösiti. Ainult dushi kasutades jätkub täiesti mitmeks päevaks, vanni puhul jah saaks ainult vannitäie sooja, loputamiseks juba tuleks jahedam vesi.
Aga vähemalt minu Thebeni taustaga programmkellal on nupp, mille vajutamine lülitab kella väljundi ümber kuni järgmise etteprogrammeeritud lülituseni, mille järel taastub jälle sisestatud programm.
Seega vanniskäijatel tuli omandada rutiin, et enne vanni täitma asumist teed programmkellal ühe nupuvajutuse.
Sel juhul hakkab boiler kütma juba vanni täitmise ajal, jätkab vannis oleku ajal ja ka pärast seda ning järgneva jaheda vee probleemi pole. Aga ega meil teab mis tihti vannis ka ei käida.

Boiler 3f, 6 kW, 200 liitrit, Austrian Email. Maksis 1000 EEK (soodushind., :good: )
omaette arvestilt näen, et aastas tarbib u. 1700-1800 kWh. Kütab vahemikus 02:00-04:00.
Minu aasta keskmine elektrihind on täna alla 10 sendi/kWh, seega 170 eurost vähem peaks boileri kulu olema, no ehk on 120 ? Alla 100 v-olla mitte ?

elektron : kas sul on boileril omaette arvesti, et julged väita sellist kokkuhoidu?

xil: - kui boiler hakkab kütma kohe peale tarbimise alustamist, siis ilmselt toimub see kõige kallima elektrihinna momendil - hommikusel ja õhtusel tipptunnil (muidugi juhul kui sul on börsipakett)
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mul oli enne õhk-vesi pumpa ka el.boiler. 150L 1800w 1F. Kütsin iga öö programmkellaga 2-6 kulu ca 4-4.5kwh kraad oli seatud 55C peale. Vanni pole. 3F boiler tana väga mõttetu valida... 1F hea kellaga toimima panna, öösel elekter odavam.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Õhksoojuspumba mühin

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

onusnooker kirjutas: 13 Jaan 2021, 16:253F boiler tana väga mõttetu valida... 1F hea kellaga toimima panna
Ei ole ju vahet, kas 1F või 3F, kui kontaktor vahele panna.
Vasta