Soovitage keskküttekaminat

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Rants
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 11 Okt 2020, 20:22

Soovitage keskküttekaminat

Lugemata postitus Postitas Rants »

Tere. Soovitage puiduga kõetavat keskküttekaminat. Tegemist vana talumajaga, milles kõetavat pinda on umbes 200m2. Silma on jäänud Kalvis K2-20 ja teraskatelEKY/B40 TermoDinamik. Viimane oma mõõtmetelt sobiks paremini katlaruumi. Akupaak umbes 700 liitrine. Samas on ka oluline kütmise aeg. Päev läbi katlakütja ka ei sooviks olla.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soovitage keskküttekaminat

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Need katlad on täiesti erinevat liiki. Kalvis on altpõlemiskatel, mis mõeldudki väiksel võimsusel puuküttele tiksuma. Et laod täis ja põleb 16h, kuid iseseisvalt (ühe korra süütad). Vajab vaid väiksemat akupaaki. Puudus - vajab paremat tõmmet, keerukam tuld alla teha ja enamus ei oska kütta (kahe õhuregulaatoriga reguleerimine) ja kütte suhtes pirtsakas. Kuid keelatud pole aeg ajalt küttekambri täitmine.
Teine on tavaline ülaltpõlemiskatel, et kütab küll 40 kW korraga. Küte suvaline, kuid aeg ajalt soovitav segada. Vajab suuremat akupaaki.
Carniolan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 28 Veebr 2015, 21:07
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Soovitage keskküttekaminat

Lugemata postitus Postitas Carniolan »

Kui 200m2 siis 700L akupaak on kindlasti väike. Muidugi kõige rohkem loeb kuidas maja sooja peab. Hõreda maja puhul peadki kogu aeg kütma. Uurisin enda jaoks neid teemasid väga palju. Nii palju, et sain aru ka sellest, et igaüks räägib eri juttu :D Kokkuvõttes panin Atmose ( mul omal puud olemas ja tekib ka töökojas jääke), akupaak 2000L. Kui puid peaks ostma, siis mina unustaks halukatlad ära. Noh eks ongi väga palju nüansse ja kõik sõltub. Isegi olin enne tegemist lausa 3 päeva kindel, et panen pelleti, hea mugav jne. Samas omal töökoja jäägid ja ka oma metsa kust saab leppa teha. Ma isegi tegin arvutused, viimased aastad olen ka muidugi halupuu lasknud teha ( kogu teenuse sisse ostnud) , müün pärast mingid ruumid puid maha ja saan osaliselt tagasi kulutatu. Minul umbes 240m2 küttekulu aastas on suurusjärgus 300€. Pelleti puhul oleks see ilmselt tulnud x 5 või rohkem. Muidugi oleks ka siis halupuud ikka teinud ja müünud.
Carniolan
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 28 Veebr 2015, 21:07
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Soovitage keskküttekaminat

Lugemata postitus Postitas Carniolan »

Lisan veel, et mul puudub igasugune kogemus teiste kateldega, malmkateldega pidi olema pidev puhastamise teema, Atmose puhul see olematu. Kõik põleb korralikult ära, eelmise aasta detsembrist alustasin kütmist. Kui korstent puhastasin sealt praktiliselt midagi ei tulnud. Tõmberegulaatori panin ka korstnale. Atmose kütmise kohta on erinevad müüjad koostanud erinevad juhendid. Reaalsus on see, et parim on teha väike tuli alla, nii 4-5 halgu ja umbes paarikümne minuti pärast siis juurde/täis. Korstnast tuleb selle väikse alguses suitsu, paarikümne minuti pärast ei tule enam midagi. Kui panin katla täis ja süütasin, siis tossas korsten tund aega väga kõvasti.
Kogu selle süsteemi ehitamisel sain ikka väga erinevat infot. Kuskil oli ka kirjas, et tõmberegulaator võib pigi tekitada, minu süsteemi puhul seda kindlasti mitte. Korstnasse läheb temp 250-350, enamjaolt 300 või natuke alla, nii oli ka katla juhendis kirjas. Katel 40 kw.
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Soovitage keskküttekaminat

Lugemata postitus Postitas 951 »

Kui Atmost soovid, siis mul on üks pakkuda. Koos kõigega, mis sinna juurde kuulub. Detailsem info on ost-müük foorumis.
Vasta