Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
donaldtbd
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 91
Liitunud: 08 Nov 2019, 15:49
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas donaldtbd »

Tere,

Käsil on malmradikate väljavahetus. Kas on olemas miskine rusikareegel, et mitu w peaks planeerima ühe malmradika ribi kohta?
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas jan »

xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas xil »

Rusikareegel on, et ribisid pole kunagi liiga palju. Kõrvalmärkusena: al-radikad on lärmakamad, töötavad nagu valjuhääldid - pumbamüra ja ventiilide vilin võib hakata häirima. Kui katlasüsteem on vaikne, siis pole see muidugi probla.
punklik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Aug 2020, 20:26

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas punklik »

Tähelepanu: kui sul on vasktorud ja alumiinium radika paned, laulab mõne aasta pärast Vennaskond hukatusest ja hüperboloidist. Loodan muidugi, et sul pole vasktorud.

(Need kaks metalli moodustavad tavalise vee pH juures töötava elemendi, mis annab väheke mõttetut pinget ja sööb ära alumiiniumi, vask säilib.)
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Vahetükke kasutades ja nende metallide otsest kokkupuudet vältides peaks sellest probleemist olema võimalik hoiduda.
punklik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Aug 2020, 20:26

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas punklik »

Kusjuures, ma korra tegin eksperimendi ja jätsin vase ja alumiiniumi klotsi üheskoos vihmavette klaaspurki (destilleeritud vett polnud).

Olin nimelt just sama viga üritamas teha ja sõber hoiatas, et "ära tee". Ma võtsin hoo maha ning külmutasin alumiiniumist juppide vasktorustikule lisamise plaani, ning tegin katse, et teada saada, kuivõrd suur mure järgneks.

Möödus 3 kuud ja alumiiniumi tükk oli täiega "seenetanud" (tegelikult siis hüdroksiidi läbu sisse mattunud).

Distants tükkide vahel oli umbes 3 cm. Järeldasin, et vesi on piisavalt elektrit juhtiv, et nad ei tohi ka teineteise läheduses olla - kui kauge on piisavalt kauge, mina ei tea. Võimalik, et niipea kui hüdroksiidi tootmine algab, vee elektrijuhtivus tõuseb selle lahustunud osa jagu, aga looduslikus vees on igasugu soolasid jalaga segada, ning peaks veel rutem mõjuma.
Viimati muutis punklik, 18 Aug 2020, 12:35, muudetud 1 kord kokku.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas xil »

punklik kirjutas: 18 Aug 2020, 12:31 Kusjuures, ma korra tegin eksperimendi ja jätsin vase ja alumiiniumi klotsi üheskoos vihmavette klaaspurki (destilleeritud vett polnud).

Möödus 3 kuud ja alumiiniumi tükk oli täiega "seenetanud" (tegelikult siis hüdroksiidi läbu sisse mattunud). Distants tükkide vahel oli umbes 3 cm. Järeldasin, et vesi on piisavalt elektrit juhtiv, et nad ei tohi ka teineteise läheduses olla - kui kauge on piisavalt kauge, mina ei tea. Võimalik, et niipea kui hüdroksiidi tootmine algab, vee elektrijuhtivus tõuseb selle lahustunud osa jagu, aga looduslikus vees on igasugu soolasid jalaga segada, ning peaks veel rutem mõjuma.
Kui vase tükki poleks olnud, oleks alumiiniumi tüki olukord parem olnud?
punklik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Aug 2020, 20:26

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas punklik »

xil kirjutas: 18 Aug 2020, 12:35 Kui vase tükki poleks olnud, oleks alumiiniumi tüki olukord parem olnud?
Kahjuks polnud tegu teadusliku katsega, ja kontrollgrupp puudus, aga alumiinium üksinda magevees hüdroksiidi ei tooda. Õues on mul alumiiniumist asju vees vedelenud küll ja veel, ning sihukest tulemust pole näinud.

Kui sa näiteks valad vee alumiiniumist keedupotti ja jätad suvilasse või jätad valuveljed vales asendis vedelema, nad ei lähe hüdroksiidiks ära.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas xil »

Puhas alumiinium on pehme, seetõttu kasutatakse teda vähe, põhiliselt alumiiniumjuhtmetes. Nii keedupotid kui valuveljed on alumiiniumi sulamid. Enamasti lisatakse vaske või magneesiumi ning mõlemad muudavad alumiiniumi keemilist aktiivsust.

Võrdluseks: puhas raud roostetab isegi õhuniiskuse toimel, roostevaba teras, mis sisaldab üle 80% sedasama rauda, peab isegi merevees pikalt vastu.
punklik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Aug 2020, 20:26

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas punklik »

Minu katses osales ekstrudeeritud alumiinium (sulam 6063). Keevitatav sulam, seega rohkem magneesiumi kui räni lisandi poole kaldus.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Malmradika välja vahetamine alumiiniumradikaga

Lugemata postitus Postitas xil »

Alumiinium reageerib muidu rauaga ka, aga pole täheldanud, et al-radikad mõne aastaga oksüdeerunud oleksid.
Vasta