Tycroc UHP/Floore/Uponor Siccus

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
saaremees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Veebr 2011, 18:10

Tycroc UHP/Floore/Uponor Siccus

Lugemata postitus Postitas saaremees »

Kuivpaigaldusega põrandaküttega seotud teemasid ja arutelusid on siin olnud aastate jooksul omajagu ja kõik ülaltoodud variandid on ka nendest läbi käinud. Endal on valiku tegemise koht käes (st. mitte kas vaid milline) ja murran ikkagi pead:

Tycroc ja Floore plaadid tunduvad täna praktiliselt identsed tooted. Floorel on variantide valik suurem, aga vaadates kõige võrreldavamaid tooteid (2.5cm plaat 16mm torule) siis ütleks, et internetis kättesaadavate jaehindade võrdlus on c25% Tycroci kasuks (m2 kohta). Kas keegi foorumlastest on kahe vahel valides võtnud Floore ja miks? Või siis on tegelikult võimalik saada enam-vähem sama hind kui küsida...

Aga ehk isegi huvitavam küsimus: kas või miks on Uponor Siccuse lahendus (paigaldusplaat pluss soojust hajutavad, paksemad plaadid) parem kui Floore või Tycroc? Jah, see soojust jaotav plaat on paksem – kas see faktor on aga reaalsuses piisavalt oluline? Või on valiku kohapealt pigem olulisem tegur, et Siccuse plaat on 14mm torule ja tihedamale sammule (on 20mm jaoks vist ka, aga veelgi kallim ja pikema sammuga torude vahel)?

Lihtsalt – tundub, et võiks ju olla mingi põhjus, et on kaks mõnevõrra erinevat tüüpi lahendust samale probleemile, aga ma ei suuda aru saada, mis see põhjus on. Või on Siccuse lahendus selline lihtsalt sellepärast, et neid alumiiniumplaate saaks ka eraldi kasutada?

ping
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 642
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Tycroc UHP/Floore/Uponor Siccus

Lugemata postitus Postitas ping »

Jäiga AL plaadi ruutmeetreid kulub põrandapinnast tunduvalt vähem, sest see läheb ainult sirgetele lõikudele ja sellel võib ka (hästi soojustatud majas) jätta 20-30cm vahed otstesse.

Ise kasutasin sellist Wavin´i toodet:
https://www.google.com/search?newwindow ... AQQ4dUDCAs
https://www.ehituskaup24.ee/ee/porandak ... -45mm.html
Väljanägemine sama nagu Uponor aga kiri karbil on teine.
Sealt: http://www.arpa.ee/ (müüsid ka 1 plaadi kaupa) aga Wavini kaupa müüvad teisedki.
:hello:

Vasta