1. leht 1-st

Kortermajas sooja vee kraanist külm vesi

Postitatud: 27 Jaan 2020, 20:15
Postitas Liisu22
Kortermajas maadleme probleemiga, mis nädalavahetusel(eriti pühapäeviti) annab ennast kõige rohkem tunda, eriti pühapäeva õhtuti. 5 kordne korterelamu, 6 nö. püstakuga. Lihtsalt täiesti arusaamatul hetkel tuleb sooja vee kraanist külm vesi ja ka siugtoru on muidugi sis täitsa külm, mis järsku läheb jälle soojaks. Milles võib põhjus olla? Niipalju kui oleme majaelanikelt tagasisidet saanud on kütteruumist kõige kaugem püstik kus on probleem (meie enda korteris ka.). Kui on kuuma vee soojusvahetis häda, siis ei jaksaks lihtsalt nii soojaks kütta vett, kuuma vee ringluspump, sooja vee ajam..mul küll teadmisi ei ole, aga kas selle väsimine põhjustab jääkülma vee täiesti lambist tulemise sooja vee kraanis - ei taha uskuda. Ja siis mingi aeg tuleb jälle kuum vesi. Aru ma ei saa. (Nagu kuskilt tuleks külm vesi sooja vee torustikku, kuidas see on võimalik...)
Kõik nõuanded ja mõtete jagamised on oodatud!

Re: Kortermajas sooja vee kraanist külm vesi

Postitatud: 28 Jaan 2020, 08:29
Postitas Kalvis
Teil on tarbevee tsirkulatsiooniringis projekteerimisviga - vesi hakkab mingil põhjuselt tsirkulatsiooniringis tagurpidi liikuma (vabalt kui suur tarbimine) ja imeb sissevõtu vett mis liigub suurel tarbimisel tagurpidi. Täpsemalt tuleks skeemi vaadata aga küll te vea üles leiate. Kas tuleb tagasilöögi klapp panna või totaalsemalt ümber ehitada, eks te ise otsustate spetsialistidega.

Re: Kortermajas sooja vee kraanist külm vesi

Postitatud: 28 Jaan 2020, 08:43
Postitas artist
Kas siug on tarbevee pealt võetud?
Kui soojusvahetiga variant, kas sellele pesu on tehtud ?
Kas kütteveest jätkub suurte tarbimistega?
Kas majas on toimiv sooja tarbevee tsirkulatsioon?
Kas kujutatud probleem on olnud kõikaeg? Kas vahepeal on midagi süsteemis ringi ehitatud?
Mõni "ehituskunn" oma elamises kasutab sooja tarbevett kütteks vms?

Re: Kortermajas sooja vee kraanist külm vesi

Postitatud: 28 Jaan 2020, 16:22
Postitas Liisu22
Siug on tarbevee pealt, nö. ringvool. Soojusvaheti pesu on meil plaanis esimesel võimalusel. Aga kas see mõju on selline, et lihtsalt lambist tuleb sooja vee kraanist jääkülma vett ja siis mingi aeg jälle sooja hakkab tulema? Siiani on sooja vett majale jagunud. Probleem on viimased paar nädalavahetust aktuaalne just ühes püstakus. Imelik et, see jama esmakordselt andis märku kui üks korter kellel oli sooja vee tegemiseks sooja vee boiler... ühendati maja süsteemi. Kas see on kokkusattumus lihtsalt? Oleme otsinud ka majast termoregolaatoriga segisteid... Paar tükki oleme ka leidnud, aga ei ole suutnud/osanud tuvastada, et nad rikkis on.

Re: Kortermajas sooja vee kraanist külm vesi

Postitatud: 28 Jaan 2020, 17:16
Postitas aero
Liisu22 kirjutas:
28 Jaan 2020, 16:22
...ee jama esmakordselt andis märku kui üks korter kellel oli sooja vee tegemiseks sooja vee boiler... ühendati maja süsteemi. Kas see on kokkusattumus lihtsalt?
1 korter soojendas varem vett oma el.boileriga aga nüüd tarbib ühist sooja vett? Kui see on 1 korter 4-st või 8-st, siis ehk veidi loeb. Kui aga 1 korter 100st, siis mitte.

Re: Kortermajas sooja vee kraanist külm vesi

Postitatud: 29 Jaan 2020, 12:00
Postitas Liisu22
Nädala sees probleemi nagu ei märka, ikka nädalavahetustel ja ühes püstakus, siis kui vee tarbimine on suurenenud. Nö. tööpäevadel ringvool toimib, siugtoru soe, kraanist tuleb soe vesi. Filtrid puhastatud, õhk välja lastud... otsest viga kontrollimisel ei leitud soojasõlmes. Et võibolla jääb kuumavee ringluspump lahjaks.. lisaks kuuma vee ajami vahetus... Ikkagi ei anna rahu, kust tuleb see jääkülm vesi, kui ei oska seda sealt oodatagi?

Re: Kortermajas sooja vee kraanist külm vesi

Postitatud: 29 Jaan 2020, 15:17
Postitas Kalvis
Kuidas ei tea - külm vesi võib suure tarbimise korral vabalt sooja tarbevee ringis tsirkulatsiooniringi tagasijooksu kaudu tulla