Katel viadrus u22

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Kristiina88
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Jaan 2020, 14:14

Katel viadrus u22

Lugemata postitus Postitas Kristiina88 »

Tere!
Meil on kasutusel katel viadrus u22. Mure selline, et viimasel ajal on hakanud katel nagu paukuma või pigem oleksid need hoopis õhutusklapid, ei olegi täpselt veel aru saanud. Oskab keegi öelda, milles vōib olla viga?
Katel üsna vana, täpselt ei oska öelda, ise kütame teist aastat sellega. Esimesel aastal töötas kõik laitmatult. Kütame puudega. Alguses mõtlesin, et äkki viga selles, et liiga palju puid on all ja äkki siis ahjutemperatuur liiga kõrge. Olen siis pannud paari halu haaval, kuid ikka hakkab paukuma. Paugub umbes 5-10min ja siis on kõik taas okei. Pole nagu ka normaalne kütta paari halu haaval, kui katlasse mahuks rohkem. Ehk kellelgi on olnud sama probleem ja oskab aidata :)

Walterscheid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänatud: 4 korda

Re: Katel viadrus u22

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Minul hakkas kunagi katlapump või suunaklapp kolksuma. Pumpa õhutades või sisse-välja lülitades jäi vait. Lõpuks läks asi päris hulluks, kolksus igapäevaselt. Proovisin pumba 90 kraadi ameerika mutrite vahel keerata ja pole siiani rohkem kolksunud. Kuna torusüsteem oli õrnalt viltune, siis alges asendis oli ka pumba võll ka kaldus, 90 pumpa keerates sai võll horisontaalseks ja vaikus majas.

xil
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 568
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 10 korda

Re: Katel viadrus u22

Lugemata postitus Postitas xil »

1 võimalus on, et soojuspaisumise tõttu hakkavad torud vms kinnitusklambrite sees jõnkshaaval liikuma. Võib prooviks katla kandis olevate torude kinnitused lõdvaks lasta, kui neid on, ja vaadata, läheb paremaks või hullemaks.

Vasta