Õhk-vesi soojuspump korterelamule

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
marek177
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 51
Liitunud: 13 Nov 2009, 21:00

Re: Õhk-vesi soojuspump korterelamule

Lugemata postitus Postitas marek177 »

jah mõõta on seda keeruline, sest displei ei näita hetkevõimsust. saan ainult öelda, kui palju pump elektrit võtab umbes, aga sinna on ka soe tarbevesi juurde arvatud, mida korterelamus ilmselt sellelt pumbalt ei taheta. pumba väljundvõimsus aga sõltub soojavajadusest ja pumba efektiivsusest ning ka välistemperatuurist ehk kui palju sooja õhus saada on.
Kooner, täielik kooner.
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Õhk-vesi soojuspump korterelamule

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Me räägime erinevatest asjadest.Ma räägin soojuspumbaga kütmisest kuni 0 kraadini, ehk kergete miinuskraadideni, mitte aastaringsest kütmisest. Siis on energiavajadus kümneid kordi väiksem kui -25 kraadi juures.

Kas sa arvad, et soojuspump annab sul välja 80-90 c vett nagu puuhalgudega katel? Hea pump annab max +60c. Lisa sinna sodi täis malmradikad, millede küttepind ei ole arvestatud nii madalale pealejooksule. Kõige täpsemad andmed saad, kui teed arvutused nagu soovitati. Isiklikult ei usu, et see lahendus soodsam tuleb.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Õhk-vesi soojuspump korterelamule

Lugemata postitus Postitas Ardi »

marek177 kirjutas: 23 Nov 2019, 19:24 Tere

Iga korter saaks max võimsusel soojusenergiat alla 1 kW ja seda radikatesse (millised radikad?). Seda jääb ilmselgelt väheks. Mul on eramaja, pump on 12 kW ja see kütab 140 ruutu. Pakin et 0 kraadi juures ta toimetab seal 6 kW juures (cop 3 kandis äkki).

Parimat
Mina jälle pakun, et -25kraadi juures 12kw andev pump töötab 0 kraadi juures sama pinda sama temperatuurini kütte 2-3kw soojatootmisega. Aga seda on suht lihtne teada saada, kui pumbale voolumõõtja või ampermeeter vahele panna ja kõrvutada neid andmeid tehase maks voolutarbimise andmetega.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Õhk-vesi soojuspump korterelamule

Lugemata postitus Postitas jakim »

Ardi kirjutas: 07 Nov 2019, 21:55 Me räägime erinevatest asjadest.Ma räägin soojuspumbaga kütmisest kuni 0 kraadini, ehk kergete miinuskraadideni, mitte aastaringsest kütmisest. Siis on energiavajadus kümneid kordi väiksem kui -25 kraadi juures.
Nagu sa kirjutasid on maja soojustamata. Järgmine küsimus on trasside ja radiaatorite seisukord. Kui need on vanad, siis ilmselgelt soojuspumbast soovitud efektiivsust kohe ei saa. Aastal 2007 olin ise ühe sellise maja ühistus ja toona sai tehtud küte pelleti peale - katla hooldusest päris lahti ei saanud, aga mugavus ja ökonoomsus paranesid oluliselt.

Seega paigaldage sinna ahjule parem 50-100kw põleti ette ning mahuti pelleti jaoks. Jääb pisut raha üle ja selle eest soojustage esimesena katus ära, siis ülejäänud asjad - muud soojustused ja trassid ning siis alles tasub mõelda õhk-vesi või muu madala temp. seadme peale.
Vasta