Millist konditsioneeri valida?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
MaarjaL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Juun 2019, 19:57

Millist konditsioneeri valida?

Lugemata postitus Postitas MaarjaL »

Tere!

Tegemist uue väikese katusealuse korteriga, kuhu vaja paigaldad kahte tuppa (23,5m2 ja 15m2) konditsioneer, mis eelkõige jahutab kuna suvel katuseaknad kütavad kõvasti. Peaks olema ka talveks soojenduse võimalus, sest linnaküte ja kütmine ainult kütteperioodil. Aga kuna alles väljaehitatud katusekorter, siis soojenduse vajaduse mahtu tegelikult ei tea.

Välisseade tuleb paigaldada katusele. Nii sisemine kui väline seade peaksid olema võimalikult vaiksed.

Kas valida mõlemale toale eraldi seadmega või multisplit? Mis on ühe või teise eelised?
Olen googeldades leidnud kaks varianti. Palun kommenteerige, kel nendega kogemust või pakkuge alternatiive. Kas võib leida ka soodsamaid töökindlaid variante?

1) http://www.kliimakeskus.ee/?p=28&folder ... 38&is_sub=

2) http://www.kliimakeskus.ee/?p=28&folder ... 9&is_sub=1

Tänan!
esimeees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 13 Juul 2020, 11:01

Re: Millist konditsioneeri valida?

Lugemata postitus Postitas esimeees »

Meil oli võimalik katsetada mõlemat lahendust, kuna pööningu konstruktsioon seda võimaldas. Ma ei tea, mis selle multisplit all täpselt mõeldakse - võimalik, et ühest seadmest mitu toru. Igatahes panime alguses kahe katusetoa ustest võrdsele kaugusele kliimaseadme, mis oleks pidanud jahutama ja kütma mõlemat katusetuba. Mingil põhjusel oli üks tuba aga alati jahedam ning tulemus ei old rahuldav. Otsustasime lõpuks ikkagi 2 eraldi väiksemat seadet panna (paigaldaja võimaldas ilma lisatasuta proovida mõlemat lahendust eeldusel, et teeme ettemakse). Saavutasime mõlemas toas sama temperatuur ning kokkuvõttes tundub ka, et müra vähem, kuigi seade otse magamistubades.

Pärast sai teisest firmast tellitud ämmale ja äiale ka katusekorrusele jahutus ja küte. Pandi ainult 1 seade ning toimis ideaalselt. Ruutmeetreid oli katusel nii minu majal kui ka ämma ja äia majal sama palju.

Loo moraal siis, et enne ei tea, kas piisab ühest seadmest, kui paigaldaja kohapeal pole käinud.
Vasta