Põrandaküttelenpump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Päri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Juun 2019, 13:23
On tänatud: 1 kord

Põrandaküttelenpump

Lugemata postitus Postitas Päri »

Kuna põrandakütte pani paika tegija, kes vist ikka väga asja ei jaga, sai nii, et üks kontuur on ligi 200m pikk. Siit küsimus- kas ühele kontuurile saab algusesse tsirkulatsioonipumba panna? On sellest kasu, või puudub lootus ja peab selle heaga ära võtma ja kaheks tegema sest soojaks põrandaks puudub lootus?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8185
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Põrandaküttelenpump

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

saaks panna aga see peaks olema väikse võimsusega tsirk.pump. Muidu hakkab kohisema ja muud kõrvalnähud, st. tuleb seadekraanid liiga koomale panna jne. Enne prooviks ikka ära, kas ikka aitab see 200 mm täiesti lahti ja siis teised üsnagi koomale, kui asi kannatab kasutamist siis jätaks nii.
Kui liiga võimas satub siis paha - see kontuur on OK aga teised pole korras. Siis pead jälle pumba eemaldama või midagi muud välja mõtlema...
xil
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 578
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 10 korda

Re: Põrandaküttelenpump

Lugemata postitus Postitas xil »

20mm toru siseristlõike pindala on 2x suurem, kui 16mm oma - kui on 20mm toru, siis pole problat, võib-olla peab siseneva vee temperatuur veits kõrgem olema, võib-olla ringluspumpa tiba võimsamaks keerama. Elektriliste, termomeetriga juhitavate täiturite puhul pole vajadust vooluhulki käsitsi reguleerida, nad tasakaalustuvad nii või naa.
Jama oleks siis, kui kontuur poleks spiraalina paigaldatud, vaid ühest toa servast teiseni.
Vasta