Pelletipõleti müra

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Vollis40
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Sept 2017, 21:19

Pelletipõleti müra

Lugemata postitus Postitas Vollis40 »

Tere!

Nimelt olukord selline,et on Viadrus katla ees põleti Ariterm kmp px22 , korstnaks on metall toru ~80 läbimõõduga mis on paigaldatud kivilõõri ja läheb läbi 2 korruse katusele, öösiti kui pellet keldris käib,kostub päris tugev undamine teisel korrusel, all pelleti kõrval on vaid tavaline tuulesahin mida ventilaator tekitab, kuna olukord läks
viimase kuuga päris hulluks sai ära vahetatud ventilaator ( laager läbi) uuega läks kõvasti paremaks kuid ulgumine on ikka kuulda, süsteemis pole ka akupaaki seega käivitusi on öösel paar tükki kindlasti.
On kellegil mõtteid mismoodi see müra kaotada ?
Kas korstnale on võimalik tekitada mingisugune nö summuti ? või aitaks ventilaatori kere küljest tihendite või muu sellisega eraldamine? Muidugi pole kindel kas häält teeb ainult ventilaatori vibratsioon või tule põlemise kohin. Pellet -5kraadist alates allapoole tarbib kusagil 15kg pelletit ööpäevas,ehk on abiks akupaak lisada süsteemi mis peaks vastu vähemalt hommiku 8-9ni.(kui see on võimalik) päeval võiks ta jälle tavaviisi kütta ehk ilma akupaagita otse radikatesse.

les
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 29 Dets 2014, 11:13

Re: Pelletipõleti müra

Lugemata postitus Postitas les »

Korstna minimaalne läbimõõt on kindlasti antud nii Viadruse katla juhendis kui ka pelletipõleti juhendis. Nö. "tavaline" oleks kasutada 150 mm läbimõõduga hülssi ja 80mm on kohe kindlasti liiga väike - õhu liikumise kiirus peab nii väikese läbimõõduga toru puhul olema märgatavalt suurem ja sellest ka kahinad-vuhinad.

Vasta