vali mürin ja vibratsioon radikates

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
KaupoR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 17 Dets 2018, 13:27

vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas KaupoR »

Ilamde jahendes on tagasi tulnud ka eelmisel talvel vahel esinenud jama - radikad hakkavad kohutavalt plärisema ja vibreerima. Tegemist on kortermajaga, kus nelja maja peale on ühine gaasikatel ja igas majas oma soojasõlm. Vibratsioon ja mürin tekib suhteliselt suvaliselt, kord ühes, kord teises radikas. Aitab see (ajutiselt), kui termostaati õige veidi kas peale või maha keerata aga mingi aja möödudes tuleb vibra (ja mürin) tagasi. Täna läks asi eriti hulluks - kõik korteri radikad plärisesid korraga. Mulle kui võhikule jääb helist selline tunne nagu mingi klapp sulguks ja avaneks rütmiliselt väga lühikese intervalliga ja tekib selline täristav vibratsioon, mis kandub mööda torusid ja radikat õudusfilmilikuks plärinaks.

Infoks veel, et elan 3. korrusel neljast.

Oskab keegi aidata või kelle poole peaks pöörduma, et lahenduse poole hakata liikuma? Häda selles, et kui kellegi spetsi koju kutsun, siis võime mitu tundi oodata enne kui järgmine vibra tekib, samas võib see tulla ka 10-15 minutiga.

Tänan!
Külaline
külaline

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Asukoht, kontakt.
KaupoR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 17 Dets 2018, 13:27

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas KaupoR »

Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Kontakt: Privaatsõnum
raits37
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Sept 2019, 16:18

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas raits37 »

tere..mul sama jama..algas eelmine aasta...vahetasin termostaadi all oleva ventiili ära ja sai nagu rahu majja aga nüüd täna kui kütma hakati siis algas sama jama...kui termostaadile pandud tempeperatuur saavutatud algas vaikne ja rütmiline tärin..muutsin temperatuuri ja vaikus majas
Põrguvärk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Mär 2016, 09:41

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas Põrguvärk »

Tere, radiaatorite kahinad vilistamised ja kõik muud helid on tingitud ventiili läbilaske häirest. Ventiili ees ja pärast rõhu vahe on enemasti normaaltingimustes kuni 0,5 bar, aga mitte kõigil tootjatel. Siinkohal peaks vaatama ventiili passist järgi, kui suurt rõhkude vahet tootja soovitab ja küttesüsteemi pump peaks olema reguleeritud sellele rõhule. Kui aga on süsteemi pump vana ja ei hoia rõhku, siis soovitan kütte graafiku külma ilma seadeid veidi alla võtta. Sellisel juhul, kui etteande temperatuur on madalam, keeravad termostaadid kõik natuke rohkem lahti ja pealevoolus peaks rõhk veidi langema. Lühidalt on tegu täiesti tavalise reguleerimise veaga.
raits37
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Sept 2019, 16:18

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas raits37 »

tere..kust kohast saab radika küljes oleva ventiili passi???....see korterelamu ehitati 2006..see ventiil mis ma vahetasin toodi mulle niisama..ma ei ostnud seda kuskilt..toodi isegi mitu et vaata ja proovi milline sobib....mida tähendavad ventiili peal numbrid? 1-6 neid seal....sellel ventiilil oli 3 peal....hakkas tärisema nagu vana...nüüd keerasin selle 4 peale...seni vaikus, aga ega korralik kütteperiood pole ka veel alanud.
Lammas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 12 Jaan 2012, 10:06
On tänatud: 1 kord

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas Lammas »

variant on ka see, et termostaatventiilid on tagurpidi st et on peale/tagasivoolud omavahel vahetuses.
marx187
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 03 Aug 2015, 19:35
On tänatud: 1 kord

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas marx187 »

Võimalus on jah, et peale ja tagasivool on radikaid ühendades vahetusse läinud. On seda ette tulnud nii eramajades kui ka kortermajades. Kas ülemistel/alumistel naabritel ka sama mure?
Liinide õigsuse saab kindlaks teha nii, et katsud, kas radikas hakkab alt soojaks minema või ülevalt.
raits37
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Sept 2019, 16:18

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas raits37 »

radikas läheb soojaks ülevalt...kuidas saab suht uuel majal peale ja tagasivool vahetusse minna?...see mure ainult minu radikal...kui siia kolisin siis oli siin tavaline käsitsi keeratav termostaat...mina panin selle asemel digitaalse ....see töötas mingi 3-4 aastat normaalselt ja siis hakkas see tärin pihta...vahetasin termostaadi vana vastu ja ikka sama asi... vahetasin ventiili kevadel ära ..kui kütmine nüüd sügisel pihta hakkas hakkas radikas jälle tärisema Tundub, et ventiil ei sulgu täielikult...ventiili otsas on must mutter numbritega..oli nr 3 peal...keerasin nüüd 4 peale...seni vaikus,aga talv pole ju veel alanud ja ega ta pole seatud temperatuuri ka veel saavutanud...vahest õhtul kuulen et termostaadi mootor suriseb,aga ei tärise enam nii
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Teemaga seoses ja teemaväliselt- kas keegi oskab mulle seletada, et mida nutikamaks asjad muutuvad, seda rohkem tekib igatsugu teemasid nutikate asjadega, mis peaksid tegelikult asja paremaks muutma, probleeme? Mingi imelik vastuolu, millest ma ei saa aru ja minu hallrakud ei suuda läbi seedida. Peaks olema nagu vastupidi. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
miksik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 04 Nov 2019, 06:01
On tänatud: 1 kord

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas miksik »

Urmas, kas pole vastuolu sinu teksti ja allkirja vahel? Ma võin oimetuks maksta lisaks rasedale naisele ja listeeria bakterile, aga radikad plärisevad ikka edasi.
KaupoR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 17 Dets 2018, 13:27

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas KaupoR »

Vana teema aga ikka aktuaalne. Mida ma korteriomanikuna tegema peaksin või teha saaksin? Teistel korteriomanikel ei tundu sellist jama olevat - seega on probleem vaid minu radikate ventiilides? Peaksin ma ventiilid ära vahetama (radikad on alt ühendusega, termostaat/ventiil on osaliselt radika sees)? Peaksin ma rääkima korteriühistuga, et reguleeritaks soojasõlmes küttesüsteemi pumpa? Kuna teistel seda probleemi pole, siis mulle tundub, et pumbas pole probleem. Plärisevad kõikide tubade radikad (vaheldumisi, mitte korraga), seega tundub ebareaalne, et kõik ventiilid on tagurpidi pandud.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Oleneb kuidas majas tasakaalustamine on lahendatud (või kas seda üldse on tehtud) jne. Sellisele probleemile foorumist lahendust leida on vähe tõenäoline, tasuks mõne küttesüsteemide ehitamise/remondiga tegeleva ettevõttega rääkida.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Esmajärjekorras tüüta ühistut või haldurit. Las nemad siis otsustavad kas reguleerivad ise soojasõlme või võtavad selle jaoks mõne ettevõtte.
Torutööd Tartus 56 932 898
KaupoR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 17 Dets 2018, 13:27

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas KaupoR »

Aitäh, haldur juba saatis mu mure edasi soojustehnikule. Kuna jama oli mu enda korteris sees, siis eeldasin, et siin tuleb ka seda lahendada (a'la uued ventiilid, uus termostaat vms).

Aitäh! Annan teada kui lahenduseni peaksin jõudma :hello:
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kui ka tuleb sinu korteris seda lahendada (midagi reaalselt teha), siis küttesüsteem on ikkagi ühistu ühine vara ja õige oleks, et igaüks ise ei pea (ei tohi) midagi näppima seal. :)
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: vali mürin ja vibratsioon radikates

Lugemata postitus Postitas jakim »

On olemas kogemus, kus pump oli süsteemis hoolduse käigus tagurpidi pandud ja termosaadid jäid tagasivoolule.
Kui viga juba algusest siis võimalik, et torud korteris vahetuses - pealevool ja tagasivool. Saad ise kontrollida, kui termostaadi avad, et kumb pool enne soojeneb, see pealevool.
Vasta