1. leht 1-st

Pelletite kvaliteet

Postitatud: 04 Nov 2018, 17:13
Postitas Mance
Esimene aasta pelletiga kütta ja huviga loeks teiste kasutajate kogemusi, et milline on pelletite kvaliteet. Ise siiani kasutanud Green Flame pelletit aga tundub et tolmu on pisut liiga palju. Kuna ei soovi ka kõiki müügil olevaid proovida loeks ka teiste kogemusi.

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 14 Nov 2018, 09:14
Postitas les
Minu jaoks seisneb pelletite kvaliteet peamiselt kahes asjas:
1. Kui palju tekib põlemisel tuhka;
2. Kui hästi (veavabalt) saab põleti enda tööga hakkama.

Olen proovinud täiesti "noname" pelletiga kütta, mis pidavat kodukasutamiseks mõeldud olema (mitte tööstuslik). Samas andis sel puhul põleti väga tihti veateateid (probleemid põlemisega, kippus ära kustuma jms) ja sobivat seadistust (õhukogust ja töödoosi) probleemivabaks töötamiseks leida ei õnnestunudki. Samuti tekkis "noname" pelleti kasutamisel suur kogus tuhka.

Viimased neli aastat olen kasutanud Tartu Graanulit ja Naturkrafti pelleteid (sõltuvalt sellest, kumb on parasjagu mõistlikuma hinnaga). Nende tootjate pelletid on täiesti võrdväärsed, põleti töötab probleemivabalt ja tuhakogus mõistlik.

Vaadates praegust hinnarallit, siis tekib küsimus, et millised mõistlikud (soodsamad) alternatiivid nimetatud tootjate pelletitele on :)

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 17 Nov 2018, 12:08
Postitas plb
Panin nädal tagasi punkrisse esimest korda "Green Flame" pelletit.
Täna läksin vaatama. Kui teiste seni kasutatud pelletitega (põhiliselt Tartu Graanul, vahel ka A-Pellet, Patküla toodang ja Heat-IT (oli vist selline nimetus)) oli kastis ilus hall tuhk, siis nüüd on mingit roti$ita taolist kraami.
Kaalusin pelleti üle - 5% raskem kui Tartu Graanul.
Korrigeerisin teo etteannet - näis.
/ tehasel oli alguses probleeme pelleti pikkusega, nüüdseks on see viga parandatud.

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 17 Nov 2018, 16:28
Postitas Urmas
les kirjutas:
14 Nov 2018, 09:14
Vaadates praegust hinnarallit, siis tekib küsimus, et millised mõistlikud (soodsamad) alternatiivid nimetatud tootjate pelletitele on :)
Ja-jaa, seda ootasingi, millal hakkavad tulema tsiteeritud küsimused. Kunagi mingis teemas kirjutasin, et oodake, praegu kilkate, et pellet odav ja alternatiivi talle pole, aga nüüd, kus pelletikatlate ja pelletimüüjate turud on sissesöödetud, on hetkel paras aeg hakata koort riisuma. Tookord nimetati mind pessimistiks või kelleks iganes, mul oli täiesti ükskõik, aga ikkagi, kas olin ikka pessimist? Igatsugu kütuse-/energiamüüjate muster kordub, alates 40-50 aasta tagusest kütteõlist, 20 aasta tagusest elektrikütte propageerimisest kuni tänapäevaste pelletiteni välja. Ise kütame edasi oma metsast saadud metsakuiva ja tormimurruga, mille rm omahinnaks jääb küttepuude varumiseks tehtud reaalsed kulutused. Ei koti turuhind ja see, et pelletite või küttepuude hind on tõusnud rekordtasemele. https://tarbija24.postimees.ee/6452124/ ... 1494473310 Ainuke, mis mõjutab isevarutud küttepuude hinda, maakodust edasi transportimiseks diiselkütuse hind EV turul. Saele kuluva õli ja kütuse hind moodustab väga väikse % omahinnast. Teise suurem osa moodustab pärast talguid tarvitatav Maximast ostetud lihakraam ja Iklast toodu.
Mis tahan oma praeguse kommentaariga öelda- ärge tõmmelge, teil läheb see pidev odavamate kütteliikide otsimine ja vahetus kallimaks kui prognoositav kokkuhoid ja hilisemad tegelikud kulutused. Paigaldame kõik päikesepaneelid kuni EV valitsus pole veel kehtestanud päikeseenergia kasutamise eest rendimaksu. Üks vald juba unistab tuule kasutamise eest raha küsida. Nagu vallavalitsuse ametnikud ja volikogu liikmed käiksid tuulikute all puhumas, et tiivikud ikka ringi käiks. ;) http://www.tuuleenergia.ee/2018/11/laan ... aksustada/

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 17 Nov 2018, 16:34
Postitas Külaline
MIs pelletite hinnal häda on? Elektri hind on 12-13 senti/kwh, pelletitega küttes tuleb 6 senti. :roll:

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 17 Nov 2018, 16:57
Postitas Urmas
Külaline kirjutas:
17 Nov 2018, 16:34
MIs pelletite hinnal häda on? Elektri hind on 12-13 senti/kwh, pelletitega küttes tuleb 6 senti. :roll:
Kauaks? 5 aastat? 10 aastat? 25 aastat? Siis avastatakse, et taastuvenergia(pellet) on siiski raiskamine. Rohkem on maad vaja ülemaailmsele veganlusele ja ei mingit energiavõsa, sest veganitele pajuoksad ei kõlba süüa.

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 17 Nov 2018, 17:30
Postitas Külaline
Hinnad tõusevad loomulikult, aga ka elektril, pakuks et suhe jääb samaks.

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 17 Nov 2018, 19:21
Postitas ifffff
Äh... mõeldakse mingit rohelist udu ajades pelletiaktsiis välja ja ongi ka selle kütteliigiga finito.

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 17 Nov 2018, 20:01
Postitas Külaline
Kui pelletile tuleb 10 eur/t aktsiis, aga elekter tõuseb 20%, siis igati ok ju.

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 17 Nov 2018, 22:08
Postitas les
Urmas kirjutas:
17 Nov 2018, 16:28
Ja-jaa, seda ootasingi, millal hakkavad tulema tsiteeritud küsimused. Kunagi mingis teemas kirjutasin, et oodake, praegu kilkate, et pellet odav ja alternatiivi talle pole...
Palun minu lauset õigesti mõista :) Küsisin siiski soovitusi nimetatud tootjate (Naturkraft, Tartu Graanul) pelletite alternatiivideks, mis kodukasutamiseks mõeldud pelletipõletitega kenasti põlevad.

Kas pellet on võrreldes muude lahendustega kallis või odav, selle üle ei tahaks vaielda.

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 28 Nov 2018, 09:59
Postitas Külaline
Palmako toodangut tavaliselt kasutanud - enne proovisin kokku vist nelja. TartuGraanul, Apellet, Naturkraft ja siis HeatIT. Jäin HeatIT kasutama - tunde järgi oli kõige parem. Mingit müstilist ja suurt vahet polnud ühelgi tegelikult. Aga tunde järgi kulus natuke vähem ja mahutit täites tundus, et saepuru oli vähem. Aga nagu öeldud, tunde järgi.
See suvi Palmako hinda alla ei lasknudki (varasemalt ikka lasi) - nii et selle talve küte tuli Tartu Graanulist.

Ei kurda.

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 04 Dets 2018, 14:41
Postitas VanaMõisnik
Kas keegi Briketipoiste toodangut on katsetanud?

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 06 Dets 2018, 11:44
Postitas edvard.
Tervist.

Minul ei toiminud agri pelletid .

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 08 Mär 2019, 10:36
Postitas Crack
Kütan esimene hooaeg ja kasutasin Sora Enso Premium 8mm pelleteid. Põleti töötas ühe seadistusega terve talve ja ilma igasuguste häireteta. Tuhk ühtlaselt peen ja tumepruuni värvi. Stora Enso pelleteid tehakse hööveldamise jääkidest. Tootja annab pelletite tuhasuseks 0,3%, mis on vist kõige parem näitaja turul, kütteväärtus 4,85 kWh/kg, tuha sulamise temperatuur ca 1400 °C (http://www.puumerkki.fi/et/tooted_ja_ka ... aenso.html). Kahjuks hetkel on igal pool otsas. Proovin nüüd kas Tartu graanulit või Naturkrafti. Tartu graanuli tuhasus on kuni 0,5%, kütteväärtus min 5,0 kWh/kg, tuha sulavus 1280 °C.
Sain küsimisel ka Nordic Pelletsi laboriuuringu (5. veebruar 2018) andmed tuhasus on kuni 0,33%, kütteväärtus 5,2 kWh/kg, tuha sulavus (ei ole uuritud) °C.

Hinna vaatamisel tuleks ka kütteväärtust arvestada. Nii oleks Tartu graanul Stora Ensoga võrreldes kulukuselt 0,97. Eks näeb, tunne võib ka petta!

Re: Pelletite kvaliteet

Postitatud: 09 Mär 2019, 14:30
Postitas edvard.
Olen nüüd veel kindlamalt veendunud - Heat It on hetkel parim , hind muidugi ka kõrgeim .