Radikate torud korteri põranda alla

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas: 09 Mär 2018, 23:28 ... enne mõtlemine teeb hilisema lahenduse vähem tülikaks....
Ma seivisin selle mõttetera. :wave:

Urmas
usr1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 07 Jaan 2009, 12:59
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas usr1 »

Külaline kirjutas: 10 Mär 2018, 00:36 Kustkohast sellised lambad tulevad, kes arvava, et küttesüsteem kuulub ühistule?
Kas on väga raske, keeruline, kulukas, vaadata Kinnistusraamatust, kes on omanik?
Mina suud vett täis ei võtaks kui päris kindel endas ei oleks :D
Kõik torudest ja kaevetööd
55 118 46
http://www.Torumehed.ee
lammo
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas lammo »

Isegi lambad teavad, et kortermajas küttesüsteem on kaasomandi osa. :wave:
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas Prill »

Urmas kirjutas: 09 Mär 2018, 23:19
Prill kirjutas: 02 Mär 2018, 09:12 Jäi veel silma ".., mürasummutamiseks kivivill laagide vahele" - selline skeem mürasummutuseks ei ole kõige efektiivsem, natuke hoiab ehk ära kõlakasti efekti aga sammumüra ronib mööda puitu ilusti edasi.
Herr Prill, palun ära hakka fantaseerima! Niipalju kui olen nõukaaegusete põrandate lammutamisi näinud, siis peale laagide vahel oleva klaasvilla pole midagi paremat kohanud. Need normid kehtisid tol ajal ja kehtivad ka tänapäeval! Kus kohast tänapäeval klaasvilla saada, vaat see on juba suurem mure.
PS. Sina ei tohi mitte sinna midagi paremat panna kui oli nõukaajal ette nähtud!
Tänapäeval on poed erinevate firmade klaasvilla täis, Isover, Knauf jt - vali milline tahes! Kas nõuka aegse krohvi-pahtli-värvi asemele tohib tänapäevaseid analooge kasutada, või tuleks kasutada materjale, mida toonased tehnoloogiad ette nägid.
Sammumüra tõhusamaks vähendamiseks olen kuulnud ujuva põranda lahendust, kus laagid jäetakse ära, paneelipind tasandatakse liiva või kergkruusa kihiga, selle peale mõni pehmem plaat + jäigem plaat ja lõpuks mistahes sobiv põrandakate.
Ise pole sellist oma silmaga näinud ega teinud, kas ka päriselt toimib...
ujuv
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas ujuv »

Prill kirjutas: 10 Mär 2018, 11:33 Ise pole sellist oma silmaga näinud ega teinud, kas ka päriselt toimib...
Nähtud, tehtud ja tulemus on jura!
Käidavamates kohtades on paari aastaga silmaga eristuvad rajad sees.
Mööbli jalad vajutavad kummalisi lohke. Ei talu fibratsiooni ja kindlaid käimis trajektoore.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas clondike »

Torustik on kaasomandisse kuuluv ese. Kaasomandi eseme valitsemine ja majandamine toimub korteriühistu enamusotsuste alusel. Korteriomandiseaduse § 11 lg 1 p 3 korteriomaniku kohustused: võimaldama korteriomandi reaalosa kasutada teistel isikutel, kui see on vajalik kaasomandi eseme korrashoiuks.
apartemente
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 06 Dets 2017, 11:25
On tänatud: 1 kord

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas apartemente »

Malmradikaid ma ei tahaks kuna tuleb kaasaegne korter kaasaegse disainiga kuhu need ei sobi. Ma tean ja olen samal arvamusel, et malmradikas on tegelikult väga hea asi! Maamajas puhastasin ja värvisin malmradikad, seal nad olid akende keskel ka ilusti ja torud ei jooksnud 2m mööda seina.

Alumise naabriga on suhted korras kuid siiski kahtlen, et ta tahab minu remondist osa saada! Tema korteris magistraalide väljavõtud keevitatud. Peaks lõikama magistraali pooleks, keermestama ja siis edasi uue toruga + paneeli läbiviigu viimistlemine.

Hilisema magistraali vahetuse puhul minu põranda lõhkumine toa nurgast (kust on läbiviik läbi paneeli), ma ei näe probleemi (kuigi ma ei usu, et tehakse püstaku vahetus, alles tehti renoveerimine ja püstakud jäeti alles). Jätan mõned tükid parketti siis alles omale. Kui OSB ka vaja välja saagida toru kohalt, siis pole probleemi hiljem OSB parandada ja parkett uuesti sinna peale. Aga OK ma räägin naabriga, äkki vahetab ka siis omal radikad juba välja.

Sammumüra teema on mulle oluline kuna mul laps hakkab varsti kõndima ja siis jooksma ja karjuma. Mul ei ole kahju panna põrandasse mõnisada rohkem, et natukenegi naabril rahulikum elu. VKL ilmselt jah ostma ei hakka, aga ruberoidi laagide alla, kivivilla vahele ja kui aitab siis OSB alla ka parketivaipa, see ei ole kallis. Kõigerohkem ilmselt aitab paneelides rusikasuuruste aukude ära lappimine, see pilt tuli vana põranda alt välja ja neid auke on hulgim.
Külaline
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

usr1 kirjutas: 10 Mär 2018, 00:43
Külaline kirjutas: 10 Mär 2018, 00:36 Kustkohast sellised lambad tulevad, kes arvava, et küttesüsteem kuulub ühistule?
Kas on väga raske, keeruline, kulukas, vaadata Kinnistusraamatust, kes on omanik?
Mina suud vett täis ei võtaks kui päris kindel endas ei oleks :D
Ma võtan praegu õlut, vesi ei mahu.
Ikkagi, võtke palun lahti Kinnistusraamat ja vaadake, kas Teie ja teiste kaasomanike nimede kõrval on ka KÜ nimi? Ei ole!
Asjaolu, et torustik jne on kaasomandi osa, ei tee kaasomand seda KÜ omaks. KÜ eesmärk: valitsemine ja majandamine. Kus Te näete sõna omama?
Kaasomandi eset muidugi peab laskma kasutada teistel isikutel, sest toru ei tule avarii korral remontima keegi KÜ juhatusest, vaid siiski vastava kutsetunistusega torujüri. Kui ei ole kutsetunnistust siis jamade korral kindlustus näitab millist sõrme?
Radika vahetamine on keeruline: kui süsteemi tasakaal rikutud siis kuskil mujal korteris võib külm hakata.
Külaline
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 11 Mär 2018, 21:54 Radika vahetamine on keeruline: kui süsteemi tasakaal rikutud siis kuskil mujal korteris võib külm hakata.
Miks peaks olema radika vahetus keeruline kui uus radikas vastab kõigi oma parameetritega vanale malmradikale, läbivoolu hulgad jms?
Vaatasin veelkord pilte. Kas ma väga eksin kui näiteks selle korteri omanik keerab termostaadi võimalikult kinni, siis ongi juba tasakaal rikutud ja alumised külmetavad?

Urmas
Külaline
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 12 Mär 2018, 07:58 Vaatasin veelkord pilte. Kas ma väga eksin kui näiteks selle korteri omanik keerab termostaadi võimalikult kinni, siis ongi juba tasakaal rikutud ja alumised külmetavad?

Urmas
Kõik õige ja tal ka suurem kraan seal teiste kontrollimiseks, aga tavaliselt on ülemised radikad arvestatud sellega, et mahakeeramist ei vaja.

parim lahendus (kaasomandi osas, hoolduse osas) torude varjamiseks on paigaldada enda korteri piires põrandasse kanal ja see sobiva kattega (võib ka parketiga kanali kaane viimistleda) .

Lisaks on olemas kanaliradiaatorid mida otse põrandasse süvistada ja mille peale võib samuti mõtelda, saab radiaatorist seinal üldse lahti
Külaline
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 12 Mär 2018, 07:58
Külaline kirjutas: 11 Mär 2018, 21:54 Radika vahetamine on keeruline: kui süsteemi tasakaal rikutud siis kuskil mujal korteris võib külm hakata.
...
Vaatasin veelkord pilte. Kas ma väga eksin kui näiteks selle korteri omanik keerab termostaadi võimalikult kinni, siis ongi juba tasakaal rikutud ja alumised külmetavad?
Urmas
Pildi kohaselt tüüpne isevoolne altjaotusega ühetorusüsteemi viimane korrus. Kui termostaat kinni panna siis jah, alla ei voola midagi tagasi.
Külaline
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 12 Mär 2018, 16:29 Pildi kohaselt tüüpne isevoolne altjaotusega ühetorusüsteemi viimane korrus. Kui termostaat kinni panna siis jah, alla ei voola midagi tagasi.
no kas ühevoolulisele lastakse termostaate paigaldada :) võid igal korrusel ju sisuliselt püstaku kütte välja lülitada kui oma korrusel termostaadi kinni keerad.
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Kust te võtate, et tegemist ühetoru süsteemiga? Kahetoru süsteemis ülemine korrus samamoodi lahendatud. Alumisel korrusel kolmikud vahel peale ja tagasi voolul.
Elentino teostab üldehitust!
Külaline
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elentino kirjutas: 12 Mär 2018, 18:01 Kust te võtate, et tegemist ühetoru süsteemiga? Kahetoru süsteemis ülemine korrus samamoodi lahendatud. Alumisel korrusel kolmikud vahel peale ja tagasi voolul.
Väidate õigesti, võib olla ka "Kahetoru süsteemis ülemine korrus samamoodi lahendatud. " Samas vaadates üldist keskkonda fotol siis vast nõuka aegne ja palju neid kahesüsteemseid paneelikates levinud oli? Mõnes rikkamas kolhoosis vast ... kui Teie sellest ajast üldse midagi teate.

Aga rääkige siis meile, mis süsteem täpselt on!
apartemente
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 06 Dets 2017, 11:25
On tänatud: 1 kord

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas apartemente »

Minu teada on enamus kahetorusüsteemsed ja korruste radikad on paralleelis püstaku küljes. Ainult viimasel korrusel jooksebki püstak radikasse. Samuti on selles korteris kahetorusüsteem!!
Viimati muutis apartemente, 12 Mär 2018, 21:07, muudetud 1 kord kokku.
tore mees
külaline

Re: Radikate torud korteri põranda alla

Lugemata postitus Postitas tore mees »

Oleneb ehitusaastast. 80-ndatel oli küll 2-torusüsteem väga levinud, 60-ndatel mitte. Esineb ka segasüsteeme, kus ka ühe korteri piires võivad osad radiaatorid olla 1-torusüsteemis ja osad 2-torusüsteemis. ;)
Vasta