Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Tere,

põhiliselt huvitab just Daikin Altherma LT 8kW pumba seadistused ja COPid, aga võib ka teise kohta või üldisemalt infot jagada.

SEADISTUSED:
------------------------------------
Nimelt algne seadistus kippus elektritenne liiga agaralt järgi võtma (sooja vee tenn, abikütte tenn), keelasin siis installer menüüst abikütte tenni üldse ära hetkel, sooja vee omale panin graafiku, et lubatud ainult 00:00-07:00 öösel. Ma tahan seadistust, kus tennid on järel ainult siis kui muidu võimsusest väheks jääb, mitte et saaks rutturuttu temperatuure tõsta - vaikimisi on vist mugavusele seadistatud.

TARBITUD JA TOODETUD kWh:
------------------------------------
information menüüst on näha tarbitud ja toodetud energia. Abikütte-tenn oli jaanuaris väljas, boileri tenni kasutati 12h põhiliselt desinfitseerimiseks (kord nädalas kütab 65C, muidu 48C)

Jaanuar 2018
Küte: tarbitud 480 kWh, toodetud 1279 kWh (COP 2.66)
Vesi: tarbitud 133 kWh, toodetud 224 kWh (COP 1.68)

Kas need kasutegurid on normaalsed/head/halvad, annab midagi häälestada või võib rahul olla? Need numbrid sisaldavad ka elektritenne ja sulatusi.
Külaline
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu arust ülimalt stt COP. :bye:
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

See et mingi anonüümik ütleb ilma selgituste/näidete/põhjendusteta et sitt COP, ei anna mulle antud juhul midagi.

Huvitaks just reaalsete kasutajate kogemused konkreetsemate numbritega. Paraku on seda pumba poolt arvutatud toodetud energia (mitte soojamõõdikuga mõõdetud) ja arvutatud tarbitud energia (samuti mitte energiamõõdikuga mõõdetud) numbrite põhjal tehtud jagamistehet keeruline võrrelda labori ideaaltingimuste COPiga. Ma pole kindel kas se labor võtab üldse ringlusvee pumbad ja tennid-sulatused arvesse...ega vist ei võta ikka küll.

Seega tahakski pumba kasutajate kommentaare, kellel reaalsed numbrid võrdluseks on pakkuda. Mis on realistlikud COP arvud? Paber võib mulle ju näidata, et 7/35 korral on COP näiteks 4.2 aga see ei tähenda et saan terve talvekuu tulemusek selle numbri ju. Huvitav on veel see, et kui oli mitmeid päevi -10 oli COP 2.6, kui on pisut miinuses, on ikka 2.6-2.7, ei olnud erilist tõusu.
valge mees
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas valge mees »

Väga lahja cop, elektriradiaatoritega kütmine tuleks kasulikum kui ÕV-pumba kõrget hinda arvestada. :scratch:
kÜlaline2
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas kÜlaline2 »

Saaremaa madalenergiamajal https://bauroc.ee/infomaterjalid/madale ... ressaares/ on COP arvestatud keskmisena 2,1 - nii et võiks olla tegelikult OK (Saaremaa pump on vanem). ÕV pump ei ole ju midagi muud kui vesisoojusvaheti ja elektritennidega varustatud ÕÕ soojuspump, millelt me ju ei oota paremat tulemust.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas anryo »

Minu 9kW Panasonic ÕVSP COP on olnud:
Sept 4,02
Okt 3,23
Nov 3,16
Dets 2,88
Jaan 2,55
Eramaja, ainult põrandaküte, 150m2, tarbevesi ka ÕVSP'ga.
Ainult põrandakütte COP on kõrgem, tarbevesi tõmbab keskmist alla natuke. Esimest hooaega kasutan, kuid olen prognoosinud, et kütteperioodi keskmine COP jääb sinna ~3.2 kanti ja suvine tarbevesi vast isegi ~6 kanti.
Mingeid tenne pole vaja olnud kasutada - pole ju sellist külma olnud veel? Samuti ei kasuta ka desinfitseerimist, ka pole vajandust olnud. Isegi kui vahepeal 3 nädalat kodust ära olime ja tarbevee küte väljas, oli tagasitulles vesi korras ja mingit "elu" seal ei olnud.
Aga nagu teada, siis tarbitavat energiat mõõdavad nad suht täpselt kuid toodetavat mitte nii väga. Samas, täpsusest piisab, et omavahel erinevaid kuid võrrelda kindlasti.
KKA
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 13 Okt 2011, 11:17
On tänatud: 4 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas KKA »

meelis11 kirjutas: 06 Veebr 2018, 09:45Tere,
TARBITUD JA TOODETUD kWh:
------------------------------------
information menüüst on näha tarbitud ja toodetud energia. Abikütte-tenn oli jaanuaris väljas, boileri tenni kasutati 12h põhiliselt desinfitseerimiseks (kord nädalas kütab 65C, muidu 48C)

Jaanuar 2018
Küte: tarbitud 480 kWh, toodetud 1279 kWh (COP 2.66)
Vesi: tarbitud 133 kWh, toodetud 224 kWh (COP 1.68)

Kas need kasutegurid on normaalsed/head/halvad, annab midagi häälestada või võib rahul olla? Need numbrid sisaldavad ka elektritenne ja sulatusi.
Kas sa vaatad kulutatud/toodetud energiat puldilt? see on enesepetmine, mul näitab see totaalset jama enamasti, a'la, et SP kulutas kalendrikuus 2400kWh ja tootis 2500 kWh, kuigi tegelik kuu elektrikulu kogu majapidamise peale kokku oli nt 900kWh, sh. valgus, telekas, pliit, toluimeja, pesumasin, nõudepesumasin, saun, suhdvent jne

teie numbrid on sesmõttes päris ilusad, ja reaalsusele ilmselt oluliselt lähemal kui mul - mul on muidugi suht vana vidin, 5+a, puldi tarkvara ilmselt ülitoores.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

vaatan numbreid sellest siseosa küljes olevalt ekraanilt/puldilt.
KKA - mis pump sul on?
Seda panin tähele, et ku näiteks boileri kaitse on väljas, siis pump arvestab ikkagi selle kulutatud energiat, kuid tegelikku tarbimist ei ole - tal on nimelt menüüs seadistatud tennide võimsused (3.0kW näiteks) ja kui tenni relee lükatakse järgi, siis arvutatakse see kohe tenni poolt tarbitud energiaks. Seega asi tuleb menüüst ära keelata, mitte ainult kaitse välja võtta, kui tahad tarbitud energiat õigesti arvutada.
Äkki sul on mingi kaitse füüsiliselt väljas kuid pump üritab tenniga kütta ja seepärast mõõdetud energia nii valesti?
Viimati muutis meelis11, 07 Veebr 2018, 17:26, muudetud 2 korda kokku.
Külaline
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul oli Daikini õ/v pumbal alul omaette arvesti veel ees ja peale 2000 kWh erines nende näit vast 2-3 kWh.
Ehkki sellesse perioodi jäi ka hunnik erroreid pumba töös.
Otsustasin, et seda pumba oma näitu tarbitud elektri kohta vähemaly võib usaldada ja korjasin arvesti ära...

Mul pump sooja vett tegema pole pandud....
KKA
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 13 Okt 2011, 11:17
On tänatud: 4 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas KKA »

meelis11 kirjutas: 07 Veebr 2018, 13:12 vaatan numbreid sellest siseosa küljes olevalt ekraanilt/puldilt.
KKA - mis pump sul on?
Seda panin tähele, et ku näiteks boileri kaitse on väljas, siis pump arvestab ikkagi selle kulutatud energiat, kuid tegelikku tarbimist ei ole - tal on nimelt menüüs seadistatud tennide võimsused (3.0kW näiteks) ja kui tenni relee lükatakse järgi, siis arvutatakse see kohe tenni poolt tarbitud energiaks. Seega asi tuleb menüüst ära keelata, mitte ainult kaitse välja võtta, kui tahad tarbitud energiat õigesti arvutada.
Äkki sul on mingi kaitse füüsiliselt väljas kuid pump üritab tenniga kütta ja seepärast mõõdetud energia nii valesti?
Altherma 8kW mudel 9kWh el. tennidega (tennid keelatud), mul on selline mudel, kus siseosa ja boiler on eraldi, boileris veel eraldi 3kWh tenn. Pult näitab praegu viimase 12 kuu tarbimiseks 44000 kWh :) tegelik mis EE on tarninud on ~7000, sp osa sellest on max 50%, seega vähemalt 10x paneb mööda :) aga see masin sai üles 2012 oktoobris, oli ilmselt esimene selle põlvkonna (ilma põhjata välisosa) 8kWh mudel.

PS puldi võid tuppa tuua, suvalise 2x0,5mm2 kaabliga, äkki max 30m lubas kaabli pikkuseks.
Külaline
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anryo kirjutas:Samuti ei kasuta ka desinfitseerimist, ka pole vajandust olnud. Isegi kui vahepeal 3 nädalat kodust ära olime ja tarbevee küte väljas, oli tagasitulles vesi korras ja mingit "elu" seal ei olnud.
Kas viisid veeproovi laborisse või mille põhjal väidad, et "elu" seal ei olnud? Kas loodad silmaga näha legionella bakterit või lõhnast ära tunda? Mees, see pole naljaasi, 5-10% haigestunutest surevad. :eek:
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Viimane kuu oli mul 12h boileri elektritenni kasutust, päeval on tenn keelatud. Seega see on enamvähem kõik kulutatud desinfitseerimise poolt, et tõsta vesi kord nädalas 49kraadi->65kraadi. Tenn on 2kW, seega desinfitseerimine 24kWh=2.8eur/kuus. Ma ei hakka riskima selle 3eur säästmise nimel, et bakter vohama hakkab ja pere tervise rikub.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas anryo »

Ma pole loobunud desinfitseerimisest mitte kokkuhoiu nimel, vaid pole näinud vajadust, kuna:
- igapäevaselt hoian vee temp 50C (bakteri vohamiseks on vaja temp 20-45C)
- kuum vesi tsirkuleerib kogu aeg (vohamiseks on vaja seisvat vett)
- vee kasutus on päris suur, seega vesi vahetub tihti.
Eelnev on antud teema kontekstis teemaväline jutt, kuid pani mind veelkord üle lugema antud bakteri kohta puudutava ja arvan, et olen riskid maandanud piisavalt.
Fgh
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Ei tea kust pärinevad need temperatuuri vahemikud, aga 35-50 kraadi loetakse kõige kiiremaks paljunemise/leviku vahemikuks. Sealjuures ei pea vesi seisma nädalaid. Kui rääkida puhtalt legionella bakterist, siis ka neid on erinevaid. Ohtlikud 50 liigist 10 umbes. Vesi 50 kraadi tapab vaevu 90% bakteritest ja see temperatuur peab koguaeg olema 50 kraadi üle kahe tunni. Umbes 60 kraadi tapab kõik bakterid paari minutiga. Arvestades, et vesi pole Teil stabiilselt kunagi 50 kraadi, siis on väga suur ja reaalne oht tervisele, Kui tegu pole läbivoolu boileriga.

Ajastage tenn kuhugi pühapäeva ööle vms, kus elekter midagi ei maksa. kord nädalas tõsta vesi 10-15 kraadi teeb rahaliselt euro-kaks.

Kahe kohvi raha eest enda ja pere tervis ohtu panna, lausloll peab olema!

Vabandan teemavälise jutu eest, aga vait ei saa sellise rämeda rikkumise puhul olla.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Vahepeal paar kuud mööda läinud, lisan siia veebruar-märts andmed:

Jaanuar 2018
Küte: tarbitud 480 kWh, toodetud 1279 kWh (COP 2.66)
Vesi: tarbitud 133 kWh, toodetud 224 kWh (COP 1.68)

Veebruar 2018
Küte: tarbitud 593 kWh, toodetud 1453 kWh (COP 2.45)
Vesi: tarbitud 102 kWh, toodetud 157 kWh (COP 1.54)

Märts 2018
Küte: tarbitud 532 kWh, toodetud 1346 kWh (COP 2.53)
Vesi: tarbitud 94 kWh, toodetud 162 kWh (COP 1.72)
Külaline
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas Külaline »

meelis11 kirjutas: Vahepeal paar kuud mööda läinud, lisan siia veebruar-märts andmed:

Jaanuar 2018
Küte: tarbitud 480 kWh, toodetud 1279 kWh (COP 2.66)
Vesi: tarbitud 133 kWh, toodetud 224 kWh (COP 1.68)

Veebruar 2018
Küte: tarbitud 593 kWh, toodetud 1453 kWh (COP 2.45)
Vesi: tarbitud 102 kWh, toodetud 157 kWh (COP 1.54)

Märts 2018
Küte: tarbitud 532 kWh, toodetud 1346 kWh (COP 2.53)
Vesi: tarbitud 94 kWh, toodetud 162 kWh (COP 1.72)

Suht kehv mu arust. Sellise mustriga säästad aastas võrreldes elektri otseküttega vaid u. 500 eur. Kui palju aga terve küttesüsteemi hind oli... ilmselt tasuvuse aeg tuleb vääääga pikk, selle ajaga paljud asjad juba lagunevad ära, vajavad remonti või välja vahetamist ja loodetud tasuvust ei tulegi? :doh:
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Külaline kirjutas: 13 Apr 2018, 13:35
meelis11 kirjutas: Vahepeal paar kuud mööda läinud, lisan siia veebruar-märts andmed:

Jaanuar 2018
Küte: tarbitud 480 kWh, toodetud 1279 kWh (COP 2.66)
Vesi: tarbitud 133 kWh, toodetud 224 kWh (COP 1.68)

Veebruar 2018
Küte: tarbitud 593 kWh, toodetud 1453 kWh (COP 2.45)
Vesi: tarbitud 102 kWh, toodetud 157 kWh (COP 1.54)

Märts 2018
Küte: tarbitud 532 kWh, toodetud 1346 kWh (COP 2.53)
Vesi: tarbitud 94 kWh, toodetud 162 kWh (COP 1.72)

Suht kehv mu arust. Sellise mustriga säästad aastas võrreldes elektri otseküttega vaid u. 500 eur. Kui palju aga terve küttesüsteemi hind oli... ilmselt tasuvuse aeg tuleb vääääga pikk, selle ajaga paljud asjad juba lagunevad ära, vajavad remonti või välja vahetamist ja loodetud tasuvust ei tulegi? :doh:
Ma ise pakun et säästan aastas 700-1000euri. Praegu on kasutusel esimene korrus 97m2, kui teise korruse ka välja ehitab siis on rohkem pinda ka mida kütta (kokku umbes 140m2). Ise pakun tasuvuseks umbes 6a, igati tasuv minuarust. Defineeri vääääga pikk?
Eks paremaid prognoose saab teha siis kui näeb ka aprilli/mai COPI ära ja mis on tarbevee soojendamise COP soojal ajal. Ega see lahendus mis otseelektriga kütaks põrandavett (tahtsin põrandakütet, tulevikule mõeldes igaljuhul veega mitte kaabliga), ka päris tasuta ei oleks, seega ei saa tasuvusel vaid ÕV hinda arvestada, vaid seadmete hinnavahet. Kogu küttelahenduse hind ei puutu asjasse (põranda valamine, automaatika, kollektorid-veetorud), puutub vaid kütteseade - ÕV pump vs. torukatel veepumbaga vms.
Külaline
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kust see 700-1000 eur tuleb, hetke andmete järgi sain isegi nõks alla 500 (480 umbes).
Ei usu et see cop paremaks peaks minema kui küttevõimsus suureneb, pigem peaks kehvemaks minema, ega õhust siis rohkem sooja võtta pole ju kui praegu, aga välja anda on vaja rohkem.
Tasuvus on raudselt 10+ aastat. Kui ikkagi arvestada süsteemi koguhinda võrreldes el.põrandaküttega, siis kaugelt üle 10 a. :|
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Kui köetavat pinda tuleb juurde, siis ju vajalik energiakogus suureneb - seega sääst võrreldes otseelektriküttega suureneb.

No proovime siis arvutada:
kui võtame näiteks märtsi järgi, siis soojuspump säästis 1346-532=814kWh elektrienergiat
Kui kütteperiood on 7 kuud, siis aastane sääst on 5679kWh. paneme kWh hinnaks 0.12eur, seega aastane sääst 683EUR.
Ma muidugi ei tea veel, mis see kütteperioodi keskmine energiavajadus on, aga võtsin märtsi järgi keskmise, samuti teeb pump sooja vett ja siin ei ole suvine vee soojendamine hetkel sisse arvestatud, ma ei tea ka mis COPiga seda suvel tehakse, palju suureneb maja küttevajadus 55m2 pinna lisamisel jne. ÕV pump koos tarbeveeboileri ja paigaldusega maksis ca 6000eur, elektrikatel ja tsirk. pump maksaks ka midagi kui need panna, oletame 1000eur. seega 5000/683=7.3a
Kui aga arvestan, et küttevajadus kasvab 55m2 lisamisel näiteks 30%, siis aastane sääst on 683*1.3=888eur
lihttasuvus 5000/888=5.6 aastat.

PS! ma kütsin talvekuudel ahju ka 1-2 päeva tagant juurde, kui seda teha ei viitsi, siis "pumba tasuvus" ka lüheneb.
Palun too siis võrdluseks oma arvutuskäik ka välja, kuidas see 480eur/aasta tuli


Mul ei ole mõtet arvutada võrdlust el. põrandaküttega enda jaoks, kui ma sellist lahendust ei soovi. Maja peab olema tulevikku ka arvestav - praegu saab kunagi seda vett kütma panna ka mõne muu küttelahenduse, kui paned põrandasse küttekaabli, siis seda sa näiteks pelleti või päikesekollektoriga ei küta ju.
Tead mul ei ole väga vahet, kas ta tasub ennast ära 6 või 8 aasta jooksul, fakt on see, et ära tasub igaljuhul. Pealegi eelistan jooksvad kulud alla viia, käies enne rohkem raha välja.
Aga sa arvuta, mitme aastaga tasub ära maja ehitus, kui võrrelda maximast ostetud telgi ja magamiskotiga - äkki ei olegi mõistlik maja ehitada?
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Tulles algse teemapüstituse juurde, siis pigem huvitas mind, mis on pumpade reaalsed kasutegurid - kui keegi saab lisada veel päris numbreid nagu anryo pani, oleks tore. Enne ostu arvestasin ka umbes 2.5 SCOPiga, aga lootsin et tuleb parem. Aasta keskmine ilmselt tulebki parem, aga lootsin sügisel/kevadel paremaid COPe.
Külaline
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ok, 480-ga pingutasin veidi üle, 609 eur tuleb. Umbes 480 on see summa mis praegu elektri peale kulub.
Kui arvestame pikas perspektiivis ka soojuspumba hoolduse ja remondikulusid (võib vist öelda, et põrandaküttekaablil neid ei ole), tuleb ikkagi hetkeseisuga 10+ aastat. :hello:
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas laurit »

Mul tasus küll soojuspump juba paigaldusele järgmisel päeval ära, tuba oli soe ja ise midagi tegema ei pidanud.
Mis valemiga Nibe 1245 pumbal kasutegurit näeb?
kaablimees
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas kaablimees »

laurit kirjutas: Mul tasus küll soojuspump juba paigaldusele järgmisel päeval ära, tuba oli soe ja ise midagi tegema ei pidanud.
Mis valemiga Nibe 1245 pumbal kasutegurit näeb?
Mul tasus elektrilise küttekaabli paigaldamine ka kohe ära, tuba soe ja ise ei pea midagi tegema, isegi mitte kasuteguri kohta infot kaevama ja seda jälgima, sest see on ammu teada, et kasutegur on 100% :thumbsup: :jooma
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

kaablimees kirjutas: 13 Apr 2018, 21:57
laurit kirjutas: Mul tasus küll soojuspump juba paigaldusele järgmisel päeval ära, tuba oli soe ja ise midagi tegema ei pidanud.
Mis valemiga Nibe 1245 pumbal kasutegurit näeb?
Mul tasus elektrilise küttekaabli paigaldamine ka kohe ära, tuba soe ja ise ei pea midagi tegema, isegi mitte kasuteguri kohta infot kaevama ja seda jälgima, sest see on ammu teada, et kasutegur on 100% :thumbsup: :jooma
Aga kui sa selle kohta infot kaevama ei pea, siis mis sa käid soojuspumpade teemas trollimas? :D
Ma pigem maksan ca 100EURiseid elektri-küttearveid, kui 250+ EUR
kaablimees
külaline

Re: Õhk-Vesi soojuspumba seadistused/kasutegurid/tarbitud energia

Lugemata postitus Postitas kaablimees »

Miks see parem peaks olema, jäid ju äsja 6000 eur võrra vaesemaks. Ma paigutan 6000 eur natuke kasulikumalt ja see teenib iga aasta nii palju juurde, et sisuliselt kütan ikka odavamalt kui soojuspumbaga. :amen:
Vasta