Alumiinium radiaatorid kohisevad

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
ElektrikR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 11 Sept 2019, 11:08

Re: Alumiinium radiaatorid kohisevad

Lugemata postitus Postitas ElektrikR »

Tere,

Seisin silmitis sama probleemiga. Kohin oli nii tugev et ei lasknud magada ning telekat vaadata.
Enne oli mul Diisli katel koos wilo pumga mille kiirus oli maha keeratud(min) ja siis polnud seda kuulda aga pärast õhk-vesi pumba panemist läks asi väga inetuks.
Mul käis siis külas selle ala prof(õnneks tasuta) ja andis nõu mis selle probleemi lahendas.


Mis siis sai tehtud. Kõik need stepid vähendasid kohe kuuldavalt probleemi. ainult ühe asja tegemine poleks aidanud
1. Kõigepealt sai puma tootlikus pandud nii minimaalseks kui datasheedis oli lubatud. ca poole peal maxist
2. Kõikidel radiaatoril sai üle kontrollid et alumised klapid ( kuuskandiga pööratavd) oleks täiesti lahti.
3. Kui termostaat pealt ära võtta on selle alla nn see pinn mida termostaat surub ning siis selline kraan(vasest ring) mida saab keerata asenditesse 1-7 ja N. Seda kraadi pidi keerama N peal ( mul polnud) ja siis niisama keerama sellele väehmalt 3 ringi peale juhul kui see kinni jäänud ja pinni vajutama sisse välja manuaalslet tugevalt 5 korda. Tegin seda kõigi radikatega.
4. Lisaks, kuna selliste pumpadega peab olema tagatud pidev ringlus siis peab olema kogu küttesüsteemis selline koht kus vesi saab koguaeg voolata ( näiteks kui maja on soe ja kõik termostaadid on kinni), kui see nii pole on kohe müra. Mul oli õnneks vannitoas selline rätiku kuivati kus see vesi läbi käib. seal oli kraan pooleldi lahti. Nüüd on Kraan täiesti avatud.

kui seda pole võimaik teha siis soovitada kasutada Bybass systemi. see oli mu kütte manuaalis ka et ringlus säiliks. kui rinlust pole siis läheb pump ka pekkki. http://heating.danfoss.com/PCMPDF/VD55K702_AVDO.pdf
näiteks selline panna katla juurde ja problem solved.



kõige selle tulemusena ei pane seda viimase väikest kohinat isegi tähele.
Lisaks See mees mainis, et tuleb üle vaadata et soe vesti tuleks sisse ainult radikast ülevalt termostaadi poolt.Pidi olema nii et isegi kui majas on üks vale pidi siis kõik radikat kohisevad.

See ei läinud midagi maksma ja aitas.

Edu.
Vasta