Kõrge peaelvoolu temperatuur

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Tehase seadetes on koodiks pumba sisselülitus kuupäev, näiteks täna 1312.
Kui keegi niikaugele jõuab,et näeb kui palju on seatud min.pealevooluks,siis andke teada.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Külaline kirjutas:Mul läks pump häiresse sellel hetkel kui lülitas boileri soojenduselt ümber põrandaküttele. Paigaldaja firma ei osanud kah midagi arvata.
Soojusvaheti jääksoojuse temp. ületas põrandakaitse tempi.
Läksin koodiga sisse ja tõstsin põranda kaitsetemperatuuri 35C pealt 45C peale ja pole enam probleemi olnud. Aastaid.
Põrandasse mineva vee temp.anduri panin ka pumbast paar meetrit kaugemale.
Isegi kui sul koodi ei ole peaksid nägema sealt, et millised seaded on.
Koodi võid ka netist leida.
ping
:hello:
Me muudame ainult häire seadeid, et mis väärtuselt läheb häiresse. Minu soov oleks, et kui sooja ei ole vaja siis ei töötaks ka enam, ainult tarbevesi, kas nii ei saa?
Kurikas112
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Kurikas112 »

Ei sobi sisselülitamise kuupäev ega 1324.
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Kas soojuspumba tööd juhib ainult välisõhu andur või on majas sees ka andur?
Külaline
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

arno14 kirjutas:
Külaline kirjutas:Mul läks pump häiresse sellel hetkel kui lülitas boileri soojenduselt ümber põrandaküttele. Paigaldaja firma ei osanud kah midagi arvata.
Soojusvaheti jääksoojuse temp. ületas põrandakaitse tempi.
Läksin koodiga sisse ja tõstsin põranda kaitsetemperatuuri 35C pealt 45C peale ja pole enam probleemi olnud. Aastaid.
Põrandasse mineva vee temp.anduri panin ka pumbast paar meetrit kaugemale.
Isegi kui sul koodi ei ole peaksid nägema sealt, et millised seaded on.
Koodi võid ka netist leida.
ping
:hello:
Me muudame ainult häire seadeid, et mis väärtuselt läheb häiresse. Minu soov oleks, et kui sooja ei ole vaja siis ei töötaks ka enam, ainult tarbevesi, kas nii ei saa?
Ise määrad, et kas sinu seadme jaoks on häire 36C või 42C.
Masin on loll ja tema annab märku, et etteantud väärtus on ületatud.
Milline temp. on sinu masinal seatud häiretemperatuuriks?
Masin tuleb tehasest etteantud seadetega ja need tuleb töökäigus paika panna, iseasi et kes viitsib.
Istud masina kõrval ja jälgid reaalandmeid, et mis tingimustel häiresse läheb. Muu jutt on ainult oletus.
ping
:hello:
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Külaline kirjutas:
arno14 kirjutas:
Külaline kirjutas:Mul läks pump häiresse sellel hetkel kui lülitas boileri soojenduselt ümber põrandaküttele. Paigaldaja firma ei osanud kah midagi arvata.
Soojusvaheti jääksoojuse temp. ületas põrandakaitse tempi.
Läksin koodiga sisse ja tõstsin põranda kaitsetemperatuuri 35C pealt 45C peale ja pole enam probleemi olnud. Aastaid.
Põrandasse mineva vee temp.anduri panin ka pumbast paar meetrit kaugemale.
Isegi kui sul koodi ei ole peaksid nägema sealt, et millised seaded on.
Koodi võid ka netist leida.
ping
:hello:
Me muudame ainult häire seadeid, et mis väärtuselt läheb häiresse. Minu soov oleks, et kui sooja ei ole vaja siis ei töötaks ka enam, ainult tarbevesi, kas nii ei saa?
Ise määrad, et kas sinu seadme jaoks on häire 36C või 42C.
Masin on loll ja tema annab märku, et etteantud väärtus on ületatud.
Milline temp. on sinu masinal seatud häiretemperatuuriks?
Masin tuleb tehasest etteantud seadetega ja need tuleb töökäigus paika panna, iseasi et kes viitsib.
Istud masina kõrval ja jälgid reaalandmeid, et mis tingimustel häiresse läheb. Muu jutt on ainult oletus.
ping
:hello:
Mul ei ole vaja häire seadet muuta, mul on vaja, et kui sooja ei ole vaja siis ei toodeta seda juurde. Tahan elimineerida põhjuse mitte tagajärge.
KKA
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 13 Okt 2011, 11:17
On tänatud: 4 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas KKA »

nagu mitu korda juba soovitatud, keera mõnel kontuuril regulaator maha, kui ainult ühel võtad maha pole sellest palju abi, kuna ühe kontuuri läbilase on reeglina kütteringluse pumba jaoks liiga väike, nt minu pumbal on min võimsus 11l/min, seega hoian pidevalt lahti 3 kütteringi - niisked ruumid ja esiku (kõik kus kivi maas).
Isegi juhul kui tuba on piisavalt soe ja kütteseade nii tark, et lülitab ringluspumba välja, siis ta iga x minuti tagant ikkagi "kontrollib" ringluspumba sisselülitamisega, ega sooja vaja pole - nt minu kütteseade otsustab küttevajaduse küttesärgi siseneva/tagasituleva veetemperatuuri vahe pealt. mul läheb pump häiresse ka ainuüksi selle peale kui ringid kinni ja ringluspump oma minimaalset 11ll/min ringlust teha ei saa.

ehk oma probleemi lahenduseks on sul vaja teha 2 asja:
- ava mõned kütteringid pidevaks läbivooluks
- vajadusel korrigeeri küttegraafikut nii, et pidevalt avatud ringides oleks põrand optimaalse temperatuuriga

kui see pole võimalik või soovitav, siis lisa tuppa "tsentraalne" temp andur, mis suhtleb otse SP'ga - kui ahi soe on SP väljas ja vastupidi.
Vasta