Kõrge peaelvoolu temperatuur

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Külaline kirjutas:Kui kõrge on kõrge pealevoolu temperatuur ?
Nt kui ette on antud et küttevesi oleks 70 kraadi ja selle saavutab, siis lülitab pumba kütte välja ?
Mis parameetrid on vigade teavitustele pandud ? Kui mitu kraadi üle etteantud numbri läheb enne kui viga tuleb?
Kas seda numbrit annab seadistada?
Kui ei küta ahju, kas siis suudab toimetada pump rahulikult vigadeta ning kas ta siis saavutab temp ja kütte välja lülitab?
Praeguste ilmadega võiks pump vabalt saada veel soovitud temperatuurid ja maja vabalt ära kütta.
Täna -7 oli kütte oma +30C
Soojuspump annab välja maks ca 60C tarbevett
Häire ongi "Kõrge pealevoolu temperatuur"
Kui ahju ei kütta toimib kõik ilma häiredeta ka kinniste kontuuridega.
Soojuspump kütab ära ka madalamate temeratuuridega, mõte on ikka külmema ilmaga kasutada odavamat energiat.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Külaline kirjutas:Kas Sul on kõikidel kontuuridel ajamid.Kui ongi ja pole ehitatud By-Bassi,siis tekibi selline olukord nagu Sa kirjeldasid.By-Bassi puudumisel eemalda vannitoa kontuurilt ajam,reeglina sinna ei pandagi.Siis saad oma süsteemi toimima.

Kust sellest võib lugeda, kas mingi kallis värgeldus?
Külaline
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

arno14 kirjutas:
Külaline kirjutas:Kas Sul on kõikidel kontuuridel ajamid.Kui ongi ja pole ehitatud By-Bassi,siis tekibi selline olukord nagu Sa kirjeldasid.By-Bassi puudumisel eemalda vannitoa kontuurilt ajam,reeglina sinna ei pandagi.Siis saad oma süsteemi toimima.

Kust sellest võib lugeda, kas mingi kallis värgeldus?
jep , "bypass" ehk möödaviik , kui ühe kontuuri jätad koguaeg avatuks toimibki see möödaviiguna ja idee selles, et pump ei tohi vastu kinniseid kraane töötada ja möödaviik laseb veel alati ringlusse

kusjuures By-Bass on eriti kallis, bypass natuke odavam ja möödaviik veelgi odavam.
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Külaline kirjutas:Kas Sul on kõikidel kontuuridel ajamid.Kui ongi ja pole ehitatud By-Bassi,siis tekibi selline olukord nagu Sa kirjeldasid.By-Bassi puudumisel eemalda vannitoa kontuurilt ajam,reeglina sinna ei pandagi.Siis saad oma süsteemi toimima.
Õige!
By-Bass (kas ta ongi sellise kirjapildiga?) - see ongi minu kirjeldatud "lühisvoolu toru". :-)
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas aero »

No shit, Sherlock? :). Kõige lihtsam oleks tõesti mõnelt märja ruumi kontuurilt ajam maha võtta või vastav termostaat lõpuni lahti keerata. Ma lasin teha leebema loomuga ahju, see tõstab ruumi temp-i vaid 1,5° võrra. Ja kui selle ruumi kontuur peakski kinni minema, siis teised kontuurid on ikka lahti, pump päris tööta ei jää.
Külaline
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aero kirjutas:No shit, Sherlock? :). Kõige lihtsam oleks tõesti mõnelt märja ruumi kontuurilt ajam maha võtta või vastav termostaat lõpuni lahti keerata. Ma lasin teha leebema loomuga ahju, see tõstab ruumi temp-i vaid 1,5° võrra. Ja kui selle ruumi kontuur peakski kinni minema, siis teised kontuurid on ikka lahti, pump päris tööta ei jää.
võta siis ära ja jäta üks täiesti lahti , vaata mis saab
Kurikas112
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Kurikas112 »

Mul sama jama mis teema algatajal. Katlaks Junkersi stm 60-1. Vannitoa liinil on mootor pealt ära võetud, lühisvoolu toru pole paigaldatud. Mõnikord nii, et kui ahju kütta ja kõikide tubade temp. andurid saavutavad etteantud temperatuuri ja ajamid liinid kinni lükkavad, siis see ilma mootorita vannitoa liin läheb ka kinni! Ehk siis seal ``ampullis`` olev ujuk(?) on laes ja liin kinni. Paigaldaja ei oska miskit tarka arvata. Selleks et ahju saaks mõnikord kasutada, peab pidevalt selle küttekõveraga mängima.
FlowRate
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas FlowRate »

Kurikas112 kirjutas:Mul sama jama mis teema algatajal. Katlaks Junkersi stm 60-1. Vannitoa liinil on mootor pealt ära võetud, lühisvoolu toru pole paigaldatud. Mõnikord nii, et kui ahju kütta ja kõikide tubade temp. andurid saavutavad etteantud temperatuuri ja ajamid liinid kinni lükkavad, siis see ilma mootorita vannitoa liin läheb ka kinni! Ehk siis seal ``ampullis`` olev ujuk(?) on laes ja liin kinni. Paigaldaja ei oska miskit tarka arvata. Selleks et ahju saaks mõnikord kasutada, peab pidevalt selle küttekõveraga mängima.
Kui kütteringil ajamit pole ja küttering on lahti, siis mis selle ringi sulgema peaks? Kui "ampullis" olev näidik on üleval põhjas, siis see näitab, et vesi liigub. Kui küttering oleks kinni siis oleks näidik all põhjas.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Veikko »

FlowRate kirjutas:
Kurikas112 kirjutas:Mul sama jama mis teema algatajal. Katlaks Junkersi stm 60-1. Vannitoa liinil on mootor pealt ära võetud, lühisvoolu toru pole paigaldatud. Mõnikord nii, et kui ahju kütta ja kõikide tubade temp. andurid saavutavad etteantud temperatuuri ja ajamid liinid kinni lükkavad, siis see ilma mootorita vannitoa liin läheb ka kinni! Ehk siis seal ``ampullis`` olev ujuk(?) on laes ja liin kinni. Paigaldaja ei oska miskit tarka arvata. Selleks et ahju saaks mõnikord kasutada, peab pidevalt selle küttekõveraga mängima.
Kui kütteringil ajamit pole ja küttering on lahti, siis mis selle ringi sulgema peaks? Kui "ampullis" olev näidik on üleval põhjas, siis see näitab, et vesi liigub. Kui küttering oleks kinni siis oleks näidik all põhjas.
Paigaldada tuleb kütteringi sulgemise ajam ja selle juhtimist vajavad seadmed.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kurikas112 kirjutas:Mul sama jama mis teema algatajal. Katlaks Junkersi stm 60-1. Vannitoa liinil on mootor pealt ära võetud, lühisvoolu toru pole paigaldatud. Mõnikord nii, et kui ahju kütta ja kõikide tubade temp. andurid saavutavad etteantud temperatuuri ja ajamid liinid kinni lükkavad, siis see ilma mootorita vannitoa liin läheb ka kinni! Ehk siis seal ``ampullis`` olev ujuk(?) on laes ja liin kinni. Paigaldaja ei oska miskit tarka arvata. Selleks et ahju saaks mõnikord kasutada, peab pidevalt selle küttekõveraga mängima.
Ka saad selle vannitoa liini ampulli ära võtta ja probleem peaks kaduma.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

FlowRate kirjutas:
Kurikas112 kirjutas:Mul sama jama mis teema algatajal. Katlaks Junkersi stm 60-1. Vannitoa liinil on mootor pealt ära võetud, lühisvoolu toru pole paigaldatud. Mõnikord nii, et kui ahju kütta ja kõikide tubade temp. andurid saavutavad etteantud temperatuuri ja ajamid liinid kinni lükkavad, siis see ilma mootorita vannitoa liin läheb ka kinni! Ehk siis seal ``ampullis`` olev ujuk(?) on laes ja liin kinni. Paigaldaja ei oska miskit tarka arvata. Selleks et ahju saaks mõnikord kasutada, peab pidevalt selle küttekõveraga mängima.
Kui kütteringil ajamit pole ja küttering on lahti, siis mis selle ringi sulgema peaks? Kui "ampullis" olev näidik on üleval põhjas, siis see näitab, et vesi liigub. Kui küttering oleks kinni siis oleks näidik all põhjas.

Kui mul on kontuur lahti siis ampullis on "seib" allpool põhjas ja kinni üleval pool
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Kurikas112 kirjutas:Mul sama jama mis teema algatajal. Katlaks Junkersi stm 60-1. Vannitoa liinil on mootor pealt ära võetud, lühisvoolu toru pole paigaldatud. Mõnikord nii, et kui ahju kütta ja kõikide tubade temp. andurid saavutavad etteantud temperatuuri ja ajamid liinid kinni lükkavad, siis see ilma mootorita vannitoa liin läheb ka kinni! Ehk siis seal ``ampullis`` olev ujuk(?) on laes ja liin kinni. Paigaldaja ei oska miskit tarka arvata. Selleks et ahju saaks mõnikord kasutada, peab pidevalt selle küttekõveraga mängima.

Mina teemaalgataja - mul on sama masin ja paigaldaja ei osanud ka midagi tarka öelda ehk ka sama paigaldaja.
Ainuke mis võiks/võis abiks olla on maasoojuspumba lisa toaandur, soojuspump saaks infot otse tem toast ja juhiks ennast selle järgi. Minu puhul see võiks isegi abiks olla kuna ahi asub maja keskel ja soojus levib igale poole. "Keerulisema" planeeringuga oleks vaja neid andureid igasse tuppa.
Kurikas112
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Kurikas112 »

Tece kollektoril on seib üleval kui liin kinni. Ja seda ampulli saab ka natuke lahti keerata, et läbivoolu hulka suurendada, aga see on poolik lahendus. Seda toaanduri juttu rääkis Kristjan Soojuspumbakodust mulle ka, aga tuttaval kellel oli sarnane probleem sama katlaga, see ei aidanud, pigem läks tema jutu järgi asi veel jamamaks. Kas keegi targem saaks lisada selgitust selle kütteringi sulgemise ajami ja selle juhtimist vajavate seadmete kohta? Ja ka selle lühisvoolu toru kohta? Ja miks iga päev pumpasi paigaldav firma ei taha nendest lahendustest rääkida?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Küsimus laiale ringile. Kas see olukord on üldse normaalne, et see läheb häiresse.
Minu loogika see ei võta, ma saan aru miks see tekib, aga ma ei saa aru miks pumba juhtautomaatika või pumba komplekt nii puudulik või mitte komplektne, et seda ära hoida?
Kui maja soe ja ma ei taha saada rohkem sooja ei vannituppa ei kõige külemasse ruumi jne, tegu pidi olema ju mugavuskütega? Nt mul ei ole vaja, et öösel üldse midagi järgi oleks ja kui nädalavahetuseks lähen minema ja sättin 18C peale kõik ruumid, läheb hulga aega enne kuni kasvõi üks ajam lahti läheb, tõenöoliselt ei lähegi nii lühikese ajaga. Kas probleem on Junkersiga? Soojuspumpakoduga? või?
Lisan veel juurde, et tegelikult ruum kus seisab soojuspump on radikas ja see on alati kuigipalju lahti.
Prill
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ei jaga soojuspumpades ööd-mütsi aga tundub, et probleem võib olla asjaolus, et antud küttesüsteem on disainitud primaarsena, kus arvutuste järgi ei ole mingit tundmatust allikast tekkivat kütte "ülejääki" ette nähtud, seepärast ei ole ette nähtud olukorda, kus õues on külm ja toas ootamatult soe soojuspumba jaoks teadmata põhjusel - soojuspumba süsteem ei tea, et sul majas on mingi teine küttevõimalus veel. Sedasi võib vabalt juhtuda, et soojuspumba paigaldajad on süsteemi ehitanud tootjajuhiste järgi ja tegelikkuses probleemiks on ahi see mis ei sobitu süsteemi ja millega ei ole antud skeemis arvestatud. Ka kirjelduse järgi tundub probleem tekkivat just siis kui ahju kasutatakse :) - ehk süüdlane süsteemis leitud - eemaldada ahi ja häired lakkavad :)
Kindlasti on automaatikat ja lahendusi, mis antud kombi süsteemi toimima panevad, nüüd tuleb need järelpaigaldada ja küsimus ümberehituse hinnas.
Moraal võib olla, et erinevaid küttesüsteeme ei saa lihtsalt üksteisest sõltumatult ehitada - võivad tekkida ootamatud anomaaliad süsteemide töös. Või ka osade soojuspumba süsteemide tootjad ei ole ette näinud olukorda kus osad talupoja tarkusest võtavad väiksema võimsusega soojuspumba mõttega hoida kokku ja kompenseerimiseks suurema külmaga kütta bursuika või ahjuga. Kompromiss lahendus võib olla teha käsitsi valik, kui kütta soojuspumbaga siis jätta ahi rahule, kui kütt ahjuga, lülitada soojuspump küttest välja.
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Kaua see süsteem kasutuses on olnud? Kui palju on soojuspumbal pandud minimaalseks pealevoolu temeratuuriks?
Kurikas112
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Kurikas112 »

Minul olnud süsteem kasutuses täpselt kaks aastat. Minimaalse pealevoolu temperatuuri infole läbi kliendi juurdepääsutasandi ei pääse, edasi pääsemiseks küsib 4 kohalist parooli mida ma ei tea.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Prill kirjutas: Kindlasti on automaatikat ja lahendusi, mis antud kombi süsteemi toimima panevad, nüüd tuleb need järelpaigaldada ja küsimus ümberehituse hinnas.
Moraal võib olla, et erinevaid küttesüsteeme ei saa lihtsalt üksteisest sõltumatult ehitada - võivad tekkida ootamatud anomaaliad süsteemide töös. Või ka osade soojuspumba süsteemide tootjad ei ole ette näinud olukorda kus osad talupoja tarkusest võtavad väiksema võimsusega soojuspumba mõttega hoida kokku ja kompenseerimiseks suurema külmaga kütta bursuika või ahjuga. Kompromiss lahendus võib olla teha käsitsi valik, kui kütta soojuspumbaga siis jätta ahi rahule, kui kütt ahjuga, lülitada soojuspump küttest välja.
Oleks nõus kui süsteemid oleksid ühildatud ühine aku.paak, automaatika vms jne jms. Soojuspump sai valitud ikka paigaldaja poolt.
Käsitsi mängimine on absurd tegelikult. Taotlen ainult, et kui on toas soe siis võta hoogu maha ja ära kütta rohkem juurde.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

kütja2 kirjutas:Kaua see süsteem kasutuses on olnud? Kui palju on soojuspumbal pandud minimaalseks pealevoolu temeratuuriks?
Mul on täpselt aasta, mina määran oma asjad küttegraafikust, kas saab veel kusagilt?
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Kurikas112 kirjutas:Minul olnud süsteem kasutuses täpselt kaks aastat. Minimaalse pealevoolu temperatuuri infole läbi kliendi juurdepääsutasandi ei pääse, edasi pääsemiseks küsib 4 kohalist parooli mida ma ei tea.
Kas paigaldaja seda koodi omanikule ei andnud?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas arno14 »

kütja2 kirjutas:
Kurikas112 kirjutas:Minul olnud süsteem kasutuses täpselt kaks aastat. Minimaalse pealevoolu temperatuuri infole läbi kliendi juurdepääsutasandi ei pääse, edasi pääsemiseks küsib 4 kohalist parooli mida ma ei tea.
Kas paigaldaja seda koodi omanikule ei andnud?

Minu meelest oli see mingi labane kood midagi 1234 või 0000 vms, vist.
Kurikas112
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Kurikas112 »

Minule ei antud juurdepääsu koodi. Ja Prillile vastaks, et kütteprojekti tegi sama firma ning nad teadsid et tuleb ahi. Ka on mul läinud katel korra või paar häiresse ootamatult saabunud kevadsoojadega kui katel oli veel talvises reziimis.
Kurikas112
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Kurikas112 »

Provisin 0000 ja 1234, ei sobi. Samas, kui Kristjan käis korra asja vaatamas, siis ta vajutas mingisugused kaks nuppu korraga alla, et edasi kuskile menüüsse pääseda.
Külaline
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul läks pump häiresse sellel hetkel kui lülitas boileri soojenduselt ümber põrandaküttele. Paigaldaja firma ei osanud kah midagi arvata.
Soojusvaheti jääksoojuse temp. ületas põrandakaitse tempi.
Läksin koodiga sisse ja tõstsin põranda kaitsetemperatuuri 35C pealt 45C peale ja pole enam probleemi olnud. Aastaid.
Põrandasse mineva vee temp.anduri panin ka pumbast paar meetrit kaugemale.
Isegi kui sul koodi ei ole peaksid nägema sealt, et millised seaded on.
Koodi võid ka netist leida.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Kõrge peaelvoolu temperatuur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

1324
oli mul
ping
:hello:
Vasta