Termostaat põrandakütte peale- või tagasivoolule

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Sentinel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Nov 2016, 10:05

Termostaat põrandakütte peale- või tagasivoolule

Lugemata postitus Postitas Sentinel »

Mul on ilma automaatikata vesipõrandaküte. Soov oleks 1. korruse kollektori (kas peale- või tagasivoolule) paigaldada "üldtermostaat".
Detailsemalt... kuna esimene korrus on avatud planeeringuga ja põrandas on kolm kontuuri, siis on ääretult tülikas käsitsi kõiki kontuure timmida (tempide ühtlustamine pole kõige lihtsam). Minu mõistus ütleb, et kütteringid tuleb saada ühtseks (tagasivoolutemp samaks) ja edaspidi oleks miski termostaat, mis vajadusel kõigis kolmes kütteringis vee temperatuuri tõstab/langetab. Selgituseks veel nii palju, et esimese korruse pealevoolu pean piirama päris palju, sest tahan et 2. korrusel olev vannituba oleks soojem kui teised ruumid. Guugeldades jäi silma selline Danfossi jubin http://products.danfoss.ee/productdetai ... 13g5081/#/.

Võib-olla on olemas ka teisi selliseid lihtsaid jubinaid, mida saab kusagile vahele paigaldada? See Danfossi asi oli lihtsalt näide. Asi võiks olla lihtne aga töökindel.
Külaline
külaline

Re: Termostaat põrandakütte peale- või tagasivoolule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks mitte siis juba automaatika panna, et hakkab vastavat toatemperatuurile kontuure avama/sulgema? Siis pole ise vaja üldse midagi teha, muidu "poolkõva" lahenduse korral ikka jooksed kollektori juurde kui ilm veidi muutub. ;)
Sentinel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Nov 2016, 10:05

Re: Termostaat põrandakütte peale- või tagasivoolule

Lugemata postitus Postitas Sentinel »

See mõte sellepärast, et automaatika panek maksab minu puhul 700-900€. Ma kütteperioodil tavaliselt pean ca 4x katlalt tempi muutma. See pole minu jaoks kuigi raske. :)
Külaline
külaline

Re: Termostaat põrandakütte peale- või tagasivoolule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma arvan, et 500-ga teeks ära selle asja sul kui on 3 kontuuri vaja automaatse peale teha. ;)
Külaline
külaline

Re: Termostaat põrandakütte peale- või tagasivoolule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma paigaldaks sinu olukorras juhtmevabad termostaadid. Ja paigaldaks ajamid kollektorile. Praeguses olukorras lased arvatavasti korralikult raha taevasse kui temp just väga madal pole pluss mugavus mis on ka nii mõndagi väärt. :good:
Lugeja
külaline

Re: Termostaat põrandakütte peale- või tagasivoolule

Lugemata postitus Postitas Lugeja »

Huvitav teema siin tõusnud. Ise olen ka teemaalgatajaga samas seisus, s.t. põrandakütte tempi saan vaid katlamajast manuaalselt keerata.

Kas keegi, kes teema väga kodus, viitsiks näiteks visata lingid vajalikele juppidele, millega tekitada automaatne põrandakütte reguleerimine? Et oleks OK lahendus ja samas võimalikult soodne. Minul konkreetselt on 4 kontuuri ja Tiemme kollektor(sellise välimusega http://www.tiemme.com/_upload/prodotti/3878.jpg). Ilmselt peaks olema ilma juhtmeta ühendus.

Teemaalgataja vast ei pahanda, saab ka head infot :)
Sentinel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 14 Nov 2016, 10:05

Re: Termostaat põrandakütte peale- või tagasivoolule

Lugemata postitus Postitas Sentinel »

Külaline kirjutas:Ma paigaldaks sinu olukorras juhtmevabad termostaadid. Ja paigaldaks ajamid kollektorile. Praeguses olukorras lased arvatavasti korralikult raha taevasse kui temp just väga madal pole pluss mugavus mis on ka nii mõndagi väärt. :good:
Ma paigaldaks ka kui see summa vähegi normaalne oleks. Minul on 1. korrusel kolm kontuuri, 2. korrusel neli. Termostaadid peavad olema juhtmevabad, neid oleks kokku vaja 5. Et sellisele süsteemile paigaldada normaalne automaatika, siis 500€ kulust võib vaid und näha. Nagu kirjutasin, siis pigem läheb see 800+ euro kanti. Ja kui ma pean kütteperioodi jooksul ca 4x ise käsitsi katelt regullima, siis on see kulutus küsitav.
Võtame ühe näite - isegi kui ma kulutan kütteperioodil (8 kuud) gaasile 5€ kuus lisaks, siis automaatika tasuvus (800€ maksmise puhul) on 20 aastat. Minu mugavust ei sega kui ma pean kütteperioodil mõned korrad kusagilt midagi veidike mudima. Seega sihuke poolautomaatne lahendus oleks minu jaoks rahuldav.
Külaline
külaline

Re: Termostaat põrandakütte peale- või tagasivoolule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Suvaline leht.
http://energiakeskus24.ee/?tid=92
Keskus, ajamid nii palju kui on kontuure, igasse ruumi kus soovid temp sättida sinna termostaat. Kui on suur tuba kus on nt 2 kontuuri, siis need saab ühe termostaadi järgi ühendada.
Neid lahendusi on veel uponoril jms.
Küsi nt Febist mida neil pakkuda on.
Vasta