Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Endine
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Apr 2016, 21:19

Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Endine »

Tere!

Oleks soov teada, kas oleks kuidagi võimalusi, et teha 3 toalisele ahiküttega korterile vesi-kamin põrandaküte. Korter asub 2 korrusel, betoon vahelaed.
Alustades väikestviisi remondiga, avastasin, et põranda vahel on 17cm tühja pinda, kus on vaid õhk. Ei mingit soojustust ega midagi.
Kuna ahjud on vanad, sooja ei hoia, põrandad külmad, siis plaanin nad välja lõhkuda.
Kuna olen teisel korrusel, siis ilmselt betooni valu tuleks kohe ära unustada?
Kas oleks mingeid muid võimalusi v peaksin selle plaani üldse maha matma ja midagi muud mõtlema?

Igasugused näpunäited, kommentaarid jne teretulnud.
Kui vaja veel täpsustavaid asju, palun küsige.

Ettetänades!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kirjutad et on betoonvahelaed? Siis pole probleemi.
Kiirvastus oleks, et lõhu see õhuga puitpõrand välja, alla soojustus, selle paksusega reguleerid kõrgust, edasi põrandakips ja sinna vahele torud. Võid kasutada hajuteid.
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas plb »

Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Sa oled ikka kindel, et ahjude asendamine (veesärgi ja akupaagiga?) kaminaga on jätkusuutlik lahendus?

Lisaks, kui _teise_ korruse _puit_põrand on külm, siis tekib küsimus, mis asub esimesel korrusel ja miks konstruktsioon niiviisi maha jahtub.
Külaline
külaline

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuna õel maal on sama lahendus, siis mulle meedib väga, et jalad on soojas koguaeg. Tal on see ainuke küttelahendus ja elamine on väga soe.
Elektripõrandaküte oleks loomulikult lihtsam, aga see tuleks oluliselt kallim, kui puudega kütta + kamin on ka lihtsalt ilus.

Aga majast endast siis: kahe kordne ahiküttega ja 12 korteriga maja, mis ehitatud 60'ndatel. Välisfassaad tehtud penoga, aga ühtegi õhutusauku ei ole(lasen teha).
Katus on tegematta ja soojustamatta, korralik hunnik tuvisitta vaid. Ühistu muidugi tegeleb sellega ja loodan järgmine aasta ka katuse vahetatud ja soojustatud saada.
Minu all elab vanaproua, kes kütab nagu jumal juhatab. Kuna ta elab üksi 3 toalises, siis kütab vaid 1 tuba, kus ta pesitseb, teisel ju ei ole mõtet, kui seal kedagi ei ole.
Põrandad on tõstetud paneelist 17cm, kus siis on laudis ja peale löödud selline õhuke papitaoline asi, nagu vanasti oli ja see omakorda värvitud.
Iseenesest olen teinud mõõtmeid ja arvutanud, ning arvestanud veepaagi jne ruumiga.
Aga nüüd ongi küsimus, kas see lahendus oleks võimalik kuidagi?!
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas plb »

Kindlasti on olemas ahjumeistreid, kes sellise (veesärgiga) kamina on kokku ladunud. Kindlasti on nende hulgas ka selliseid, kelle produkt töötab nagu vaja. Leia ainult ...
Teine variant on võtta valmis toorik ja sellele ilus kest ümber ehitada, näiteks
http://edilkamin.com/en/termocamini_modelli.aspx
Kõige lahjem neist (9 kW vette) on
http://edilkamin.com/en/termocamini/ter ... no_15.aspx

Või siis valmis asjad: tõsta nurka, ühenda torud-slepe ja hakka kütma
http://edilkamin.com/en/termostufe_a_legna_modelli.aspx

Selline kamin tahab kindlasti ka mingit akupaaki - 9 kW pole muidu kuhugi panna.

Eks neid tootjaid ole veel.
Külaline
külaline

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

võibolla on sellisel juhul pelletkamin mõistlikum, et akupaaki kaminaga üles kütta tuleb tuppa vist paras saun.
Külaline
külaline

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuhu 2. korrusel akupaak panna?
Külaline
külaline

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui suur peaks see akupaak olema 50m2 juures?
Olen muidu arvestanud sellega ja nn plaani sisse pannud, et tuleb 1 eraldi kinnine ruum nendele asjadele.
Läheb küll natukene ruumist kaduma, aga ma usun, et asi oleks seda väärt.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Külaline kirjutas:Kui suur peaks see akupaak olema 50m2 juures?
Olen muidu arvestanud sellega ja nn plaani sisse pannud, et tuleb 1 eraldi kinnine ruum nendele asjadele.
Läheb küll natukene ruumist kaduma, aga ma usun, et asi oleks seda väärt.
Kui võimas on vesi-kamin seade kw.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KUi 2x päevas kütta ei taha, siis 500 L peaks kindlasti olema.
Endine
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Apr 2016, 21:19

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Endine »

Ma arvan, et 8-9kw kamin võiks olla maa ja ilm äkki ja 500-600L akupaak?
Kuna kogu korteri vaheseinad ja muud seinad tulevad uued ja kipsikarkassiga, siis see üldpind läheb veel tiba väiksemaks.
Usun, et ca 47m2 jääks see pind, mida oleks vaja kütta.
Elutuba, 2 pisemat magamistuba, köök ja vannituba.

Kõige suurem küsimus olekski siiski see põranda ehitus, et mis sinna käib, kuhu ja kuidas torud vedada jne. Ma olen kahjuks ise suht võhik selle ehituse kohapealt ja proovingi siit spetsialistide v targemate poolt näpunäiteid saada.
Kõige rohkem kardangi seda, et kas üldse ja palju saaks/võiks teisee korrusele betooni valada.
Millised oleksid teised variandid ja millises järjestuses kõik käib?

Teist on juba praegu palju abi olnud ja tänan selle eest!
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 293
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas rst »

47m2 peale ära mahutada 3 tuba, köök ja vannituba on suurem kunst, kui põrandakütte paigaldus.
Kui ise võhik oled aga suur isu ise ehitada, siis kõige odavam on tellida joonised, mille järgi saad ise ehitada. Nii tuleb kokkuvõttes kõige odavam ja ei pea loodetavasti teistkorda sama tööd tegema.
Külaline
külaline

Re: Vesi-kamin põrandaküte korterisse?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei tea kuidas/kuhu sa u. 200 kg (?) kaaluva kamina ja 500-600 kg kaaluva akupaagi (+paak ise 100 kg) ülemisel korrusel paned, tahad läbi põranda alla kukutada? Et laed on betoonist, ei tähenda et nad mingeid ulmeraskusi kannataksid.
Vasta