Vesipõrandakütte mure

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

Nimelt mure selles, et ei saa kuidagi erinevaid kontuure soojaks.
Maja kahekordne, üleval korrusel on soe, ülemine vannituba soe, all näiteks vannituba täiesti külm, esik soe.
Põrandasse läheb 25-26C, kollektorid on uued, algul olid kõik kontuurid lahti keeratud nüüd olen neid kinni keeranud lugedes, et suur vooluhulk pigem sooja ei tekita.
Üleval korrusel on kontuurid ühtlase vooluga (punane näidik on kõigil enamvähem samas asendis) ja kollektoris on vee "kahinat" kuulda. All korrusel ei ole ühtlaselt, ükskõik, kas keeran nad täiesti lahti või kinni siis mõnel see näidik ei liigu üldse ja pole ka vee "kahinat" kuulda.
Maja küll 10a vana kuid küttesüsteem sai nüüd uus pandud, aga mine tea mismoodi need kontuurid põrandasse on valatud omal ajal.
Milles viga võib olla?
Ette tänades.
rein66
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas rein66 »

Õhk sees.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas anryo »

See õhk tekitabki kahinat. Vee voolukiirus põrandaküttes ei ole nii suur, et selle "hõõrdumist" torudes kuulda oleks.
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui omaenese tarkusega need kontuurid on pandud, siis "palju õnne", ei pruugigi soojaks saada kõiki ruume.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Jah, seda tööd nimetatakse tasakaalustamiseks. Kui kontuurid on omaenda tarkusest valesti pandud siis tõesti PALJU ÕNNE - väga vastik töö. Umbes nii, krutid, vaatad - ei sobi, krutid jälle. Valesti ehitatus ühe kontuuri saad paika, ülejäänud ujuvad ära. Mõnes kohas jääb ühest küttehooajast väheseks et paika saada.
Samas õigesti ehitatus saab üsna kiirelt paika.
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mismoodi see õigesti pandud kontuur välja näeb ja milline valesti pandu? Äkki keegi seletab rumalale
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Noh, kinnitus vast väga ei määragi. Rõhutakse siiski rohkem paigutusele.
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui kontuurid on suvaliselt pandud, siis võib olla isegi nii, et mingi reguleerimine (tasakaalustamine) ei aitagi kuna vajaliku läbivoolu saamisks oleks vaja ulmelist voolukiirust.
Õigesti pandud kontuur oleks selline, mis projekteerija poolt ette nähtud.
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Panin ise ilma projektita, toru sai 20mm ja 300mm vahega. Ring algab välisseinast, seal vahe 200mm, toad lahtised ja 5 kontuuri pikkus suht sama välja arvatud koridor ja vannituba . Kõikedes tubades on ühtlane temperatuur ja ka jalaga astudes ei tee vahet, et mõni põrand soojem või külmem oleks. Kõik oleks juskui korras, kuid kas ma olen siis teinud kõik õigesti?
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vot ei tea, see et asi töötab ei näita kogu tõde. Võibolla on kõik hästi. Võibolla matsid mõttetult palju toru (ja seega raha) põranda sisse. Võibolla said reaalsed voolukiirused liiga suured ja varsti kulub toru keeramise kohtadest läbi. Võibolla on voolu kiirus liiga aeglane ja kütmiseks vajalik temperatuur liiga aegalne ning kasvatab mõne aastaga toru baktereid täis. Võibolla...
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Täitsa kaine peaga kirjutad seda juttu või?
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võibolla.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Õigesti ehitatud küttesüsteemi saad kütteprojekti tellides. Nii lihtne see ongi.
ÕIGE EESTI MEES
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas ÕIGE EESTI MEES »

Olen õige Eesti mees ja spetsialistidega, vanade raha himustavate vereimejatega, ei taha tegemist teha, sest olen vaene rott ja raha mul pole. Pusin kõikvõimalikke asju ise teha (stun, nkun ja keevitan) ja õpin enda vigadest (loll pidavat nii õppima?) ja kui vaja teen süsteemi 3x ümber ja kulutan 3x rohkem raha kui oleks kohe asja õigesti teinud. :hello:
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas admin »

Täitsa ulme. Mingid müstilised projekteerijad ja spetsialistid, kes ainuõigeid lahendusi teavad. Kõik teised on lollid ja loogikat ei oma. Mida rohkem maksad lahenduse eest, seda õigem... no ma ei või... mingi reklaami tegemine käib?
navigator
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 26 Apr 2008, 16:18
On tänatud: 1 kord

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas navigator »

Kalvis: ja siis arvad, et kui nüüd kütteprojekti tellid, et sis kohe on ehitatud ka õigesti?? Te suured paberimäärijad ei tea elust endast midagi. Ise olen ehitanud oma veesüsteemid ja küttesüsteemid kõik ise, mõne asjaga pange pannud aga siiski annab see kõik teadmisid, kõik asjad töötavad siiani ja probleeme ei ole. On olemas maailmas ka inimesi kellel on sama palju loogikat kui igasugustel teistel inimestel keda teie kutsute projekteerijateks.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Sellistes tehnilistes küsimustes ainult loogikast ei piisa. Teadmisi on ka vaja, inseneriks ei saa loogika ja foorumi abil.
ÕIGE EESTI MEES
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas ÕIGE EESTI MEES »

"Kõik asjad töötavad siiani ja probleeme pole" ei ole mingi näitaja, et asjad õigesti ja optimaalsete kuludega on tehtud. Näiteks kui ma elektrikaablit ei oska valida ja võtan põhimõttel mida-jämedam-seda-parem 10 mm2 kaablid laelampidele, siis loomulikult kõik töötab väga hästi, aga maksin mõttetut hinda selle asja eest. Või siis teistmoodi näide, kaablid on 2,5 mm2 ja automaati valin ikka mida-suurem-seda-parem põhimõttel 100 A, siis loomulikult kõik töötab väga hästi seni kuni kaabel peaks kogemata maha põlema. Isegi kui külmavee toru liiga jämeda paned, võib see probleeme põhjustada. Isepusijad muidugi imestavad, miks ometi? Veesüsteemide projekteerijad aga arvatavasti teavad miks. Vee- ja küttesüsteemides (nagu ka näiteks elektris) on väga palju nüansse, mille olemasolu "tavainimene" uneski näha ei oska. :wave:
usr1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 07 Jaan 2009, 12:59
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas usr1 »

Ei taha midagi pahasti austatud projekteerijate kohta öelda aga vahest tundub küll, et paberid on lammaste eest saadud ning võiks millegi muuga tegeleda, kui välja töödata süsteeme mida pole võimalik ega ka otstarbekas lahendada :D
Kõik torudest ja kaevetööd
55 118 46
http://www.Torumehed.ee
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Soss-seppasid leiab igal alal, torumeeste hulgas eriti. :D
Külaline
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tihti tulevad probleemid sellest, et torumehed hakkavad korralikult valmis projekteeritud süsteemi ehitamisel liiga palju kasutama oma pead. :scratch:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas aero »

admin kirjutas:Täitsa ulme. Mingid müstilised projekteerijad ja spetsialistid, kes ainuõigeid lahendusi teavad. Kõik teised on lollid ja loogikat ei oma. Mida rohkem maksad lahenduse eest, seda õigem... no ma ei või... mingi reklaami tegemine käib?
Ei ole vaja trollida, provotseerida, sõnu suhu panna. Pole siin mingit müstikat. "Mida rohkem maksad..." - mina küll sellist väidet ei märganud.

Küsimus on riskide maandamises. Mulle meeldib asju ise teha ja aru saada aga ma annan ka endale aru millised riskid ma võtan ise tehes. Eriosade projekteerijate kohta küsisin taustainfot nende eelmistelt klientidelt ja sain teada, et ehitajad tõesti kasutasid neid projekte. Mulle sellest piisas. Mõni vanakooli mees tegi pliiatsijoonise. So what, minu küsimustele vastatati asjalikult ja mis peamine - süsteemid töötavad :thumbsup:

Ehitajast tuleb püüda aru saada, millise piirini mees tõesti teab - mida teeb ja milliseid asju teeb ta põhjendusega "see käibki nii, sest me oleme alati nii teinud".

ÕIGE EESTI MEES võttis kenasti kokku minu mõtted projekti vajalikkusest. Tänan.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas admin »

Võta rahulikumalt, kui vaated ei ühildu pole mõtet kohe trolliks sõimama hakata. Sina väidad, kui ise tehtud, siis kindlasti valesti, sama võimalus on saada ka ebakompetentne projekt. Mina väidan, et kõik inimesed ei ole nii rumalad, et ise oma väiksesse eramusse eriosade projekte teha ei oska. "Mida rohkem maksad..." - kui ostad projekti siis ju maksad, või kuidas?
viradus
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas viradus »

Loen ja imestan :) Ma ei taha kuidagi väita, et projekt ei ole vajalik. Kuid huvi pärast, et kas see kõik on ikka päris nii molekulaarfüüsika täpsusega vajalik, et paigaldades õige mõõduga toru, arvestades et ei ületaks max pikkust ja paigaldades õige sammuga, mis enamusel juhtudel toimib, asi kohe üldse tööle ei peaks hakkama ja siin teemas kirjeldatud probleemid tekivad? :)
viradus
külaline

Re: Vesipõrandakütte mure

Lugemata postitus Postitas viradus »

Mõtlesin seda, et kui palju nüüd konkreetsel tavalisel eluruumil võrreldes mõne teisega on erinevust, et seal ülesande nii keeruliseks peab ajama, et lausa millimeetriga mõõta tuleks.
Vasta