Koonus ja muud ühendused

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Torud
külaline

Koonus ja muud ühendused

Lugemata postitus Postitas Torud »

Tere,
sai üks lekkiv kraan ära vahetatud, kui kõik ei sujund nii nagu oleks tahtnud. Esiteks sain selle kraani ühenduse alles neljanda korraga pidama, kasutasin ainult Loctite nööri ja juhendi järgi, kuid paari tunni möödudes tuli ikka tilk alla. Teiseks on seal see koonusühendus, mis jäi 4 korrast 3mel lekkima. Alguses puhastasin karukeelega ja viimase korraga panin uue sinna, kinni keerasin suure tellitava võtme ja torutangidega, kuid ikkagi on tilk all. Tihendit seal ei käi ju? Mis ma valesti teen?
Mida spetsid soovitaks selliste tolliste toruühenduste tihendamiseks, lina tahab ka harjutamist enne kui hea saab, kas keermeteip oleks kindlam? Tegu siis kütte veega. Mul teises kohas on veel üks kraan mis lekib ja seal samamoodi koonus ühelpool kraani.
Pilt
toromies
külaline

Re: Koonus ja muud ühendused

Lugemata postitus Postitas toromies »

Kraani käepide tundub ka olema veidi imeliku koha peale jäänud, kena oleks ikka kui käepide liiguks põranda või seinaga paralleelselt. :)
Ei oska öelda mida valesti tegid, sest ei näinud kuidas täpselt midagi tegid. Ma tihendan 99% liiteid linaga ja seni on mäletamist mööda 100% esimese korraga pidama jäänud. :hello:
Torud
külaline

Re: Koonus ja muud ühendused

Lugemata postitus Postitas Torud »

Kraani käepide on sellepärast selles asendis, et kolmveerand tiiru ei jõuaks enampeale keerata ja vähemaga jäi lekkima. Lina paned siis peamiselt ainult keerme põhja? Mul kippus see kokku keerates sealt vahelt ära tulema, sellepärast ei hakand vett sisse laskmagi.
Aga no see koonus? See ju uus, keerad jõuga kinni ja peaks pidama ju.
toromies
külaline

Re: Koonus ja muud ühendused

Lugemata postitus Postitas toromies »

Lina, teipi või nööri peaks kõiki peale panema niimoodi, et algusesse õhem kiht ja tahapoole paksemalt. Lina läheb veidi rohkem kui ainult keerme põhja, minu arust seal on päris hea: https://youtu.be/OntrX8uJ4ZA?t=502
Neid koonusliitmikke tuleb üsna kõvasti keerata, keermeosa enne määrdega kokku teha, et kergem oleks keerata, koonused mingi paksema määrdega kokku (üldiselt peaks olema juba ostes tehtud). Tegelikult nii kinni kui lahti keeramisel on vaja 3 kätt, üks käsi keerab suurt mutrit, teine hoiab ühel pool mutrit olevat osa paigal ja kolmas käsi teiselt poolt. Kui kasutada ainult kahte kätt, siis võib ühel pool mutrit oleva osa õigest kohast ära või lahtisuunas keerata. :)
Külaline 6578
külaline

Re: Koonus ja muud ühendused

Lugemata postitus Postitas Külaline 6578 »

Tere
2 varianti: pane ameerika mutri sisse väliskoonuse peale keermeteipi enne kokku panemist, teine variant võta haamer ja koputa sellise jõuga, et manomeetrit ära ei lõhu vastu ameerika mutrit ja keera uuesti peale ja nii mitu korda järjest. Mõlemad töötavad.
toromies
külaline

Re: Koonus ja muud ühendused

Lugemata postitus Postitas toromies »

Olen ka kasutanud toruteipi kui niisama ei taha kinni jääda. Toruteip on hea asi ka näiteks vasktoruliitmike korral sõrmuse peale panemiseks kui häda käes. Keermeühenduste tihendamiseks siiski teipi kasutada ei taha, lina tundub kindlam.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Koonus ja muud ühendused

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Koonusele teipi peale ja nööriga ära koonerda siis saad alati pidama. Kui teed aasta paari jooksul ühe kraani siis ka kogemust puudu ja sellest ka praak.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Torud
külaline

Re: Koonus ja muud ühendused

Lugemata postitus Postitas Torud »

Tänan nõuannete eest :wave: proovin nädalavahetusel uuesti.
Külaline
külaline

Re: Koonus ja muud ühendused

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu teibikogemuses ei tohi seda kunagi "lindina" kerida. Tuleb läbi sõrmevahe "nöörina" algul keerme põhja mööda kerida ja edasi piisavalt paksu kihina panna. Selline ühendus pole veel kordagi tilkuma hakanud.
Vasta