Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Carl »

Tere.

Hakkasin jälgima ÕSP elektrikulu ning avastasin enda jaoks küttekaabli elektrikulu, millega ma üldse rahul pole. Nullilähedase ilmaga minu väikese toa juures tarbis see pea poole kogu pumba tarbest.

Miks seda põhja üldse kütta? Et põhja plekile jäämägesid ei tekiks?
Aga kui kogu põhi lihtsalt lahti lõigata? Siis peaks kõik vesi igal juhul ära voolama loogiliselt võttes. Kuna tootajad nii ikkagi ei tee, siis kus on viga minu mõttekäigus?
Enr
külaline

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Enr »

Mõttetu pumba kasutus kui mingi 1 väike tuba on kütta vaja. Müü pump maha ja osta el.radiaator, lisaks kohe alles jäävale rahale hakkad ka igakuiselt säästma. :good:
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Senisele kogemusele tuginedes (2 ühetoalist korterit). Vahetades kütmise el. radiaatorilt õhk-õhk soojuspumbale on elektriarve päris korralikult vähenenud.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Müra ja rõve õhu puhumine nüüd seda väikest elektriarve muutust küll ei kompenseeri. Me räägime ju väikesest toast (korterist), kus küttearve ei saagi suur olla.
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas plb »

Carl kirjutas: Miks seda põhja üldse kütta? Et põhja plekile jäämägesid ei tekiks?
Aga kui kogu põhi lihtsalt lahti lõigata? Siis peaks kõik vesi igal juhul ära voolama loogiliselt võttes. Kuna tootajad nii ikkagi ei tee, siis kus on viga minu mõttekäigus?
Mõni tootja ikka teeb; minu DAIKIN'il pole mingit küttekaablit. Põhja kah soojusvaheti all pole :-).
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Carl kirjutas:Tere.

Hakkasin jälgima ÕSP elektrikulu ning avastasin enda jaoks küttekaabli elektrikulu, millega ma üldse rahul pole. Nullilähedase ilmaga minu väikese toa juures tarbis see pea poole kogu pumba tarbest.

Miks seda põhja üldse kütta? Et põhja plekile jäämägesid ei tekiks?
Aga kui kogu põhi lihtsalt lahti lõigata? Siis peaks kõik vesi igal juhul ära voolama loogiliselt võttes. Kuna tootajad nii ikkagi ei tee, siis kus on viga minu mõttekäigus?
Võib-olla paneksid sa oma jutu numbritesse, praegust ei saa midagi aru mis tähendab poole kogu pumba tarbest - kas 5 kw/h või 100 korda rohkem. Millise pumbaga tegu.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Carl kirjutas:Hakkasin jälgima ÕSP elektrikulu ning avastasin enda jaoks küttekaabli elektrikulu, millega ma üldse rahul pole.
Kahtlustan, et hakkasid valest kohast oma pretensioonidele lahendust otsima. Sa peaks ikka kõigepealt kirjutama selle pumba tootja pea-/tegevdirektorile, tema saab oma alluvussuhteid ära kasutades mõjutada tehnoloogiliselt säästlikumaid pumpasid välja mõtlema sundida.

Urmas
pumpaja
külaline

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas pumpaja »

Mul kaks pumpa ja ühendasin need kaablid kohe alguses lahti - tundus raiskamisena 180kwh eest kuus õue kütta. Vesi voolab ilusti välja ja midagi jäässe pole kunagi läinud. Pumbad nüüdseks 6 aastat töötanud ja tiksuvad ilusti, mitte ühtegi tehnilist probleemi pole kunagi olnud.
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Carl »

Külaline kirjutas:Müra ja rõve õhu puhumine nüüd seda väikest elektriarve muutust küll ei kompenseeri. Me räägime ju väikesest toast (korterist), kus küttearve ei saagi suur olla.
Minu mure ei puudutanud õhu liikumist, sellega pole probleem, pigem suvel tuba jahutades on see suureks eeliseks.

Külaline kirjutas: Kahtlustan, et hakkasid valest kohast oma pretensioonidele lahendust otsima. Sa peaks ikka kõigepealt kirjutama selle pumba tootja pea-/tegevdirektorile, tema saab oma alluvussuhteid ära kasutades mõjutada tehnoloogiliselt säästlikumaid pumpasid välja mõtlema sundida.
Urmas
Urmas, ma kahtlustan, et sa hakkasid valest kohast kinni mu postitusele vastates. Katsu ikka olukorra kirjeldusest edasi lugeda ning küsimuseni jõuda. Kui küsimusele vastust pole, kas siis on üldse mõtet postitada?

Veikko kirjutas: Võib-olla paneksid sa oma jutu numbritesse, praegust ei saa midagi aru mis tähendab poole kogu pumba tarbest - kas 5 kw/h või 100 korda rohkem. Millise pumbaga tegu.
Natuke pingutasin üle, päris pool pole. Väikese küttevajaduse juures võtab pump seinast 250W, väljalülitatud olukorras 100W


Küsin uuesti: kas pumba põhja lahtilõikamisel ning küttekaabli eemaldamisel võib olla mingeid vastunäidustusi?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas rokikas »

See põhja äralõikamise idee on siin varemgi läbi käinud. Alaga tegelejad ei soovitanud seda teha sest siis väheneb õhu hulk mis läbi "ribide" käib, pääseb otse alt ventikani, ja see ei ole hea!
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 500
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas officer »

..soovitaksin seda küttekaablit juhtida täpsema(elektroonilise) termostaadiga, mis seadistatud ntx -5 deg.peale.
Olemasoleva bimetall termostaadi reguleerimistäpsus +- 10deg.!
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

wtf deg?
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 500
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas officer »

deg = kraad.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas xil »

Nood olemasolevad termostaadid lülivad tõesti parimal juhul 0C juures sisse ning +5C juures välja, aga selliseid lihtsaid, mis ntx -5C juures sisse/välja plõksiksid pole üldse lihtne leida. Kõige ökonoomsem oleks, kui soojuspump soojendaks külmainega põhja ka, siis oleks elektrikulu COP korda väiksem.
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See juba vana ja läbi käidud teema.... muide mu pumbal on tavaline lüliti selle kaabli ees(hilisem paigaldus)

taastaja
Külaline
külaline

Re: Õhksoojuspumba küttekaabli elektrikulu (vähendamine)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas:See põhja äralõikamise idee on siin varemgi läbi käinud. Alaga tegelejad ei soovitanud seda teha sest siis väheneb õhu hulk mis läbi "ribide" käib, pääseb otse alt ventikani, ja see ei ole hea!
Põhi hingedele! Kui pump läheb sulatusse, siis langeb põhi alt ära. Sulatus läbi, põhi tagasi !
Miski elektromagnetiga.?
:hello:
Vasta